Zaloguj się, aby obserwować  
qaz11

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky (STALKER: Czyste Niebo) - Temat ogólny

7137 postów w tym temacie

Z takim oto błędem wywala mnie do Windowsa:

Exception Reason
xrEngine.exe caused BREAKPOINT in module "D:\Deep Silver\S.T.A.L.K.E.R. - Clear Sky\bin\xrCore.dll" at 001B:0058B8A4, xrDebug::backend()+164 byte(s)
Registers
EAX=487052E8 EBX=0C3D0018 ECX=487052F0 EDX=4870544E
ESI=005B86E0 EDI=04582829 FLG=00000212
EBP=0013EEFC ESP=0013DEF0 EIP=0058B8A4
CS=001B DS=0023 SS=0023 ES=0023 FS=003B GS=0000

Nie wiem czy na coś się to przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 12:57, Krondar napisał:

Ja osobiście odstawiłem Clear Sky, zainstalowałem ponownie SoC i wrzuciłem mu mod Oblivion
Lost 2.1.1 ze spolszczeniem. Całkiem inna kultura rozgrywki :-)
A CS to potrzebuje jeszcze z 2 jak nie więcej łat imo..

Uważam podobnie, jeszcze łatka lub dwie i powinno być w miarę kulturalnie. Może jojczenie na błędy bierze się z nieprzyzwyczajenia nowicjuszy, że GSC niestety nie potrafi zrobić gry od razu dopracowanej. Nie wiem z czego to się bierze, ale faktem jest, że jeden z najbardziej klimatycznych tytułów trafił w ręce ludzi, którym bardzo się spieszy i nigdy nie mogą dokończyć roboty na czas :).

Dnia 14.09.2008 o 12:57, Krondar napisał:

PS. - Od paru dni nie działają ani oficjalna strona GSC, ani oficjalne forum. "Site
temporary unavailable
Sorry for inconvenience."

Myślę, że rozbudowują dział CS. Był on dość biedny (tylko jeden główny wątek, kiedy SoC dotyczyło kilka wątków dla różnych problemów). Przebudowa mu się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 13:06, Crew 900 napisał:

Jaką ty masz wersję gry ? Na pewno 1.5.04 ?
Piszę że nie mogę wczytać twojego sejva bo pochodzi od innej wersji gry


Mam wersje 1.5.04 to moze byc kolejny BUG w grze nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja też mam takiego buga po zainstalowaniu patcha że nie mogę przejść nad Jantar :|
Wywala mnie do pulpitu i niszczy mi wszystkie zapisane stany gry , nie mogę już później wczytać stanu gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 13:07, Melchah napisał:

Uważam podobnie, jeszcze łatka lub dwie i powinno być w miarę kulturalnie. Może jojczenie
na błędy bierze się z nieprzyzwyczajenia nowicjuszy, że GSC niestety nie potrafi zrobić
gry od razu dopracowanej. Nie wiem z czego to się bierze, ale faktem jest, że jeden z
najbardziej klimatycznych tytułów trafił w ręce ludzi, którym bardzo się spieszy i nigdy
nie mogą dokończyć roboty na czas :).


Najgorsze że chłopaki z GSC zrobili tak szeroką reklamę że ludzie rzucili się do sklepów ;) Sam kupiłem w dniu premiery licząc że może czegoś na SoC się nauczyli. No cóż, przeceniłem ich :P
Swoją drogą mimo błędów, grę cholernie trudno odstawić na półkę. Próbowałem cały dzień "oszukać" grę, ale nic z tego ;) BugTrap jak za starych dobrych czasów :P Przykre w całości jest to że to jojczenie jest uzasadnione, w końcu płacisz prawie 100 zł za coś co będzie funkcjonalne za hmm? Miesiąc - dwa ;)

Dnia 14.09.2008 o 13:07, Melchah napisał:

Myślę, że rozbudowują dział CS. Był on dość biedny (tylko jeden główny wątek, kiedy SoC
dotyczyło kilka wątków dla różnych problemów). Przebudowa mu się przyda.


Oj mam wrażenie że raczej padli pod natłokiem wkurzonych petentów :) Nie wiem kiedy zaglądałeś ostatnio na forum, ale ostatnio to był jeden wielki flame, który moderatorzy już nie ogarniali nawet ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 13:11, Crew 900 napisał:

Kurde , ale na pewno masz oryginał ? A nie pirata rosyjskiej w której da się zrobić
pl z patchem 1.5.04 ? xD


Normalnie mam PL wersje oryginala zainstalowanym patchem 1.5.04

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 13:39, Paułak napisał:

Miałem sobie kupić STALKERA CN ale tak czytam o tych bugach i mam pytanie, czy kupić
czy może się jeszcze trochę wstrzymać?


Poczekaj. Szczerze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra ,teraz to już wszystko się zwaliło do końca. Wróciłem do Kordonu ,dołączyłem z powrotem do wolnych stalkerów i zacząłem wykonywać misje ,typu zabezpiecz ruiny gospodarstwa itp. żeby trochę siana zrobić. Po 3 zadaniu z kolei ,gra wywaliła mnie ,ot tak sobie ,do systemu bez żadnego błędu. Ponownie włączam grę ,wczytuję quicksave i znów to samo. Próbuję wczytać inny ,to samo. Nie mam zamiaru sobie psuć gry ,więc poczekam do następnej poprawki ,albo przeinstaluję grę i nie będę wgrywał łatki lub ,ewentualnie ,odkurzę SoC. Na moim kompie wersja pudełkowa CN działała bez zgrzytów ,ale patch to zmienił ,na gorsze. Więc jaki jest sens wydawania poprawki ,która psuje? Raczej żaden.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 13:39, Paułak napisał:

Miałem sobie kupić STALKERA CN ale tak czytam o tych bugach i mam pytanie, czy kupić
czy może się jeszcze trochę wstrzymać?

Radziłbym się wstrzymać. Ja pierwszego Stalkera kupiłem długo po premierze, z 6 patchami, które praktycznie eliminowały błędy.
Clear Sky kupiłem od razu... i teraz wiem jak to jest grać ze sporą ilością bugów.
Mimo to, gra jest bardzo dobra, ale lepiej faktycznie poczekaj aż wyjdą jeszcze ze dwa patche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 13:41, CDS_Baxian napisał:

Krondar --> Ja również wróciłem do SoC i OL tylko że w wersji 2.2., do tego jeszcze
Arsenal mod for OL 2.2 i jest gicio :) M4A1 rządzi :)


Tzn u mnie 2.2 wywala część napisów w formie "mod_armor_23" itd i ciężko coś naprawić przez to :) A dorzucone spolszczenie do 2.1.1 mi sypie grę ;) Więc wybrałem 2.1.1 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 13:49, Krondar napisał:

> Krondar --> Ja również wróciłem do SoC i OL tylko że w wersji 2.2., do tego jeszcze

> Arsenal mod for OL 2.2 i jest gicio :) M4A1 rządzi :)

Tzn u mnie 2.2 wywala część napisów w formie "mod_armor_23" itd i ciężko coś naprawić
przez to :) A dorzucone spolszczenie do 2.1.1 mi sypie grę ;) Więc wybrałem 2.1.1 ;)


Słuchaj bo trzeba zrobić taki mały bajer. Jak zainstalujesz sobie mod OL 2.2 to on ma standardowo tylko folder ENG , w którym zawiera wszystkie nowe kwestie dialogowe. Wystarczy stworzyć folder POL i przekopiować do niego pliki z folderu ENG. Wtedy będzie wyświetlać napisy bez problemów. Ale jak by nie było, w wersji angielskiej. Mi to specjalnie nie przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować