Zaloguj się, aby obserwować  
qaz11

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky (STALKER: Czyste Niebo) - Temat ogólny

7137 postów w tym temacie

Ostatnio mało czasu mam na grę i jestem dopiero na wysypisku i mam pytanie.Mam powybijać tam tych bandytów na tym jakby parkingu czy olać ich i przejść do doliny mroku.I co zmieni wybicie ich jeśli coś zmienia.Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja dostaję już białej gorączki! Mowa naturalnie o nowym produkcie firmy GSC... Otóż przeszedłem już rejony bagna oraz kordonu (staram się sukcesywnie wykonywać wszystkie zadania), i próbuję przedostać się na wysypisko (bo tak kieruje mnie fabuła!) ... Niestety w moim przypadku jest to nie możliwe - za każdym razem gra wysypuje się do Windowsa!!! Za każdym razem! Nie mogę wydostać się z kordonu i przejść do jakiejkolwiek innej lokacji!!! Przecież to jest jakaś kpina! Jak można wydać produkt praktycznie niegrywalny!
P.S.
Oczywiście mam zainstalowanego patcha 1.504...ale co to zmienia?!?!
Z przykością muszę przyznać, że bardzo się zawiodłem na producentach gry...na CDP zresztą też...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 11:06, Lukass1984 napisał:

Witam! Ja dostaję już białej gorączki! Mowa naturalnie o nowym produkcie firmy GSC...
Otóż przeszedłem już rejony bagna oraz kordonu (staram się sukcesywnie wykonywać wszystkie
zadania), i próbuję przedostać się na wysypisko (bo tak kieruje mnie fabuła!) ... Niestety
w moim przypadku jest to nie możliwe - za każdym razem gra wysypuje się do Windowsa!!!
Za każdym razem! Nie mogę wydostać się z kordonu i przejść do jakiejkolwiek innej lokacji!!!
Przecież to jest jakaś kpina! Jak można wydać produkt praktycznie niegrywalny!
P.S.
Oczywiście mam zainstalowanego patcha 1.504...ale co to zmienia?!?!
Z przykością muszę przyznać, że bardzo się zawiodłem na producentach gry...na CDP zresztą
też...



ja miałem ten bug bez patcha.Zainstaluj na nowo grę.Save zostaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 11:10, Codipar napisał:

> Witam! Ja dostaję już białej gorączki! Mowa naturalnie o nowym produkcie firmy GSC...

> Otóż przeszedłem już rejony bagna oraz kordonu (staram się sukcesywnie wykonywać
wszystkie
> zadania), i próbuję przedostać się na wysypisko (bo tak kieruje mnie fabuła!) ...
Niestety
> w moim przypadku jest to nie możliwe - za każdym razem gra wysypuje się do Windowsa!!!

> Za każdym razem! Nie mogę wydostać się z kordonu i przejść do jakiejkolwiek innej
lokacji!!!
> Przecież to jest jakaś kpina! Jak można wydać produkt praktycznie niegrywalny!
> P.S.
> Oczywiście mam zainstalowanego patcha 1.504...ale co to zmienia?!?!
> Z przykością muszę przyznać, że bardzo się zawiodłem na producentach gry...na CDP
zresztą
> też...


ja miałem ten bug bez patcha.Zainstaluj na nowo grę.Save zostaną.


Niestety, ten zabieg nic nie dał - grę przeinstalowałem...I dalej się wysypuje...Nie pozostaje chyba nic innego, jak zacząć grę od początku, albo poczekać jak CDP uraczy nas łaskawie nowym patchem (za jakieś 2 tygodnie...) Szlag mnie trafi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 11:23, NeS Ti napisał:

Stalker fajna gra ale moje pytanie ile kosztować będzie?

Jeszcze nie wiadomo. Wydawca nie może się zdecydować na cenę i czeka na sugestie klientów.


p.s. - Nie mogłem się powstrzymać :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
W odniesieniu do mojego posta o problemach z uruchomieniem stalkera CS powiem jak mi sie go udało zmusic do pracy:
Config 7900GS 512 + OC 2GB ddr 1000+ C2D E6400@3000Mhz WinXP oryginalny SP1.
Zainstalowałem i nie chciał działać bez względu na ustawienia. Cały czas crashe lub twarde resety, bez wzgledu na ustawienia graficzne.
Zainstalowałem patch i tez blacha.
Zainstalowałem SP2 odinstalowałem i zainstalowałem gre i uruchomiłem bez patcha. Gra się wywaliła.
Zaistalowałem SP3 odinstalowałem i zainstalowalowałem gre i uruchomiłem bez patcha. Gra się wywalila.
Zainstalowałem patch i... gra stabilna jak skała. 10 godzin gry i zero przycięc itp jednym słowem bajka.
Ustawienia: pełne oświetlenie dynamiczne plus wszystko na wysokie wyłączyłem tylko antyaliasing bo brakuje troszke wydajności grafiki.
Działa pieknie i stabilnie polecam wyprobować całe paczki SP2 i SP3 a nie polegać na windows update.
Wyprobowałem na kumpli komputerach i rzeczywiście pomogło teraz możemy spokojnie grać.
Byc może się komus przyda.
pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już przechodzi ludzkie pojęcie! Przypomnę problem: jestem w kordonie i usiłuję przedostać się do innej lokacji, ale ZA KAŻDYM RAZEM wyrzuca mnie do pulpitu (przy wczytywaniu nowej planszy). Stwierdziłem więc, iż zacznę grać od nowa. NIESTETY!!! W obecnej chwili nie mogę już nawet zacząć gry od początku! Cały czas mam crash to desktop (zaraz po intro)i bugtrap! CO się do cholery dzieje??? Może ktoś ma podobny problem?!?! Dodam, że gram z patchem 1.5.04. Mam Vistę SP1, natomiast moja konfiguracja sprzętowa zdecydowanie przewyższa tę zalecaną przez producenta. CO SIĘ ZATEM DZIEJE?? Czy ktoś potrafi mi odpowiedzieć na ten przypadek?
P.S.
Do tej pory wszystko działało dobrze, dopiero w momencie przybycia do kordonu i próby przejścia dalej wszystko się zkrzaczyło!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja znalazłem(dla tych którzy niewiedzą) w Kordonie ciekawy artefakt niedaleko wioski stalkerów,na północ od niej.Skupisko anomalii,tam jest ten artefakt:>.Pewnie ktoś już go ma,ale on ma opcje taką,że mamy +10 kg do udźwigu.Więc jak go zakładam mam 60 kg udźwigu.Świetny artefakt :).Ma jedną małą wade,ma +2 promieniowania,promieniuje nas,ale wystarczy,że znajdziemy inny który ma -2,zmniejszając promieniowanie ponownie do zera.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 15:35, Ajinur napisał:

A ja znalazłem(dla tych którzy niewiedzą) w Kordonie ciekawy artefakt niedaleko wioski
stalkerów,na północ od niej.Skupisko anomalii,tam jest ten artefakt:>.Pewnie ktoś
już go ma,ale on ma opcje taką,że mamy +10 kg do udźwigu.Więc jak go zakładam mam 60
kg udźwigu.Świetny artefakt :).Ma jedną małą wade,ma +2 promieniowania,promieniuje nas,ale
wystarczy,że znajdziemy inny który ma -2,zmniejszając promieniowanie ponownie do zera.:)


Ja mialem artefakt bodajze +30 do Udzwigu :P, dostaje sie go z zadania w czerwonym lasku kolo wielkiej anomalii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wzięłam wczoraj questa od Wilka, żeby odbić jego brata Ogara z rąk bandytów. Więc idę na miejsce, zabijam wszystkich gości (oprócz brata ofc) i rozmawiam z tym bratem. Prosi mnie on, żeby dać mu jakąś broń, bo on NIC nie ma. To daję mu shotguna i dostaję zadanie odeskortowania go z powrotem do obozu noobów (nowicjuszy :P). I co widzę? Koleś ma u boku Viperka, a shotguna nie widać. A jak zaczęły nas atakować dziki, to koleś wyjął broń i okazało się, że ma... shotguna o_O Wy też mieliście takie błąd? (Zamieszczam screeny)

20080915154213

20080915154255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 15:43, Neysha napisał:

Wzięłam wczoraj questa od Wilka, żeby odbić jego brata Ogara z rąk bandytów. Więc idę
na miejsce, zabijam wszystkich gości (oprócz brata ofc) i rozmawiam z tym bratem. Prosi
mnie on, żeby dać mu jakąś broń, bo on NIC nie ma. To daję mu shotguna i dostaję zadanie
odeskortowania go z powrotem do obozu noobów (nowicjuszy :P). I co widzę? Koleś ma u
boku Viperka, a shotguna nie widać. A jak zaczęły nas atakować dziki, to koleś wyjął
broń i okazało się, że ma... shotguna o_O Wy też mieliście takie błąd? (Zamieszczam screeny)


A moze lezaj Viper na ziemi i go podniusl :P, a tak serialnie to nie wiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 15:47, jacenty101 napisał:

mam pytanie, czy ktoś z posiadaczy gf 8800 gts ma problemy z twardymi resetami i czy
jakoś sobie z tym poradził . z góry dziękuję za odpowiedź

8800 raczej nic do tego nie ma. Ta gra jest po prostu koszmarnie zabugowana, stąd te resety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 15:30, Irc100 napisał:

Spróbuj jeszcze włączyć oświetlenie statyczne...


Próbowałem - to nic nie dało... Nie mam pojęcia, co się dzieje. Ale objawy są naprawdę dziwne - w kordonie mogę poruszać się do woli, nic się nie wysypuje, wszystkie questy i subquesty działają jak najbardziej poprawnie! Dopiero w momencie, kiedy próbuję opuścić tę lokację i udać się do jakiejkolwiek innej, wywala mnie na pulpit. Osobiście uważam, że nastąpił jakiś krytyczny błąd z silnikiem gry, który uszkodził ładowanie się lokacji.
Cóż, póki co przeinstalowałem grę, i próbuję przechodzić raz jeszcze. Zobaczymy, co z tego wyjdzie...Choć na cud raczej nie liczę. Nie w przypadku tej gry, której absolutną piętą achillesową jest jej stabilność i optymalizacja...i choć grafika rzeczywiście powala na kolana (mowa naturalnie o najwyższych ustawieniach gry), spodziewałem się po twórcach bardziej rzetelnego podejścia do udoskonalenia silnika i funkcjonalności gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 15:51, Lukass1984 napisał:

> Spróbuj jeszcze włączyć oświetlenie statyczne...

Próbowałem - to nic nie dało... Nie mam pojęcia, co się dzieje. Ale objawy są naprawdę
dziwne - w kordonie mogę poruszać się do woli, nic się nie wysypuje, wszystkie questy
i subquesty działają jak najbardziej poprawnie! Dopiero w momencie, kiedy próbuję opuścić
tę lokację i udać się do jakiejkolwiek innej, wywala mnie na pulpit. Osobiście uważam,
że nastąpił jakiś krytyczny błąd z silnikiem gry, który uszkodził ładowanie się lokacji.
Cóż, póki co przeinstalowałem grę, i próbuję przechodzić raz jeszcze. Zobaczymy, co z
tego wyjdzie...Choć na cud raczej nie liczę. Nie w przypadku tej gry, której absolutną
piętą achillesową jest jej stabilność i optymalizacja...i choć grafika rzeczywiście powala
na kolana (mowa naturalnie o najwyższych ustawieniach gry), spodziewałem się po twórcach
bardziej rzetelnego podejścia do udoskonalenia silnika i funkcjonalności gry.



ech, mogło być gorzej, grał ktoś w Got3 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemacie - wczoraj przelewalem tu frustracje a propos koncowki ktora mnie zalamala. Po prostu Call of Duty a nie STALKER.

Chcialem Was zapiytac, czy ktos spotkal sie modem ktory umozliwia wyjscie z Limańska? Ale nie dalej do szpitala, tylko cofniecie sie do Czerwonego Lasu. Nie chce konczyc gry, a widze ze nie ma odwrotu.

A jesli nie to moze ktoś by go stworzyl jesli jest dobry moderem;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować