Zaloguj się, aby obserwować  
qaz11

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky (STALKER: Czyste Niebo) - Temat ogólny

7137 postów w tym temacie

Mógłby mi ktoś poradzić do jakiej frakcji dołączyć ( Powinność czy Stalkerzy) Chodzi mi o to, do jakich pancerzy i broni i upgradów będę miał dostęp po dołączeniu?
Nie chcę skończyć z przysłowiową ręką w nocniku posiadając jakiegoś kałacha i dostęp tylko do tej amunicji przez handlarza frakcji.... A więc która frakcja udostępnia najlepsze bronie/ pancerze?
Ahh i pytanko: czy tylko stalkerami można zaatakować bazę w garbage? Gdy próbowałem jako członek Powinności z ich oddziałem, to mi się brama zamykała i nici z tego były :/

Co do osiągnięć i ekspansji frakcji, nie stanowi to problemu, gdyż gram na Faction Commander 2.0 więc mogę poprowadzić frakcję gdzie dusza zapragnie...chodzi tylko o dostępność do dobrej jakości sprzętu
Za porady z góry dziękuję :P
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2008 o 17:23, michal hunter napisał:

Czy w stalkerze da sie spać????? A jak tak to jak to zrobić??:D


Niestety się nie da a sleep bag mod jest strasznie zabugowany, niektóre mody ( jak ten na którym gram, wypisany powyżej) udostępnia opcje przyspieszania czasu o x1000, tak przeskakujemy nocki :P
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2008 o 17:24, RavenSoul napisał:


Myślę,że baza Powinności w Agropromie oferuję niezłe,a nawet bym powiedział świetne pancerze i możliwość ich ulepszania.U tamtejszego handlarza brońmi możesz zakupić świetny egzoszkielet,Sevę,SPZ-9md,Wojskowy i bodajże Beryl,ale to nei jest tak,że podejdziesz i naraaz będą wszystkie,ja miałem tak,że za każdym podejściem coś się zmieniało.A no i te pancerze a przynajmniej Seve,egzoszkielet i SPZ-9Md możesz ulepszyć u mechanika.Co do reszty nie wiem,bo nie sprawdzałem,nie było mnie stać na aż tyle :D
jeśli chodzi o bronie,dostać można tam Tundera i ulepszyć się da,z pewnością takiego CKm-a nie wiem jaką dokładną ma nazwe,ale moc ma przednią,tylko ciężki i sporo ammo potrzebuję,na dalekie wypady nie polecam,ale w przystojach świetnie się sprawdza,chyba TRS-301 będziei dostępny z up greadami,optyczną luntetką,podczepianym granatnikiem i tłumikiem,w tedy to broń perfect dla mnie:D
U stalkerów nic ciekawego i mocnego nie dostaniesz,ogólnie fajna frakcja bardzo mi się podoba,ale nie są za dobrze wyposażeni,a Wolnośc zapewne preferuję z broni przede wszystkim sniperki np. SVD-m2,jakieś może Wintary BC,ale też nie jestem pewien.
Ja osobiście polecam też takiego czarnego jakby Obokana,lepszy od zwykłego kałacha,a po up greadach podobnych jak w TRS-301 jest równie świetny.I zwykłej ammo nie polecam tylko od razu przeciwpancerne pestki.Ogólnie jeśli chcesz się wyposażyć w coś solidnego bądź nawet rewelacyjnego to szykuj jakieś minimum 100 000 rubli w z wyż ^^ Ja uzbierałem po ciężkiej i solidnej pracy,czasem nawet mozolnej pracy 350 000 rubli,ale chodziłem chodziłem po zonie jak jakiś obdarciuch,musiałem się poświecić,żeby mieć tyle kasy,no ale udało się i takim sposobem zakupiłem egzoszkielet i Seve od razu poulepszałem je i już mi za to wszystko zeszło ponad 130 kafli,potem zająłem się giwerami i ulepszeniami i następne 100 000 rubli,ale teraz chodzę jak opancerzony robot :)
Zależy też na jakim etapie gry jesteś,ja to wszystko wykonałem przed wejściem w Limańsk,żeby już niczego nie żałować.:)
ogólnie to ciężko o dobrą broń jeśli się ma malutko kasy :)
A jeśli chodzi o te ataki na wysypisku na hangar bandytów,to tylko stalkerami się da,bo to ich główny wróg,tak samo jak Wolność jest głównym wrogiem Powinności i jak Czyste niebo z Renegatami.Jeśli jesteś np. we frakcj8i stalkerów to bezpośrednie pojedynki będziesz toczył jedynie z bandytami,taka jakby hierarchia wojen frakcji panuję w Zonie ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2008 o 23:23, Ajinur napisał:

dalekie wypady nie polecam,ale w przystojach świetnie się sprawdza,chyba TRS-301 będziei
dostępny z up greadami,optyczną luntetką,podczepianym granatnikiem i tłumikiem,w tedy
to broń perfect dla mnie:D

ja preferowałem jego wariant snajperski, mniejszą szybkostrzelność rekompensuje jego nieprawdopodona celność, no i można go przerobić na ammo 5,45.

Dnia 28.12.2008 o 23:23, Ajinur napisał:

U stalkerów nic ciekawego i mocnego nie dostaniesz,ogólnie fajna frakcja bardzo mi się
podoba,ale nie są za dobrze wyposażeni

Ależ z czasem każda frakcja otrzymuje dostawę ekstra sprzętu, dla przykładu u stalkerów pojawia się SEVA. No i tylko u nich można ulepszć na maxa śrutówkę.

Dnia 28.12.2008 o 23:23, Ajinur napisał:

a Wolnośc zapewne preferuję z broni przede wszystkim
sniperki np. SVD-m2,jakieś może Wintary BC,ale też nie jestem pewien.

tylko SVD'' ki, Wintar to też Powinność.

Dnia 28.12.2008 o 23:23, Ajinur napisał:

Ja osobiście polecam też takiego czarnego jakby Obokana,lepszy od zwykłego kałacha,a
po up greadach podobnych jak w TRS-301 jest równie świetny.

bo ja wiem, jako snajperka do pięt nie dorasta TRs owi, no i częściej się zacina.

Dnia 28.12.2008 o 23:23, Ajinur napisał:

bądź nawet rewelacyjnego to szykuj jakieś minimum 100 000 rubli w z wyż ^^ Ja uzbierałem
po ciężkiej i solidnej pracy,czasem nawet mozolnej pracy 350 000 rubli,ale chodziłem

jak będzie się wykonywało zadania poboczne i sprzedawało łupy u Czystego Nieba, a zbedne artefakty u Sidorovicza to fortunka urośnie w mgnieniu oka.

Dnia 28.12.2008 o 23:23, Ajinur napisał:

ogólnie to ciężko o dobrą broń jeśli się ma malutko kasy :)

wręcz przeciwnie, na kolesiach z Powinności można zdobyć niezłe cacka, ale i tak najlbardziej wypasione sztuki zdobywamy podczas wykonywania zadań.

Dnia 28.12.2008 o 23:23, Ajinur napisał:

A jeśli chodzi o te ataki na wysypisku na hangar bandytów,to tylko stalkerami się da

raczej tylko bedąc stalkerem się opłaca, bo można ten hangar atakować niezależnie od frakcji-osobiscie jednak polecam żyć w zgodzie z bandziorami bo dajądobrze płatne zadania a i na strzelaniu do wron można się obłowić (trochę trudniej niż na strzelnicy, ale i kasa większa), no i jesli ktoś ma SEVE to tylko u nich ulepszy ją na maksa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strasznie dziękuję za wyczerpującą odpowiedz. Właśnie o takie info mi chodziło... ahh co tam, nie spodziewałem się aż tak wyczerpującej odpowiedzi ^_^ W każdym bądź razie zdecydowałem się przyłączyć do Powinności (pewnie przez zboczenie na punkcie warhammera 40K i imperial guard ;P - "kill the mutants, purge the unclean" hehe..)
Cóż, co do mojego zaawansowania, to dopiero co wyszedłem z podziemi i z nagrodą od generałka mam jakieś....13k ? 0_o Ale też jestem typem szperacza/podróżnika ^_^ nie spieszy mi się więc za jakiś czas się dorobię jakiejś ładnej sumki zapewne.... Jeszcze raz dzięki za odpowiedź


@zadymek

również dziękuję za podpowiedź :P
Co do tego co napisałeś: osobiscie jednak polecam żyć w zgodzie z bandziorami bo dają dobrze płatne zadania a i na strzelaniu do wron można się obłowić...

Sprawa ma się tak:
- wchodzę z Kordonu: skroili mnie na 10K,
- idę do Doliny Mroku: skroili mnie na 3K (oba wyjścia były obstawione przez bandytów)
- wracam z Doliny 2k ( przygotowałem się i wpakowałem ile się da w ammo i apteczki)
- w piwnicy straciłem tylko 2K
- droga do Agropromu 3K

Hmm... 20K ( z hakiem)... wychodząc z Agropromu podchodząc do ich posterunku bez zastanowienia poczęstowałem wszystkich kulką w łeb.... Zaasaultowałem wyjście do hangaru i jeszcze zasadziłem dwa granaty, zanim brama zdążyła się zamknąć ^_^ Tyle ode mnie dostaną!...Jestem na nich tak wkurzony, że przeboleję SEVE, strzelnicę, wrony i co tam jeszcze oferują... Wybiję każdego jednego zakichanego bandziora na mapie, nie ukryją się nawet w samym sarkofagu NPP ^_^
Taki mam do nich stosunek....Jako, że gram na modzie dzięki któremu frakcje działają prawidłowo: same zdobywają tereny i zmieniają mapy, po prostu dążą do swoich celów, a ja mogę wzywać oddziały swojej Frakcji do miejsca w którym się znajduję, to oczyszczę z chłopakami z Powinności wejście z Kordonu i choćbym miał koczować z nimi na tym pobliskim przystanku tydzień, to w końcu stalkerzy przyjdą a ja się wbiję z moim oddziałem w ten hangar jako support...Będę miał satysfakcję większą niż z ukończenia SoC... a może i moje ruble gdzieś tam znajdę o_O
;)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

First of all : mogłeś to ująć w jednym poście jakoś :P

Co do pustej przestrzeni to jeden z kwiatków pierwszej wersji
Nie potrzebujesz wszystkich patchy, tylko najnowszy 1.5.07 gdyż zawiera w sobie poprzednie patche
Tak, sejwy utracisz i będziesz musiał zacząć od nowa, ale nic nie stracisz bo na wersji podstawowej 1.5.01 nawet nie da się ukończyć gry , jest tak zabugowana (misje fabularne- brak glównych bohaterów, pozamykane drzwi do kluczowych lokacji itd. ), więc lepiej od razu zacząć od nowa i oszczędzić sobie nerwów po drodze...
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2008 o 12:44, michal hunter napisał:

A jeśli mam wersje 1.5.01 i zainstaluje patcha 1.5.05 to nie będą dzłać mi seavy?. Bo
nic takiego nie pisze, pisze to jedynie w wersji 1.5.04.


Każdy kolejny patch po 1.5.04 ma inny system zapisu sevów, który nie działa z wersją 01, czyli jak zainstalujesz tą wersję 05 czy 07 to seavy z podstawowej wersji nie będą działać (żeby nie było wątpliwości seavy z wersji 04, 05 i 07 są kompatybilne)

>Jeszcze mam pytanie, skąd moge wziąść patche 1.5.02 i1.5.03????

Wydaje mi się, że takie patche nie były wydane, przynajmniej ja o nich nie słyszałem

Co do pierwszego Twojego pytania, to patch powinien rozwiązać problem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
Nie ma sprawy :)
Ja osobiście też przyłączyłem się do Powinności z pewnych względów,oferują więcej niż Wolność.Wyposażenie,bronie,nagrody itd.
Bo będąc bardzo szczerym,to ani za Wolnością ani za Powinnością nie przepadam,jestem typem stalkera,który żeby przetrwać w Zonie strzeli nawet najlepszemu przyjacielowi w plecy,żadne hasła głoszone przez tych i tamtych mnie nie interesują :D Każdy ma swój styl ^^ Jestem typem samotnego wędrowcy.

A jeżeli chodzi o bandytów,to nie lubię ich za to,że napadają i bezczelnie okradają,choć na początku przydali mi się,bo od mechanika dostałem questy ze znalezieniem pendrive''ów na temat Sevy,które potem opyliłem mu za jakieś 30 000 Rubli :) Ale byli strasznie uciążliwy na tym Wysypisku,więc pomogłem Stalkerom zająć hangar :D
Jedyna frakcja która troszeczkę mi odpowiada to Czyste Niebo,skitrali bazę na bagnach i mają spokój :)
A szczególnie za to misje,w której pomagamy im zając most do Limańska,nagroda w tedy jest rewelacyjna ( 50 000 Rubli i FT-200M,po up greadzie na sniperke to broń jak dla mnie najlepsza,do tego dodaj tłumik i istne cacko :D)

@ Zadymek
Seve można też bardzo dobrze ulepszyć u Powinności,jeśli się dobrze wybierze statystyki to kombinezon może być już tak dobry,że śmiało można w nim lecieć do Czarnobyla.Ale masz rację przydają się na początku,tylko nie chce mi się wierzyć,żebyś ich zostawił,obstawiam,że jak nadarzyła się pierwsza lepsza okazja to ich sprzątnąłeś ze stalkerami ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2008 o 16:19, Ajinur napisał:

@ Zadymek
Seve można też bardzo dobrze ulepszyć u Powinności,jeśli się dobrze wybierze statystyki
to kombinezon może być już tak dobry,że śmiało można w nim lecieć do Czarnobyla.Ale masz
rację przydają się na początku,tylko nie chce mi się wierzyć,żebyś ich zostawił,obstawiam,że
jak nadarzyła się pierwsza lepsza okazja to ich sprzątnąłeś ze stalkerami ^^

za pierwszym razem tak:)
Ale przy drugim przechodzeniu wkupiłem się w ich łaski(wystarczy odpuścić sobie obóz koncentracyjny-na jakiś czas, bo ciekwe artefakty można tam znaleźć) i okazali się równymi gośćmi a co ważniejsze nie musze daleko latać do roboty, bo cigle traca swoje przyczółki wokół hangaru. Dziwnie za to zrealizowano haracze. Mimo, że jestem z bandziorami na równej stopie, tamci zdziercy(za obozem i przy przejściu do Agro) nadal chcą mnie skroić. Co ciekwe, nawet gdy ich tłukę pod nosem kolegów, nikt spoza ich grupy nie kiwnie palcem by im pomóc,więc rozwalenie haraczowników nie pogarsza moich stosunków z bandytami. Za to sprawa z rabusiami z kryjówki Kła wygląda nieco dziwniej. Niby mnie kroja i zostawiają gołego, ale jak idę odzyskać sprzęt to mi nie przeszkadzają. Coś tu chyba nie zatrybiło.
Inna rzecz, że złapałem kolejnego buga: Joga mi się "zawiesił" i nie mogę ostatecznie wstąpic do paczki:(
Może jak zrobię watek główny w Agro, coś się zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2008 o 16:55, zadymek napisał:

>

Ciekawe jak tam jest z tymi bandytami,czy jak się do nich wstąpi,czy zaatakują np. Stalkerów.
A co do tych bandytów co kroją poza hangarem,to oni niby tam pilnują,ale chyba stoją tam na własną rękę.Ale taka hierarchia u bandziorów nawet mi się podoba.
Jak do nich nie należę,to ich zabijam,bo są strasznie aroganccy :D
W hangarze grają w karty,a obok za bramą tłuką ich jacyś wrogowie,a ci nawet nie kiwną palcem-takie hasło w stylu"Jesteś u nas,ale nikt za ciebie nie odpowiada ^^). Ale z tym Jogą to bug,a szkoda bo ciekawi mnie jak u nich jest,może jak zacznę od początku grę to się do nich przyłącze.
Oni mają trochę paskudnie umiejscowiony ten hangar,praktycznie na środku terenu na którym często toczą się walki Powinności z Wolnością,więc się nie dziwie,że tak często tracą te przyczółki.A przy tym mają na pieńku ze Stalkerami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zinstalowałem sobie te patche i luzik. Musze przechodzić grę od nowa lecz warto poniewaz te patche poprawiły grafike na DX 9, dopiero teraz widze róznice w grafice między cień czarnobyla a czyste niebo. Oraz znikneły inne dręczące mnie bugi. Za pomoc dzjękuję:D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj sorki nie zauważyłem twojej odpowiedzi tylko hristo 86, ale tobie też dzjękuję bo teraz nie żałuje usunięcia tamtych seavów.:D Sory że nie zmjeściłem tego w jednym poście ale widać ślepota ze mnie, musze sobie okulary chyba kupić, ale następnym razem będe uważał.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować