Zaloguj się, aby obserwować  
Darkstar181

Company of Heroes

5220 postów w tym temacie

No nie no - zabić się da.
Po wielkim patchu 1.7 GB mam patch 114 MB... Wszystko ładnie, pięknie, gdyby nie to, że w momencie ściągania patcha, menu gry maksymalnie tnie i pobiera się z taką prędkością: 1.01......1.02.......1.03......1.04

można gdzieś ten patch znaleźć w internecie na jakieś stronie?
z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, chciałbym to miec. Mam demo na płytce z CDA, ale nie wiem czy je instalować. Ile misji pokazuje? Jakies potyczki, kampania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z cromwellem jeszcze moge sie zgodzic bo hyba ( nie jestem pewien) one mogly grzac te 90 km/h po drogah wiec to ok. Ale reszta tragedia. Co do piatow ok niech maja ale nie tak skuteczny. Kurde 6 zadawane uszodzenia a bazooka dla porownania ma 4. Jezeli maja juz miec to slabsza albo takas ama sile jak bazooki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2008 o 19:10, luki475 napisał:

Z cromwellem jeszcze moge sie zgodzic bo hyba ( nie jestem pewien) one mogly grzac te 90 km/h

Żaden czołg w czasie IIWW nie grzał 90 km/h. Niemieckie osiągały około 40 km/h (pierwsze Pantery osiągały zawrotne 55 km/h - to nawet więcej niż Rudy 102) a Sherman też w okolicach czterdziestki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2008 o 19:39, hallas napisał:

> Z cromwellem jeszcze moge sie zgodzic bo hyba ( nie jestem pewien) one mogly grzac te
90 km/h
Żaden czołg w czasie IIWW nie grzał 90 km/h. Niemieckie osiągały około 40 km/h (pierwsze Pantery
osiągały zawrotne 55 km/h - to nawet więcej niż Rudy 102) a Sherman też w okolicach czterdziestki.

Wg. Wikipedii Cromwell zasuwał po drodze 64 km/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2008 o 19:39, hallas napisał:

Żaden czołg w czasie IIWW nie grzał 90 km/h. Niemieckie osiągały około 40 km/h (pierwsze Pantery
osiągały zawrotne 55 km/h - to nawet więcej niż Rudy 102) a Sherman też w okolicach czterdziestki.


Akurat nie znam się na alianckiej pancerce z IIWŚ, więc czytam sobie Wiki; taki Cromwell był czołgiem pościgowym(sic!) i wyciągał lekko ponad 60km/h, ale na drodze. Jednak co innego mnie rozśmieszyło, taki Churchill ma prędkość max 24km/h na drodze i 13km/h w terenie. To jak niby ten baaardzooo szyyybki czołg może robić w grze szarżę na piechotę?? Z prędkością 13km/h to szybkim krokiem się idzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2008 o 20:43, Arqadius napisał:

To jak niby
ten baaardzooo szyyybki czołg może robić w grze szarżę na piechotę?? Z prędkością 13km/h to
szybkim krokiem się idzie :)

Nie wiem jakie jest zastosowanie tego czołgu w grze, ale czołg piechoty, jakim był Churchill, został zaprojektowany jako mobilna ściana dla piechoty i większej szybkości mieć nie musiał (teoretycznie). To, że idea czołgów piechoty upadła, bo ogólnie przypominała przypowiastkę o jednym z filozofów, to już inna sprawa.
A przypowiastka idzie tak:
Pewien filozof miał dwa psy - jeden mały (powiedzmy ratlerek) drugi duży. by umożliwić im wchodzenie do domu wyciął w drzwiach dwie dziury - dużą dla dużego psa, małą dla małego. Jakież było jego zaskoczenie, gdy zauważył, że mały pies zawsze wchodził za dużym, więc jedna dziura w zupełności starczała...
I dlatego teraz mamy czołg podstawowy. Idea różnych konstrukcji do różnych zadań w walce była chybiona ale nie przeszkodziła w wygraniu wojny.
Ale o czym my rozmawiamy - przecież w CoH nie ma (i nie będzie) realizmu tak jak w każdym innym RTS-ie. Cieszmy się, że dzięki CoH kilka osób nauczyło się obsługiwać Wikipedię, a jak zobaczą jakieś stare filmy wojenne to dostrzegą, że PzKpfw III są tekturowe a pantery są udawane przez... T-34 (nie pamiętam dokładnie w jakim to filmie było ale Rudy śmigał z Niemieckim krzyżem na wierzy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega wyżej powiedział Churchill był "jeżdżącym pancernikiem", duży powolny, ruchoma ściana dla piechoty.
A Cromwell naprawdę rozwijał duże prędkości, był do tego przystosowany, w tym celu zaprojektowany.
Więc w CoH jest to zrobione nawet realistycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to ruskie BT mogly na kolach jechac z predkoscia okolo 70 km/h. Z tym crmowellem przesadzilem to fakt. Co do udawanych w filmie czolgow to tygrysy sa udawane przez t43 (i/lub) t34). A churchl zostal zaprojektowany jako infantry tank czyli na nasze czolg piechoty. Co za tym idzie nie musial byc szybki ba nawet powinien byc powolny aby dawac oslone piechocie. Jeszcze sprawa panter poczatkowe pantery mialy wiele awari skrzy biegow i pozarow silnika wiec nie jestem przekonany czy zaloga ryzykowala by utrate czolgu w tak glupi sposob jakim jest zawrotna predkosc 55 km/h.

Ps ten rudy z krzyzem na wiezy to moglbyc w filmie " Zloto dezerterow" pod koniec sie pojawia pseudo niemiecki czolg ktorym jest t34/85.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2008 o 21:01, hallas napisał:

Cieszmy się, że dzięki CoH kilka osób nauczyło się obsługiwać Wikipedię, a jak zobaczą
jakieś stare filmy wojenne to dostrzegą, że PzKpfw III są tekturowe a pantery są udawane przez...
T-34 (nie pamiętam dokładnie w jakim to filmie było ale Rudy śmigał z Niemieckim krzyżem na
wierzy).


W pełni się zgadzam z Tobą, sam zresztą zacząłem się bardziej interesować IIWŚ gdy zacząłem grać w CoH, ot tak, z ciekawości. Odnośnie Wiki to też racja, ale niech Ci co z niej korzystają pamiętają, że nie jest to wyrocznia. W temacie filmu to chyba właśnie w 4 pancernych były takie "Panthery", bodajże te co wyjechały ze stogów siana w folwarku, ale mogę się mylić :).

I niech ktoś mi teraz powie, że gry to samo ZUO :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2008 o 21:01, hallas napisał:

Ale o czym my rozmawiamy - przecież w CoH nie ma (i nie będzie) realizmu tak jak w każdym innym
RTS-ie.


P-panc 57mm niszczący Panterę od frontu - to już przegięcie, ale to w końcu RTS.

Dnia 06.01.2008 o 21:01, hallas napisał:

Cieszmy się, że dzięki CoH kilka osób nauczyło się obsługiwać Wikipedię, a jak zobaczą
jakieś stare filmy wojenne to dostrzegą, że PzKpfw III są tekturowe a pantery są udawane przez...
T-34 (nie pamiętam dokładnie w jakim to filmie było ale Rudy śmigał z Niemieckim krzyżem na
wierzy).


Tytułu filmu nie pamiętam, ale szło o wysadzenie tamy gdzieś w okupowanej Jugosławii. Pod koniec Niemcy przechodzili przez wielki most, który został zniszczony przez uwolnioną rzekę. I właśnie tam T-34 robiły za szwabskie czołgi. Wiem, że kiedyś Niemcy przerobili trochę swoje "Pantery" na Shermany, ale żeby Ruscy podesłali wrogom sprawne czołgi? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że całą dyskusję o realizmie w CoH można opisać w jednym zdaniu.

Gdyby ten RTS był realistyczny, to niemieckie 88'' i tygrysy niszczyły by shermany na drugim końcu mapy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2008 o 22:45, Rumcajs52 napisał:

Myślę że całą dyskusję o realizmie w CoH można opisać w jednym zdaniu.
Gdyby ten RTS był realistyczny, to niemieckie 88'' i tygrysy niszczyły by shermany na drugim
końcu mapy ;)



Dokładnie.Wkoncu ma chodzic o zabawe a nie o ekstremalny realizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa bylaby gra superrealistyczna , tak ze od jednego pcisku mozna zginac , ale sadze ze nikt by tego nie kupił bo bylaby za trudna :) Ja tam jesli chodzi o historycznosc coh to stosuje tylko czytajac nazwy wszytkich jednostek w grze , potem o nich czytam i porównuje jak jest w gzre , a ja bylo naparwde , Coham to robic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2008 o 15:07, Ryan Kam napisał:

Ciekawa bylaby gra superrealistyczna , tak ze od jednego pcisku mozna zginac , ale sadze ze
nikt by tego nie kupił bo bylaby za trudna :) Ja tam jesli chodzi o historycznosc coh to stosuje
tylko czytajac nazwy wszytkich jednostek w grze , potem o nich czytam i porównuje jak jest
w gzre , a ja bylo naparwde , Coham to robic ;)

A ja sobie sprawdzilem przebieg Market Garden o dziwo nazwy miejscowosci takie jak Best czy Osterbook sie zgadzaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2008 o 15:55, Hydro2 napisał:


Dlaczego o dziwo?
Wciąż są tam takie miasta.

A co do superrealistycnego CoH, to powinno być tak że co drugi gracz osi nie miał by czołgów, a co czwarta pantera by się psuła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2008 o 14:52, Sycylius napisał:

> Myślę że całą dyskusję o realizmie w CoH można opisać w jednym zdaniu.
> Gdyby ten RTS był realistyczny, to niemieckie 88'' i tygrysy niszczyły by shermany na
drugim
> końcu mapy ;)


Dokładnie.Wkoncu ma chodzic o zabawe a nie o ekstremalny realizm.

A kto mowi o extremalnym realizmie. Nigdy nie bedzie doskonale ale niektore rzeczy powinni pozmieniac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2008 o 17:13, luki475 napisał:

A kto mowi o extremalnym realizmie. Nigdy nie bedzie doskonale ale niektore rzeczy powinni
pozmieniac.


Zaraz obalimy tą teorię ^^
Powiedz co ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować