Zaloguj się, aby obserwować  
Darkstar181

Company of Heroes

5220 postów w tym temacie

Mógłby ktoś dokładnie opisać nowe tryby multi w "Chwale Bohaterów"? Bo zastanawiam się nad kupnem ale szkoda mi wydawać 100 zł aby ukończyć kampanię w kilka godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2009 o 20:47, Morph napisał:

Ja mam pytanie trochę z innej beczki;)Czy opłaca mi sie kupować dodatek Opposing Fronts
tylko dla kampanii ?(na multi to raczej sporadycznie gram)Czy jest lepsza niż ta w podstawce?

Niech się więcej osób wypowie, ale wg mnie, mimo że kampanie z OF są dłuższe niż ta z podstawki to ja się strasznie nudziłem. Dodatkowo często jest tak, że grasz na misję na mapie A, kolejne dwie misje, trzecia misja - wracasz do mapy A. Jak dla mnie to te kampanie zrobione są na siłę. Zdecydowanie gorsze niż kampania w podstawce.
Z drugiej strony OF kosztują 30zł więc jeśli chodzi o singiel to czemu nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też uważam, że misje z podstawki są zdecydowanie lepsze niż z OF. Są najlepsze.

Co się tyczy nowego patcha 1,51 to balans w grze uważam za porażający. Rangers (jednostki za prawie 500 pkt) padają jak muchy w starciu z miotaczem inżynierów wermahtu. Fakt. Miotacz to potężna zabawka ale 6 rangersów ze swoimi pukawkami powinno ich roznieść zanim się zbliżą na niebezpieczną odległość. Takich absurdalnych przykładów można by mnożyć na potęgę. Wychodzi na to, że w nowym patchu najbardziej opłaca się brać inżynierów i oddział z CKM. I nie zauważyłem, by jednostki amerykańskie awansowały. Bynajmniej nie jest to już wyświetlane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2009 o 07:52, rasternet napisał:

Rangers (jednostki za prawie 500 pkt) padają jak muchy w starciu z miotaczem inżynierów wermahtu.

Miałem właśnie o tym pisać. Ostwind Wehrmachtu zrobił mi z nich takie sito..

Dnia 11.04.2009 o 07:52, rasternet napisał:

I nie zauważyłem, by jednostki amerykańskie awansowały. Bynajmniej nie jest to już wyświetlane.

Awansują tylko jest to inaczej wyświetlane, takie srebrne belki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2009 o 07:52, rasternet napisał:

Co się tyczy nowego patcha 1,51 to balans w grze uważam za porażający. Rangers (jednostki
za prawie 500 pkt) padają jak muchy w starciu z miotaczem inżynierów wermahtu. Fakt.
Miotacz to potężna zabawka ale 6 rangersów ze swoimi pukawkami powinno ich roznieść zanim
się zbliżą na niebezpieczną odległość. Takich absurdalnych przykładów można by mnożyć
na potęgę. Wychodzi na to, że w nowym patchu najbardziej opłaca się brać inżynierów i
oddział z CKM. I nie zauważyłem, by jednostki amerykańskie awansowały. Bynajmniej nie
jest to już wyświetlana


Poziom doświadczenia wyświetlkany jest w formie trzech małych kresek nad ikonką jednostki. Bardzo trudno je zauważyć.
A ta sprawa z Rangerami była przeciwko kompowi czy żywemu przeciwnikowi? Bo SI Expert jest teraz znacznie trudniejsze do pokonania, bo ma mocnijesze jednostki. A sami Rangerzy mają "elite armor", który jest bardziej podatny na ogień, więc może poprostu mieli chłopaki pecha(należy pamiętać, że CoH jest grą bardzo losową).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2009 o 10:44, Kimin napisał:

A ta sprawa z Rangerami była przeciwko kompowi czy żywemu przeciwnikowi? Bo SI Expert
jest teraz znacznie trudniejsze do pokonania, bo ma mocnijesze jednostki. A sami Rangerzy
mają "elite armor", który jest bardziej podatny na ogień, więc może poprostu mieli chłopaki
pecha(należy pamiętać, że CoH jest grą bardzo losową).

Czyli mam rozumieć, że stopniowanie trudności polega na buffowaniu jednostek kompa?!? Proszę, niech to będzie smutny żart i dotyczy tylko kampanii....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2009 o 13:05, ChrisBgnr napisał:

Czyli mam rozumieć, że stopniowanie trudności polega na buffowaniu jednostek kompa?!?
Proszę, niech to będzie smutny żart i dotyczy tylko kampanii....


W kampanii chyba nie było tego tak widać. Widać to w potyczkach z komputerem. Ekpert jest bardzo trudny do pokonania 1v1. Relic zrobił to specjlanie, ponieważ compstomperzy stanowią ponad połowę graczy(jeśli nie 80%). Jednostki Eksperta są mocniejsze, ale Si oszukuje również w zasobach. NP w 20 minutowym meczu Wher vs USA, ekspert USA miał prawie 3000 manpowera przewagi nade mną, a i tak to AI wygrała. Relicowi trzeba oddać też to ,że Si zachowuje się jednak o niebo lepiej. Nie wysyła moździerzy na pewną śmierć, logiczne korzysta z granatów czy bomb przylepnych, a nawet przeprowadza coś co wygląda na flankowanie. W wypadku Whermisiów kupuje nawet doświadczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po uaktualnieniu gry do wersji 2.500.1 w kampanii operacja market garden w drugiej misji nie ma możliwości wyboru poziomu trudności i gdy załączam tą misję to pasek ładowania dochodzi do połowy i mnie wyrzuca do windy z komunikatem relica : Wyslij raport o bledach blablabla ;/ Co jest grane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2009 o 14:10, Kimin napisał:

(...)

No to teraz poważnie się zastanowię zanim wróce do zabawy z CoHem i kupię dodatek. ŻAŁOWO! Jeżeli jedyną rzeczą jaką potrafią zrobić w kwestii SI to napompowanie statów kompowi to ja wysiadam;/ Rozumiem (a raczej przywykłem do tego) że komp jest niepełnosprytny i zazwyczaj buffuje mu się bazę na starcie we wszystkich niemal RTSach. Czy to w postaci nadwyżek surowców, czy to technologii. Ale takie cheatowanie to jest imo porażka... Jak gracz ma się przygotować na multi, które podobno tak w tej grze jest ważne, że wydaje się jakieś przeładowane patche integrujące, skoro to co gramy z kompem to oszustwo zbudowane od początku do końca?! Niech niepełnosprawni umysłowo programiści Relica zamist słuchać się tylko marketingowców popracują nad zachowaniem sztucznej "inteligencji" zamiast uciekać się do tak prostackich metod;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2009 o 16:04, ChrisBgnr napisał:

(...)


Nie jestem jakimś profesjonalistą, ale i tak SI gra inaczej niż żywi przeciwnicy.
Z czystej ciekawości chciałbym zobaczyć jak SI się będzie zachowywać bez tej premii do zasobów. Bo trzeba przyznać, że mnie zaskakuje. I jak na razie nawet podoba mi się gra przeciwko ekpertowi, ponieważ nie jest to tak banalne jak za czasów poprzedniego patcha.
Moim zdaniem większym problemem jest multiplayerowa treść tego dodatku. Jak na razie przejrzałem tylko nowe tryby rozgrywki i muszę powiedzieć, że jest raczej średnio. Pierwszym problemem jest ilość map... po jednej dla każdego trybu... w moim słowniku to zdecydowanie za mało. Kolejna sprawa to same tryby. Panzerkrieg jest z nich najbardziej przyjemny, chociaż i tak dostaje 6/10. Przedewszystkim tylko trzy czołgi na każdą ze stron (brak Tygrysów i Pershingów, mimo, że na ekranie ładowania jedynej mapy, grzecznościami wymienia się właśnie Pershing z Panterą). Tryb bezpośredniego ognia nie za bardzo się tutaj przydaje, lepiej sterować w klasyczny,RTSowy sposób. Same czołgi też nie mają tak dużych różnic w parametrach jak ich odpowiedniki ze zwykłego multi. Dwa pozostałe tryby zasługują na co najwyżej 4/10 Oba są mało ciekawe i mało mają wspólnego z taktycznym podejściem do rozgrywki jaki reprezentował CoH w czasach swojej świetności, chociaż mają odrobinę potencjału. Może w kolejnych patchach coś się poprawi?
O ostatniej części, czyli nowych jednostkach jeszcze się nie wypowiadam, bo jeszcze wszystkich nie wypróbowałem. Ale chętnie poznam Wasze opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy zainstalowałem patcha 2.4 i pobrałem 2.51, to nie mogę go zainstalować. Uruchamiam więc grę i lizę na autopatchera, patch malutki się pobiera i instaluje się jakiś downloader patcha, po chwili wyskakuje i, że nie ma miejsca na dysku na zainstalowanie patcha. N dysku z grą mam 600GB wolne a na systemowym 3,4GB. Co zrobić? Może zrobić trochę na systemowym miejsca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2009 o 19:02, Gromo napisał:

Gdy zainstalowałem patcha 2.4 i pobrałem 2.51, to nie mogę go zainstalować. Uruchamiam
więc grę i lizę na autopatchera, patch malutki się pobiera i instaluje się jakiś downloader
patcha, po chwili wyskakuje i, że nie ma miejsca na dysku na zainstalowanie patcha. N
dysku z grą mam 600GB wolne a na systemowym 3,4GB. Co zrobić? Może zrobić trochę na
systemowym miejsca?



Też miałem problem z "małą ilością miejsca". Trzeba parę razy grę odpalić, w końcu się spatchuje. A patch 2.5 jest zassany? On musi być pierwszy zainstalowany a waży ok. 1.4Gb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patchowanie CoH to chory koszmar.
Jakiś szaleniec wymyślił wbudowany program do ściągania patchy. Mam wersję 2.400, program melduje, że trzeba ściągnąć 1,4 MB (z moich wiadomości wynika, że jest tego tyle, ale w jednostkach GB!). Pomyślnie ściąga, restart, odpala się ten downloader i wywala, że za mało miejsca na dysku...7 GB to za mało? I w ogóle to na którym dysku, czy czasem nie ściąga najpierw do tempa?? Ale na C: jest 4,5 GB wolnego.
Na domiar złego na stronie THQ patche są w formie plików torrenta. W kraju piractwa to pytanie zabrzmi jak żart, ale co mam, do ciężkiej cholery, zrobić z tym plikiem? Omijam programy do rozpowszechniania piractwa szerokim łukiem :-/.
Jestem więc zdany na ściąganie 1,4 GB z gram.pl, ale nurtuje mnie te 1,4 MB.

Czyj to był pomysł, żeby nie móc grać w singla bez konta na Relic online? Nie chce mnie wpuścić do single playera bez instalacji najnowszego patcha. To jest najczystsza szajba. Kupiłem Złota Edycję CoH i zaczynam żałować, że w ogóle pomyślałem o tej grze. Akurat dzisiaj mam czas i chęć pograć w CoH na nowym monitorze i wszystko trafił szlag.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2009 o 19:15, Reel_Mixer napisał:

Patchowanie CoH to chory koszmar.
Jakiś szaleniec wymyślił wbudowany program do ściągania patchy. Mam wersję 2.400, program
melduje, że trzeba ściągnąć 1,4 MB (z moich wiadomości wynika, że jest tego tyle, ale
w jednostkach GB!). Pomyślnie ściąga, restart, odpala się ten downloader i wywala, że
za mało miejsca na dysku...7 GB to za mało? I w ogóle to na którym dysku, czy czasem
nie ściąga najpierw do tempa?? Ale na C: jest 4,5 GB wolnego.
Na domiar złego na stronie THQ patche są w formie plików torrenta. W kraju piractwa to
pytanie zabrzmi jak żart, ale co mam, do ciężkiej cholery, zrobić z tym plikiem? Omijam
programy do rozpowszechniania piractwa szerokim łukiem :-/.
Jestem więc zdany na ściąganie 1,4 GB z gram.pl, ale nurtuje mnie te 1,4 MB.

Czyj to był pomysł, żeby nie móc grać w singla bez konta na Relic online? Nie chce mnie
wpuścić do single playera bez instalacji najnowszego patcha. To jest najczystsza szajba.
Kupiłem Złota Edycję CoH i zaczynam żałować, że w ogóle pomyślałem o tej grze. Akurat
dzisiaj mam czas i chęć pograć w CoH na nowym monitorze i wszystko trafił szlag.



Patche ściąga bodajże do użytkownicy>twój profil>dokumenty>my games>relic downloader na dysku C
A fakt konta na Relic faktycznie jest wkurzający, żeby sie chociaż dało offline grać jak na Steamie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze gra potrzebuje przynajmniej 8000MB(ok 8 GB) wolnego miejsca na partycji gdzie jest zainstalowana i ilość odpowiednią do ściągnięcia patcha na partycji systemowej

Ktoś pytał o torrenty:
Po pierwsze to nie są programy do rozpowszechniania piractwa... dzięki nim można legalnie ściągnąć np mody no i jak w przypadku CoH, patche.
A teraz do rzeczy... potrzebujesz jakiegoś klienta torrentowe, np BitTornado, albo jeśli masz przeglądarkę Opera, to klient jest wbudowany. Klikasz na linka ze strony relica , wybiersz miejsce docelowe i czekasz aż się łata ściągnie.
Co od grania bez neta. Potrzebna jest płyta Z Oposing Fronts oraz niedziałające połączenie z netem i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sieci p2p takie jak torrent czy Emule nie są nielegalne - bo gdyby były to cały internet byłby nielegalny, bo przecież powstał do wymiany danych. Nielegalne jest to że ludzie wrzucają rzeczy chronione prawem autorskim, a przecież Relic nie po to daje ci plik torrent abyś potem przymierzał bransoletki u niebieskich, tylko po to abyś pobrał tego j*** patcha i przesłał dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie obchodzi mnie, do czego zostały stworzone sieci P2P, ale to, do czego są wykorzystywane i że nikogo to nie obchodzi i nikt nie próbuje z tym walczyć.
Czytałem na temat jakiegoś programu P2P (nie pamiętam nazwy), że został tak zaprojektowany, aby uniemożliwić namierzenie źródła pochodzenia pliku. Nie umiem dokładnie tego opisać, ale taki był sens tekstu. To jest jak gotowy akt oskarżenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować