Zaloguj się, aby obserwować  
qaz11

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky (STALKER: Czyste Niebo) - Temat ogólny

7137 postów w tym temacie

Dzisiaj zupełnie niespodziewanie zamówiłem sobie S.T.A.L.K.E.R-a.: Clear Sky i co dziwne w ogóle tego nie planowałem , a nigdy tak nie robię , jakoś tak samo wyszło. Po prostu natrafiłem na bardzo fajną wyprzedaż i za nic nie mogłem przegapić takiej znakomitej okazji , bo później bardzo bym tego żałował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2008 o 21:19, Crew 900 napisał:

Poprawki nie poprawią wojny frakcji , ale większość crashy do windowsa , a moda na wojnę
frakcji możesz pobrać z mojego gramasajta

Crew pytanko male
Czy w ...\stalker_clear\gamedata\configs\misc ma sie pojawic wszystko, czy tylko plik frakcji w ktorej obecnie jestem???
pozdro i szacuneczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

S.T.A.L.K.E.R.: Czyste Niebo, Patch 1.5.06
http://www.gram.pl/pliki_szczegoly.asp?id=1905
Zmiany w rozgrywce
-Poprawiono błąd, który powodował, że zraniony przewodnik nie chciał nigdzie doprowadzić gracza
-Zwiększono liczbę przedmiotów na sprzedaż u handlarzy
-Dodano możliwość ulepszenia SVDm 2 u mechanika Wolności
-Naprawiono błąd, który powodował zawieszanie gry podczas rozmowy z ranioną postacią
-Naprawiono błąd, który powodował niemożliwość ukończenia fabuły w Jantarze (drzwi do bunkra Sacharowa były zamknięte)
-Zwiększono liczbę pieniędzy u handlarza bandytów
-Poprawiono rozmieszczenie magazynów wojskowych na mapie PDA.
-Dodano możliwość wczytania ostatnio zapisanej gry poprzez wciśnięcie spacji po śmierci gracza.
Ulepszenia generowania grafiki
-Dodano wsparcie dla DX10.1.
-Dodano MSAA dla obiektów z alphą ("alpha-to-coverage" dla DX10.0, zmodyfikowane "alpha-to-coverage" dla DX10.1 o większej wydajności, natywne DX10.1 o lepszej jakości).
-Dodano nowy poziom jakości dla cieni (ultra)
-Dodano nową technikę map cieni (która korzysta z DX10.1 w przypadku dostępności), która przyspiesza generowanie wysokiej jakości snopów światła na topowych układach graficznych i wysokich rozdzielczościach
-Dodano wysokiej jakości snopy światła dla DX9
Gra wieloosobowa
-Poprawiono różne błędy związane z serwerem i klientem
-Dodano szczegółowe dane serwera
-Zmieniono plik zrzutu serwera (online-dump). Zrzut zapisywany jest teraz do pliku online_dump.ltx.
-Dodano zmianę konfiguracji klawiszy skrótem LCtrl +LShift

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chłopaki mam problema potrzebuje sava po misji z podziemiami apogromu bo nie moge tego przejść (głupie pijawy!!) tylko żęby sav był dobry przyślijcie go na mojego maila : pawelprzezp@interia.pl

plis i góry dzięx pozdrawiam lebiedew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2008 o 19:42, Patryk Mogilno napisał:

S.T.A.L.K.E.R.: Czyste Niebo, Patch 1.5.06
-Dodano możliwość ulepszenia SVDm 2 u mechanika Wolności

to dziwne, bo ja już teraz mogę ulepszać tą spluwę...

Dnia 29.10.2008 o 19:42, Patryk Mogilno napisał:

-Naprawiono błąd, który powodował niemożliwość ukończenia fabuły w Jantarze (drzwi do
bunkra Sacharowa były zamknięte)

no to się szybko kapneli:)

Dnia 29.10.2008 o 19:42, Patryk Mogilno napisał:

-Zwiększono liczbę pieniędzy u handlarza bandytów
-Poprawiono rozmieszczenie magazynów wojskowych na mapie PDA.

oj straszne przekłamania tam są

Dnia 29.10.2008 o 19:42, Patryk Mogilno napisał:

-Dodano możliwość wczytania ostatnio zapisanej gry poprzez wciśnięcie spacji po śmierci

nie powiem niezłuy pomysł, ale gdyby tylko przywrócili na stałe opcję "ostatnio zapisana gra" to było by super a tak to to pojawia się w menu gry tylko po naszym zgonie.

Dnia 29.10.2008 o 19:42, Patryk Mogilno napisał:

-Poprawiono różne błędy związane z serwerem i klientem
-Dodano szczegółowe dane serwera
-Zmieniono plik zrzutu serwera (online-dump). Zrzut zapisywany jest teraz do pliku online_dump.ltx.
-Dodano zmianę konfiguracji klawiszy skrótem LCtrl +LShift

no tak, a ciekawe kiedy zoptymalizują prędkość działania gry on-line, bo jak na razie nawet na pingu 60 gra tnie jak porąbana(opóźnienie pomiędzy kliknieciem a faktycznym wystrzałem broni jest w okolicach 2s !!!) nie da się grać .
Tyle samego patcha, a przy pobieraniu mamy inną niespodzianke. Opcja pobierania z rapidshare:)
Czyżby gram.pl łaskawie zauważył, że serwery im się zapychają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2008 o 20:24, Crew 900 napisał:

no nie wierzę !
Zero info na temat patcha a tu taka niespodzianka :)


Dobrze, ze Twoje niedawne rewelacje, ze kolejnych poprawek nie będzie okazały się nieprawdziwe ;-)
Czekałem niecierpliwie na nie, mogę znów zagłębić się w zone. Dziwne tylko, że tak mało poprawek wprowadzono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten patch jest strasznie na siłę,nic praktycznie u mnie się nie zmieniło.Patch 1.5 mi wystarczy,co prawda mam jeszcze parę nieznaczących bugów,ale mi to nie przeszkadza.A w patchu 1.6 nie poprawili akurat żadnego z tych bugów które u mnie pozostały,więc dla mnie ten patch jest bezwartościowy.Czekam na 1.7 :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

racja jak tobie on nic nie dał to po co w ogóle GSC go wydało ...

sprawdzał ktoś jak działa to i wygląda na dx 10.1? Ja niestety mam GF''a więc tego nie odpalę, sprawdziłem jedynie ustawienia słońca na ''ultra'' i bezpośrednio nie widzę różnicy względem ''wysokich'' ustawień jutro przyjrzę się screenom za to wydaj ę mi się, że trochę szybciej działają sun shafty (dx10)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, jeszcze jeden patch (poprawa "wędrówek ludów" w wojnie frakcji, kilka bugów w pda, kilka poprawek zadań pobocznych) i w końcu STALKER:CS stanie się nie tylko grywalny (bo już teraz taki jest) ale co najważniejsze, będzie można czerpać z niego przyjemność ;)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące bandytów: dlaczego handlarz u nich daje tak śmiesznie niskie ceny zakupu towaru od nas ??? Jest to błąd czy poprsotu dla tego, że to bandyci ... chyba, że trzeba dla nich wykonać kilka zadań żeby ceny sprzedaży(mam namyśli ceny po, których można sprzedać u niego towar) były noramalne bo powiem szczerze, że wkurza mnie noszenie sprzętu do agropromu w celu sprzedania .... a tak na marginesie szkoda, że rozwój broni i kombinezonów kończy się na agropromie i w zasadzie dalej już nie można nic zrobić .. uważam, że powinno być to lepiej rozwinięte - no ale nie można mieć wszystkiego i zawsze pozostanie jakieś "ale" czekając na nowego stalkera - mam nadzieję, że będzie. ::))))) nawet błędy jestem w stanie wybaczyć ;;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.10.2008 o 10:35, bart31 napisał:

.... a tak na marginesie szkoda, że rozwój broni
i kombinezonów kończy się na agropromie i w zasadzie dalej już nie można nic zrobić ..
uważam, że powinno być to lepiej rozwinięte - no ale nie można mieć wszystkiego i zawsze
pozostanie jakieś "ale" czekając na nowego stalkera - mam nadzieję, że będzie. ::)))))
nawet błędy jestem w stanie wybaczyć ;;)))

grając normalnie paru splów tam nie znajdziesz (gp37, f200,...), a do tego dopiero dalej zaczynają się najlepsze artefakty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2008 o 12:09, StasiekPL napisał:

grając normalnie paru splów tam nie znajdziesz (gp37, f200,...), a do tego dopiero dalej
zaczynają się najlepsze artefakty


To fakt, wcześniej jak grałem byłem w czerwonym lesie i tam znalazłem złotą rybkę no i kolejny artefakt, który jest pokazany na wykrywaczu ale nie pokazuje się:::)) obecnie gram na poziomie weteran i nie jest prosto ale powiem szczerze, że bawię się nie gram żeby jak najszybciej przejść grę tylko rozkoszuję się możliwościami zbierania artefaktów, szukaniem schowków i zdobywaniem kasy ...poluję na sgi ale chyba bez przyłączenia się do wolności nie zdobędę jej - cały czas chodzę po miejscach potyczek pomiędzy powinnością i wolnością ( mam dwie snajperki svd większą i mniejszą ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...poluję na sgi ale chyba bez przyłączenia się

Dnia 30.10.2008 o 12:19, bart31 napisał:

do wolności nie zdobędę jej - cały czas chodzę po miejscach potyczek pomiędzy powinnością
i wolnością ( mam dwie snajperki svd większą i mniejszą ).

SG5 jest w jednym ze schowków w Magazynach(chyba nawet dwie sztuki są). Ogolnie jest tam dużo dobrej broni do znalezienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ten link od patryka prowzi do wszystkich plików jakie są na gram.pl... Przynajmniej mi, bo na wp też jest ten link i mam to samo. a jak wyszukuje tutaj na gram.pl to widze tlkyo patch 1.5.05. moglby ktos wrzucic na rapisa ten najnowszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam znów mam problem otóż mam dostarczyć dokumęty Sacharowowi no i gdy idę najkrótszą drogą pod fabryką to mi wyskakują psy i jak chcę je rozwalić to znikają no i jak mam te dokumęty wziąść .Oczekuję na szybką odpowiedź i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2008 o 20:25, Irc100 napisał:

Jak sądzicie czy jest sens grać na DX10.1 na Sapphire 4850 (512) + Intel C2D E7200 +
2GB ramu?

*Crew 900

Ale to w sumie tak mało poprawia...



Jak masz Vistę to tak, jak masz XP skoda sprzętu mulić na Viście. AMD 9950 Black Box Sapphire 4870X2 i gra fryka jak oszalała pod XP i DX9. A DX 10.1 będzie się można cieszyć na Win7 bo ma być z DX 10.1, bo niestety z DX 11 nie dadzą rady się wyrobić. Oby nowa winda nie była taką porażką jak Vista, rok jakoś człowiek się przekolibie na DX9.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2008 o 23:58, LPKorn3324 napisał:

racja jak tobie on nic nie dał to po co w ogóle GSC go wydało ...

sprawdzał ktoś jak działa to i wygląda na dx 10.1? Ja niestety mam GF''a więc tego nie
odpalę, sprawdziłem jedynie ustawienia słońca na ''ultra'' i bezpośrednio nie widzę różnicy
względem ''wysokich'' ustawień jutro przyjrzę się screenom za to wydaj ę mi się, że trochę
szybciej działają sun shafty (dx10)


Wiesz,może źle mnie zrozumiałeś.Jeśli tobie ten patch coś pomógł,jeśli się wzruszyłeś o nowinkach o tym czymś heh to spoko.Niech sobie wydają patche owszem,wiele osób jeszcze chciało by mieć jakieś nowe konkretne patche,a nie takie jak to coś.Dali bo nie mieli co dać,a nóż może komuś się trafi,heh.W pośpiechu,bo jeszcze ludzie narzekają,więc się ulitowali...W ogóle to firma GSC łaski nie robi,że patche robi co jakiś czas.Gra miała być od początku taka,jaka będzie po 10 patchu.Więc to,że wydają jakiegoś kijowego patcha,huh na prawdę nic nie zmienia i wielkich rzeczy nie wnosi.Pomyśleć,że teraz się trudzą o naprawianie takich śmiesznych szczegółów.Ja mam takie głupie trochę wrażenie,że ta gra jakby sama cały czas sobie nowe błędy robiła i dlatego wydają tyle patchów i za jednym nie usuną wszystkiego.Przecież to bez sens :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować