Zaloguj się, aby obserwować  
qaz11

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky (STALKER: Czyste Niebo) - Temat ogólny

7137 postów w tym temacie

Mam problem panowie. Mianowicie jestem w dolinie mroku i muszę

Spoiler

dorwać dowódcę zdrajcę

. Problem polega na tym że kiedy zbliżam się na dokładne 100 m od celu gra mi wywala do windy. Patch 1.05.07. Wersja polska oryginalna. Z modem crew''a na wojnę frakcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 21:36, Crew 900 napisał:

Tam gdzie masz sejvy mas folder log wejdź w niego i umieść ostatnią linijkę jeśli jest
, zaczyna się od FATAL ERROR


Masz namyśli usuń tak?

Mam coś takiego na końcu:


FATAL ERROR

[error]Expression : fatal error
[error]Function : CScriptEngine::lua_error
[error]File : E:\priquel\sources\engine\xrServerEntities\script_engine.cpp
[error]Line : 180
[error]Description : <no expression>
[error]Arguments : LUA error: ....t.a.l.k.e.r. - clear sky\gamedata\scripts\_g.script:975: bad argument #2 to ''format'' (string expected, got nil)


stack trace:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 21:40, Crew 900 napisał:

To nie mój mod :D

NIc nie ma z tym nic wspólnego to jest głównie występujący błąd w grze , też go cały
czas miałem i chyba mam do tego fixa jeszcze poczekaj ....


Zauważyłem że to nie twój mod psuje bo jak go wyciągnąłem na chwile z główne folderu to i tak nie działała gra.

Edit: Dzięki. Już próbuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 21:54, Crew 900 napisał:

A weź spróbuj od nowa grę z tym


Na razie mi się nie chce. Zniechęciły mnie te błędy bo już musiałem powtarzać bagna 3 razy i mam ich dość. Ten mod ma poprawiać ten właśnie dokładny błąd w dolinie mroku czy może jeszcze jakieś inne.

I czy wczytanie save jeszcze w tym

Spoiler

zmasakrowanym obozie w którym znajdujemy pda z dowodami na dowódcę

coś da?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 21:38, Irc100 napisał:


FATAL ERROR

[error]Expression : fatal error
[error]Function : CScriptEngine::lua_error
[error]File : E:\priquel\sources\engine\xrServerEntities\script_engine.cpp
[error]Line : 180
[error]Description : <no expression>
[error]Arguments : LUA error: ....t.a.l.k.e.r. - clear sky\gamedata\scripts\_g.script:975:
bad argument #2 to ''format'' (string expected, got nil)


jak dla mnie widać wyraźnie że jest coś spaprane w skryptach, używasz jakichś przerobionych? Spróbuj zmienić nazwę folderu gamedata i zagraj, może to wina któregoś ze zmodyfikowanych plików?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 16:51, bart31 napisał:

> Kurcze juz pewno jest pozamiatane, chyba bede musial zaczac grę od nowa, mimo dzieki

> z pomoc

Nie musisz ponieważ masz napewno autosave (chyba, że wykasowałeś) - zrobiony przez grę
w momencie jak przechodziłeś z bagien do kordonu ( gra zawsze robi save w momencie jak
przechodzisz z jednej lokacji do drugiej), a tak na przyszłość rada: co jakiś czas zapisuj
grę - F5, wtedy wrazie jakiś problemów zawsze możesz cofnąć.


dzieki Batrt31 i Bishop zaraz sprawdze czy mam jeszce tego autosavea. Wątpie czy to pomoze gdyz to mi sie stalo jakies 2 tygodnie temu. Byłem juz w paru innych miejscach, min. w Dolinie Mroku, Agropromie, Wysypisku i Jantarze,myslalem, ze moze pozniej sie wlaczy, tak o zobaczyc co tam sie dzieje. Mimo to dzieki, najwyżej zaczniemy grę od nowa <lol>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mozna w Stalkerze przypisac do jakis klawiszy z inwentarza np. wódke, bułke czy coś innego. Zawsze trzeba wchodzic do plecaka, a to troche czasu zajmuje. Mozna to jkaos obejsc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajny modzik z tego Faction Commandera. Wreszcie można uczestniczyć w prawdziwej wojnie frakcji. Co prawda trochę to kosztowne. Na opanowanie Wysypiska i Agropromu wydałem blisko 300 tyś zarobione na handlu bronią. Teraz w kolejce Jantar, Czerwony Las i Magazyny Wojskowe. Zanim uderzę na Limańsk opanuje także Kordon i Bagna. Dobre jest to, że po zajęciu składu bandytów czy bazy Powinności po opuszczeniu pozycji wrogowie nie respawnują się znikąd na zajętym terenie a próbują tam dotrzeć z innych rejonów Zony. Aby gra z Faction Commanderem nie była zbyt łatwa najlepiej grać na mistrzu. Gorąco polecam tego moda.

20090106155649

20090106155711

20090106155731

20090106155747

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, nie musisz ich przecież cały czas spawnować i tracić ruble na to. Ja opanowałem agroprom za cene 2.500 r ;P
Zaspawnowałem tylko jeden oddział, gdy po zdobyciu punktu miałem czekać na posiłki by go zabezpieczyć a akurat zbliżały się trzy oddziały bandytów którym musiałbym stawić czoła sam. Ustalając (cośtam) magnitude na powiedzmy 30, wybierając rozkaz assemble i wciskając set, powodujemy że np: 30% obecnych w całej grze twoich oddziałów kieruje się do punktu w którym jesteś.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zajmowanie terenów, też zdobywałem je praktycznie jednym zespawnowanym odddziałem. Tyle, że na każdym posterunku chciałem zespawnować jeden do dwóch oddziałów. Wiesz, takie totalne przejęcie terenu. Szkoda, że na dany posterunek masz określoną liczbę oddziałów do zespawnowania. Bodajże od 2 do 5-6 (w bazie Powinności). A jeśli chodzi o fundusze to z tym nie ma problemu. Każdemu zabitemu zabieram wszystko co ma i z przewodnikiem do handlarza.
Gorzej jeżeli chodzi spawn assistans. Gdy wybieram tą opcję wywala mnie do windy... Właśnie jak to jest z tym spawnem assistans bodajże. To jest ta opcja dzięki której współpracujemy z oddziałem dając im broń i pestki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2009 o 16:53, Bishoop napisał:

Gorzej jeżeli chodzi spawn assistans. Gdy wybieram tą opcję wywala mnie do windy... Właśnie
jak to jest z tym spawnem assistans bodajże. To jest ta opcja dzięki której współpracujemy
z oddziałem dając im broń i pestki.


Taa, słyszałem o tym. To wina tego że posiadasz polską wersję stalkera. Asystenci mają kwestie "mówione" a w wersji PL stringi nie odpowiadają plikom pl. Być może w następnej wersji (a ukazują się często) twórca to naprawi.(wie o tym bugu i pracuje nad obejściem problemu)
I tak, asystenci to właśnie ci w pełni customizowani goście...
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee, to wielka lipa. Myślałem, że to być może przez inne mody. Fajnie by było z asystentami przedzierać się nocą przez Czerwony Las :) Tak czy owak ten mod to wielka sprawa. Po opanowaniu całej Zony zobaczę jak się sprawdzi w Limańsku. Mam moda z freeplay''em, który umożliwia powrót z Limańska. Mam nadzieję, że będzie działał. Fajnie by było zaatakować kilkoma oddziałami plac budowy przy antenach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować