Zaloguj się, aby obserwować  
qaz11

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky (STALKER: Czyste Niebo) - Temat ogólny

7137 postów w tym temacie

Dnia 07.12.2008 o 16:59, Cmq napisał:

> /.../
Mam najnowszego patcha, jeszcze nie oszlaałem żeby grać w stalkery bez patchów. :>

Akurat problem się niejako sam naprawił, wystarczyło zrestartować grę i wczytać save''a
po "wykonaniu" zadania. Od razu wszystko zaliczyło.

swoją droga to ten sposób działa też na zaklinowane artefakty:)
Szkoda tylko, że na zablokowane postci już nie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak w Clear Sky zakładać artefakty do pasa? Mam je w ekwipunku i nie mogę umieścić na pasku aby działały.

Dostaję zadanie poboczne aby zlikwidować bandytów na Wysypisku. No więc walę koleżków równo i oczyszczam dokładnie ten główny hangar na Wysypisku. Gdy zdobywam ich bazę, idę do Kordonu odebrać nagrodę. Gdy wchodzę na teren Kordonu, pojawia się komunikat, że bandyci znowu opanowali główną bazę na Wysypisku. Czy jest jakiś sposób aby bandziorków wykurzyć stamtąd całkowicie i nie wracali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2008 o 18:53, marekl1975 napisał:

Jak w Clear Sky zakładać artefakty do pasa? Mam je w ekwipunku i nie mogę umieścić na
pasku aby działały.

a przeciąganie na sloty(znczy te czynne, bo są też martwe) nie działa?
A może woje wdzianko nie przewiduje żadnych slotów(zwykle mają jeden, góra dwa sloty) i to dlatego?

Dnia 13.12.2008 o 18:53, marekl1975 napisał:

Dostaję zadanie poboczne aby zlikwidować bandytów na Wysypisku. No więc walę koleżków
równo i oczyszczam dokładnie ten główny hangar na Wysypisku. Gdy zdobywam ich bazę, idę
do Kordonu odebrać nagrodę. Gdy wchodzę na teren Kordonu, pojawia się komunikat, że bandyci
znowu opanowali główną bazę na Wysypisku. Czy jest jakiś sposób aby bandziorków wykurzyć
stamtąd całkowicie i nie wracali?

nie, chyba,z e stalkerzy zdecydują się zająć ich bazę(a to wątpliwe).
Zresztą po co walczyć z bandytami? To równi goście wierni konkretnej filozofii. Lubią śpiewy, wódę, ulepszą na maxa SEVĘ a i do wron można sobie postrzelać za kasę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2008 o 13:15, byverter napisał:

Ja sobie tak gram i się zastanawiam jak zagrać w multi?


Po uruchomieniu gry, kliknij na przycisk "Network Game"... ;]

A teraz ja mam pytania, a raczej prosbe o pomoc: Czy zeby dolaczyc do gry przez Infrastructure Mode, gdzie serwer, na ktorym hostowana jest gra, obsluguje najnowsza wersje Stalkera (bodajze 1.00006), czy potrzebuje tez miec gre z najnowszym patchem? Mam chyba wersje 1.0 i nie moge dolaczyc do zadnej gry w multi ;-/ Patcha nowego instalowac nie chce, bo save''y moga mi nie chodzic (jestem gdzies w polowie gry, albo i dalej) ...

EDIT: Przepraszam, popelnilem OGROMNY blad ;] Moje zapytanie dotyczy pierwszej czesci gry S.T.A.L.K.E.R.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko.
Jak tam gra się trzyma z najnowszymi patchami ? Nie ma już tylu bugów co wcześniej ( szczególnie tych co uniemożliwiały przejście gry) ?
Kupiłem grę przy premierze, ale strasznie wolno mi działała i postanowiłem wstrzymać się z graniem dopóki nie zostaną wprowadzone jakieś poprawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2008 o 14:32, jojtos napisał:

Mam pytanko.
Jak tam gra się trzyma z najnowszymi patchami ? Nie ma już tylu bugów co wcześniej (
szczególnie tych co uniemożliwiały przejście gry) ?
Kupiłem grę przy premierze, ale strasznie wolno mi działała i postanowiłem wstrzymać
się z graniem dopóki nie zostaną wprowadzone jakieś poprawki.


Z tymi najnowszymi patchami nie ma problemu, z przejściem gry (przynajmniej u mnie pomogły, bo grę już dawno skończyłem;)) Chyba większości osób które miały bugi i inne problemy patch pomógł, więc spokojnie możesz teraz zagrać bez obawy, że coś się popsuje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2008 o 14:32, jojtos napisał:

Mam pytanko.
Jak tam gra się trzyma z najnowszymi patchami ? Nie ma już tylu bugów co wcześniej (
szczególnie tych co uniemożliwiały przejście gry) ?
Kupiłem grę przy premierze, ale strasznie wolno mi działała i postanowiłem wstrzymać
się z graniem dopóki nie zostaną wprowadzone jakieś poprawki.

Idzie stabilniej jeśli o to idzie, jednak nadal pojawiają się problemy z blokującymi się postaciami oraz podczas wojen frakcji(ale bardzo rzadko).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2008 o 16:31, zadymek napisał:

Idzie stabilniej jeśli o to idzie, jednak nadal pojawiają się problemy z blokującymi
się postaciami oraz podczas wojen frakcji(ale bardzo rzadko).


Dodam jeszcze że warto zainstalować moda poprawiającego wojnę frakcji. Jest na gramsajcie niejakiego Crew 900. Pisał w tym temacie a zresztą możesz znaleźć w wyszukiwarce gramsajtów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem już w elektrowni i mam mały problem z pokonaniem Striełoka. Mam ten karabin Gauss i gdy Striełok biegnie w początkowej fazie po cut scence, rozwalam jakieś 80% jego osłny. Potem jasnie Striełok chowa się za murek i nie ma jak się do niego zbliżyć. Gdy wchodzę w teleport, to znajduję się na jakimś dachu z żołnierzami Monolitu, więc cały czas siedzę na tej pozycji wyjściowej. Potem Striełok cały czas biegnie lewo i w końcu wchodzi na górę po schodkach, a ja mam komunikat, że Striełok ucieka. Niby mam go cały czas na celownku, a gnojka trafić i nie mogę i ciągle mi ucieka... Czy i gdzie robię jakiś błąd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i udało się! Czyste Niebo należy już do przeszłości! Na końcu trudno było pokonać Striełoka, ale w końcu udało się! A było to tak, że Striełok przestał chować się za murkiem, a zszedł na najniższy poziom (na ziemię), więc miałem gościa jak na dłoni! I wtedy jeszcze jeden celny strzał z Gaussa i koniec! W Czarnobylu było super, ale nie zamierzam tam wracać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka, czy mógłbym sobie pograć w stalkera czyste niebo płynnie w jakiś przyzwoitych detalach<medium,high>, na kompie: gefore 8600GTS, 2gb ram, intel core 2 duo E6550 @ 2.33ghz, 2.34ghz.
Mam jeszcze jedno pytanko, czy wyszły już jakieś patrze do tej gierki, bo słyszałem że jest zajefajna, lecz ma mase bugów.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2008 o 11:26, michal hunter napisał:

Siemka, czy mógłbym sobie pograć w stalkera czyste niebo płynnie w jakiś przyzwoitych
detalach<medium,high>, na kompie: gefore 8600GTS, 2gb ram, intel core 2 duo E6550
@ 2.33ghz, 2.34ghz.
Mam jeszcze jedno pytanko, czy wyszły już jakieś patrze do tej gierki, bo słyszałem że
jest zajefajna, lecz ma mase bugów.:D

Przez tą karte graficzną pograsz płynnie na nisko-średnich pod DX9. Gra jest zabugowana ale wyszło do niej kilka patchów, na ile poprawiają grę to ci nie powiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A moze gdybym zainstalował nowe stery to może dało by sie na high wcisnąć???:D:D. Mi tam jakoś na grafice super nie zalezy, dla mnie najważnjejsza jest,grywalnośc,klimat i fabułą ale miło sobie pograć przy dobrej oprawie:D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2008 o 12:29, michal hunter napisał:

A moze gdybym zainstalował nowe stery to może dało by sie na high wcisnąć???:D:D. Mi
tam jakoś na grafice super nie zalezy, dla mnie najważnjejsza jest,grywalnośc,klimat
i fabułą ale miło sobie pograć przy dobrej oprawie:D.

Tak oczywiscie o ile te nowe stery dodadza twojej karcie 4 x wiecej jednostek obliczeniowych 2 x wiecej ramu i 2 x wieksza szynę pamięci to czemu by nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego Crew 900
Ty taki sławny forumowy moder STALKERA jesteś :)
Wytłumacz mi proszę w paru słowach działanie tych komend:

glory_0 = ( co oznaczają te liczby)
base_squad_number = (jw. chociaż nazwa mówi za siebie, ale czy chodzi o mapę na której jesteśmy obecnie czy cały teren gry?)
respawn_idle_time (jak jest liczony czas, w trybie rzeczywistym , czy czasu gry?)

Tłumaczę i wyjaśniam o co mi chodzi: Bawię się na Faction Commander 2.0.2
Frakcje działają poprawnie, jak czegoś nie chcą zdobyć/ew umocnić pozycji zawsze można ich wezwać itd. Jedyny problem polega na ILOŚCI. Podczas gdy w mojej bazie siedzi 6 squadów po 5 chłopa a wróg wpadnie, to na moim kompie mam taką ścinę, że grać nie można gdy procesor oblicza AI podczas walki.
Więc próbuję wykminić tak by zmniejszyć spawn rate oraz całkowitą dopuszczalną dla frakcji ilość oddziałów jakie może posiadać... (w sumie kocham SoC i Zona i tak jest tysiąckrotnie przeludniona jak na moje gusta, to już prawie STALKER CoD się robi momentami)

Już wiem, że to w gamedata\configs\misc\faction_*.ltx, ale myli mnie kilka różnych glory_* oraz kilka [expansion_*]. Mógłbyś mi pokrótce wyjaśnić jak to zrobić? i czemu odpowiadają poszczególne glory i expansion?

Pozdrawiam


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już dawno w Stalkera nie gram xD

Glory to nie wiem co to ,
Base Squad Numer oznacza to skład drużyny , tzn. ilość członków danej grupy i ich siłę
respawn idle time oznaczan co ile będą się pojawiać nowe grupy stalkerów

Jeśli dasz 1 to co chwilę nowi będą się pojawiać i będą więcej terenów zajmować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2008 o 15:25, Crew 900 napisał:

Już dawno w Stalkera nie gram xD

Glory to nie wiem co to


Hmm, tu najbardziej liczyłem na twoją pomoc, w ltx z Twojego moda znacznie się różniły te wartości od oryginalnych a są na samej górze.... cóż popytam dalej

Dnia 26.12.2008 o 15:25, Crew 900 napisał:

Base Squad Numer oznacza to skład drużyny , tzn. ilość członków danej grupy i ich siłę


Ok tutaj więc się myliłem, gdyż myślałem, że to jest właśnie max ilość dostępnych squadów (co nie wyjaśnia 4 różnych [expansion_ 1-4)

Dnia 26.12.2008 o 15:25, Crew 900 napisał:

respawn idle time oznaczan co ile będą się pojawiać nowe grupy stalkerów


nom tu nazwa mi mówiła ;) chodzi mi o to , że jak wpisze np : 60 to będą się resować co 60 minut gry (ok 1,5 min) czy czasu rzeczywistego

Dnia 26.12.2008 o 15:25, Crew 900 napisał:


Jeśli dasz 1 to co chwilę nowi będą się pojawiać i będą więcej terenów zajmować


A tego właśnie chce uniknąć XD w sumie to Stalker, a przez FC 2.0 (który jest na prawdę świetny, nie licząc tego spawnu) od paru godzin nie mam czasu nawet ciał ograbi,ć bo lądowanie w Normandii przy TYM co mi się dzieje na bagnach to pikuś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha i tam w Base Squad jak dasz duże liczby to będzie można o wiele więcej możliwych miejsc do zdobycia niż domyślnie .
Ale wtedy respawn byłby musiałby być szybki , bo jak nie to nikt nie przyjdzie na nowo zajęty teren i nie zaliczy się zadanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować