Zaloguj się, aby obserwować  
qaz11

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky (STALKER: Czyste Niebo) - Temat ogólny

7137 postów w tym temacie

Dnia 11.10.2008 o 19:13, Crew 900 napisał:

Taa , zrobią te których brakowało w Czystym Niebie , ale usuną te co były w Czystym niebie
jak ich znam .


to jest bardzo możliwe ..hmmm zastanawiam się nad tym czy jak ogłąszą wydznie kolejnego stalker-a nie zrobić konkursu, w którym każdy uczestnik zgadywał co zostanie wycięte a co dodane i czy będą bugi i ile ich będzie ..taki doatkowy konkurs ;;;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 15:35, zadymek napisał:

> ... TYLKO WTEDY JEST MALUTKI PROBLEM. MUSISZ OMIJAĆ STALKERÓW 9STRZELAJĄ DO CIEBIE
:P)
> I PRZEMKNĄC DO SIDOROWICZA
Chyba mniejszy z tym problem niż z tym cholernym PK na posterunku wojska, co? Stalkerzy
przynajmniej nie strzelają przez drzewa i nie widzą w nocy na 500 m:)

Taaak tylko że żołniezom można oddać...a Stalkerom nie bardzo :P
Osobiście zaczynałem gre 5 razy i za kazdym razem co najmniej na weteranie i ani raz ten KM mnie nie zabił
Po za tym ostatni patch poprawił wiekszość blędów w grze (po za dzialka CDProjektu tzn polonizacja nawet po poprawce jest zła).
I jeszcze odpowiem kto jest winny że gra wyszła..niedopracowana . Oczywiście winny jest INTERNET. gdyby nie to ze patche sie tak łatwo pobiera.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mogę znaleźć najlepsze ulepszenie (pena) do SEVY do ochrony z płyt kevlaru?? Albo od której handlarza lub npc mogę kupic informacje o schowku gdzie taki się pen znajduje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem poniewarz mam wejść do przepompowni i zalać podziemia agropromu i tu mam problem niebardzo wiem gdzie mam iść.Bardzo proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dziś nowego stalkera, swoja drogą bardzo dobra gra, ale nie o to mi chodzi chciałem zagrać w multi i za każdym razem pisze że inna wersja o co chodzi? trzeba sciągnac jakiegoś patcha albo coś? proszę o w miarę szybką odpowiedz bo już bym se zagrał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 21:22, Mroczny Joga napisał:

Kupiłem dziś nowego stalkera, swoja drogą bardzo dobra gra, ale nie o to mi chodzi chciałem
zagrać w multi i za każdym razem pisze że inna wersja o co chodzi? trzeba sciągnac jakiegoś
patcha albo coś? proszę o w miarę szybką odpowiedz bo już bym se zagrał :)

228 stron postow ok 4500 wypowiedzi jest w zasadzie tylko o Patchach do STALKERA. Poczytaj :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 21:22, Mroczny Joga napisał:

Kupiłem dziś nowego stalkera, swoja drogą bardzo dobra gra, ale nie o to mi chodzi chciałem
zagrać w multi i za każdym razem pisze że inna wersja o co chodzi? trzeba sciągnac jakiegoś
patcha albo coś? proszę o w miarę szybką odpowiedz bo już bym se zagrał :)


Najnowszy patch to 1.5.05 zasysaj i graj. Jednak multi jest dość zabugowane i tak
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boże jaka ta gra jest zbugowana! Kupiłem sobie grę i gram bez patcha. Co 30 min wywala mnie do windy. Nic to ściągam i instaluję patcha, gram od nowa i co? Nico! Dzieje się to samo. Do tego mam zbugowanych przeciwników po zabiciu, których też mnie wywala do windy. Też tak mieliście? Znacie na to jakiś sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 22:47, Oleksander napisał:

Boże jaka ta gra jest zbugowana! Kupiłem sobie grę i gram bez patcha. Co 30 min wywala
mnie do windy. Nic to ściągam i instaluję patcha, gram od nowa i co? Nico! Dzieje się
to samo. Do tego mam zbugowanych przeciwników po zabiciu, których też mnie wywala do
windy. Też tak mieliście? Znacie na to jakiś sposób?


Jest zbugowana, ale po patchu 1.5.0.5. już nie powinno wywalać do windy, zobacz może masz patcha 1.5.0.4 zainstalowanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poprawka, u mnie(zakładam, że nie jestem sam) przestało dopiero po zainstalowaniu nowego patcha do Windy(SP3) ale oczywiście patch 1.5.05 do gry też coś pomógł, choć ciągle też czytam, że spieprzył nie mało. Sam porównania nie mam bo grałem już na wersji spatchowanej, ale skoro niektórzy twierdzą, że wcześniej wojny frakcji działały lepiej to chyba jednak jest coś na rzeczy.
A teraz kilka kwiatków od siebie.
cd... na temat bazy bandytów na Wysypisku. Odkryłem wreszcie dlaczego raz gra uznaje ją za bazę a innym razem za "poligon". Chodzi o postacie NPC(prawdziwe, oznaczane jako ważna postać, a nie szeregowców). Otóż gdy z powietrza gdzieś pojawi się taki gość gra uznaje teren za bazę. Wtedy trzeba takiego ćwoka znaleźć i przegonić/zwabić do bramy gdzie można już go kropnąć i po kłopocie:)
Sprawdziłem, gdy już uda się wykończyć wszytkich takich gra ich nie respawnuje i mamy spokój na resztę gry(inna rzecz, że mają zwykle przy sobie niezły sprzęt np Desert Eagle, więc warto ich utłu, ale twardzi są). W każdym razie u mnie pojawiał się barman bandytów(obrazek 1), co ułatwia sprawę, bo nie ma broni i zwyczajnie ucieka. Co ciekawe, mimo, że był wrogiem, udało mi się wymusić dialog...ba, nawet opchnąłem mu kilka konserw:)
Oczywiście po skończonej rozmowie wziął nogi za pas.
Tyle niekonsekwencji gry.
Jeszcze odnośnie niszczenia baz. Sprawdziłem: rozwaliłem 4 razy bazę bandytów i otrzymałem zwyczajowe gratki od szefa, jednak koljnych nagród już nie było, więc jeśli ktoś liczą na takową wyprawi się na bazę po raz kolejny to szkoda czasu. Ja już tradycyjnie od czasów S.T.A.L.K.E.R.a :CC chodze na bandziorów już tylko dla sportu. W Cieniu byli to bandyci napadający na ten hangar, teraz jest to ich baza. Za każdym razem wpadam tam bo warto poćwiczyć gorące starcia 1 na 20:)
Wiele jest też głosów w temacie w związku z fatalną polonizacją. Fakt mozna narzekać (a nawet trzeba) na takie babole jak rozbierzność w tłumaczeniu nazwisk w mowie i piśmie . Przykładowo technik stalkerów nazywający się Furgon, w tekstach jest to Wan, albo barman Kołobok przedstawiajacy się jako Kulebiak-czeski błąd ktoś powie, ale dla mnie to dezinformacja:(
Polonizacja swoją droga...a co powiecie na źle zrobione tekstury modeli? Ja dla przykładu znalazłem taki kwiatek na kałachu(obrazek 2).

A z wolnych tematów. Dlaczego kochamy chłopaków z Powinności? Oczywiście dlatego, że po ich imprezach można się nieźle obłowić. Przykładowo impra pod bazą bandytów. Zbiory broni z jednej nocy(obrazek 3). I po co samemu użerać ię z jakimś posterunkiem wojskowym czy ryzykować szukanie artefaktów w anomaliach skoro takie rzeczy znajduje się na ich placu boju?

20081012000559

20081012000615

20081012001337

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

<ciach>

Dnia 12.10.2008 o 00:15, zadymek napisał:

Jeszcze odnośnie niszczenia baz. Sprawdziłem: rozwaliłem 4 razy bazę bandytów i otrzymałem
zwyczajowe gratki od szefa, jednak koljnych nagród już nie było, więc jeśli ktoś liczą
na takową wyprawi się na bazę po raz kolejny to szkoda czasu. Ja już tradycyjnie od czasów
S.T.A.L.K.E.R.a :CC chodze na bandziorów już tylko dla sportu. W Cieniu byli to bandyci
napadający na ten hangar, teraz jest to ich baza. Za każdym razem wpadam tam bo warto
poćwiczyć gorące starcia 1 na 20:)



Widzisz ja dzisiaj chyba po raz 5 odbijałem tę samą bazę bandytów, tylko że ja miałem szczęście i za nagrodę za odbicie bazy bandytów dostałem SEVĘ, 10 000 rubli, apteczkę i najlepszy wykrywacz artefaktów, sam się zdziwiłem, myślę że mógłby to być jakiś bug, ale z korzyścią dla mnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2008 o 00:31, fish13 napisał:

Widzisz ja dzisiaj chyba po raz 5 odbijałem tę samą bazę bandytów, tylko że ja miałem
szczęście i za nagrodę za odbicie bazy bandytów dostałem SEVĘ, 10 000 rubli, apteczkę
i najlepszy wykrywacz artefaktów, sam się zdziwiłem, myślę że mógłby to być jakiś bug,
ale z korzyścią dla mnie ;)

ech, inni to mają fajne bugi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej mam pytanie, bo tak jak w Cienia Czarnobyla nie wiedziałem tak i teraz nie wiem co robić z pendrivami. Znaczy wiem, że można je jakoś dać ulepszaczowi rzeczy(xD) ale w Cieniu Czarnobyla jak dostałeś ten pednrive związany z Streiokiem to co trzeba było z nim zrobić bo ja go do końca gry nosiłem, bo nie wiedziałem co znim zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za pendrive dostajesz możliwość lepszego ulepszania broni. Idziesz do ziomka od napraw i on ci daje zadanie przyniesienia danego pendrivu. Jeśli go nie przyniesiesz nie będziesz mógł ulepszyć broni/kombinezonu o jakiś lepszy gadżet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2008 o 10:03, SaraterWarrior napisał:

Za pendrive dostajesz możliwość lepszego ulepszania broni. Idziesz do ziomka od napraw
i on ci daje zadanie przyniesienia danego pendrivu. Jeśli go nie przyniesiesz nie będziesz
mógł ulepszyć broni/kombinezonu o jakiś lepszy gadżet.


ok dzięki, a Cieni Czarnoyla co trzeba było zrobić z pednrivem związanym z Streiokiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaka ta gra jest zrąbana omg . Nie dość że AI jest takie głupie że stalkerzy widzą przez ściany to jeszcze chodzą i gapią się cały czas na drogę :|

Oraz co to za silnik ?
Ta gra jest tak źle zoptymalizowana że chyba nawet na dwóch GeForce 280 by nie miała więcej niż 80 fps :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować