Zaloguj się, aby obserwować  
qaz11

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky (STALKER: Czyste Niebo) - Temat ogólny

7137 postów w tym temacie

Dnia 12.10.2008 o 18:51, Shabranigdo napisał:

Właśnie przeszedłem Clear Sky i musze powiedzieć że w porównaniu z ShoC to straszna nuda.
Ta ostatnia misja przed elektrownią... wszystko co musimy robić to strzelać z gauss gun''a
do ''sami wiecie kogo''. Filmik zakończeniowy też jakiś taki niewyraźny. Gra sama w sobie
też banalna, nawet na najwyższym poziomie trudności, exo+hp artefakty = terminator. Clear
sky to zwykła strzelanka, nie survival horror jak ShoC, zabrakło klimatu :/

No racja.

Chociaż w obu Stalkerach trzeba było dużo biegać, to też szybko odechciewało się dalszej gry. Chociaż faktycznie w tych laboratoriach w SoC i innych podziemiach podtrzymywało mroczny klimat gry.

Według mnie ten kto w grał w SoC, to Clear Sky nie jest to jakiś tam obowiązek, obejdzie się bez stresów związanych z błędami w tej grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2008 o 21:45, SATLKER napisał:

Czy mógłby mi ktoś odpowiedzieć na mój post który jest pare stron wcześniej bardzo proszę.

a co tu duzo mysleć, patrz na wskaźnik na minimapie i tam idź. A tak wogóle to "gdzie" masz ten problem, znaczy weszłeś już pod ziemię czy szukasz wejścia? Bo jesli idzie o same podziemia to droga jest prosta jak drut(oczywiście ma kształt łuku, ale wiadomo o co chodzi:). Musisz omijac płomienie i dotrzeć do komory z kontrolerem i po jego ubiciu dalej do pomieszczenia kontrolnego. Jak odkręcisz zawór to gra ci powie co robić dalej...tylko trzeba czytać też trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2008 o 22:05, SATLKER napisał:

Właśnie patrze na ten wskaźnik i raz pokazuje dobrą drogę a raz prowadzi w ślepy zaułek.

a masz podświetlone właściwe zadanie? Bo ten wskaźnik można sobie samemu ustawić na wybrane zadanie, upewnij się, że zaznaczyłeś lokalizację zadania głównego. A jakby ci siechciało iść na ślepo to podążaj śceżką z Bazy Powinności, tą która biegnie na południowy wschód, pod słupem wysokiego napięcia, mijasz anomalię i powinieneś wykryć kilku powinnościowców czekających koło jamy. Tam masz wejść- oczywiście po załatwieniu snorków i zgarnięciu SPAS''a od sierżanta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kojarzy ktoś z was moment gry kiedy było zadanie "Dogoń Kła" i nawysypisku schodziło się po schodach i bach dostaliśmy i bandyci obrabowali nas z wszystkiego bronie pieniedzy itp. a później jest dość ciężki etap w podziemiach agropolu i jakoś nie umiem przejść tego etapu beztych broni itd >.> ma ktoś z was na to jakąś rade?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

k...wa ludzie jak przejść te zasrane bagna gdzie sie nie ruszę tam zaraz ginę od promieniowania. Doszedłem do kolesia na wierzy obserwacyjnej pozabijałem ty "psy"przy ognisku. Mam iść teraz chyba do tej fabryki?a jeszcze jedno ten koleś na wierzy ma mi coś dać i jak bezpiecznie dojść do tej fabryki,pomóżcie bo już mnie tu krew zalewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2008 o 19:23, Melchah napisał:

> Chyba sobie kpisz.Rozwiazan,jakich lol rozwiazan?
Masz problemy z grą? Masz, więc szukaj jak je rozwiązać skoro już kupiłeś, bo od jałowych
postów a la Crew 900 typu "OMG, optymalizacja do niczego, buuuu..." nic się nie poprawi
na pewno. PC to nie konsola, że wkładasz płytę i heja. Rzadko kiedy tak jest i nieprędko
to się zmieni. Przy takiej ilości konfiguracji PieCy jakie można złożyć niemożliwym jest,
żeby trafić idealnie, że wszystko wszystkim i na wszystkim pójdzie. Tylko duże i istniejące
od wielu lat studia - z kilkoma dużymi projektami na koncie - mają już zebrane dość doświadczenia,
żeby ominąć na starcie największe problemy.

Z Wiedźminem ludzie mają problemy do tej pory, a mija już rok od premiery i zdążył się
doczekać edycji rozszerzonej, która wiele rzeczy pozostawiła dalej nierozwiązanymi. Oficjalne
forum aż pęka od zgłoszeń błędów. Podobnie jak forum GSC przy Stalkerze. W oby przypadkach
studia rzuciły się na bardzo ambitne, rozbudowane projekty i teraz cierpią (w dodatku
GSC zdecydowało się na autorski silnik 3D, co bynajmniej nie jest łatwe), ale jednocześnie
spijają śmietankę sławy, bo mimo potknięć praca została doceniona.

> Czy jak kupujesz gre,to jestes nastawiony
> na to,ze kupujesz szmelc i ci to nieprzeszkadza,to powodzenia w dalszej grze i kombinowaniu

> kiedy gra ci pojdzie jak nalezy.To do mnie nalzey naprawienie tego bledu jakim jest
ta
> gra?
Co za bzdury. Skoro wiem, że coś jest szmelcem to po prostu tego nie kupuję i nie zaśmiecam
potem forum tysiącami postów o podobnej, idiotycznej treści "ojeeej, ale błędów, no oszukali
mnie, blablabla...". Nie trzeba było kupować, tylko poczekać na reakcję ludzi, którzy
już kupili i poznali (a rosjanie pisali o problemach zaraz po premierze). Grałem w SoCa
i byłem w pełni świadom tego, że najprawdopodobniej CS też będzie zabugowane i tygodnie
potrwa naprawienie największych błędów oraz pojawienie się modów (bo bez kilku modów
gry sobie nie wyobrażam póki co). Trzeba było się orientować przed zakupem. A było jak
się orientować, bo jak mówię SoC był równie zabugowany i niemal pewnym było, że z CSem
sobie też nie poradzą na starcie. Ale jest różnica kiedy ktoś wie co kupuje. I jak widzisz
moich postów z płaczem tu nie uświadczysz.

> Czlowieku ja nieplacze nad ta gra jak nad rozlanym mlekiem,a jak komus nieidzie
jak trzeba
> to wiadomo,ze sobie szuka rozwiazan,ale mam sie pieprzyc za przeproszeniem z ta
gra pol
> roku.BO firmie GSC niechcialo sie popracowac troszke nad gra? No troche smiech na
sali.
To sprzedaj grę na Allegro i wrzuć na luz, bo się niepotrzebnie emocjonujesz i tracisz
na urodzie. Trzeba było kupić za pół roku.

> Po prostu nastepnym razem nie dam sie tak wydymac.
No i tak trzymaj.

> Czasem trzeab pomyslec na co sie wydaje kase albo inaczej czy wydajesz czy rzucasz
w
> bloto.Heh,zal mi tej gry i jej tworcow.Do cienia jej daleko.
Cień był równie zabugowany co CS. Dopiero patch 1.0004 wyciął niektóre większe błędy,
multi jest spieprzony do tej pory, a patch 1.0006 wprowadza dodatkowo dziury bezpieczeństwa
(a na nim jest najwięcej serwerów, absurd, bo ludzie widocznie mają gdzieś oficjalne
ostrzeżenia).

A co do jakości postów na forum: sami je tworzymy, więc jak sobie pościelimy, tak się
wyśpimy. Ja nie będę milczał widząc jak po raz n-ty jedna i ta sama osoba, po raz n-ty
pisze to samo zdanie nie wnosząc nic do dyskusji, bo mnie szlag trafia jak to widzę,
i dla mnie to jest najzwyklejszy spam dla podbicia rangi (jakby miała ona jakieś znaczenie).
Jest tu parę osób, które podają w postach przykłady błędów (jak na przykład zadymek)
za każdym razem jest to coś nowego i starają się to jakoś skomentować. I to jest fajne.
Przynajmniej widać, że faktycznie mają coś do przekazania. Nie chodzi, by nie pisać o
błędach, ale by robić to z sensem. Chcesz czytać do znudzenia jedno i to samo? Ja nie
i właśnie o to mi chodzi.

Po prostu gra sama wystawia sobie notę.Chyba mam prawo powiedzieć,że gra ma u mnie 5/10.Jejku,a powiedz co twoje posty wnoszą.Nawracają? Że też chciało ci się tak silić na tak skromną moja wypowiedią na temat gry.A tak btw. to jedynie stalker tak mi się pierdolił więc chyba moge winić fiorme.CO mi po nastym patchu,jak ja pre-oredera zakupiłem.Looool,ale nieróbmy topicu.Po prostu zawiodłem się,ale masz racje moglem sie spodziewac,ze gra bedzie miala bugi.No ale powtarzam sie juz,ze sie juz nie dam wycyckac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2008 o 22:59, dzikowski napisał:

czy ktos przeszedl cala do konca gre czyste niebo?????????

Wiele osób. Mi się dziś udało. Masz jakieś konkretne pytanie w związku z tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

poruszaj sie wolniej i staraj sie chodzic blisko wody to zdazysz uciec potworom lub psom a w wodzie cie nie dopadna tylko musisz patrzec pna promieniowanie nbo tez sie pojawia w wodzie najlepiej zebys szybko opuscil bagna i idz do karbon .najpierw niech cie przewodnik zaprowadzi na zbiorowisko maszyn a z tamtad idz pomalu na gore tam powinienes widziec strzalke przejscia i prowadzi ona do karbon idz do bazy i udaj sie tam do szefa i wstap do ich oddzialow no itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2008 o 22:39, stonka1979 napisał:

k...wa ludzie jak przejść te zasrane bagna gdzie sie nie ruszę tam zaraz ginę od promieniowania.
Doszedłem do kolesia na wierzy obserwacyjnej pozabijałem ty "psy"przy ognisku. Mam iść
teraz chyba do tej fabryki?a jeszcze jedno ten koleś na wierzy ma mi coś dać i jak bezpiecznie
dojść do tej fabryki,pomóżcie bo już mnie tu krew zalewa.


Nie właź do wody, na lądzie też musisz być uważny. Omijaj anomalie (przy nich jest dość duże promieniowanie). Zainwestuj w lepszy pancerz i broń. :-) Dasz radę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak się mogę wydostać z niższego poziomu jaskini bandytów w Czerwonym lesie?? Bo próbuje przez drabinkę, ale nie mogę do niej doskoczyć, a dodatkowo mnie wpieniają te "duszki" latające i rzucające we mnie czym popadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzikowski ...stary ... zauważyłeś ze istnieje opcja edytuj ??

Grę do końca przeszło już wiele osób ... a co do zakończenia to nic. Łapiesz Strieloka i gra się kończy.

fish13 --> te "duszki" da się pozabijać.

Stonka --> Czego na bagnach nie potrafisz zrobić ? Nie biegaj, omijaj anomalie, nie wybieraj jakiś drużek bo są najkrótsze, wybieraj te pewne. Nie łaź na skróty przez krzaki i bajorka z wodą. Zbieraj z ciał wszelkie apteczki, bandaże i leki przeciw promienne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2008 o 22:40, Ajinur napisał:

Po prostu gra sama wystawia sobie notę.Chyba mam prawo powiedzieć,że gra ma u mnie 5/10.Jejku,a
powiedz co twoje posty wnoszą.Nawracają? Że też chciało ci się tak silić na tak skromną
moja wypowiedią na temat gry.A tak btw. to jedynie stalker tak mi się pierdolił więc
chyba moge winić fiorme.CO mi po nastym patchu,jak ja pre-oredera zakupiłem.Looool,ale
nieróbmy topicu.Po prostu zawiodłem się,ale masz racje moglem sie spodziewac,ze gra bedzie
miala bugi.No ale powtarzam sie juz,ze sie juz nie dam wycyckac.

Nie próbuję nikogo nawracać, każdy sobie panem. Ale lubię podyskutować, a że nie dyskutuję z chamem tylko człowiekiem kulturalnym jak mi się wydaje, to chętnie się rozwlekam, żebyś zrozumiał o co mi chodzi :). Po prostu wyjątkowo męczące jest, kiedy zaglądasz do wątku o ulubionej grze, a tu jeden i ten sam kolo ględzi w kółko te same dyrdymały. Przecież krew może zalać za którymś razem i człowiek zwyczajnie nie wytrzymuje. Że błędy mogą wkurzać to rozumiem, ale gdzieś jest umiar chyba i jakiś limit narzekań jednego osobnika na tę samą rzecz w grze.

A na przyszłość radzę uważać na co wydaje się kasę. Jeśli wyjdzie Stalker 2 to pewnie kupię, o ile sprzęt uciągnie. A że błędy będą, no będą. Już teraz można śmiało być pewnym. Kto wie czy nie większe, bo widać, że ekipa GSC ma problemy jakieś z beta testami. Ale podejmę to ryzyko świadomie, w końcu za coś tę grę jednak lubię.

EOT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować