Zaloguj się, aby obserwować  
qaz11

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky (STALKER: Czyste Niebo) - Temat ogólny

7137 postów w tym temacie


Niestety nic nie wiadomo ( oprócz tego, że miał być przed świętami w sumie) z gdybania na gsc forums można wywnioskować, że sporo poprawek do multi będzie gdyż ludzie przeklinają ten tryb na czym Zona stoi...:) W singlu powinno się też coś znaleźć, kilka pomniejszych bugów i może jakaś poprawka do wojen frakcji... niestety to wciąż gdybanie bo readme jeszcze się nie pokazał (ja osobiście chciałbym w końcu zobaczyć płoty i siatkę maskującą na moim ATI :/)

Pozdrawiam i dzięki za arta ;) już wylądował na tapetce ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, to wiem. Tak samo jak changelog z sprzed świąt - tam były poprawki tylko do multi. Potem przeczytałem, że premiera jest 10 stycznia (niby oficjalna) ale pełnej listy nie widziałem i nie wiem co i jak. W sumie to ta premiera na święta to od razu była u mnie skazana na porażkę - komu się chce kończyć łatać grę w tym okresie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak się wrzuci stronę na Google Translate , to można się doczytać że zmiany w patchu 1.5.08 będą głównie dotyczyły optymalizacji silnika gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Też gram w Stalkera czyste niebo. Mam patcha 1.5.07. W momencie gdy wchodze na wysypisko, mam za zadanie odzukac kopaczy. Natykam sie jednak tylko na ich trupy i odłuchuje info o jakims kolesiu posłanym zeby sledził KŁA. Wg solucji z neta, koles ma byc na wsch. od ciał kopaczy, gdy tam ide spotykam tylko ciała psów. Próbowałem wczytywac wczesniejsze sejwy i grac, a mimo to dalej mam to samo. Bez rozmowy z tym kolesiem nie pogadam z komendatnem w Dolinie Mroku. Help.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 21:20, marcindylbyk napisał:

Czesc. Też gram w Stalkera czyste niebo. Mam patcha 1.5.07. W momencie gdy wchodze na
wysypisko, mam za zadanie odzukac kopaczy. Natykam sie jednak tylko na ich trupy i odłuchuje
info o jakims kolesiu posłanym zeby sledził KŁA. Wg solucji z neta, koles ma byc na wsch.
od ciał kopaczy, gdy tam ide spotykam tylko ciała psów. Próbowałem wczytywac wczesniejsze
sejwy i grac, a mimo to dalej mam to samo. Bez rozmowy z tym kolesiem nie pogadam z komendatnem
w Dolinie Mroku. Help.

Zamiast polegać na głupawych solucjach spójrz na mapę z zadaniami w PDA, będzie łatwiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ciekawą sytuację:
Jestem członkiem wolności.
Bandytów eliminuje jeżeli tylko ich zobaczę.
Idę walczyć z powinnością i nagle bandyci proszą mnie o pomoc w walce z powinnością.
Pomogłem im i kazali mi przyjść do bazy po nagrodę (kasa , leki przeciwpromienne i coś tam jeszcze).
Poszedłem a tam drzwi zamknięte i bandyci do mnie strzelają.
I jak tu wziąć nagrodę ;D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 21:51, Crew 900 napisał:

Jak grałem w tego buga zwanego grą to też tak miałem

Ja miałem ciekwszy numer. Mnie Powinnościowcy prosili o pomoc w uporaniu się z bandytami, z tym, że gdy bandyci nadeszli, ci solidarnie zaczęli mnie ostrzeliwać. Masz wdzięczność jełopów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 22:16, marcindylbyk napisał:

No własnie w tym rzecz ze sie powinno byc dla mnie zadanie w pda a go nie ma i utknąłem
w miejscu. Mogę brac zadania dodatkowe, ale one nie pchną fabuły.

jak czegoś nie ma w PDA... to tego nie ma. Po prostu gra tego nei widzi i nie uzna, więc chyba utknąłeś na dobre. Oczywiście zawsze możesz się przejść dalej do Mrocznej Doliny, może się grze coś odwidzi. A może masz jakiegoś save''a sprzed?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nom zadymek ma rację , gra chodzi tak jak jej się podoba , raz możesz dostać zadanie raz nie
Jeżeli to nie pomoże co napisał , to niestety gra od nowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po dwóch miesiącach wróciłem ponownie do CS i muszę powiedzieć, że po zainastalowaniu najnowszego patcha (1.5.07) gra jest bardziej wyrozumiała dla sprzętu. Na gołej wersji grałem na ustawieniach maksymalnych. Na pierwszej łatce zwrost wydajności o 5% spowodował, że musiałem zadowolić się średnimi. Natomiast na najnowszym patchu gra już mi śmiga płynnie na wysokich + oświetlenie dynamiczne (niepełne).
Musze jednak zaznaczyć, że wojna frakcji dalej nie działa jak należy. Już po wykonaniu pierwszego zadania na bagnach nie doczekałem się przybycia pomocy. Dlatego najlepiej wyszukiwać bardziej jasne zielone kropki oznaczające ruch zaprzyjaźnionej frakcji i podążać z nimi do celu.. zresztą zainstalowałem sobie "Faction_War_v._1.5_FINAL" i jakoś to idzie. Polecam także "g_mod_v_3_0_final" (patrz screeny).

PS. Grał ktoś na modzie umożliwiającym powrót z Limańska "simple_cs_freeplay_mod_10"? Działa to?

20081231083356

20081231083404

20081231083411

20081231083418

20081231083424

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 08:48, michal hunter napisał:

Siema może ktoś podać jakąś stronę z przydatnymi modami do CS, Oraz podać jakieś ciekawe
mody które ulepszają rozgrywkę.


Patrz wyżej: "g_mod_v_3_0_final". A co do stronek to http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?f=48&t=4228
No i oczywiście http://stalker.filefront.com/files/Stalker/Clear_Sky/Mods/Singleplayer;10507

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 08:34, Bishoop napisał:

Po dwóch miesiącach wróciłem ponownie do CS i muszę powiedzieć, że po zainastalowaniu
najnowszego patcha (1.5.07) gra jest bardziej wyrozumiała dla sprzętu. Na gołej wersji
grałem na ustawieniach maksymalnych. Na pierwszej łatce zwrost wydajności o 5% spowodował,
że musiałem zadowolić się średnimi. Natomiast na najnowszym patchu gra już mi śmiga
płynnie na wysokich + oświetlenie dynamiczne (niepełne).
Musze jednak zaznaczyć, że wojna frakcji dalej nie działa jak należy. Już po wykonaniu
pierwszego zadania na bagnach nie doczekałem się przybycia pomocy. Dlatego najlepiej
wyszukiwać bardziej jasne zielone kropki oznaczające ruch zaprzyjaźnionej frakcji i
podążać z nimi do celu.. zresztą zainstalowałem sobie "Faction_War_v._1.5_FINAL" i jakoś
to idzie. Polecam także "g_mod_v_3_0_final" (patrz screeny).


A skąd masz taki fajny karabin??? Jest dostępny dopiero po wgraniu modów czy też można jego zdobyć, znaleźć lub dostać w trakcie normalnej rozgrywki tj bez modów ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 11:14, bart31 napisał:

A skąd masz taki fajny karabin??? Jest dostępny dopiero po wgraniu modów czy też można
jego zdobyć, znaleźć lub dostać w trakcie normalnej rozgrywki tj bez modów ????


Screeny pochodzą z moda "g_mod_v_3_0_final". Podmienia on widok z celowników optycznych na takie jak powiiny być. Pierwsza broń to znany i lubiany GP 37 tyle, że z zamontowanym granatnikiem. Druga to natomiast Tunder S14 z zamontowanym celownikiem optycznym 2x.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moze ktos zamiescic save dzialajace z patchem 1.5.07 zainstalowalem tego patcha i teraz mi nie wczytuje zapisanych stanow gry bylem juz dosc daleko i nie che mi sie grac od poczatku a dokladnie w momencie kiedy dwoch innych stalkerow okradlo mnie prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patch jest wciąż w drodze, wersja programu w benchmarku to 1.5.08, i faktycznie poprawiony został błąd z niewidoczną siatką maskującą i ogrodzeniami.
Jedyny szkopuł w tym że benchmark działa mi wyraźnie gorzej niż sama gra, mam nadzieję że to nie będzie taka wymiana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować