Zaloguj się, aby obserwować  
qaz11

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky (STALKER: Czyste Niebo) - Temat ogólny

7137 postów w tym temacie

Dnia 26.12.2008 o 15:57, Bezimienny wilk napisał:

Czyli gre opłaca się zakupić?

raczej "Czyliż grę opłaca się kupić" jeśli już stylizujesz:)
Wracając do tematu: ciekawe pytanie. Jak w przypadku każdej gry odpowiedź zależna będzie od twoich preferencji. Najprościej będzie powiedzieć, że warto jeśli podobała ci się pierwsza część. Warto też jeśli lubisz miks RPG i FPS''a. Za to nie warto jeśłi nastawiasz się na horror, tępą rozwałkę czy klona Fallouta 3. Gra ma charakterystyczny klimat i z biegiem czasu coraz mniej błędów:).
Dla przykładu: ostatnio S.T.A.L.K.E.R.-a-w zasadzie można mówić o dowolnej części bo są dość podobne- wcięło mi na 2 miechy bo zainteresował się nim sąsiad, amator ...gier wyścigowych i GTA:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny ta gra mnie zdenerwowała... gdyż ponieważ przeszedłem misje dla czystego nieba, wszystko fajnie 100 % przyjaźni.Ale gdy przewodnik zabrał mnie do Kordonu tracę pełny respekt i mam status neutralny w stosunku do nich, a w przypadku renegatów jak byli moimi wrogami tak nimi zostali :/.
Czy może mi ktoś wyjaśnić tą niezgodność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2008 o 17:33, byverter napisał:

Bardzo dziwne zakończenie było dla mnie w Czystym Niebie. Czy w pierwszej części znajdę
wytłumaczenie końcówki (

Spoiler

Hala z monitorami i dużo stalkerów

)?

Myślę, że poniższe treści nie będą spoilerem jeśłi podam, że:
CS to prequel wyjaśniajacy raczej wcześniejsze losy Streloka, bardzo mało jest w CS innych nawiązań do Cienia Czarnobyla(nawet postaci są inne-poza Sacharowem, Sidoroviczem i Wilkiem nie znalazłem żadnych "starych znajomych"), a już najmniej z nim ma wspólnego zakończenie gry, które uzupełnia tylko to co wiadomo z CC -jedyne co ono wyjaśnia to to jak Strelok stracił pamięć i został Naznaczonym. A całą intrygę poznajemy dopiero w prawdziwych zakończeniach Cienia Czanobyla.
Czyli odpowiedź brzmi: nie. CS miało raczej za zadanie zagrać na uczuciu nostalgii grających w CC-nie ma to jak wrócić na stare,a jednak nowe śmieci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2008 o 17:47, jojtos napisał:

Po raz kolejny ta gra mnie zdenerwowała... gdyż ponieważ przeszedłem misje dla czystego
nieba, wszystko fajnie 100 % przyjaźni.Ale gdy przewodnik zabrał mnie do Kordonu tracę
pełny respekt i mam status neutralny w stosunku do nich, a w przypadku renegatów jak
byli moimi wrogami tak nimi zostali :/.
Czy może mi ktoś wyjaśnić tą niezgodność?

Ja bym się panów z GSC zapytał:)
Osobiście stawiałbym na "przymuszoną" przyjaźń na potrzeby wojny frakcji. Aby móc działć w imieniu frakcji trzeba być członkiem, a w obrębie frakcj isami kumple. Wojna skończona a my odchodzimy z frakcji to i przyjaźń minęła.

Za to bardzo interesuje mnie inna niezgodność:

Spoiler

Ciekawe jak GSC wyjaśniło by, że mnie członka frakcji Samotników(Stalkerzy), w końcówce pogoni za Sterlokiem atakowali właśnie Samotnicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wykonuje zadanie o obronie gospodarstwa na bagnach. Pisze że mam czekać do przybycia pomocy, ale nic sie nie dzieje. Rozwaliłem już renegatów.W trakcie walki wyskoczyło ..Odbij kościół.. anulowane. Błąd gry? Co mam zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2008 o 21:05, Bal Isidro napisał:

Właśnie wykonuje zadanie o obronie gospodarstwa na bagnach. Pisze że mam czekać do przybycia
pomocy, ale nic sie nie dzieje. Rozwaliłem już renegatów.W trakcie walki wyskoczyło ..Odbij
kościół.. anulowane. Błąd gry? Co mam zrobić?

Takie coś zwykle wyskakuje gdy to inni zrobią robotę za nas. Szukaj sobie nowego zadania.

PS. Jeśli samotnie odbiłeś kościół to to rzeczywiście może być bug. Ale jak zadanie zostało anulowane to przynajmniej masz je z głowy, zawsze to lepiej niż gdyby się coś zacięło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2008 o 21:12, zadymek napisał:

Takie coś zwykle wyskakuje gdy to inni zrobią robotę za nas. Szukaj sobie nowego zadania.


PS. Jeśli samotnie odbiłeś kościół to to rzeczywiście może być bug. Ale jak zadanie zostało
anulowane to przynajmniej masz je z głowy, zawsze to lepiej niż gdyby się coś zacięło:)


No samotnie bo jakiś typek nie chciał sie ruszyć, jak kumpla pijawka zjadła.
Czyli jakie teraz zadanie robić? Wracać po nagrodę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2008 o 21:05, Bal Isidro napisał:

Właśnie wykonuje zadanie o obronie gospodarstwa na bagnach. Pisze że mam czekać do przybycia
pomocy, ale nic sie nie dzieje. Rozwaliłem już renegatów.W trakcie walki wyskoczyło ..Odbij
kościół.. anulowane. Błąd gry? Co mam zrobić?


Pomoc w końcu powinna dojść czekać tam nie musisz ^^, rób dalej zadania.
A co do anulowania misji to tak się często zdarza, bagna żyją własnym życiem Czyste niebo atakuje albo się broni przed renegatami , jeśli jednak walki się skończą a ciebie nie będzie misja jest anulowana wkrótce powinna być okazja do przejścia zadania jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu postanowiłem od początku zabrać się za Clear Sky''a. "Od początku" czyt. - od nowej gry, zostałem do tego zmuszony jako że jeszcze do niedawna grałem na niespatchowanej wersji gry ( czego nie polecam nikomu ), a więc moje save''y gryzą się z najnowszym patchem.
Ogólnie patch usunął większość irytujących bugów, jednakże wciąż odczuwam pewien niesmak, mianowicie, broń jest strasznie niecelna. Z Makarowa z odległości 20 metrów trafia co 2-3 strzał, to absurd.
W związku z tym - czy możecie polecić mi jakieś mody zmieniające celność broni do takiej, jaka była chociażby w Oblivion Lost?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2008 o 13:24, michal hunter napisał:

A czy moge go odrazu zainstalować bez instalowania poprzednich patchy??? Mam wersje taką
jaka dostałem w sklepie nic nie zmieniałem.


Wydaje mi się, ze nie będzie problemu jeśli zainstalujesz od razu najnowszy patch, każdy kolejny zawiera to samo co poprzedni + to co sam naprawia (przynajmniej tak mi się wydaję)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2008 o 15:00, michal hunter napisał:

A co z saveami??? Bo podobno sie kasują, a ja mam chyba wersje 1.0 bo prosto ze sklepu<kupiłem
wczoraj>.

nie kasują tylko nie działają w spatchowanej wersji gry. Oczywiście jeśli downgrade''ujesz grę znowu zaczną działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować