Zaloguj się, aby obserwować  
Darkstar181

Company of Heroes

5220 postów w tym temacie

hmmm... a mi się wydaje że w kampani np. obrona Carentan czy też późniejszych misjach autorzy specjalnie podnieśli wytrzymałość naszych czołgów, gdzie jeden sherman był w stanie przetrzymać atak 2 stug''ów co w trybie multi jest nie do pomyślenia ;]. Nie wiem jak grać aby widzieć długą wymiane ognia przez czołgi, no poprostu nie uświadzczyłem tutaj czegoś takiego jak w Codename, a nawet powiem więcej, moje czołgi m10 które są przecież zaraz po pershingach jeśli chodzi o skuteczność, ulegały destrukcji od 2,3 strzałów panzer''a IV w przedni pancerz , ale za to artyleria Aliantów (Howtizer) to już jest poprostu cudo. Zbudowałem dwa takie w swojej bazie...po 2 salwach przeciwnik nie miał już swoich budynków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2006 o 10:44, morthi napisał:

he he :) no to moze partyjke w cc2 :) albo spotkamy sie w red orchestrze :P bo CoH to tylko
demko mam :P a tam multi nie nada :P


cc2 nie mam mam 4 - skąd masz 2 !!!! chętnie kupię

Dnia 02.10.2006 o 10:44, morthi napisał:


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z zamierzchlych czasow :) CC1 i CC3 tez mam :P a pozniejszych czesci juz nie :)

wlasnie tego co bylo istota cc1-3 mi brakuje realizmu i dynamiki - bo w CoH (z tego co widzialem w Demie) liczy sie masa i klikanie na oslep ala starcraft na multi ;) a gdzie tu przyjemnosc planowania :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2006 o 10:51, Skwarek pl napisał:

hmmm... a mi się wydaje że w kampani np. obrona Carentan czy też późniejszych misjach autorzy
specjalnie podnieśli wytrzymałość naszych czołgów, gdzie jeden sherman był w stanie przetrzymać
atak 2 stug''ów co w trybie multi jest nie do pomyślenia ;]. Nie wiem jak grać aby widzieć
długą wymiane ognia przez czołgi, no poprostu nie uświadzczyłem tutaj czegoś takiego jak w
Codename, a nawet powiem więcej, moje czołgi m10 które są przecież zaraz po pershingach jeśli
chodzi o skuteczność, ulegały destrukcji od 2,3 strzałów panzer''a IV w przedni pancerz , ale
za to artyleria Aliantów (Howtizer) to już jest poprostu cudo. Zbudowałem dwa takie w swojej
bazie...po 2 salwach przeciwnik nie miał już swoich budynków.


M 10 był słabo opancerzony i powinien po 1 strzale paść jeśli taki by trafił w niego (pnzIV miał bardzo dobre działo 75 mm -)
Broń pancerna jest spaprana i tyle - piechota mam małe szanse z czołgiem nawet w mieście i podczas zaskoczenia - 2-3 stzały w tyl czasem nie wystarczaja (co do multi nie grałem )
to zwykłu rts i tyle - a miało być tak pięknie co do pershingów to w normandi nie walczyły bo ich jeszcze nie było wszły do służby pod koniec wojny :) a z shermana zrobili kilera (kampania) a był to słaby czołg dopiero wersja Fireflay z długą 76mm działem była dość dobra (używali ja anglicy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2006 o 10:59, morthi napisał:

z zamierzchlych czasow :) CC1 i CC3 tez mam :P a pozniejszych czesci juz nie :)

wlasnie tego co bylo istota cc1-3 mi brakuje realizmu i dynamiki - bo w CoH (z tego co widzialem
w Demie) liczy sie masa i klikanie na oslep ala starcraft na multi ;) a gdzie tu przyjemnosc
planowania :P


dla mnie najlepij by było jak by taka gra była turowa albo miałe tury dynamiczne - combat misjon czyli planowanie a potem jednostki robia co potrafią przez np 30 sek i znowu planowanie (ograniczone) -a jak już jest to w czasie rzeczywistym to niech jakieś realja będę - w CC bardzo ostrożnie poruszałeś się jednostkami bo np: jak wyjechałeś czołgiem z za budynku pod lufe innego czołgu to albo oberwałeś i twój tank padł albo przeciwnik spudłował i mogłeś zwiać do tyłu albo sameu go zatłuc - a jak był to tiger frontalnie to shermanem mogłes mu nadmuchać - brak tej adrenalinki i kominowania
maothi ale muszę przyznać że walka piechoty jest zrobiona rewelacyjnie a i fizyka gry pozwala na cuda
np: atakowałem budynek - frontanie nieszło bo mg42 wiec wysadziłem ścianę obok i zaszedłem go od tylu - bajka!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, nie ma chyba gry która by się każdemu podobała, dla mnie gierka jest spoko, nie mogli przecież zrobić tak aby od jednego strzału penetrującego pancerz, czołg ulegał zniszczeniu ;/ ....no chyba że były by one tańsze od piechoty. Co do jednego się zgodze, aby zniszczyć czołg używając przy tym piechoty trzeba sie naprawde napracować ;/ bazooki często nie trafiają, a jak już trafią to robią minimalne obrażenia, natomiast do rozwalenia chociażby Stug''a potrzeba ok.4 skarpet ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2006 o 13:55, Skwarek pl napisał:

No cóż, nie ma chyba gry która by się każdemu podobała, dla mnie gierka jest spoko, nie mogli
przecież zrobić tak aby od jednego strzału penetrującego pancerz, czołg ulegał zniszczeniu
;/ ....no chyba że były by one tańsze od piechoty.


Mogło by tak być tylko nie każdy pocisk by przebijał - tak jak w steel apnthers lub Close combat

popatrz z tej strony dbał byś o czołgi i bez piechoty nie puszczał w miasto
tak przecież było że piechota w walkach miejskich osłaniała czołg i ważne było by rozpoznanie i planowanie akcji
a nie puszczanie czołgów od tak skoro i tak wytrzymaja kila strzałów
było by więcej kombinowania jak zajść gościa z boku i można by użyć fenomenalny śilnik gry
np: wykryłeś piechotą okopany cząłg za "winklem" i np przebijasz ścianę obok i bierzesz go od flanki - te emocje
szkoda że nikt nie chce tej opcji w grze użyć - mogli by chociaż storzyć poziom trudności taki który by miał takie zasady mam nadzieję że jakiś mod wyjdzie - bo narazie to walka pancerna jest do bani
a pocisk z boozki czy innej rury z bliskiej odległości w tylni pancerz powinien unieruchomić każdy czołg jeśli go przbił (silnik itd.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem, pograłem. Gra jest niezła. Grafika wymiata. Szczególnie fajnie, że można robić dowolne zbliżenia. Mam tylko 2 ale: 1) Czas ładowania misji strrasznie długi. 2) Wyczuwa się wtórność w stosunku do Codename Panzers.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2006 o 16:28, matiz111 napisał:

Sorry za post pod postm ale ile gra ma misji?


Ile misji nie wiem, ale wiem że kampania trwa od 25 do 30 godzin gry, pamiętam jak ktoś pisał, iż misji jest tak sobie dużo, ale każda z nich jest wieloetapowa i w sumie dosyć zawiła w swej konstrukcji (innymi słowy - misji srednio ale są długie i wielofazowe). Jeśli się mylę to mnie poprawcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2006 o 16:31, Sephirath napisał:

> Sorry za post pod postm ale ile gra ma misji?

Ile misji nie wiem, ale wiem że kampania trwa od 25 do 30 godzin gry, pamiętam jak ktoś pisał,
iż misji jest tak sobie dużo, ale każda z nich jest wieloetapowa i w sumie dosyć zawiła w swej
konstrukcji (innymi słowy - misji srednio ale są długie i wielofazowe). Jeśli się mylę to mnie
poprawcie :)

ktoś już pisał, że 15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2006 o 16:31, Sephirath napisał:

> Sorry za post pod postm ale ile gra ma misji?

Ile misji nie wiem, ale wiem że kampania trwa od 25 do 30 godzin gry, pamiętam jak ktoś pisał,
iż misji jest tak sobie dużo, ale każda z nich jest wieloetapowa i w sumie dosyć zawiła w swej
konstrukcji (innymi słowy - misji srednio ale są długie i wielofazowe). Jeśli się mylę to mnie
poprawcie :)


Doszedłem do 13 w misji w jakies łacznie 15 godzin.... Misje są banalne komplikacje sie zaczynają dopiero tak od 13+... Gry nie przeszedłem bo jakoś znowu specialnie mnie nie oczarowała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2006 o 20:45, RazzedEdge napisał:

bo i tak chodzi o multi ;p


Ja nie mam sieci na tym kompie na którym gry chodzą (bo ten z netem to wieś...).

Więc cóż - single rule :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2006 o 21:38, Sephirath napisał:

> bo i tak chodzi o multi ;p

Ja nie mam sieci na tym kompie na którym gry chodzą (bo ten z netem to wieś...).

Więc cóż - single rule :D

Zawsze masz tryb potyczki z komputerem,oprócz kampanii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować