Zaloguj się, aby obserwować  
qaz11

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky (STALKER: Czyste Niebo) - Temat ogólny

7137 postów w tym temacie

Dnia 15.09.2008 o 16:26, haloon napisał:

Siemacie - wczoraj przelewalem tu frustracje a propos koncowki ktora mnie zalamala. Po
prostu Call of Duty a nie STALKER.

Chcialem Was zapiytac, czy ktos spotkal sie modem ktory umozliwia wyjscie z Limańska?
Ale nie dalej do szpitala, tylko cofniecie sie do Czerwonego Lasu. Nie chce konczyc gry,
a widze ze nie ma odwrotu.

A jesli nie to moze ktoś by go stworzyl jesli jest dobry moderem;].


taki mod nie istnieje, zresztą to nowa gra więc sobie poczekasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 15:51, Lukass1984 napisał:

...i choć grafika rzeczywiście powala na kolana (mowa naturalnie o najwyższych ustawieniach gry),

Że halo? Zdecydowanie nie powala, a chodzi gorzej niż Crysis na Very High. Jako dowód screen, na Q9450, 4GB Ramu i 9800GTX+ mam koło 8 fps, a w Crysisie koło 20.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 15:47, guncia napisał:

> Wzięłam wczoraj questa od Wilka, żeby odbić jego brata Ogara z rąk bandytów. Więc
idę
> na miejsce, zabijam wszystkich gości (oprócz brata ofc) i rozmawiam z tym bratem.
Prosi
> mnie on, żeby dać mu jakąś broń, bo on NIC nie ma. To daję mu shotguna i dostaję
zadanie
> odeskortowania go z powrotem do obozu noobów (nowicjuszy :P). I co widzę? Koleś
ma u
> boku Viperka, a shotguna nie widać. A jak zaczęły nas atakować dziki, to koleś wyjął

> broń i okazało się, że ma... shotguna o_O Wy też mieliście takie błąd? (Zamieszczam
screeny)
>
>
A moze lezaj Viper na ziemi i go podniusl :P, a tak serialnie to nie wiem :P


Guncia ma rację :P.Viper leżał koło niego i go podniósł bo jak przeszukiwałem ciała bandytów to jeden nie miał broni, a zmienił broń na strzelbę pewnie dlatego że w Viperze nie było amunicji.
Gram na na tym patchu 1.5.04, jestem na wysypisku i muszę powiedzieć że gra się bardzo fajnie :D.Przed patchem gra ciągle wywalała do pulpitu i nie dało się grać, a na patchu tylko raz mi się wywaliła gdy znalazłem artefakt na bagnach ;).Mam pytanie czy dalej w grze(przypominam że jestem na wysypisku jeszcze w dolinie mroku nie byłem)można znaleźć artefakt "Meduza"(ten co daje -2 do promieniowania)???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 16:36, azur65 napisał:

> ...i choć grafika rzeczywiście powala na kolana (mowa naturalnie o najwyższych ustawieniach
gry),
Że halo? Zdecydowanie nie powala, a chodzi gorzej niż Crysis na Very High. Jako dowód
screen, na Q9450, 4GB Ramu i 9800GTX+ mam koło 8 fps, a w Crysisie koło 20.

Sory zapomniałem go dodać:

20080915163652

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>taki mod nie istnieje, zresztą to nowa gra więc sobie poczekasz

Sorry, ale jestes dla mnie malo wiarygodny, Twoje wypowiedzi sprowadzaja sie jednego zdania i nic nie wnosza do tego forum. Wiec staraj sie bardziej, gdybym byl moderatorem juz bys wylecial;]. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 03:06, RavenSoul napisał:

Nom, w końcu można sobie z kimś porozmawiać o grze, fabule i przekonaniach a nie tylko
o bugach... Dzięki Ci dobry człowieku ^_^


Ależ proszę Cię bardzo. ;)

Dnia 15.09.2008 o 03:06, RavenSoul napisał:

Co do kodeksu, to powiem szczerze, że mnie zbiłeś z tropu... Mam w sumie angielską EK,
język troszkę znam i dałbym sobie rękę uciąć, że w emisji radiowej w obozie Wolności
wyraźnie wspominają o braku jakiegokolwiek kodeksu co jakoby miało ich odróżniać od innych
frakcji ( może to reklama tylko hehehe)


Posiadam polską EK i do tej pory nie usłyszałem z radiowęzła informacji o braku kodeksu. Wolność ma swoje własne zasady i ostro się ich trzyma. Nie są w każdym razie frakcją słabą oraz luźną, choć takie właśnie sprawia wrażenie dla osób z zewnątrz.

Dnia 15.09.2008 o 03:06, RavenSoul napisał:

Masz również rację co do ich badań, jednak cytujesz tutaj dowódców i członków frakcji
;) Z rozmów z innymi Stalkerami, kupcami itp można wywnioskować że Wolność najchętniej
otwarła by Zonę dla wszystkich :)


Osobiście nie opierałbym się na tym co mówią inni. Każdy ma swój pogląd na daną wspólnotę. Jedni będą uważać Powinność za faszyzujących tyranów, a inni Wolność za przytułek dla umysłowo chorych. Żeby ocenić, trzeba poznać samemu.

Dnia 15.09.2008 o 03:06, RavenSoul napisał:

Co do Powinności, odezwie się we mnie obowiązek obrony frakcji ^_^. Znając już "lore"
z pierwszej części osobiście uważam, że DUTY miało najwięcej racji w tym całym zamieszaniu.
O wolności nie wspominam, stalkerzy są zaślepieni próbami wzbogacenia się, tylko artefakty
i życzenia im w głowie (co doskonale obrazuje rozmowa z Valerianem) wojsko jak wojsko,
zawadza wszystkim. Tylko DUTY próbowała ( jak to trafnie ująłeś) coś z ZONĄ zrobić.


Cieszę się, że spotykam zwolennika przeciwstawnej frakcji. ;)

Jak już wyżej wspomniałem, nie należy postrzegać przez pryzmat opinii outsiderów, a zwłaszcza przez obraz pojedynczego członka frakcji. W każdej grupie trafi się czarna owca, która prezentuje sobą odmienne wartości. Na frakcję trzeba spojrzeć jako na całość, własnym okiem.
Sama Powinność trwa w utopii, gdyż Zony nie da się ani zniszczyć, ani powstrzymać - atak ze strony człowieka skutkuje jedynie coraz to większym oporem. Można jedynie dążyć do koegzystencji.

Dnia 15.09.2008 o 03:06, RavenSoul napisał:

Myślę, że z odpowiednim nakładem sił i środków dokonali by w końcu tego co Strielok ( niby sam
tego dokonał, ale to w końcu Powinność szturmowała Prypeć i "przedsionek" do elektrowni,
stalkerzy pewnie w tym czasie plądrowali Prypeć a wolność w ogóle się pogubiła w tym
wszystkim ) odkryli by świadomość Z i odpowiednio się nią zajęli....
Przynajmniej tak myślę...


Frakcje od zawsze były bardziej zapatrzone we wzajemne wojenki, aniżeli próby odnalezienia drogi do centrum. Grupa Strieloka zaś dążyła do poznania prawdy i w końcu tego dokonała. Sam jednak doskonale wiesz, że koszt był wysoki.

Reakcja ludzi po dezaktywacji zwęglacza była całkowicie chaotyczna; wojsko zaatakowało elektrownię, samotnicy rozpełzli się po Czerwonym Lesie i Prypeci, Wolność i Powinność zaczęły walczyć o kontrolę nowych obszarów, a Monolit miał to jak zwykle gdzieś i dalej bił pokłony Spełniaczowi. Trudno więc mówić o dotarciu do centrum kontroli, a co dopiero do samej C-C.

Dnia 15.09.2008 o 03:06, RavenSoul napisał:

Pozdrawiam


I ja również. :)

Tak przy okazji, odkrył ktoś może jakieś ciekawe artefakty? Przeczesałem praktycznie wszystkie tereny oprócz Limańska i do tej pory znalazłem jedynie poniższe:

- Bateria
- Muszla
- Korale Mamy
- Kulebiak
- Śnieżynka
- Dusza
- Oko
- Bąbel
- Gwiazda Wieczorna
- Blask Księżyca
- Błysk
- Skrętak
- Grawi
- Kotlet
- Kamienny Kwiat
- Meduza
- Kompas*
- Kryształ
- Ognista Kula

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bidasek ---> Dobry czlowieku, czy moglbys mi przeslac swojego save''a? Wszedlem do Limańska i nie moge juz wyjsc zeby pozwiedzac, bo wysadzili wejscie. Jesli jest to problem - zrozumiem.

Mail: haloon71@o2.pl

Kamienna Krew - skazony teren na bagnach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 16:53, haloon napisał:

Bidasek ---> Dobry czlowieku, czy moglbys mi przeslac swojego save''a? Wszedlem do
Limańska i nie moge juz wyjsc zeby pozwiedzac, bo wysadzili wejscie. Jesli jest to problem
- zrozumiem.


To żaden problem, niedługo prześlę. ;)

Dnia 15.09.2008 o 16:53, haloon napisał:

Kamienna Krew - skazony teren na bagnach.


Dzięki, właśnie tego mi brakowało do kolekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki. Mam nadzieje ze nie przystąpiles do powinności. Ale w sumie nie wiem czy jest sens zebys mi przesylal - skoro zgarnales juz wszystkie artefakty.

Wiec dzieki raczej. Poszukam kodów, albo z konsoli postaram sie przenieść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.09.2008 o 16:47, Bidasek napisał:


Tak przy okazji, odkrył ktoś może jakieś ciekawe artefakty? Przeczesałem praktycznie
wszystkie tereny oprócz Limańska i do tej pory znalazłem jedynie poniższe:

- Bateria
- Muszla
- Korale Mamy
- Kulebiak
- Śnieżynka
- Dusza
- Oko
- Bąbel
- Gwiazda Wieczorna
- Blask Księżyca
- Błysk
- Skrętak
- Grawi
- Kotlet
- Kamienny Kwiat
- Meduza
- Kompas*
- Kryształ
- Ognista Kula


W jakich miejscach znalazłeś meduzę???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 15.09.2008 o 17:00, grasz napisał:

W jakich miejscach znalazłeś meduzę???



Meduze znajdziesz od razu przy swoim pierwszym wyjsciu na bagna (wtedy odzywa sie Lebiediew i mowi Ci jak sie szuka artefaktow). Zaraz obok anomalii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej czy wiadomo cokolwiek już o lokalizacji różnych unikalnych artefaktów ? :) Są zapewne miejscówki gdzie zawsze jest jakiś unikalny (np korale mamy) jak w SoC, czy jakieś zostały odkryte ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pier***e, to już jest bezczelnośc wypuścic na rynek takie gów**. To jest wersja beta a nie pełna, tyle bugów i crashy nie miał nawet boiling point. Poczekam z pół roku aż spatchują to że będzie wszystko OK i z grą, grafiką, wysypiskiem i kordonem i ze skryptami. Dopiero wtedy zagram. Jestem tak zdenerwonany ja knie wiem co. Dobrze że mam to gó**o za darmo bo jak by mi przyszło płacić 80 dych to bym sie tam do GDC przejechał i wpierd**ił wszystkim że na drugi dzień gra by była taka jaka ma być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 17:03, haloon napisał:



> W jakich miejscach znalazłeś meduzę???
>


Meduze znajdziesz od razu przy swoim pierwszym wyjsciu na bagna (wtedy odzywa sie Lebiediew
i mowi Ci jak sie szuka artefaktow). Zaraz obok anomalii


Wiem ale miałem dwa meduzy i myśląc że dwie mi się nie przydadzą to jedną sprzedałem ale okazało się zupełnie odwrotnie :P.I pytam się gdzie jeszcze są meduzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najcenniejsze artefakty to Śnieżynka (18k rubli - siedzi sobie w jednym z hangarów nad Jantarem) i Kompas (50k rubli - zabawka renegatów w kopalni). Resztę można spotkać w ilości dwóch lub więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 17:07, grasz napisał:

>
>
> > W jakich miejscach znalazłeś meduzę???
> >
>
>
> Meduze znajdziesz od razu przy swoim pierwszym wyjsciu na bagna (wtedy odzywa sie
Lebiediew
> i mowi Ci jak sie szuka artefaktow). Zaraz obok anomalii

Wiem ale miałem dwa meduzy i myśląc że dwie mi się nie przydadzą to jedną sprzedałem
ale okazało się zupełnie odwrotnie :P.I pytam się gdzie jeszcze są meduzy.



Chodzi Ci o zmniejszenie promieniowania? Bąbel (-6) i jedna meduza Ci nie styknie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 17:10, haloon napisał:

> >
> >
> > > W jakich miejscach znalazłeś meduzę???
> > >
> >
> >
> > Meduze znajdziesz od razu przy swoim pierwszym wyjsciu na bagna (wtedy odzywa
sie
> Lebiediew
> > i mowi Ci jak sie szuka artefaktow). Zaraz obok anomalii
>
> Wiem ale miałem dwa meduzy i myśląc że dwie mi się nie przydadzą to jedną sprzedałem

> ale okazało się zupełnie odwrotnie :P.I pytam się gdzie jeszcze są meduzy.


Chodzi Ci o zmniejszenie promieniowania? Bąbel (-6) i jedna meduza Ci nie styknie?


A to przepraszam bo nie wiedziałem że są tez inne artefakty na zmniejszenie promieniowania ;P.To gdzie można znaleźć tego bąbla????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.09.2008 o 17:16, grasz napisał:


A to przepraszam bo nie wiedziałem że są tez inne artefakty na zmniejszenie promieniowania
;P.To gdzie można znaleźć tego bąbla????


Bąbla znajdziesz w skrytce Strieloka przy moscie bandytow do Limanska, o ile zostawisz przy zyciu jednego ze stalkerow ktorzy namowieni przez strieloka robia na Ciebie zasadzke. On Ci powie gdzie jest skrytka Strieloka. Moze Bąbel jest gdzies indziej - ja sie z nim spotkalem raz.

Czy ktos zna komende w konsoli ktora moze przeniesc nas do innej lokacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować