Zaloguj się, aby obserwować  
Spitfire14

Harry Potter i Zakon Feniksa - temat ogólny (film)

49 postów w tym temacie

Witam, mam nadzieje że nie zamkną tego topicu, na wszelki wypadek: przeszukiwałem forum i znalazłem temat ogólny o grze,ale o filmie nie:PP Wracając do filmu,jak wam się spodobał,co sądzicie o grze autorów? Wg. mnie najlepiej zagrała odtwórczyni roli Beatrice, tej co zabiła Syriusza i Luna:D Wg.mnie niezbyt dobrze zagrał Daniel Radcliffe, jakoś taki sztuczny mi się wydawał. Poza tym moim zdaniem spaprali scenę w Departamencie Tajemnic. W książce oni jeszcze biegali po korytarzach, drzwi wirowały i żeby się nie zgubić Hermiona oznaczała te drzwi w których byli ognistymi znakami... Najfajniejsza scena to była moim zdaniem ta, w której pojawili się śmierciożercy w tej sali, później pojawił się Zakon Feniksa i bitwa:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Film dla mnie zdecydowanie słabszy od poprzednich części. Niesamowicie pociety , chaotyczny , wręcz zmasakrowany. Dubbing kiepski , zmnieniono powód rozstania Poter i Cho , rozmowe Potera i Dumbledora niesamowicie okrojono , ogólnie przerost formy nad trescią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Film jest moim zdaniem najsłabszy z serii - strasznie okrojony, Radcliffe jakiś taki drętwy, drastyczne zmiany w scenariuszu względem książki, a końcowa rozmowa Harry''ego z Dumbledorem to jakaś kpina - w filmie mało było też momentów "do śmiania", a przecież książkowa piąta część nie była taka ciężka (obawiam się szóstego filmu, bo ma go robić ten sam reżyser) - ale jest jeden plus - prawy sierpowy Syriusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2007 o 17:50, Woko11 napisał:

Film jest moim zdaniem najsłabszy z serii - strasznie okrojony, Radcliffe jakiś taki drętwy,
drastyczne zmiany w scenariuszu względem książki, a końcowa rozmowa Harry''ego z Dumbledorem
to jakaś kpina - w filmie mało było też momentów "do śmiania", a przecież książkowa piąta część
nie była taka ciężka (obawiam się szóstego filmu, bo ma go robić ten sam reżyser) - ale jest
jeden plus - prawy sierpowy Syriusza.

Film jest stanowczo za krótki, Radcliffe za duży ( chłop jak dąb ,a ile Harry miał mieć latek?) Choć w szacie wydawał mi się mniejszy :) Hermiona jest moją ulubioną postacią w caaałej serii HP za swój język i humorek :P Świetne efekty specjalne ( scena sumów jest zarąbista) ,ale aktorzy już wyrośli :(
P.S. Nie chodźcie do Multikina w nocy! Na premierze HP i ZF poszłam do toalety a tam nie ma światła. Efekt? Guz na czole,boląca stopa i krwotok z nosa ( nie ma to jak drzwiczki :) ) Po czym moja przygoda w kiblu skończyła się na mokrym zadku. Wpadłam do muszli XD nie zesikałam się :D Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2007 o 18:47, Smoczy Wilq napisał:

P.S. Nie chodźcie do Multikina w nocy! Na premierze HP i ZF poszłam do toalety a tam nie ma
światła. Efekt? Guz na czole,boląca stopa i krwotok z nosa ( nie ma to jak drzwiczki :) ) Po
czym moja przygoda w kiblu skończyła się na mokrym zadku. Wpadłam do muszli XD nie zesikałam
się :D Pozdro


haha, nieźle Ci się premiera udała;);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ogóle wszyscy aktorzy za starzy są... Już widzę siódmą część kiedy aktorzy będą mieli po dwadzieścia parę lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.fakt aktorzy grający 15-16 latkówmają lat prawie 20 wiec coś nie bardzo
2. film rzeczywiście w porównaniu do poprzednich częsć średni, ale jakiś tragiczny nie jest
3. niestety zapomniałem że jest dubbing więc poszedłem na taką wersję zamiast z napisami i napradwę średnio sie takie coś ogląda. NP: gdy belatrix mówi "ecie pecie mały potter "czy coś w tym stylu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm właśnie niedawno wróciłem z kina i mogę powiedzieć, że ten film nie jest taki zły. Moim zdaniem najlepsze są efekty i walka końcowa, która jest przyzwoicie zrobiona (chociaż za krótka). Do tego, że filmy na podstawie książek są okrojone zdążyłem się przyzwyczaić więc w tym filmie mnie to nie zdziwiło. Za najgorszą część filmu uznaję dubbing, który został totalnie spaprany. Moim zdaniem powinni zrobić dwie wersje tzn. z napisami i z dubbingiem (jak już tak bardzo chcą).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2007 o 17:42, Asthariel napisał:

Film dla mnie zdecydowanie słabszy od poprzednich części. Niesamowicie pociety , chaotyczny
, wręcz zmasakrowany. Dubbing kiepski , zmnieniono powód rozstania Poter i Cho , rozmowe Potera
i Dumbledora niesamowicie okrojono , ogólnie przerost formy nad trescią.


Zmieniono powód? Nie wiem, może nie oglądałem uważnie ale wydaje mi się, że wogule nie podano powodu dla którego się ''rozstali'' (bo oni tak jakby nigdy nie byli parą, chyba..). Film taki sobie. Poprzednie filmy były zdecydowanie lepsze. No i prawda też taka, że aktorzy wyrośli. Nie wiem co oni z tym fantem zrobią, bo by musieli szukać bardzo podobnych aktorów no nie? Choociaż Hermiona jescze wcale tak staro nie wygląda, ale np. bracia Weasley to już tak. Scena w Departemencie Tajemnic też okrojona. Myślałem, że będzie więcej pokazane, tak jak w książce. Np. Dumbledor użył posągów do ochrony Harry''ego(z tego co pamiętam ;P). Do dubbingu raczej nic nie mam, ale chyba jednak wolałbym iść na wersję z napisami...


Prince Janek - Nie staraj się na siłe pomagać ;>


Smoczy Wilq
- Ciekawa przygoda ;P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2007 o 23:13, m4teU5z napisał:

Zmieniono powód? Nie wiem, może nie oglądałem uważnie ale wydaje mi się, że wogule nie podano
powodu dla którego się ''rozstali'' (bo oni tak jakby nigdy nie byli parą, chyba..).


A no tak jakby podali powody ;P. Że to niby Cho zdradziła Zakon Feniksa.
Moim zdaniem nie ma się zbytnio czepiać zmienionej fabuly, bo nie da sie przedstawic wszystkich szczegolow i watkow z ksiązki w filmie. (reklama)A jak chcecie sie dowiedziec jak mi sie podobal ten film to zajrzyjcie na mojego sajta ;)(koniec reklamy :P).
Ps. A nie lepiej byloby przeniesc dyskusje do tematu ogolnie o filmach? Bo tak to zaraz o każdym filmie z osobna powstanie watek ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2007 o 17:50, Woko11 napisał:

Film jest moim zdaniem najsłabszy z serii - strasznie okrojony, Radcliffe jakiś taki drętwy,
drastyczne zmiany w scenariuszu względem książki, a końcowa rozmowa Harry''ego z Dumbledorem
to jakaś kpina - w filmie mało było też momentów "do śmiania", a przecież książkowa piąta część
nie była taka ciężka (obawiam się szóstego filmu, bo ma go robić ten sam reżyser) - ale jest
jeden plus - prawy sierpowy Syriusza.


Nie mogą nakręcić całej książki . Poprzednie części były dlatego lepsze bo nie miały prawie tysiąca stron.....
Swoją drogą dość film był od samego początku bardzo przerażający .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Film w porządku :) jak na niewiele ponad 2godzinną ekranizację książki posiadającej prawie 1000 stron,to film naprawdę bardzo fajnie skręcony,aczkolwiek 4 część jak dla mnie była lepsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tam jeszcze filmu nie oglądalem ale bede mial za 2-3 dni wiec sobie oglądne a tez slyszalem ze to najbardziej drętwa ale zarazem najbardziej mroczna czesc harrego pottera.Szczerze to za tym tytulem nie przepadam,zadnej ksiazki tez nie czytalem (nom tylko Dedly Hallows czy jak to sie pisze,ale to z ciekawosci o to co sie z potterem stanie) ale filmy oglądalem i jak zobacze ZF to powiem wam wiecej co sądze ale narazie mam nadzieje ze mi sie spodoba!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2007 o 13:09, BoyOgOyOrtH napisał:

ja tam jeszcze filmu nie oglądalem ale bede mial za 2-3 dni wiec sobie oglądne


Lepiej idź do kina. A ściąganie z internetu jest nie legalne i złe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że całej książki nie nakręcą, ale IMO mogli to zrobić o wiele lepiej. A film mógł być o wiele dłuższy taki jak np. filmowy Władca Pierścieni. A straszny? Taki sobie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... byłem niedawno w kinie i muszę przyznać, że całkiem całkiem. Jedyne, co mi się nie podoba, to zmieniona fabuła. Najlepsze efekty specjalne podczas walki Dumbledore''a z Voldemortem. Oczywiście duuużo rzeczy okroili. Najlepszy chyba pocałunek Harry''ego z Cho :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedawno wróciłem z kina i muszę rzec, iż film trwa nieco krótko, ale to nie szkodzi. Ogólnie nie mogę ocenić filmu co do skrócenia fabuły, bo książki nie czytałem. Miałem taki zamiar, ale mi się odwlekło. Pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować