Zaloguj się, aby obserwować  
qaz11

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky (STALKER: Czyste Niebo) - Temat ogólny

7137 postów w tym temacie

Dnia 14.09.2008 o 22:56, Sylwassss napisał:

> Ja nie przeszedłem, ale mam pytanko. Czy to nie my przypadkiem wyślemy Striloka
do trupiarki?

Przejdz gre to się dowiesz ;]


Hmmm... chyba będzie trzeba. Na razie jestem na bagnach

EQ:
Kamizelka Czystego Nieba
Karabin Myśliwski
Viper 5 ( OMG co za broń kilka strzałów i przeciwnik pada )
PMm
Detektor "Echo"

Inne:
Amunicja Śrutowa ok. 700 sztuk
Amunicja 9x18 około 2K sztuk
Amunicja kulowa około 100 sztuk
VSS Vintorez
Leki przeciwpromienne, apteczki ( w tym 3 wojskowe ), bandaże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 23:20, Crew 900 napisał:

Ale ona cały czas tak , po prostu sobie lata jak my chodzimy


Bo GSC doszło do wniosku że ludzie mało grają w trybie TPP i nie zaprzątali sobie takimi pierdołami głowy. Dla nich są to pierdoły dla innych rzecz ważna (np.mnie). Zresztą nie chciało im się nawet robić osobnego modelu Szramy do każdego kombinezonu. Co jak co ale w SoC było to bardziej dopracowane. Wkurzyło mnie jak zamsiat mordy Szramy w kombinezonie Stalkera widziałem maske gazową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 23:31, Crew 900 napisał:

A ta maska to dla mnie super jest , taka codzienna w zonie :D


W SoC mieliśmy przynajmniej porządny model,a tu zrobili to na odpiepsz.
1.Screen z SoC

20080914233506

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 23:35, Sylwassss napisał:

> A ta maska to dla mnie super jest , taka codzienna w zonie :D

W SoC mieliśmy przynajmniej porządny model,a tu zrobili to na odpiepsz.
1.Screen z SoC


Po części masz rację.
Z drugiej strony jednak, jak zapewne zauważyłeś po zmianie kombinezonów, zmieniają nam się przynajmniej barwy rękawów ( i chyba rękawice też, chociaż tutaj głowy nie dam ;)) na takie jakie nosimy... A w SoC, tego nie mieliśmy... ^_^
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 23:17, Crew 900 napisał:

Kurde , ta latareczka to mnie dobija , cały czas w ruchu jest xD cały czas ruchoma

Skąd masz egzoszkielet? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak poza tym to z tymi frakcjami jest chyba nieco inaczej panowie.Po pierwsze nie słyszałem aby gdzieś w zonie w 2011 była frakcja monolit,oni się pojawiają dopiero w cieniu Czarnobyla.Po drugie nie ma żadnej frakcji o nazwie najemnicy xD.Heh,komu coś takiego do łowy wpadło.Najemnikiem jest tam każdy w zonie,kto nie należy do żadnej frakcji.Jeśli mamy liczyc ogólnie to frakcji mamy bodajże 7.
1-Czyste Niebo-lokacja Bagna,główny wróg-renegaci.
2-Stalkerzy(tzw.Wolni stalkerzy albo neutralni stalkerzy)-lokacja Kordon,główny wróg-bandyci.
3-Bandyci-lokacja Wysypisko,główny wróg-wolni stalkerzy,Powinność,Wolność,prawie każdy.Oni się ropowszechnili najbardziej.
4-Powinność-lokacja Agroprom,główny wróg-Wolność.
5-Wolność-lokacja Dolina Mroku,główny wróg Powinność

Pozostałe frakcje do których nie można dołączyć to:
Wojsko-którzy są do każdego wrogo nastawieni.
Mutantów neizaliczamy do frakcji,tylko jako jednostek życia znajdującą się w każdym miejscu w Zonie.
Powtarzam,że najemnicy to nie frakcja to odrębna grupa stalkerów,którzy przechadzają sobie Zone,nie dołączając do żadnej z frakcji.Na początku gry jesteśmy takim najmenikiem i jeśli zehccemy,możemy takim pozostać do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, co do Monolitu ( frakcji) nie byłbym do końca pewien. W końcu już ktoś z Clear Sky ( generał, lub profesor) wspomina : "że jedni mówią, że w centrum zony jest monolit inni że spełniacz życzeń" czyli, ktoś już dotarł, widział i historia o monolicie oraz jego wpływ zaczynają oddziaływać :)
Co do najemników zgadzam się z Tobą. Nazwano ich "frakcją" chyba tylko na potrzeby PDA i ogólnego porządku. Są to najemnicy, głównie z Rosji ( co świadczą naszywki na ich mundurach z flagą Rosji) którzy wykonują w Zonie misje dla wpływowych ludzi z zewnątrz, a może i dla rządu Rosji ( który wiadomo, wszędzie się wepchnie) Nie można ich kontrolować, ani nie są zainteresowani sojuszem ( czy wojną) z inną frakcją. Oni po prostu robią swoją robotę i eliminują przeszkody na swojej drodze ( ktokolwiek by to nie był...) Hmmm, osobiście nie sądzę byśmy byli takim najemnikiem na początku gry ;) Jak dobrze wiemy z intra, byliśmy STALKEREM, więc myślę, że to taki tytuł "zastępczy" zanim nie dołączymy do jakiejś frakcji, chociaż "samotnik" jak w SoC pasowałby znacznie bardziej.


Jako, że temat nie służy tylko do raportowania bugów ;) chciałbym się tu podzielić pewnymi przemyśleniami na temat frakcji... Gdzieś wcześniej w tym temacie kolega Crew900 bardzo się cieszył z wojen frakcji i dodał coś w stylu, że nie może się doczekać kopania tyłka Powinności ( pamiętam sens, niestety nie treść a nie chce mi się szukać by dokładnie zacytować, zresztą nie widzę powodu, bo nie chodzi mi o kłócenie się z kolegą, tylko kontrofensywę ;)) Wywnioskowałem z tego , że jest zwolennikiem Wolności ^_^
Teraz spróbuję lekko zdyskredytować tą frakcję ( taki rozkaz z dowództwa DUTY ;))

Pomimo, że ich obóz na pewno należy do najbardziej klimatycznych i luzackich, to dziurę we frakcji widać gołym okiem...
-anarchiści, brak kodeksu czyni ich frakcję luźną i słabą, a hasła nagłaśniane przez radio o przyjaźniach to puste słowa pod publikę, co to za frakcja która nie może liczyć na własne dowództwo, które sprzedaje życia swoich ludzi najemnikom?
-ich hasło przewodnie "zona dla wszystkich" to całkowita katastrofa. Wyobraźcie sobie, sama "Wolność" zachowuje się jak na pikniku i wakacjach, a teraz wpuszczają do zony każdego kto ma takie "widzimisię" Jako oficer Powinności zaręczam, że po paru miesiącach nie było by w Zonie żywej duszy, bo żadna frakcja nie była by w stanie odeprzeć ataków tysięcy snorków, zombie w których zamienili by się "turyści" wpuszczeni przez "Wolność" oraz dobrze odżywionych nibypsów i sytych pijawek.....


To tyle na razie ( próbuję odejść na chwilę od tematu bugów i podzielić się przemyśleniami). Oczywiście to tylko moje zdanie i nie jest moim zamiarem zaczynanie kłótni z myślącymi inaczej a raczej rozpoczęcie dyskusji na temat frakcji które w CS lepiej poznajemy ^_^
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak na mój gust, to ekipie testerów tego tytułu się należą ciężkie baty. Co jak co, ale taka sytuacja, która uniemożliwia kontynuowanie rozgrywki, wskutek braku możliwości przejścia do kolejnej lokacji, to mieć miejsca po prostu NIE MA PRAWA WYSTĄPIĆ. Tak - ja niestety też trafiłem na problem z przejściem z Bagien, do Kordonu. Przewodnik sobie stoi, ucina rozmowę i finito - nie chce mnie przeprowadzić ani do Kordonu, ani do bazy Czystego Nieba.

Gra z edycji kolekcjonerskiej z uaktualnieniem do 1.5.04. Ja się zastanawiam za co ja zapłaciłem? Za możliwość zostania testerem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Błąd. Zanim zaczniesz o czymś dyskutować, trzeba mieć o tym jakieś pojęcie.

Szrama jest najemnikiem niezrzeszonym; zbrojnym ramieniem do wynajęcia. "Prawdziwi" najemnicy to profesjonalni likwidatorzy działający pod jednym sztandarem (w SoC był to Wolfhound, a w CS widzimy ich poprzedników) - są frakcją zewnętrzną.

Kolejna sprawa - Monolit. Zacznę od początku.

Spełniacz Życzeń - podobnie jak czczący go kult i mózgozwęglacz - stworzony został przez Świadomość-C w celu odciągnięcia stalkerów od poznania prawdy. Zapatrzeni weń głupcy skuszeni bajkami o polach pełnych rzadkich artefaktów próbowali dotrzeć do samego centrum za wszelką cenę. Ci, którzy ominęli emiter i doszli do centrum zostali albo unicestwieni przez Spełniacz/członków Monolitu albo schwytani przez C-C. To drugie oznaczało pranie mózgu i automatyczne wcielenie do projektu (uśpieni agenci [każdy otrzymywał znamię] wywożeni trupiarkami w głąb Zony).
Sami Monolitianie zaś to po prostu ludzie poddani niecałkowitemu działaniu zwęglacza (tak więc logiczną rzeczą jest niemożność dołączenia do ichniej wesołej gromadki).

Podsumowując - Monolit istnieje praktycznie od momentu powstania C-C, więc siłą rzeczy spotkasz go w obu częściach.

@ RavenSoul

Wolność i anarchia - owszem, w pewnym sensie, ale brak kodeksu? Radzę dogłębnie przeanalizować ich ideologię. Samo hasło zaś nawołuje nie - jak to zinterpretowałeś - do zapraszania innych, a do podzielenia się ze światem skarbami Zony, które z pewnością umożliwiłyby rozwój nauki i medycyny.
Spójrz zresztą na Powinność, która naiwnie wierzy, że uda się jej unicestwić całe "zło". Wielcy wybawcy ludzkości. ;)


EDIT: Ech, to miała być odpowiedź na post Ajinura. Forum znowu stroi fochy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nom, w końcu można sobie z kimś porozmawiać o grze, fabule i przekonaniach a nie tylko o bugach... Dzięki Ci dobry człowieku ^_^

Co do kodeksu, to powiem szczerze, że mnie zbiłeś z tropu... Mam w sumie angielską EK, język troszkę znam i dałbym sobie rękę uciąć, że w emisji radiowej w obozie Wolności wyraźnie wspominają o braku jakiegokolwiek kodeksu co jakoby miało ich odróżniać od innych frakcji ( może to reklama tylko hehehe)
Masz również rację co do ich badań, jednak cytujesz tutaj dowódców i członków frakcji ;) Z rozmów z innymi Stalkerami, kupcami itp można wywnioskować że Wolność najchętniej otwarła by Zonę dla wszystkich :)
Co do Powinności, odezwie się we mnie obowiązek obrony frakcji ^_^. Znając już "lore" z pierwszej części osobiście uważam, że DUTY miało najwięcej racji w tym całym zamieszaniu. O wolności nie wspominam, stalkerzy są zaślepieni próbami wzbogacenia się, tylko artefakty i życzenia im w głowie (co doskonale obrazuje rozmowa z Valerianem) wojsko jak wojsko, zawadza wszystkim. Tylko DUTY próbowała ( jak to trafnie ująłeś) coś z ZONĄ zrobić. Myślę, że z odpowiednim nakładem sił i środków dokonali by w końcu tego co Strielok ( niby sam tego dokonał, ale to w końcu Powinność szturmowała Prypeć i "przedsionek" do elektrowni, stalkerzy pewnie w tym czasie plądrowali Prypeć a wolność w ogóle się pogubiła w tym wszystkim ) odkryli by świadomość Z i odpowiednio się nią zajęli....
Przynajmniej tak myślę...
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym że punk widzenia zależy od punktu siedzenia. Np patrząc z innej strony na wojsko i naukowcy z Ukrainy, dostają możliwość ogromnego skoku technologicznego, a zarazem rozwinąć własny kraj do bardziej cywilizowanego poziomu. Nie można powiedzieć że to egoistyczne zachowanie było złe, bo bez takiej szansy nadal były by szarym małym krajem nic nie znaczącym przy mocarstwach. Polityka Powinności; podziel się ze światem chyba trochę popsuła by te plany :P

Swoją drogą, niedawno zacząłem ClearSky (popatchowane), krótko mówiąc genialne ;] Na to czekałem, na to liczyłem i nie przeliczyłem się ani trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi za to regularnie wywala do windy , (nawet bez komunikatów) w momencie gdy wygrywam bitwe o most przy Limańsku a członkowie Czystego Nieba na niego wchodzą :( Danie wcześniejszego zapisu nie pomogło . I jak się tu nie załamać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A z tą Świadomością-Z to można się dowiedzieć z końcówki Cień Czarnobyla jak wybraliśmy prawdziwe zakończenie , tam pojawia się jakiś przedstawiciel Świadomości i wszystko tłumaczy , tylko zapomniałem od którego roku zaczęli działać :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować