Zaloguj się, aby obserwować  
qaz11

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky (STALKER: Czyste Niebo) - Temat ogólny

7137 postów w tym temacie

Dnia 13.01.2009 o 19:02, KannX napisał:

Rozpocząłem właśnie przygodę z Clear Sky :) Jeśli chodzi o optymalizację silnika gry
to jest bardzo średnio. Na E8500, 4GB Ram i GTX 260 gram płynnie (zawsze powyżej 30fps)
w 1680x1050. ''Cień słońca'' wyłączony, ''SSAO'' wyłączone (nie widzę różnicy w grafice,
a gra chodzi o 15fps szybciej). Reszta na maxa (woda, cząsteczki, głębia, wolumentryczne
ośw.) + AAx2 uaktywnione programikiem nHancer.
Na wyższych ustawieniach AA nie da
się grać. Gra wygląda znacznie lepiej z AAx2 niż bez, więc wolę grać bez promieni słonecznych,
zato z gładkimi krawędziami obiektów i postaci :)

zakładam, że to wszystko na Viście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 19:14, zadymek napisał:

zakładam, że to wszystko na Viście?



Na XP :) Bez AA mogę grać ze wszystkim na maxa (poza SSAO). ''Wymuszony'' nHancer''em AA bardzo obniża wydajność gry, ale bez AA nie gram ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki pistolet nadaje się najlepiej na broń poboczną? Potrzebuję czegoś co ma dobry zasięg, celność i moc. Nie musi być szybkostrzelny. Na

Spoiler

strzelnicy

widziałem berettę m9 (nie wiem jak się nazywa w grze bo mam moda na oryginalne nazwy) wydawała mi się dobra ale nie mogę jej znaleźć. Jestem stalkerem ale mogę przejść do wolności jeśli będzie potrzeba (zakładam że do kupienie może być wymagane członkostwo w jakiejś frakcji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 19:51, Crew 900 napisał:

UU no nie masz możliwości zagrania na Rozszerzone Oświetlenie Dynamiczne , tam to byś
zobaczył "prawdziwą optymalizację gry " :|||


Tryb Rozszerzony działa pod XP, nie oferuje jednak ''mokrych powierzchni'' i ''wolumetrycznego dymu''. Ja gram właśnie na Rozszerzonym ze względu na efekty ''miękkiej wody'' i ''głębie ostrości'' (podkręciłem r2_dof_far na 100, aby obraz w oddali był rozmyty). W obu trybach (''rozszerzonym'' i ''pełnym dynamicznym'') gra zwalnia tak samo z włączonym ''cieniem słońca'' i antyaliasingiem. Więc jak już pisałem gram z AAx2, bez cienia słońca i jest świetnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 19:50, Irc100 napisał:

Jaki pistolet nadaje się najlepiej na broń poboczną? Potrzebuję czegoś co ma dobry zasięg,
celność i moc. Nie musi być szybkostrzelny. Na

Spoiler

strzelnicy

widziałem berettę m9
(nie wiem jak się nazywa w grze bo mam moda na oryginalne nazwy) wydawała mi się dobra
ale nie mogę jej znaleźć. Jestem stalkerem ale mogę przejść do wolności jeśli będzie
potrzeba (zakładam że do kupienie może być wymagane członkostwo w jakiejś frakcji).

Wszystkie ppistolety majataki sam zasięg, za to różnią się innymi parametrami. ja większość gry używałem ulepszonego ma celność HPSA, w zasadzie każdy średni gnat będzie się sprawował podobnie do niego. Ale są też spluwy lepsze, z tym ,że każda jest najlepsza w swojej działce:
najcelniejszy jest Kora, największą pojemność magazynka ma Walker, największe obrażenia zadaje Black Kite, a najszybciej strzela zdaje się UDP lub Martha, nie pamiętam. Oczywiście dane ich cechy są bardzie uwypuklone gdy je odpowiednio ulepszymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 12:50, Bishoop napisał:

> Mam pytanie: wiecie moze gdzie jest w Zonie baza najemników, monolitu i renegatów
(ni
> echodzi mi o ta na bagnach) i czy mozna sie do nich przylaczyc??

Z tych trzech baz jest tylko jedna. Renegatów na Bganach. Baza najemników była ale w
SoC w Dziczy, a monolitu w hotelu w Prypeci. Jako, że tych leveli w SC nie ma tak więc
nie mamy możliwości im dokopać :)



Dzieki za info. Szkoda ze nie ma tych baz. Z checia bym sie z nimi troche ponawalał. hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym z chęcią rozwalił ten cały Monolit. Szczególnie tych gości w Egzoszkieletach z SA Avalanche''ami. A najbardzej to bym chciał.. dołączyć do ich frakcji a raczej sekty. Szukałem nawet moda na takie coś ale niestety raczej czegoś takiego nie ma. W sumie nie wiem gdzie miał by być ich baza. Elektrownia okrojona praktyczynie do minium. Prypeci brak. Najbardziej by chyba pasował Szpital. Jest tam ich na tyle, żeby zrobić tam ich siedzibę.

Irc100 ---> najlepsze wyjście to klamka na naboje 45mm. Może aminicja ta nie jest powszechna w Zonie ale prawdę mówiąc broń krótka jest raczej uzupełnieniem ekwipunku. Jak napisałeś, broń poboczna. Polecam SIP-t M200 (SIG Sauer P220). Może to nie Black Kite ale napewno jest lepsza od Walkera czy Martha'y (Beretty).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2009 o 08:51, Bishoop napisał:

Ja to bym z chęcią rozwalił ten cały Monolit. Szczególnie tych gości w Egzoszkieletach
z SA Avalanche''ami. A najbardzej to bym chciał.. dołączyć do ich frakcji a raczej sekty.
Szukałem nawet moda na takie coś ale niestety raczej czegoś takiego nie ma. W sumie nie
wiem gdzie miał by być ich baza. Elektrownia okrojona praktyczynie do minium. Prypeci
brak. Najbardziej by chyba pasował Szpital. Jest tam ich na tyle, żeby zrobić tam ich
siedzibę.

Irc100 ---> najlepsze wyjście to klamka na naboje 45mm. Może aminicja ta nie jest
powszechna w Zonie ale prawdę mówiąc broń krótka jest raczej uzupełnieniem ekwipunku.
Jak napisałeś, broń poboczna. Polecam SIP-t M200 (SIG Sauer P220). Może to nie Black
Kite ale napewno jest lepsza od Walkera czy Martha''y (Beretty).



Tak najprawdopodoniej tam mogła by byc ich baza . Jeszcze tam nie bylem gdyz powoli przechodze tra gre, nie spiessy mi się do tego żeby ja ukończyć, wykonuję kupę zadań pobocznych. dopiero w sumie jestem w Dolinie Mroku. Mam pytania, rozmaiwiałóem z technikoem Wolności Jarem, mam przynież te pendrivey, mam je wwzystkie, ale co do niego idę ni epokazuje komunikat w rozmowie mam intersujce Ci dane. Gram na patchu 1504. I jesycye chodyi o zdjecie najemnika Szramy, ja mam normalne, natomiast widzialem tu na screanach, ze niektorzy maja inne, skad __ To jakos pozniej sie wlacza cyz trzeba to skad sciagnac__

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2009 o 08:51, Bishoop napisał:

Irc100 ---> najlepsze wyjście to klamka na naboje 45mm. Może aminicja ta nie jest
powszechna w Zonie ale prawdę mówiąc broń krótka jest raczej uzupełnieniem ekwipunku.
Jak napisałeś, broń poboczna. Polecam SIP-t M200 (SIG Sauer P220). Może to nie Black
Kite ale napewno jest lepsza od Walkera czy Martha''y (Beretty).


Na amunicje .45 mam na razie tego colta. Czy u Sidorowicza znajde SIG''a albo Deagle?

kulczyk1983:

Zainstaluj patcha 1.05.07. Save nie stracisz, a naprawia błędy. Tylko nie instaluj wersji 1.05.08 bo ona nic nie daje w single a psuje tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2009 o 09:12, kulczyk1983 napisał:

Mam pytania, rozmaiwiałóem z technikoem Wolności
Jarem, mam przynież te pendrivey, mam je wwzystkie, ale co do niego idę ni epokazuje
komunikat w rozmowie mam intersujce Ci dane. Gram na patchu 1504.


Naciśnij pierwsze jego zdanie i wtedy pojawią się inne kwestie. Jeśli tak nie będzie to sprawdź w PDA czy na pewno masz te pendrivy, o które Cię prosił.. a jak nie to kula w łeb:)

Dnia 14.01.2009 o 09:12, kulczyk1983 napisał:

I jesycye chodyi o
zdjecie najemnika Szramy, ja mam normalne, natomiast widzialem tu na screanach, ze niektorzy
maja inne, skad __ To jakos pozniej sie wlacza cyz trzeba to skad sciagnac__


To zależy od modyfikacji (moda), którego używasz. Pewnie zrobienie takiego zdjęcia samemu jest łatwe ale na tym to ja się akurat nie znam.

Irc100 ---> mało prawdopodobne, żebyś coś takiego u tego zdziercy znalazł. Szczególnie jeśli chodzi o Desert Eagle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

INFO

Dobra panowie, dostałem autoryzację twórcy Faction Commander na tłumaczenie moda. Ukaże się ono z wersją 2.2 Final (obecna wersja to 2.2 beta 6 i jest prawdopodobnie ostatnią betą przed wersją final, która powinna się ukazać w okolicach weekendu) Spolszczone zostanie:
-readme
- wszystkie buttony
-teksty oraz rozmowy z asystentami

W jednej sprawie potrzebuję pomocy kolegi Bishoop''a jednak...
Jako że sam posiadam angielską kolekcjonerkę, nie jestem pewien czy nazwy smart terrainów, ( stacja pomp itp.) po naciśnięciu przycisku [Intelligence] wyświetlają się w wersji pl czy angielskiej ( jeśli tak, chociaż nie powinny, to dogrzebię się pliku i też zmienię na PL )

Linka do wersji Faction Commander 2.2 Final, zamieszczę gdy tylko mod się ukaże.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i elegancko. Czekam z niecierpliwością.. Jak możesz, to zuploaduj też tego moda na OdSiebie.
Jeśli chodzi o nawy smart terrain''ów to same nazwy są po polsku . Natomiast określenia typu punkt ratunkowy, respawnu czy owner/właściciel są po angielsku. Ale w sumie to mało istotne. Powodzenia..

PS. Wiesz może czy w finalnej wersji będzie poprawiona stabilność. Przy dużej ilości spawnów gra wywala do windy przu quicksave''ie. Może ja mam tylko ten problem..

20090114174351

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2009 o 18:00, Bishoop napisał:

No i elegancko. Czekam z niecierpliwością.. Jak możesz, to zuploaduj też tego moda na
OdSiebie.

Postaram się, mam konto na filefroncie, tam też jest bez limitów i bezproblemowo

Dnia 14.01.2009 o 18:00, Bishoop napisał:

Jeśli chodzi o nawy smart terrain''ów to same nazwy są po polsku . Natomiast określenia
typu punkt ratunkowy, respawnu czy owner/właściciel są po angielsku. Ale w sumie to mało
istotne. Powodzenia..


Ważne, ważne ;) nie chcę odstawiać fuszerki ^_^ Dzięki, poszukam i zmienię...

Dnia 14.01.2009 o 18:00, Bishoop napisał:

PS. Wiesz może czy w finalnej wersji będzie poprawiona stabilność. Przy dużej ilości
spawnów gra wywala do windy przy quicksave''ie. Może ja mam tylko ten problem..



Tak, w wersjach powyżej 2.0 final były problemy związane za tym, że twórca zwiększył ilość ludzi w oddziale i zaczęło się nader często "wykrzaczać" w beta6 powrócił przez to do normalnych squadów i jest już ok. Według autora to najstabilniejsza wersja moda jaka się ukazała... Znalazło się tam parę "arcyciekawych" nowości i ułatwień...Ale o tym za parę dni... Gdybyś jeszcze coś zauważył po angielsku ( wydaje mi się, że autor dodał parę zadań związanych ze zdobyciem punktów:defend/attack point- ukazują się one jako requesty o pomoc) to daj proszę znać...
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2009 o 18:19, RavenSoul napisał:

Gdybyś jeszcze coś zauważył po angielsku ( wydaje mi się, że autor
dodał parę zadań związanych ze zdobyciem punktów:defend/attack point- ukazują się one
jako requesty o pomoc) to daj proszę znać...
Pozdrawiam


Porobię trochę screenów i jak coś wyczaję to zamieszczę na forum. Kurde a miałem tą wersję beta6 ale ją pogoniłem. Ale teraz to poczekam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanko mam znowu:
Dark valley to Dolina mroku, a Red Forrest? ( nie żebym nie wiedział oczywiście, ale mam obawy związane z "tfu- rczością" naszych rodzimych tłumaczy, bo różne cuda w nazewnictwie już widziałem więc wolę się upewnić) najlepiej jakbyś mógł napisać mi nazwy wszystkich lokacji.
Ps. "właściwości" pointów już poprawiłem na PL, teraz męczę readme po tylu wersjach trochę przydługawe... ;P
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Red Forrest to oczywiście to o czym myślisz :)

Swamps - Bagna
Cordon - Kordon
Garbage - Wysypisko
The Dark Valley - Dolina Mroku
Agroprom Institute - Instytut Badawczy Agroprom
Agroprom Sewers - Podziemia Agropromu (to raczej będzie zbędne)
Yantar - Jantar
Army Warehouses - Magazyny Wojskowe
Red Forest - Czerwony Las
Limansk - Limańsk
Hospital - Szpital
Nuclear Plant - Elektrownia Jądrowa

Zaraz dam screeny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2009 o 20:08, RavenSoul napisał:

Pytanko mam znowu:
Dark valley to Dolina mroku, a Red Forrest? ( nie żebym nie wiedział oczywiście, ale
mam obawy związane z "tfu- rczością" naszych rodzimych tłumaczy, bo różne cuda w nazewnictwie
już widziałem więc wolę się upewnić) najlepiej jakbyś mógł napisać mi nazwy wszystkich
lokacji.

hehe, znam ten ból. Ale tym razem nie dali ciała i wszystko jest względnie poprawnie przetłumaczone, wiec Red Forest to Czerwony las a Dark Valley to Dolina Mroku(wolałbym Cienistą Dolinę, ale tak też nie jest źle).
A w ogóle to po co ci to? Z tego co widziałem na screenach, nawet w wersji angielskiej FC Waypointy były po polsku.
Eh, FC FC''em, ale wolałbym, żeby i bez modów wojna frakcji działała jak należy:(


PS A czy ten mod nie ułatwia za bardzo gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować