Zaloguj się, aby obserwować  
Darkstar181

Company of Heroes

5220 postów w tym temacie

Wiele osób twierdzi, że PE jest najmocniejszą armią w grze. Ja jednak twierdzę, że tą armią sa brytyjczycy. Spotkałem się kilka razy z dość zabóczą taktyką w ich wykonaniu.

Początek to mass piechoty, z którą aby nawiązać równorzędną walkę trzeba sporo zainwestować w transportery i moździerze. No niby wszytsko jest ok, da się te ataki powstrzymać, z dużymi stratami ale się da. Jednak w tym czasie bardzo szybko pojawia się Stuart, który jak na działo 37mm zadaje spore straty transporterom. I wtedy zaczyna się problem :(

Moją odpowiedzia na to, w tej fazie gry, są panzersrecki w transporterach. Jednak inwestując w nie tracimy siłę ognia wobec piechoty. Efektem jest utrata inicjatywy i sporej ilości sprzętu i piechoty :/ Ba, nawet jak się uda to dość szybko pojawiają się Churchille lub Fireflay''e, a z nimi, w osłonie piechoty, to już panzershrecki sobie nie poradzą. Ostatnio wybieram w takiej sytuacji doktrynę niszczycieli, aby mieć Hetzera i póki co jakoś sobie radzę, pomimo tego, że potrzeba na niego 4pkt.

Do tego wystarczy dodać okopy w pobliżu punktów zwycięstwa, "oślepiania/unieruchomiania" pojazdów (kto to wymyślił? czy wtedy nie istniały pancerne szyby?) oraz możlwość postawienia haubicy bez wybierania konkretnej doktryny i już jest nieciekawie :( Na nic nie przydaje się mobilność PE w takiej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zadałem sobie trud obejrzałem i powiem jedno zrąbałeś za duzo pojazdów zrobił byś 1,2 podstawowych kolesi ze snajpami i po problemie piechotą byś sie tak nie martwił no i majac czołgi i stojąc koło bazy wroga, wypadało by zaatakować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2007 o 17:39, Iroks1 napisał:

zadałem sobie trud obejrzałem i powiem jedno zrąbałeś za duzo pojazdów zrobił byś 1,2 podstawowych
kolesi ze snajpami i po problemie piechotą byś sie tak nie martwił no i majac czołgi i stojąc
koło bazy wroga, wypadało by zaatakować :)


Ja nie mówię, że ta gra była dobra, to drugi raz jak zacząłem stosować tą taktykę z niszczycielami czołgów. Mówisz o kolesiach ze "snajpami", tylko co oni mogą na Stuarty, które bardzo szybko brytowie moga mieć? A zwiększenie ich ilości jest dostępne w pierwszym budynku, więc trzeba mieć oba. To na początku jest lekkim samobójstwem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja grajac pe staram sie utrzymywac w gotowosci okolo 4 oddzialow inf wyposazonych w mp44 i panerschreki oraz gewehry oraz transportery z mg i mozdziezem. Miedzy czasie ulepszam budynek aby moc budowac mardery i sciagam hetzera.Potem staram sie nie dac wypchnac z zajetego terenu az sciagne jagdpantera. Wtedy sprawa jest prosta. Na stuarty stosuje pazerschreki. Na churchile mardery ( jak mam) a jak nie to tez panzerschreki w wiekszyc ilosciach niz dwa oddzialy. Jakos mi to wychodzi tylko mnie wkurzaja haubice i rangersi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2007 o 18:41, Arqadius napisał:

Ja nie mówię, że ta gra była dobra, to drugi raz jak zacząłem stosować tą taktykę z niszczycielami
czołgów. Mówisz o kolesiach ze "snajpami", tylko co oni mogą na Stuarty, które bardzo szybko
brytowie moga mieć? A zwiększenie ich ilości jest dostępne w pierwszym budynku, więc trzeba
mieć oba. To na początku jest lekkim samobójstwem :/

oddział ze snajpami, 2 oddziały z rakietami i jak ci sie chce 1-2 z mp44 czy co tam mają i za chiny nie podejdziesz do takiej armii :P za poza tym ten czołg co tak psioczysz na niego to wystarcza 3 strzały na zniszczenie

najgorzej z pojazdami pancernymi ma usa bo tylko te nedzne działa ppanc :/ (rengersi za słabi i drodzy a spadochroniaze teżdrogo kosztują)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2007 o 21:16, Iroks1 napisał:

najgorzej z pojazdami pancernymi ma usa bo tylko te nedzne działa ppanc :/ (rengersi za słabi
i drodzy a spadochroniaze teżdrogo kosztują)


e tam amerykanie niemają dobrych pancerniaków ale niesą aż tacy źli :)
rangersi są dobrymi jednostkami (sam lubię ich używać) - bo jeśli czegoś im brakuje to chyba tylko granatu przylepnego (chociaż i to niejest dużym brakiem) i wcale niekosztują dużo, bo 100 amunicji za ulepszenie to mała cena w porównaniu innych jednostek
a spadochroniarze są po to aby w najmniej oczekiwanym miejscu dać manto niemcom - i akurat co do spadochroniarzy i ceny za nich się zgadzam, bo w cena - jakość słabo wypadają i z grubsza nadają się tylko do niszczenia piechoty, ale w ich doktrynie jest zrzut zasobów - i to powoduje atrakcyjność tej doktryny

pozdr xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2007 o 07:32, Iroks1 napisał:

szkoda tylko że ta artyleria nie może robić za działo ppanc :(

no bez przesady - to już jest taki fantasy o II wojnie a tak to już absurd na maxa będzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2007 o 12:09, scott napisał:

> szkoda tylko że ta artyleria nie może robić za działo ppanc :(
no bez przesady - to już jest taki fantasy o II wojnie a tak to już absurd na maxa będzie :P

No przesadzasz :) Czy przypadkiem Hummele nie były używane w ten sposób? Owszem, nie nadawały się do tego, ale przecież była nawet amunicja ppanc (kumulacyjna i podkalibrowa) do nich. Więc absurd w czystej postaci. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2007 o 12:27, Arqadius napisał:

> > szkoda tylko że ta artyleria nie może robić za działo ppanc :(
> no bez przesady - to już jest taki fantasy o II wojnie a tak to już absurd na maxa będzie
:P
No przesadzasz :) Czy przypadkiem Hummele nie były używane w ten sposób? Owszem, nie nadawały
się do tego, ale przecież była nawet amunicja ppanc (kumulacyjna i podkalibrowa) do nich. Więc
absurd w czystej postaci. :)


że były uzywane - ok. w ekstremalnych sytuacjach robi się wszystko ale trafić haubicą w ruchomy cej strzelając jak działo p.panc na wprost to inna sprawa - ale pocisk z haubicy i tak jak trafi to ma szansę zniszczyć tanka :)
ale wracjąc do gry - to pewnie taka 25" strzelała by tak celnie jak m57 :P więc takie patenty to raczej nie powinny być - przecież 25" jest szansa zniszczenia tanka ale czy trafisz :) i tak jest git !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałby ktoś zagrać razem ze mną gram Brytyjczykami i doktryną Królewskiej Artyreli mój nick to TS04pl a kontakt w podpisie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zobacz to sie dowiesz
poza tym to jest rep dla pewnego użytkownika który narzeka że PE jest bardzo słabiutkie
ogólnie powiem jedno wiecej niż 1 specjalna broń w oddziale to jest przegięcie totalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2007 o 20:02, Iroks1 napisał:

zobacz to sie dowiesz
poza tym to jest rep dla pewnego użytkownika który narzeka że PE jest bardzo słabiutkie


on nie napisal ze jest bardzo slabiutkie tylko ze nie jest najmocniejsza w grze jak wiele osob twierdzi a moim zdaniem to wszystko zalezy od gracza a pozniej od mapy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2007 o 00:43, Xantes napisał:

on nie napisal ze jest bardzo slabiutkie tylko ze nie jest najmocniejsza w grze jak wiele osob
twierdzi a moim zdaniem to wszystko zalezy od gracza a pozniej od mapy


Dokładnie, PE jest mocne w rękach dobrego gracza, tak jak i każda inna armia, kwestia wykorzystania odpowiednio dostępnych śrdoków.

A repa oglądać nie muszę, bo sam stosuje dość zabójczą taktykę, z którą nawet dobrzy gracze sobie często nie radzą :) Jednak z brytami mam zawsze problem, stąd moje stwierdzenie, że PE nie jest wcale najlepszą armią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2007 o 20:02, Iroks1 napisał:

ogólnie powiem jedno wiecej niż 1 specjalna broń w oddziale to jest przegięcie totalne

No racja, trzeba usunąć możliwość podnoszenia broni oddziałom po ulepszeniu, tacy strzelcy z BARami już nie podniosą shrecka lub bazooki czy też mg. A chyba właśnie po to zmniejszono ilość BARów na oddział aby mogli podnosić inna broń. Czy to jest przegięcie? Jeśli mają do tego dostęp wszystkie strony to chyba raczej nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2007 o 12:01, Arqadius napisał:

> ogólnie powiem jedno wiecej niż 1 specjalna broń w oddziale to jest przegięcie totalne

No racja, trzeba usunąć możliwość podnoszenia broni oddziałom po ulepszeniu, tacy strzelcy
z BARami już nie podniosą shrecka lub bazooki czy też mg. A chyba właśnie po to zmniejszono
ilość BARów na oddział aby mogli podnosić inna broń. Czy to jest przegięcie? Jeśli mają do
tego dostęp wszystkie strony to chyba raczej nie.

A co ci przeszkadza ze podnosza bron.Przynajmniej oddzial staje sie bardziej wszechstrony i trzeba wtedy troche sie pogimnastykowac zanim go zniszczysz. Wg mnie takie cos jest dobre i niech tego nie zmieniaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować