Zaloguj się, aby obserwować  
Darkstar181

Company of Heroes

5220 postów w tym temacie

Dnia 11.04.2009 o 19:47, Cpt_Nixon napisał:

Mam pytanie
Czy w dodatku ToV będą kampanie z podstawki i OF?

Są ale musisz mieć do nich klucze jeśli masz tylko ToV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2009 o 19:39, Reel_Mixer napisał:

Nie obchodzi mnie, do czego zostały stworzone sieci P2P, ale to, do czego są wykorzystywane
i że nikogo to nie obchodzi i nikt nie próbuje z tym walczyć.

Rozumowanie bez sensu. Ludzie używają noży do zabijania innych, pozbądźmy się wszystkich noży z handlu i domów. Ludzie rozłupują czaszki innym ludziom za pomocą kamieni, pozbądźmy się wszystkich kamieni i niech będzie pustynia itd. itp.

To nie narzędzia są zagrożeniem, tylko Ci, którzy ich używają. Blokowanie sieci P2P to idiotyzm świadczący o niemocy tych, co blokują i blokować każą. Inna sprawa, że nie tylko poprzez sieć torrent piractwo żyje całkiem nieźle. Całkiem popularne są również inne sieci zarówno P2P jak i małe, osiedlowe pipidówki, serwery FTP itd. Kiedyś nie było tak ogólnodostępnego Internetu i kwitł handel płytami na bazarach. Więc może należało zabronić handlu nagrywarkami CD? Piractwo to nie problem sieci takiej czy owakiej, tylko złodziejskiej żyłki użytkowników.

A co do tematu: patche ściągnąłem bardzo szybko i bez większych problemów ze strony Relic przy pomocy BitComet (polecam, dobry program do obsługi sieci torrent).


Natomiast nie wiem czy jest sens zaczynać grę. Swego czasu zacząłem przygodę z CoHem, ale poczytawszy o błędach w grze i widząc ilość poprawek w kolejnych patchach postanowiłem zawiesić grę (tym bardziej, że mam w co grać i poczekać może). Teraz miałem sporą chęć wrócić do gry, jednak czytam na angielskim forum, że nowe patche niestety wprowadziły "niezamierzenie" niektóre stare błędy na nowo, w zakresie balansu jak i gameplayu w ogóle. Nie wiem też czy zaimplementowano poprawki lokalizacyjne, co do których swego czasu CDP dał na gramie ogłoszenie o zgłaszanie tego typu błędów. Jest ktoś na tyle obeznany w temacie, żeby ewentualnie doradzić czy w obecnej chwili warto w tę grę grać? Czy też błędów jest tyle (i na tyle poważne), że jak ktoś nie musi to lepiej jeszcze zaczekać?

Dodatku kupować nie zamierzam. Z recenzji i opinii na forach wynika, że jest słaby (i cholernie drogi), szczególnie dla tych, którzy nie zamierzają za bardzo korzystać z multi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2009 o 14:13, Cpt_Nixon napisał:

Po uaktualnieniu gry do wersji 2.500.1 w kampanii operacja market garden /../


Po instalacji patcha 2.501 mnie również wywalało do windy, ale tylko wówczas gdy wczytywałem zapis gry, który był robiony jeszcze przed instalacją tego patcha, gdy zaczynałem kampanie od nowa (była to akurat pierwsza misja) to wszystko było w porządku. U mnie więc wyglądało to na to jakby stare zapisy nie były kompatybilne z najnowszym patchem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2009 o 20:05, Melchah napisał:

Rozumowanie bez sensu. Ludzie używają noży do zabijania innych, pozbądźmy się wszystkich
noży z handlu i domów. Ludzie rozłupują czaszki innym ludziom za pomocą kamieni, pozbądźmy
się wszystkich kamieni i niech będzie pustynia itd. itp.


Typowy argument, wyciągany tysiąc razy przez obrońców piractwa. Jeżeli do nich nie należysz, to trudno, włożyłeś te same mocno znoszone buty. Nie zamierzam się dalej wikłać w tego offtopa i nie ustąpię ani na milimetr ze swego stanowiska. Precz z piractwiem i p2p.

Przeszedłem trzy czwarte podstawki na wersji 2.301 i ze zdziwieniem teraz dowiedziałem się, że była jakaś bugolandia. Były jakieś tam trudne do przejścia miejsca, ale nie potrafię określić czy to przez błędy. Gra jest rewelacyjna, wszystkie pochwały redaktorów CDA, przez których skusiłem się na nią, były zasłużone.
Miałem od niej przerwę, ale to z powodu innego potencjalnego superhitu. No i teraz trzeba ciągnąć 1,4 GB, bo z tym 8 GB wolnego była prawda i downloader Relica zaczął ściągać jakieś monstrum, więc darowałem sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Nie zamierzam się dalej wikłać w tego

Dnia 11.04.2009 o 21:22, Reel_Mixer napisał:

offtopa i nie ustąpię ani na milimetr ze swego stanowiska. Precz z piractwiem i p2p.

Twoja strata. To ty sobie nie pograsz w grę, dopóki nie ściągniesz patcha(albo dopóki nie kupisz marnego dodatku za koszmarne pieniądze) I to tylko przez jakąś dorobioną na siłę ideologię.
Ja ściągnąłem patcha normalnie (mam szybkie, stałe łącze) ale jakbym nie miał wyboru, to nie wahałbym się, i ściągnął go przez p2p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi ktoś dać jakieś argumenty, żeby kupić Company of Heroes? Dodam, że za RTS''ami nie przepadam a Warcraft 3 i Red alert 3 mi się spodobały (W dawn of war nie grałem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2009 o 21:22, Reel_Mixer napisał:

Typowy argument, wyciągany tysiąc razy przez obrońców piractwa. Jeżeli do nich nie należysz,
to trudno, włożyłeś te same mocno znoszone buty. Nie zamierzam się dalej wikłać w tego
offtopa i nie ustąpię ani na milimetr ze swego stanowiska. Precz z piractwiem i p2p.

Bo takież są i Twoje argumenty. Jesteś typowym przykładem człowieka, który jako chirurg odrąbałby człowiekowi rękę, bo się skaleczył w palec. Jak ją odrąbiesz to przynajmniej więcej się nie skaleczy, a przynajmniej nie w tą samą. Skasujmy programy P2P, bo to samo zło. Wyłączmy Internet, bo to w ogóle samo zło, itd. w ten deseń. Możesz się oczywiście okopać na swoim stanowisku, zasłonić uszy i tkwić w błędnym rozumieniu tego co się wokół Ciebie dzieje, ale takim działaniem nic nie osiągniesz.

Oczywiście myśląc, że popieram złodziejstwo tkwisz w błędzie. Ale nie popieram wylewania dziecka z kąpielą.

Dnia 11.04.2009 o 21:22, Reel_Mixer napisał:

Przeszedłem trzy czwarte podstawki na wersji 2.301 i ze zdziwieniem teraz dowiedziałem
się, że była jakaś bugolandia.

Ilość patchy świadczy, że była. W tym wątku nawet były wymieniane błędy, ale najlepszym źródłem jest forum Relic. A może dokładniej forum community, na które trafia się idąc od oficjalnej strony Relic http://community.companyofheroesgame.com/forums/.

Ale to również pewnie Ciebie nie interesuje, choć warto poczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2009 o 21:31, Jedimax napisał:

Czy może mi ktoś dać jakieś argumenty, żeby kupić Company of Heroes? Dodam, że za RTS''ami
nie przepadam a Warcraft 3 i Red alert 3 mi się spodobały (W dawn of war nie grałem).

Poczytaj recenzje, również te na gram.pl. O ile pamiętam, nawet na chwilę w sklepie wyświetlała się moja własna , która zachęcała do kupna :P

Ale tak z grubsza... generalnie to gra jest dobra, chociaż na pewno ma nieco inne zasady niż Red Alert 3, czy też Warcraft 3. Nie wiem na ile nie lubisz RTSów, ale jeżeli grałeś w te wymienione, to CoH powinna ci się spodobać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowe patche to jakiś żart. Wcześniej nie wliczano potyczek (chyba, że miałem coś źle) do statystyk. Jeśli muszę zejść z komputera i wyłączę potyczkę (mowa oczywiście o potyczce z komputerem) to naliczane mi jest to do statystyk jako porażka (więc nawet potrenować sobie spokojnie nie można)...
Nieporozumienie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boże człowieku, najpierw sprawdź co to piractwo, a co to p2p, wymiana danych i internet. Bo twoim rozumowaniem to internet nie może istnieć bo przecież powstał do wymiany danych. A to że uważasz że przesyłanie pliku który nie jest chroniony prawem autorskim, w dodatku został celowo wrzucony przez autorów do sieci p2p aby go dalej przesyłać jest piractwem to ja już dziękuje.

Koledzy nade mną mają rację. Jak już tak się plujesz o to piractwo to... może najpierw sprawdź czym ono jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2009 o 22:13, Safiram napisał:

Nowe patche to jakiś żart. Wcześniej nie wliczano potyczek (chyba, że miałem coś źle)
do statystyk. Jeśli muszę zejść z komputera i wyłączę potyczkę (mowa oczywiście o potyczce
z komputerem) to naliczane mi jest to do statystyk jako porażka (więc nawet potrenować
sobie spokojnie nie można)...
Nieporozumienie :/


A to grasz dla przyjemności czy statystyk?
Relic wprowadził to dlatego, że masa graczy nabijała sobie levele grając przeciwko kompom. Teraz każda gra gdzie występuje komp, jest traktowana jako potyczka. A wyświetlany poziom gracza, to poziom z automatchu.
Moim zdaniem nic strasznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2009 o 17:19, Kimin napisał:

> (...)

Nie jestem jakimś profesjonalistą, ale i tak SI gra inaczej niż żywi przeciwnicy.

Oczywiście, że tak. Ba! Granie przeciwko SI zazwyczaj uczy złych nawyków do gry multi. Co więc mnie tak oburza? Jeżeli chcę sobie wypróbować jednostkę X przeciw Y to co otrzymam? Ludzie nie żyją samym multi. Szczególnie gracze początkujący w ten prosty sposób mogą wypróbować sobie podpatrzone zagrywki. A czego ja się mam nauczyć jeżeli staty wyglądają raz tak, a raz tak? To mam jedną grę czy do ciężkiej anielki grę i moda?;/ Niepełnosprytny Relic pojechał po najmniejszej linii oporu.
Co do nowych trybów, gdzieś w trakcie produkcji dodatku czytałem, że ktoś z ekipy wręcz przyznał się do tego, że dodatek jest polem do eksperymentów dla nowych rozwiązań... Drodzy gracze - marzyliście kiedyś zostać beta testerami w firmie Relic? Nic prostszeg - należy tylko wyłożyć żądaną kwotę, instalować i możecie testować do woli;/
Najpierw Dow2, teraz CoH-ToV, czekam na kolejne genialne inaczej dziecko Relica...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszym artykule tydzień z... były screeny z jakimiś ulepszeniami Tygrysa i drużyn piechoty, mam wrażenie że w tym dodatku budowanie bazy idzie na drugi plan, może Relic liczy, ż jeżeli DoW 2 się sprzedał to te same rozwiązania w ToV też się sprzedają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2009 o 22:42, Kimin napisał:

A to grasz dla przyjemności czy statystyk?


Oczywiście, że dla przyjemności, ale...

Dnia 11.04.2009 o 22:42, Kimin napisał:

Relic wprowadził to dlatego, że masa graczy nabijała sobie levele grając przeciwko kompom.
Teraz każda gra gdzie występuje komp, jest traktowana jako potyczka. A wyświetlany poziom
gracza, to poziom z automatchu.
Moim zdaniem nic strasznego


... irytuje mnie to. Skoro już muszą to dać, to niech zrobią jakieś ustawienie, żeby można było wyłączyć naliczanie potyczek (bo póki co w multi nie gram).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/..../

Betatesterem Relica już byłem wukrotnie podczas otwartych bet Arranged Team Automatch i Beta Playtest. Podczas tej drugiej nie wytrzymałem do końca, bo mimo kilku poprawek wciąż siedział tam błąd minimapy, który uniemożliwiał mi granie po sieci. No i jak pokazał patch 2.400 i tak relic zignorował cześć rozwiązań, które w becie były.

Co do testowania... zawsze możesz rzucić w lobby, że chciałbyś w coś takiego zagrać. Mając czas to bym pograł.

Dane na temat obecnych możliwości Ekspert SI od jednego z użytkowników. gamereplays: +80% przychodów surowców i +35% pukntów życia jednostek. Przed patchem było odpowiednio 45% i 25%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie heeeelp !!!!! Co jest z tym graniem w sieci ??? Gierka ciągle chce ściągnąć aktualizację 1,35 mb, ściagam, wychodzę do win żeby sie odpaliła, wchodzę z powrotem i znowu to samo !!! O co tu chodzi ? Zresztą mam już konto w sieci jeszce z czasów Na Lini Frontu ale tu już jest nieważne a nowego założyć nie mogę... Muszę wyłączyć neta żeby sobie chociaż w singla pograć. Może jakiś mądry człowiek poradzi co robić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2009 o 01:38, rafal_w6 napisał:

Ludzie heeeelp !!!!! Co jest z tym graniem w sieci ??? Gierka ciągle chce ściągnąć aktualizację
1,35 mb, ściagam, wychodzę do win żeby sie odpaliła, wchodzę z powrotem i znowu to samo
!!! O co tu chodzi ? Zresztą mam już konto w sieci jeszce z czasów Na Lini Frontu ale
tu już jest nieważne a nowego założyć nie mogę... Muszę wyłączyć neta żeby sobie chociaż
w singla pograć. Może jakiś mądry człowiek poradzi co robić ?

Olej tego patcha, jesli masz ToV ściągnij ostatniego patcha 107mb 2.500-2.501.Tylko nie ściągaj przez grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2009 o 01:38, rafal_w6 napisał:

Ludzie heeeelp !!!!! Co jest z tym graniem w sieci ??? Gierka ciągle chce ściągnąć aktualizację
1,35 mb, ściagam, wychodzę do win żeby sie odpaliła, wchodzę z powrotem i znowu to samo
!!! O co tu chodzi ? Zresztą mam już konto w sieci jeszce z czasów Na Lini Frontu ale
tu już jest nieważne a nowego założyć nie mogę... Muszę wyłączyć neta żeby sobie chociaż
w singla pograć. Może jakiś mądry człowiek poradzi co robić ?


Patche ściągają się przez zewnętrzny program, Relic Downloader. Uruchamia się on po tym jak gra wychodzi automatycznie po próbie podłączenia. Kiedy Patch się ściągnie masz go w katalogu gdzie poprzednio łaty były ściągane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> A to że uważasz że przesyłanie pliku który nie jest chroniony prawem autorskim, w dodatku
> został celowo wrzucony przez autorów do sieci p2p aby go dalej przesyłać jest piractwem
> to ja już dziękuje.

Co za bzdury wypisujesz... Niczego takiego nie napisałem. Wykorzystali istniejący już system przesyłania plików i tyle, nie znam technicznej motywacji takiego kroku. Równie dobrze mogli to hostować na swoim serwerze, albo na jakimś typu Rapidshare. Udajesz, że nie wiesz, że sieci p2p są pełne nielegalnie udostępnionych multimediów? A Ci goście, co okazjonalnie pojawiają się nawet na tym forum prosząc o cracka do jakieś gry, to skąd się urwali? Do legalnych gier tego nie potrzebują.
Poza tym to chyba się mylisz. Patch jest tak samo chroniony prawem autorskim jak gra. Dziwiłbym się jakby nie był.

Co do nastawienia ideologicznego, to widzę je u szanownych kolegów. Napisałem wyraźnie, dlaczego nie będę wikłać się w tę dyskusję - dlatego, że to offtop. Jeżeli ktoś nie rozumie tego słowa, niech zapyta moderatora, który niechybnie wpadnie spacyfikować tę dyskusję. To jest temat o Company of Heroes, jeśli się nie mylę, a nie o sieciach p2p.
Ten problem jest nierozwiązywalny, toczyłem podobne dyskusje z obrońcami piractwa i nic do nich nie dociera. Jeden z nich dał się ponieść nerwom i zaliczył bana na IP, trudno, nie ja byłem tam moderatorem. Szkoda nerwów na dalsze takie dyskusje. Mam nadzieję, że to wystarczające argumenty. Jeżeli nie... to ani trochę mnie to nie rusza.
Piractwo zawsze i wszędzie jest godne potępienia i naprawdę nie ma co dyskutować o tym.

Tak, rzeczywiście, nie interesują mnie błędy, pewnie dlatego, że żaden nie dał się mi we znaki. Z psychologicznego punktu widzenia to raczej normalny objaw. Jeżeli w dalszej grze bardziej niż do tej pory wkurzy mnie sposób poruszania się czołgów i brak możliwości zachowania ustawionej formacji, to może wtedy zajrzę. Dzięki za linka. Do tej pory przechodziłem grę "jednym tchem", jak w najlepszych czasach, gdy nie można było się oderwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W czesci dla jednego gracza wiele bugow nie bylo nigdy.
Wiekszosc patchy w strategiach posiada dluga liste zmian nie ma w tym nic nadzwyczajnego (szczegolnie jesli posiadaja sporo zroznicowanych jednostek/mocy) . Wiekszosc osob grajacych tylko w singla lub od czasu do czasu przeciw AI 99% tych zmian nie zauwaza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować