Zaloguj się, aby obserwować  
qaz11

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky (STALKER: Czyste Niebo) - Temat ogólny

7137 postów w tym temacie

Hmm jak by to powiedzieć.

A katalogu z grą masz folder gamedata wraz z całą strukturą podkatalogów, tylko spakowany :)

Folder który tworzysz jest kopią tego spakowanego, i dlatego trzeba pamiętać o zachowaniu struktury katalogów. Więc jeśli ktoś wstawił folder gamedata a w nim np :3 foldery i w każdym jakiś plik. To kopiujesz to dokładnie tak jak jest.
A Plik fsgame edytuje się po to, aby gra w i]pierwszej kolejności pobierała dane z folderu stworzonego przez was, a dopiero potem doczytywała resztę plików ze spakowanych archiwów.

Mam nadzieję że to juz teraz będzie jasne.

P.S.

To było dla tych którzy nie grali w SoC lub grali ale nie mają pojęcia że istnieją do tej gry jakieś mody ;p;p

Zresztą CS już sobie sam zmodowałem ;p

Pozdro !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyznam bez bicia że jak SoC skończyłem, tak modów nie ruszałem :) Choć o Oblivion Lost słyszałem swoje, to jednak czasu nie było by do Zony wrócić. Wróciłem teraz... i przyznam bez bicia na chwile obecną mam dość :/
Może Ty będziesz wiedział jak mi pomóc? :)
Chodzi o posty
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=26119&pid=3043
i http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=26119&pid=3074
Byłbym wdzięczny za wszelkie info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wczytał save jeszcze przed przyłączeniem się do Samotników i zobaczył czy wtedy też by mnie wyrzucało do pulpitu. Przyznam sie bez bicia że pierwszy raz spotykam się z takim problemem. Ja po patchu nie miałem żadnych crashy. Gre już ukończyłem teraz gram już drugi raz i w ciągu 6 godzin żadnego crasha. Może spróbuj odinstalować gre, wywalić wszytskie wpisy w rejestrze od stalkera jeśli są, zainstalować stalkera, zorbić update do wersji 1.5.04 i wczytać jeszcze raz save-y.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kur... działa!!!!!!!! szczerze i tak nie zruzumiałem co napisałes w ostatnim poście bo juz byłem podekscytowany sytuacją ze mi działa ale poradziłem sobie bo szybko sie uczę :D
To jest poprostu kolejny prosty niewybaczalny bug w clear sky polegający na tym, że z guzika TAK sie zrobił NIE w skutkach (czyli cofał) a guzik TAK po prostu zniknął!!!

Dla wszystkich, którzy borykają sie tym problemem i nie mogą przejść na Wysypisko bo ich gra cofa, to streszczam tutaj rozwiązanie z paru postów. Sciągnijcie plik z rapida
http://rapidshare.com/files/144196981/gamedata.zip
i wklejcie strukturę katalogów do głównego katalogu Czyste Niebo. Następnie zmieńcie w pliku fsgame.ltx linijkę:
$game_data$ = false| true| $fs_root$| gamedata\
tak żeby wyglądała następująco:
$game_data$ = true| true| $fs_root$| gamedata\
I już możecie legalnie przejść na Wasze upragnione Wysypisko!! :) :D


Dzięki dla równych ziomów: Krondar i Sylwassss. Wielkie THX :) Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 23:44, Sylwassss napisał:

Ja bym wczytał save jeszcze przed przyłączeniem się do Samotników i zobaczył czy wtedy
też by mnie wyrzucało do pulpitu. Przyznam sie bez bicia że pierwszy raz spotykam się
z takim problemem. Ja po patchu nie miałem żadnych crashy. Gre już ukończyłem teraz gram
już drugi raz i w ciągu 6 godzin żadnego crasha. Może spróbuj odinstalować gre, wywalić
wszytskie wpisy w rejestrze od stalkera jeśli są, zainstalować stalkera, zorbić update
do wersji 1.5.04 i wczytać jeszcze raz save-y.


Cholera, od wstąpienia do samotników zdobyłem od cholery sprzętu :/ Jeśli będę musiał się cofnąć tak daleko to odpadnie mi kałasz na pelnym upgradzie, SEVA na pełnym uppie... :/ Damn, to prawie jak od początku.
Myślę czy nie czekać na te ''posiłki'' do oporu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 23:44, DejwiT2 napisał:

Dzięki dla równych ziomów: Krondar i Sylwassss. Wielkie THX :) Pozdro


Nie ma sprawy ;-) Grunt że udało się pchnąć temat i możesz grać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 23:23, CDS_Baxian napisał:

To było dla tych którzy nie grali w SoC lub grali ale nie mają pojęcia że istnieją do
tej gry jakieś mody ;p;p

Ja grałem i przeszedłem SoC i wiem bardzo dobrze że do wielu gier są mody jednak mnie to jakoś nie rajcowało. No chyba że byś mnie przekonał tzn. podał przykład co wnoszą takiego wielkiego te mody bo w tej kwestii jestem zielony szczerze powiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 00:19, DejwiT2 napisał:

> To było dla tych którzy nie grali w SoC lub grali ale nie mają pojęcia że istnieją
do
> tej gry jakieś mody ;p;p
>
Ja grałem i przeszedłem SoC i wiem bardzo dobrze że do wielu gier są mody jednak mnie
to jakoś nie rajcowało. No chyba że byś mnie przekonał tzn. podał przykład co wnoszą
takiego wielkiego te mody bo w tej kwestii jestem zielony szczerze powiem :P


Obadaj Oblivion Lost:
http://forums.filefront.com/s-t-l-k-e-r-soc-modding-editing/340033-s-t-l-k-e- r-oblivion-lost-kanyhalos.html
Mnie po prostu położyło jak zobaczyłem zmiany :D Tylko czasu nie było na grę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No naprawdę ta lista robi wrażenie O_o
I faktycznie trzeba mieć czasu dużo i chęci... I być stalkerowym weteranem :p Ja do takich nie należe i zawsze wole tylko przejść i zobaczyć w każdej grze to co fabryka dała :)

I sory bo nie zauważyłem ze to Ty pisałes posta tego u góry strony a nie sylwassss do którego kierowała sie jadna moja wypowiedź w odpowiedzi na tamten twój post. Ale oki. dzieki i pozdro;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem z misja z Kordon gdzie mam znalesc walizke.
mam za zadanie zlikwidowac wojskowych przy windzie i w składzie, to 1 udaje sie mam komunikat ze misja wykonana i nie uaktywnia mi sie misja w składzie a jej wybicie nic nie daje... na poprzednim patchu przeszedlem bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem przy Agropromie a dokładnie w miejscu gdzie musze zejśc do podziemi. Dostałem zadanie dotrzeć do dziury lecz gdy tam docieram stoi tam 3 stalkerów wpatrzonych w tą dziure i kompletnie nic nie mają do powiedzenia, a miałem dostać od nich broń. OK mówie broni mam dużo więc zejde bez ich pomocy. Wchodze do tej dziury w ziemi i wyskakuje komunikat: Potrzebne zezwolenie na zejście ! Mogę tylko nacisnąc TAK i nie wiem co dalej robić ? Ma ktoś jakieś pomysły lub miał to samo w grze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja powoli trace cierpliwosc, chociaz wiem ze pewnie dzisiejszego wieczoru odpale Stlakera ponownie. Teraz problemy ograniczaja sie do malego bledu, ale utrudniajacego rozgrywke i wkurzajacego. Gra nie odświeza mi mainquesta - powiedzmy dostaje zadanie "Porozmawiaj z Leśnikiem" i jest ono wyswietlane tylko przez chwile, i zastepuje go polecenie "Idz za najemnikiem na dach hangaru" (zadanie z Fabryki w Jantarze). Wiec dostajac zadanie, szybko musze zerknac na PDA i lokalizacje znacznika, zanim sie zmieni na stare polecenie. I isc z pamieci:). I w ogole stwierdzam, ze szkoda Clear Sky na mojego kompa i pogram w niego jak kupie nowego kompa. Pytanie - kiedy to bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 09:00, haloon napisał:

w niego jak kupie nowego kompa. Pytanie - kiedy to bedzie.


Szybciej niż GSC pozbędzie się bugów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aha czyli muszę od nowa bo jak się zgadza to nawet sprzętu nie dostaje :/ a potem i tak nie jestem u nich
no cóż przynajmniej patcha instalne przy okazji xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 08:17, Crew 900 napisał:

No klikasz tak , ładuje ci się kolejny poziom i idziesz naprzód


No właśnie o to chodzi że nie mogę iść na przód. Wchodze do dziury i wyskakuje ten komunikat, klikam TAK i mnie gra "obraca" w stronę wyjścia.

Chodzi o to miejsce: http://www.iv.pl/images/xhyuq65z5q2w3wm2r9o.jpg - powinien po wejściu tam wyskoczyć komunikat czy chcę przejśc do następnej lokacji (już nie pamietak jak dokłądnie) i tam powinienem kilknąć TAK lub NIE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciule musieli coś spieprzyć w tym patchu , cały czas wywala mi ten sam błąd , żaden inny tylko cały czas ten :
FATAL ERROR

[error]Expression : fatal error
[error]Function : CScriptEngine::lua_error
[error]File : E:\priquel\sources\engine\xrServerEntities\script_engine.cpp
[error]Line : 180
[error]Description : <no expression>
[error]Arguments : LUA error: ...a.l.k.e.r. - czyste niebo\gamedata\scripts\_g.script:975: bad argument #2 to ''format'' (string expected, got nil)


stack trace:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować