Zaloguj się, aby obserwować  
qaz11

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky (STALKER: Czyste Niebo) - Temat ogólny

7137 postów w tym temacie

Co do wojny frakcji, gorąco polecam Faction Commander 2.0 Final ( ta wersja wyszła bodajże 2 dni temu)
Daje nam niesamowite możliwości w kierowaniu frakcją
-wzywanie oddziałów na miejsce swojego pobytu
-ustalanie ile procentowo oddziałów ma uczestniczyć w wykonaniu rozkazu
-spawnowanie oddziałów ( nie za darmo oczywiście koszty to ok 2500 RU ale zależy od stopnia im wyższy tym drożej)
- przeciwne frakcje reagują na posunięcia i zdobywania terenu graczy...
-możliwy spawn oddział "asystentów" którym za pomocą rozmowy można wydać rozkazy udania się w prawie każde miejsce zony lub podążania za tobą ( w przeciwieństwie do zwykłych oddziałów które można wezwać tylko do miejsca swojego obecnego miejsca pobytu)

Do tego wszytkiego polecam map pack 1.2 gdyż zaznaczaa miejsca i nazwy wszystkich smart terrain w grze ( są to miejsca które zdobywają frakcje i spawn oddziału następuje w miejscu którego najbliżej się znajdujemy)

Ja osobiście czekam na coś tak kompletnego jak Oblivion Lost czyli : frakcje, spanie, jedzenie, szalone anomalie oraz całkowicie wild A life ;P
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie coś słyszałem o nim ostatnio. Przeglądałem filefront i się na to natknąłem. Były tam chyba nawet filmy z gamplay''a. Grasz teraz na nim czy jak. Jeśli tak to napisz jak wrażenia. Narazie to ominąłem ale jak będzie kozak to go zassam. Widziałem, że można np. dawać swoim broń jeśli nie mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram i wrażenia jak najbardziej pozytywne.
Uzyskujemy niesamowitą kontrolę nad frakcją do której należymy.
Posiadamy specjalny panel, który pozwala na: wydawanie rozkazów frakcji : default (no comment, jak w vanilla) attack (oddziały zmierzają do punktu który jest atakowany przez inne twoje oddziały), Defend (oddziały zmierzają do punktu atakowanego przez wroga) expansion (oddziały spawnowane w bazie losowo zmierzają do różnych punktów starając się je przejąć) assemble (zbiera oddziały w punkcie w którym znajduje się gracz) Do każdego z tych rozkazów można określić procentową liczbę posiadanych obecnie przez frakcję oddziałów, które zareagują na rozkaz. Grupy oczywiście przechodzą pomiędzy mapami...
Kolejny "ficzers" to asistant squad. To jakby grupa npców, każdy ma swoją rolę:mechanik,trader,doctor i guide. To jakby field command squad, więc możemy w polu posprzedawać ładunek, podleczyć się, naprawić sprzęt itd. Są oni dość drodzy w spawnie ale można im dawać zmodyfikowane bronie z których ochoczo korzystają. W trybie rozmowy jeden z nich jest zawsze wyższy rangą, można mu polecić by oddział udał się prawie do każdego miejsca w zonie lub podążał za Tobą ( mamy wtedy support squad) Gdy zdobędziemy odpowiednio wysoką rangę można ich awansować na advanced squad o zdolnościach: master... Wtedy już wymiatają :P
Ahh, zwykłe oddziały też można spawnować ( też nie za darmo ofcoz) bardzo przydatne do utrzymania lub zdobycia punktów. Przykładowo zdobywając barykady prowadzące z wysypiska do agropromu, po wydaniu rozkazu zbiórki w tym miejscu zaatakowały mnie dwa oddziały bandytów. Na pomoc bym musiał długo czekać, więc ruble na bok i spawn oddziału ( punk zaliczony jako zdobyty a i w piątkę jakoś daliśmy radę ich odeprzeć)
Niestety mój asistant squad ( bez upgrade i z bronią z poległych zombie) został rozerwany przez psy-doga w jantarze, koło elektrowni a są dość kosztowni w przywołaniu...
Cóż według mnie mod daje wojnę frakcji jaka zawsze powinna być.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie gry , nie to że już znowu w nią gram xD

Pytanie takie dla tych którzy grają w nią na Dx 10
Czy u was też tak fps drastycznie spadają rano oraz w deszczu jak słońce wstaje , te promienie oraz mokre powierzchnie ?

Bo u mnie z 80 fps spadają do 30-20 tak nagle jak zaczyna deszcz padać lub te promienie od słońca się pojawiają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh, już mam tego dość. Chodzi oczywiście o wojnę frakcji. Po dołączeniu do Wolności zaczynam walkę o Wysypisko. Zadań dotyczących przejęcia danego punktu jest dużo ale pomocy nic. Choćbym czekał i czekał to oddziały pomocnicze nie przychodzą. Brakuje zadań także od samych NPC''ów. Miałem jedno na północnym posterunku koło przejścia do Magazynów Wojskowych ale dotyczyło ono zajęcia Pchliego Targu. Jako, że z Samotnikami chcę być w stosunkach przyjacielskich nie widzi mi się ich eksterminacja. Skończę grę głównym wątkiem i zassam Faction Commandera i zacznie się prawdziwa zabawa.

PS. No i fajnie. Nie ma screenów tam gdzie być powinny..

20090102131740

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2009 o 13:17, Bishoop napisał:

PS. No i fajnie. Nie ma screenów tam gdzie być powinny..

ba, tam nic nie ma, albo gra zmieniła przyzwyczajenia i trzyma save''y gdzie indziej albo masz te foldery poukrywane innego wyjścia nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2009 o 20:05, zadymek napisał:

ba, tam nic nie ma, albo gra zmieniła przyzwyczajenia i trzyma save''y gdzie indziej
albo masz te foldery poukrywane innego wyjścia nie widzę.


No właśnie. Przed chwilą sobie grałem w CS i zrobiłem trochę screenów i z nowu nic. Włączyłem opcje widoczności ukrytych folderów i też nic. Na parycji z zainstalowaną grą też nie ma... Tym bardziej, że jak wcześniej grałem w CS i robiłem screeny to były na swoim miejscu?! Cudaniewidy..

Edit.

No, znalazły się na partycji z grą (Documents and Settings). Nie wiem czemu ale utworzył sie tam folder Documents and Settings.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2009 o 20:14, Bishoop napisał:

No, znalazły się na partycji z grą (Documents and Settings). Nie wiem czemu ale utworzył
sie tam folder Documents and Settings.

heh, do tej gry wszytko podobne:)
A może po prostu zainstalowałeś tam Windę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2009 o 20:20, zadymek napisał:

> No, znalazły się na partycji z grą (Documents and Settings). Nie wiem czemu ale
utworzył
> sie tam folder Documents and Settings.
heh, do tej gry wszytko podobne:)
A może po prostu zainstalowałeś tam Windę?


Winde mam jedną na C a gry na D. Katalog z save''ami i screenami miałem w takiej oto ścieżce
D:\documents and settings\all users\dokumentumok\stalker-stcs Nie wiem tylko co to jest te dokumentumok (?)
Doskonale wiem, że CS chodzi jak się jej podoba ale, że coś takiego. Gre instalowałem czwart raz. Za piątym razem moje screeny będą lądować chyba w koszu..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Apropo Faction Commandera. Wiesz może czy stare save''y po zaimpletowaniu tego moda będą działać. Czy trzeba grać od nowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 14:37, Crew 900 napisał:

Ja już wiem że zmiany w patchu 1.5.08 będą tylko do multiplayera znowu


Chodziły słuch, że poprawiona ma być optymalizacja gry. Gdzieś ktoś tu tak napisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 10:19, Bishoop napisał:

Apropo Faction Commandera. Wiesz może czy stare save''y po zaimpletowaniu tego moda będą
działać. Czy trzeba grać od nowa?


Jak najbardziej działają, wiec nie masz co się obawiać... Jednak jak już jesteś w jakiejś frakcji, będziesz musiał raczej ręcznie z panelu commandera to zaznaczyć, gdyż panel przeskakuje automatycznie tylko w momencie przyłączenia się...
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i bardzo dobrze. U mnie nawet na 1.5.07 wojna frakcji wogóle nie działa. Zaraz pobiorę i sprawdzę..

A oto kogo spotkałem w Czerwonum Lesie:

20090103173821

20090103173833

20090103173847

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować