Zaloguj się, aby obserwować  
Darkstar181

Company of Heroes

5220 postów w tym temacie

Dnia 22.12.2009 o 19:55, Kimin napisał:

> /../
> O co chodzi z budynkiem "centrum zaopatrzeniowe"?/../

Centrum zaopatrzenia zmniejsza koszt utrzymania jednostek tj. w każdej minucie jednostka
generuje tzw upkeep, o którego sumę pomniejszany jest przyrost manpowera. Samo zbudowanie
centrum zmniejsza tę wartość, a jego kolejne ulepszenia w jeszcze większym stopniu zmniejszają
odsetek manpowera, który się "ulatnia".

Czyli im mniej mam jednostek tym więcej zarabiam? hmm.. w DoW tak nie było ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2009 o 20:23, KuroNeko napisał:

Czyli im mniej mam jednostek tym więcej zarabiam? hmm.. w DoW tak nie było ^^

Nom, ale DoW to przyszłość, a tu jest II wojna, realizm etc. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2009 o 21:06, Firefly94 napisał:

> Czyli im mniej mam jednostek tym więcej zarabiam? hmm.. w DoW tak nie było ^^
>
Nom, ale DoW to przyszłość, a tu jest II wojna, realizm etc. ;]

Realizm? To dlaczego ten "upkeep" płacę w "man power"? :> Kupuję swoim żołnierzom dz*wki czy jak? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2009 o 21:58, KuroNeko napisał:

> > Czyli im mniej mam jednostek tym więcej zarabiam? hmm.. w DoW tak nie było
^^
> >
> Nom, ale DoW to przyszłość, a tu jest II wojna, realizm etc. ;]
Realizm? To dlaczego ten "upkeep" płacę w "man power"? :> Kupuję swoim żołnierzom
dz*wki czy jak? :D

Realizm walki tylko - zapomniałem dodać :P. No i także ten realizm RTS-owy. No, ale już się nie czepiajmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Realizm walki powiadasz?
czy ja wiem? Stacjonarny KM powinien być znacznie celniejszy ;) No i taki Sherman czy M10 nie powinien przetrwać trafienia w zad, niezależnie od broni ppanc. ;) Albo czołgi powinny obalać drzewa, tu tego nie ma :D
Albo piechota powinna mieć możliwość przeskakiwania przez murki... Takich drobnych nieścisłości mógłbym wymieniać od groma, ale wiem, że gry rządzą się swoimi zasadami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś tutaj pisałem, że pomimo iż CoH jest świetna grą, to realizmu w niej brak.
Jak chcecie realistycznej wojny, to polecam Combat Mission: Barbarossa To Berlin lub Combat Mission: Afrika Korps oraz serię Close Combat, choć w niej akurat realizm starć pancernych nieco kuleje.

CoH to wspaniały tytuł, jednakże to tylko "zręcznościowa strategia" i nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2009 o 10:46, KuroNeko napisał:

Realizm walki powiadasz?
czy ja wiem? Stacjonarny KM powinien być znacznie celniejszy ;) No i taki Sherman czy
M10 nie powinien przetrwać trafienia w zad, niezależnie od broni ppanc. ;) Albo czołgi
powinny obalać drzewa, tu tego nie ma :D
Albo piechota powinna mieć możliwość przeskakiwania przez murki... Takich drobnych nieścisłości
mógłbym wymieniać od groma, ale wiem, że gry rządzą się swoimi zasadami ;)



Ta, a od Tygrysów się odbijają pociski artylerii, albo czołgi potrafią w bardzo ciekawy sposób na ostatnim ułamku "życia" przetrwać jeszcze 6 strzałów, co już mi się kilka razy zdarzyło. Nie wspominając już o grenadierach, którzy na 3 poziomie są w stanie wyrżnąć 2 oddziały rangersów... Co do czołgów które podałeś to i tak one krótko tam żyją, więc jakby padały od jednego strzału ich produkcja sensu by nie miała :P A gdyby KM kosił jak snajperka i jeszcze wprowadzał w osaczenie to też by ciekawie nie było, swoją drogą to tym ludzikom w osaczeniu lepiej by wyszło na zdrowie podnieść się i zap... dobiec do jakiejś zasłony, niż kłaść się na ziemi i ginąć. W realu pewnie by takie pokładanie się miało jakiś sens, tutaj sprawia tylko, że jednostki są bezużyteczne i najczęściej pozostaje je po prostu wycofać, a to o dziwo wykonują natychmiast. Takich różnych bzdur można by się tu doszukiwać, ale tak jak powiedziałeś to gra i musi się ona kierować jakimiś zasadami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2009 o 10:46, KuroNeko napisał:

Realizm walki powiadasz?

Chodzi mi o realistyczne zachowanie ludków etc. Poza tym jak na RTS jest bardzo realistyczna :P. Cały czas o to mi chodzi ;].

Dnia 23.12.2009 o 10:46, KuroNeko napisał:

czy ja wiem? Stacjonarny KM powinien być znacznie celniejszy ;)

Właśnie świetnie jest odwzorowany :P.

Dnia 23.12.2009 o 10:46, KuroNeko napisał:

No i taki Sherman czy M10 nie powinien przetrwać trafienia w zad, niezależnie od broni ppanc. ;)

No, widać, że na II wojnie się nie znasz ;). Sherman w CoH wygląda na wersję Jumbo, czyli dużo, dużo bardziej wytrzymałą :P.

Dnia 23.12.2009 o 10:46, KuroNeko napisał:

Albo czołgi powinny obalać drzewa, tu tego nie ma :D

Racja/

Dnia 23.12.2009 o 10:46, KuroNeko napisał:

Albo piechota powinna mieć możliwość przeskakiwania przez murki... Takich drobnych nieścisłości
mógłbym wymieniać od groma, ale wiem, że gry rządzą się swoimi zasadami ;)

Także racja, ale jak już pisałem - to w końcu RTS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, czołgi II wś mnie zbytnio nie interesują ;) Ale w każdym razie po dostaniu w silnik żaden pojazd nie powinien jechać dalej, zwłaszcza jak dostaje z działa kal. 88 mm :D

Dnia 23.12.2009 o 11:33, Firefly94 napisał:

Właśnie świetnie jest odwzorowany :P.

Jeśli KM jest dobrze zamontowany to wręcz nie ma prawa tak bardzo się "telepać" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2009 o 12:22, KuroNeko napisał:

No cóż, czołgi II wś mnie zbytnio nie interesują ;) Ale w każdym razie po dostaniu w
silnik żaden pojazd nie powinien jechać dalej, zwłaszcza jak dostaje z działa kal. 88
mm :D

Tak, tylko jak już pisałem jest to realizm RTS-owy.

Dnia 23.12.2009 o 12:22, KuroNeko napisał:

> Właśnie świetnie jest odwzorowany :P.
Jeśli KM jest dobrze zamontowany to wręcz nie ma prawa tak bardzo się "telepać" :D

Nie czepiaj się, to cholerny odrzut ma, wiem, bo w rodzinie miałem ludzi co strzelali z Vickers-ów i Browning-ów M1919 :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2009 o 16:02, KuroNeko napisał:

Ale kiedy broń jest dobrze przymocowana to nie powinna mieć żadnego odrzutu ;)

Teoretycznie tak :P.
Koniec offtopu :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w przypływie wolnego czasu siadłem sobie przed XFire Live by obejrzeć na żywo transmisję z meczów w Comapnany of Heroes. Dużo tego do wyboru nie było ale jakimś cudem trafiła się jedna jedyna transmisja. Pomyślałem sobie, że może być ciekawie popatrzeć sobie jak ludziska grają. No i się nie pomyliłem. Rzeczywiście było ciekawie i to nie tyle ciekawie, że była fajna gra tylko, że osoba która nadawała przekaz ze swojej gry używała bezczelnie Chitów. Właściwie był to jakiś debil który chyba sobie nie zdawał sprawy z tedo co zrobił bo gdy napisałem mu na kanale, że jest szują i oszustęm. Przysłowioym Chiterem natychniast ją przerwał. Nie zdążyłem tego nagrać. Mogłem się nie odzywać tylko poczekać do końca ale udało mi się jedynie w ostatniej chwili zrobić kilka screenów. Chit polegał na tym, że koleś widział wszystkie jednostki i budynki przeciwnika w Fog of War. Poprostu wyświetlały się mu je one na czerwono na polu gry jak i na minimapie. Dodatkowo w prawym górnym rogu miał onlne raportowanie z ruchów przeciwnika. Ehh. szkoda gadać. A ja się dziwię dlaczego w większości dostaję łomot.

Pozdrwiam.

20100111090303

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2010 o 09:03, rasternet napisał:

Właściwie był to jakiś debil który chyba sobie nie zdawał
sprawy z tedo co zrobił bo gdy napisałem mu na kanale, że jest szują i oszustęm. Przysłowioym
Chiterem natychniast ją przerwał.

Gdyby sobie nie zdawał sprawy, to by raczej właśnie kontynuował grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2010 o 09:46, Darkstar181 napisał:

> Właściwie był to jakiś debil który chyba sobie nie zdawał
> sprawy z tedo co zrobił bo gdy napisałem mu na kanale, że jest szują i oszustęm.
Przysłowioym
> Chiterem natychniast ją przerwał.
Gdyby sobie nie zdawał sprawy, to by raczej właśnie kontynuował grę.


No przecież napisałem, że transmisję wyłączył gdy mu napisałem na kanale, że robi z ludzi idiotów. Więc się skapował co za głupotę odwalił po mojej interwencji. Jednak nie to jest najważniejsze i przykre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2010 o 20:14, Mosin25 napisał:

Witam.
Mam problem z grą.
Podczas grania komputer mi się wyłancza ...
Z góry dzięki

Za co dziękujesz? Myślisz, że Ci pomożemy? Nie jesteśmy Salomonami, bez informacji ci nie możemy pomóc -.-
No i powiedz, co to znaczy "wyłancza".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

KuroNeko, To może ktoś co mógłby mi pomóc to by się zapytał o jaki sprzęt mam ... , a do wyrazów których ty krytykujesz mnie denerwują , może pisałem na szybko i bez zastanowienia ? , widać że każdą osobą pogardzasz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2010 o 21:14, Mosin25 napisał:

KuroNeko, To może ktoś co mógłby mi pomóc to by się zapytał o jaki sprzęt mam ... , a
do wyrazów których ty krytykujesz mnie denerwują , może pisałem na szybko i bez zastanowienia
? , widać że każdą osobą pogardzasz :)

Ale nadal nie wiem, jak mam Ci pomóc... Skoro sam wiesz, że powinieneś podać sprzęt to czemu tego nie zrobiłeś w tym poście? Może jeszcze podasz wersję gry? Źródło gry też może być istotne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój sprzęt :
Procesor dwurdzeniowy AMD Athlon(tm) 7450 Dual-Core Processor, 2410 MHz
Karta graficzna : NVIDIA GeForce 8400 GS (512 MB)
To mam tylko podać ? , czy coś jeszcze. A wersje gry mam 2.600.1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować