Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Konsole blokują rozwój gier na PC?

305 postów w tym temacie

Dnia 31.07.2007 o 19:03, Max Power napisał:

Mysle ze tu nie chodzi o konsole, zwlaszcza te nowe. One raczej nie maja juz takich ograniczen.

Rzecz w tym, że te uproszczenia nie były spowodowane ograniczeniami technicznymi. To po prostu środowisko konsolowe wywarło na te produkcje taki wpływ: począwszy od kontrolerów na samych graczach skończywszy.

Dnia 31.07.2007 o 19:03, Max Power napisał:

Poprostu to nie jest na czasie. Przyklad: Fallout3. Robia FPSa bo to im sie oplaca i tego nie
ukrywaja.

Jakiego FPSa? To ma być ten sam Fallout w innej perspektywie. To chyba oczywiste, że w XXI wieku nikt nie będzie robił gry w rzucie izometrycznym. Wam, ludzie, nijak dogodzić. Gdyby twórcy nie dopracowali grafiki, wszyscy zaczęliby się burzyć, że z wielkiego dzieła zrobiono zwykłą budżetówkę, a twórcy mają fanów tytułu w głębokim poważaniu. Najnowsze technologie też nikomu nie pasują, bo czynią produkcję trywialną. Zastanówcie się, czego wy chcecie. A poza tym nowoczesna technologia nie wyklucza od razu wysokiej złożoności. Po prostu konsole są skierowane do innego odbiorcy niż komputery osobiste, chociaż te drogi powoli zaczynają się schodzić... niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2007 o 20:44, remolinek69 napisał:

I zaczeła się bitwa o to co jest lepsze NORMA :P


Przecież bitwa, o której piszesz, już dawno się skończyła. A wygrały (na punkty zresztą, zgodnie z werdyktem opinii publicznej ;-)) oczywiście konsole, zyskując coraz większy udział w rynku. Rynek gier PC-towych stopniowo się podporządkowuje, to chyba widać po prawie każdym nowszym tytule na PC.
Gracze PC-towi ze niedługo zejdą niejako do podziemia. :-PP

@ Grz3chu

No może lekko przesadziłem ;-). Wybacz ... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2007 o 17:39, Volvox napisał:

Zaryzykowalbym stwierdzenie, ze to PC daje podklad pod nowe konsole. Uklady graficzne dla konsol
sa tworzone na podstawie najnowszych rozwiazan wprowadzonych i wyprobowanych na PC.


heh i masz racje i jej nie masz ;] xkloc360 ma układ graficzny z SM4.0 wyprodukowany przez ATI zanim to rozwiązanie trafiło na PC, a ps3 ma układ graficzny zbudowany na podstawie gf 6800 ponoć więc trochę racji masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2007 o 21:04, Volvox napisał:


Come on ... w ten sposób to ja przechodzę Fallouta 2 w ... 15 minut ? :-P
Nie mówimy tutaj o żadnym biciu rekordów, ale o zwyczajnym graniu.

Dnia 31.07.2007 o 21:04, Volvox napisał:

A powaznie to przechodzac za drugim razem dalem rade w weekend (nie gralem na czas, ale troszke
przysiedzilalem ;)


Weekend z przysiedzeniem, to zawsze więcej niż 20h :-P. Poza tym dwójki już tak szybko nie przejdziesz. Jest jednak nieco dłuższa z tego co pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.07.2007 o 21:09, Dann napisał:

Gracze PC-towi ze niedługo zejdą niejako do podziemia. :-PP

Może i zejdziemy, ale z zapasem gier pamiętających lepsze czasy. A konsolowcy będą sobie pykać na tych swoich X-Pudłach w kolejne generacje trywialnych strzelanek typu Gear of War, czy Lost Planet. Bo jak na razie, to nic bardziej ambitnego to się na konsole nie ukazuje( nie licząc kilku jRPG). Cóż, to, że rynek interaktywnej rozrywki idzie w tym kierunku, a nie innym to chyba wina tylko nas- graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Gracze PC-towi ze niedługo zejdą niejako do podziemia. :-PP

Nie ma takiej opcji. Rynek PC się powiększa, a nie zmniejsza. (stosunek 2006 do 2005 to 6%)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2007 o 21:32, ShadowG napisał:

Może i zejdziemy, ale z zapasem gier pamiętających lepsze czasy. A konsolowcy będą sobie pykać
na tych swoich X-Pudłach w kolejne generacje trywialnych strzelanek typu Gear of War, czy Lost
Planet. Bo jak na razie, to nic bardziej ambitnego to się na konsole nie ukazuje( nie licząc
kilku jRPG). Cóż, to, że rynek interaktywnej rozrywki idzie w tym kierunku, a nie innym to
chyba wina tylko nas- graczy.


A wiesz, ze czasami zdarza się tak, iż to podaż kształtuje popyt. ;-) Przecież obecnie gry wideo, to Gigantyczny Biznes przez duże "B". Ja osobiście kłóciłbym się z tym, iż jest to tylko wina graczy. Zresztą nawet jeśli, to zdecydowanie nie wszystkich graczy ... bardziej tych współczesnych, podatnych na nowości i stroniących od czasów minionych.

PS. jeśli zejdziecie do tego podziemia (podmroku ? :-)), to ja z całą pewnością zejdę razem z wami. W końcu im więcej nas tam będzie, tym większa szansa na przetrwanie. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2007 o 21:38, TNukem napisał:

Nie ma takiej opcji. Rynek PC się powiększa, a nie zmniejsza. (stosunek 2006 do 2005 to 6%)


Tak, ale w takim razie dlaczego ciągle zadaję sobie pytanie : "Gdzie się podziały, tamte prywatki ..." . :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2007 o 19:44, Makratos napisał:

A wiecie że rynek gier konsolowych Wielkiej Brytanii jest więcej warty od światowego rynku gier na PC.
Wiecie że najcześciej wybierana gra 2006 roku na pc to THE CARS <lol>
Tylko 1% gier na pc jest kończone przez was super graczy z kompleksami konsol , których mama
wam nigdy nie kupi bo ma takie samo pojęcie o nich jak wy sami , ludzie to jest inny świat


A wiesz, ze 86% statystyk jest robionych na poczekaniu?
A powaznie - skad masz tak absurdalne dane?
Swoja droga to nie chce mi sie wierzyc ze konsolowe tytuly sa konczone czesciej niz PCowe (pomojam przytoczony przez ciebie 1% bo jest absurdalny) , z wyjatkiem jakis prosciutkich gierek ktoroe mozna skonczyc w weekend.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam średniego PC i PS2 i jak bym miał coś nowego kupić był by to PC...chyba że miałbym do wydania tyle kasy co kosztuje obecnie PS3.....wtedy lepiej kupić PS3 bo ma się spokój na minimum 5 lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jejku, co z tego, że rynek PC jest mniejszy od konsolowego, przecież naprawdę jest w co grać...

Ja nie kupię PS3 do czasu, jak zrobią wersję SATIN SILVER! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2007 o 22:06, TNukem napisał:

Jejku, co z tego, że rynek PC jest mniejszy od konsolowego, przecież naprawdę jest w co grać...

Ja nie kupię PS3 do czasu, jak zrobią wersję SATIN SILVER! :P


Chyba Satan Silver.....to se trochę poczekasz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> "Chyba Satan Silver.....to se trochę poczekasz...."

Póki co PC mnie zaspokaja :D S.T.A.L.K.E.R., Assassin''s Creed, Driver Parallel Lines, Crysis. Do końca roku jest w co grać.

A do marki PlayStation mam poprostu słabość (i srebrnych konsol) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać że gry na konsole są znacznie uproszczone i co gorsza gry pecetowe też takie się stają, ale gdyby wszystkie gry były tak doskonałe jak Thief czy Deus Ex (mój obiekt kultu :-)) to grała by bardzo wąska grupa odbiorców. Muszą być produkty i dla tych mało wymagających i zarazem mało, ekhem... lepiej nic nie będe pisał bo ściągnę sobie na kark kłopoty, no i dla tych wymagających którzy żądają czegoś więcej niż wspaniałej grafiki przez którą gra zajmuje 20 GB na dysku. Którzy żądają skomplikowanej i dobrej fabuły i równie dobrego, sprawiającego przyjemność z grania gameplay''a (Deus Ex).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie sobie np. TOP 100 gram.pl jest tam tylko jedna gra na konsole (halo 2) w dodatku na jednym z ostatnich miejsc. Widać że przynajmniej w tym sklepie bardziej schodą PC-towe gry.

Poza tym konsole są strasznie drogie a gry na nie są kilka razy droższe od PC-towych odpowiedników. (około 3-4)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2007 o 19:00, hallas napisał:

> Nie przesadzaj. Jakie to są (były?) te gry pod wysokim względem merytorycznym na pc?
Rąbanina
> w stylu IWD?

Tak bo nawet ta rąbanina ma tak wyrazistą i zapadającą w pamięć fabułę, że takie mierne Fable
czy coś podobnego może się schować. Poza tym ta rąbanina dostarczyła ponad (i chyba grubo ponad)
20 godzin gry a tendencja konsolowa sprawia, że gry trwają od 10 do 20 godzin. O innych wspaniałych
cRPG z przełomu wieków nie wspomnę, bo wyżej je wymieniono (no i nie wypada kopać leżącego
- aktualnie rynek cRPG leży jak długi - Wiedźmin jest nadzieją tysięcy).


No, napewno, najnudniejsze crpg w stylu heroic fantasy w jakie grałem.

Fajny przykład sobie wybrałeś. Ja wybiore inny - Final Fantasy. Gra przy której większość osób spedziła ponad 100 godzin, w której fabuła nie dość że nie ogranicza sie do ''idz,wyrab, przynies mi amulet/miecz/whatever''
to jeszcze jest ciekawiej nakreślona i postacie jakimi kierujesz mają swoją bardzo rozbudowaną biografię (pokaz mi jakiegos crpg''a na pc oprocz bg2 w którym postacie bedą miały swoją ''własną'' historie).
I wiesz co?
Jest rdzennie konsolowa.

Może ja się wtrącę. Widziałeś kiedyś klasycznego Thiefa, albo Deus Ex, które ukazały się wyłącznie na Pecety? Ostatnie części tych produkcji zostały stworzone z myślą o konsolach i jaki był efekt? "Dzieła" te zostały skrytykowane przez większość fanów powyższych serii za masę uproszczeń i ograniczeń związanych właśnie z konsolowym rodowodem.
Widziałem. Ba, nawet przeszedłem (oprócz thiefa 1). I o ile kontynuacja DX jest słabsza od 1, to thief 3 jest najlepszy z serii.
Dodali miasto - uproszczenie?
Możliwość wyboru (ograniczonego ale jednak) misji - uproszczenie?
Jeszcze lepsza fabuła - uproszczenie?
Poza tym to fani najczesciej powoduja zastoj. Dodadza cos nowego - ble, po co to dodawali przeciez bylo dobrze wtedy. Nie dodadza - ble przeciez ta seria wogole sie nie rozwija, co oni remake robia. Bądź co bądź większość fanów to tacy własnie fundamentaliści.

to grała by bardzo wąska grupa odbiorców. Muszą być produkty i dla tych mało wymagających i zarazem mało, ekhem... lepiej nic nie będe pisał bo ściągnę sobie na kark kłopoty, no i dla tych wymagających którzy żądają czegoś więcej niż wspaniałej grafiki przez którą gra zajmuje 20 GB na dysku
Ah i ty oczywiście jesteś tym wymagającym, inteligentnym i wogóle? Człowieku troche samokrytycyzmu.
To że innym się podoba uproszczenie rozgrywki bo nie mają 205436 godzin na opanowanie interfejsu, mechaniki (vide większosc crpg opartych na d&d) to nie znaczy ze to debile.
A równanie lepsza grafa=słabsza fabuła (bądz gameplay) jest kompletnie nie na miejscu, bo za fabułe i grywalnosc nie odpowiadaja przeciez graficy, tylko projektanci, producenci itd.
Poza tym chyba trudno by nowsze gry miały brzydszą grafikę?

Za to że gry są coraz bardziej uproszczone nie są odpowiedzialne konsole, tylko upowszechnienie gier komputerowych WOGÓLE - i na pc i na konsole. Im więcej ludzi chce w coś zagrać tym więcej gustów, wszystkim się nie podpasuje więc trzeba upraszczać. Tyle że to nie powód by wieszac psy na konsolach.

Z innej mańki, seria Close Combat- rdzennie, PC''towa od czasu 3 części wogole sie nie rozwijała. Czemu?
Jezeli konsole powoduja uproszczenia, to pc''ty zastój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować