Zaloguj się, aby obserwować  
qaz11

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky (STALKER: Czyste Niebo) - Temat ogólny

7137 postów w tym temacie

Jak dołączyć do Czystego Nieba? W głównym wątku fabularnym po wykonaniu paru misji się od nich odłączamy, a ja wróciłem z agropomu i chcę dołączyć do nich. Główne postacie w bazie, nic mi o przyłączeniu się do Czystego Nieba nie mówią.

Jeśli było to pytanie to przepraszam, ale nie będę czytał 50 stron wstecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WITAM MAM PROBLEM PONIEWARZ PO

PRZESŁUCHANIU KOPACZY I ZWIADOWCY PRZENIOSŁEM SIĘ WINNE MIEJSCE I DOSTAŁEM SIĘ PO MIĘDZY BANYTÓW I FRAKCJE "WOLNOŚC" NO I TU MAM PROBLEM.pOMOGŁEM ROZWALIC BANDYTÓW I MIAŁEM IŚC POGADAC Z DWZCĄ POSTERUNKU I WŁAŚNIE GDY TAM SZEDŁEM STALKERZY Z "WOLNOŚCI" MNIE ROZWALILI DLACZEGO POMÓŻCIE MI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kur%& mać, ja pierd^%... Autor Clear Sky''a spier%$ił grę, której teoretycznie spier%$ił się nie dało, gratuluje! Grałem sobie bez patcha, bo nie chciało mi się grać od początku, gra nie wywaliła mi się ANI RAZU aż do teraz. Teraz w połowie gry, wczytuje save''a i tarammm, windows... no dobra lekko podk^&#ny daje patcha odpalam i nawet się nie ruszę i gra "leci"... n/c ludzie jak mnie to wpienia! GSC nu pagadi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMO do Czystego nieba chyba nie można dołączyć. Jest to tylko frakcja dostępna tylko na bagnach na samym początku gry.

-> Satlker

Wyłącz capsa.
Najlepiej zabić 1 bandytę a potem pozwolić zabijać wolności. Możliwe, że trafiłeś kogoś z Wolności ( po 1 strzale stają się neutralni ) albo zabiłeś ( po kolejnych staja się wrogami ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ehh... po wgraniu patcha nie zniknął mi problem z wyłączaniem się kompa. Sprawdzałem Everestem temperatury poprzez loggi i mam wszystko w porządku. Jeszcze zanim mi wywaliło z gry to wczesniej wywaliło mnie do windowsa z bugtrapem... Czemu tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2008 o 22:43, DaZz007 napisał:

wie ktoś może gdzie się zapisują savy oraz screenshoty?


Otwórz konsole [~] i zrób save''a albo screena.

Powinno pisać, że save/screen został zapisany w [ tu nazwa lokacji ] :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2008 o 22:43, DaZz007 napisał:

wie ktoś może gdzie się zapisują savy oraz screenshoty?


C:\Documents and Settings\All Users\Dokumenty\STALKER-STCS
Oczywiście jeśli robisz je F12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Mam pytanie. Czy jeżeli zostawię Wintar BC (zdobyłem ją na początku, w Kordonie. To chyba dobra spluwa, ale na razie brak do niej amunicji) w skrzyni z zapasami (takie, co są czasem przy obozach), to gdy przyjdę tam znowu, po wycieczce na Wysypisko, to czy ona nadal będzie się tam znajdować?

Z góry dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

drodzy koledzy,a ja to jest z tymi ulepszeniami.bo np. jak miałem karabin TRS-301 i znalazłem akurat takie z tłumikiem i lunetą i chciałem ulepszyć jeszcze giwerę u mechanika w dolinie mroku we frakcji Powinność.No np. chciałem dodać do tego mojego TRS-301 ulepszenie np. dodaniem opcji nakładania granatnika,albo zwiększenie ilości magazynka do 45,bądź wzmianki z lufą.TO niby mi to ulepsza,znaczy się,ulepsza mi na pewno,ale tłumik oraz luneta automatycznie są ściągane do ekfipunkuz mojej giwery.Dlaczego tak się dzieje.Wiem,że AK 47 mogę ulepszyć,że dodam tłumik,granatnik oraz lunete naraz,ale czemu w giwerze która miała lunetę i tłumik przy ulepszaniu to znika.Wie ktoś może?Możliwe,że przy niektórych giwerach tak jest.Tak btw muszę poszukać TRS-301 z tłumikiem,lunetą oraz granatnikiem xD.Ta giwera na moim etapie gry jest świetna,a gram na mistrzu,przeciwnicy strasznie myślą i ciężko ich zabić,ale to jest cała frajda z gry.Jeszcze ciekawi mnie jak można dołączyć do frakcji czyste niebo,bo to wolnych stalkerów można,do powinności też,do bandytów tak samo,ale czyste niebo na razie nie miało takiej opcji.Może dopiero przy próbie zdobyciu mostu nad Limańskiem,bo to będzie grubsza misja,qrcze ale z jednym jestem debeściak,jak dotąd znalazłem 25 artefaktów xD,nie mówcie,że to takie trudne,trzeba czytać wskazówki jakie nam dają niektórzy,poszukać dokładnie,powęszyć jak to stalker i mamy gotowy artefakt.A no i zauważyłem taką ciekawostkę,jeżeli to nie bug xD.Bo w cieniu Czarnobyla było coś takiego,że jak się wyrzuci artefakt z ekwipunku to on leży,a tutaj jak wywalisz to słychać jak energia ucieka i znika,tracisz go na zawsze.Gram na patchu i nie mam w końcu żadnych bugów.Pozdro all :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czesc graczom czystego nieba mozecie mi powiedziec jak sie zachowuje glos czy tak samo jak z czarnobyla ,ja zamowilem plyte z gram.pl czyste niebo-z profesiona polska wersja jezykowa taka sama jak na pudelku z czarnobyla a oni mi przyslali z ORYGINALNA ROSYJSKA WERSJA JEZYKOWA z polskim lektorem tylko ze to nie jest taki sam w dodatku glos jest do bani i nie daje sie w to grac momentami nie idzie zrozumiec ;nie wiem co to za gowno.W czarnobylu jest perfekcyjnie i bez problemow ;NAPISZCIE MI COS NA TEN TEMAT _DZIEKI Z GORY

20080912234123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2008 o 13:22, Sylwassss napisał:

> Mam stery do nVidii 175.19, dla karty GF 7900GS i liczba klatek przy oświetleniu
pełnym
> rozszerzonym, dla 1024x768 nie spada poniżej 15 klatek

Dla mnie granicą płynności w stalkerze jest co najmniej 30 FPS. 15 klatek to dla mnie
katowanie się.

Przy moim sprzęcie owo trzymanie się tych 15 klatek i więcej to wynik bardzo dobry. Nie odnoszę też wrażenia bym się katował. Gdyby tak było po prostu zszedłbym z ustawieniami, bo minimalny komfort podczas gry musi być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LUDZIE ... CZYTAJCIE QWA POSTY !!! Nie mówiąc już o wcześniejszych stronach to na tej konkretnie jest napisane że Czyste Niebo jest frakcją początkową. Dostępną TYLKO na bagnach i TYLKO na początku gry.

Po zatym mam kałasza ulepszonego max w stronę celności i nie mogę na nim zainstalować granatnika, tylko lunetę. Więc jeśli Ty możesz i to i to, znaczy że wybrałeś po trochę z obu opcji. Nie wiem czy to jest takie super wyjście.

Osobiście wolę giwerki z dobrą celnością, szybkostrzelność nie gra specjalnie roli, jeśli mogę sobie przymierzyć z większej odległości i zaliczyć head shota.

Co do TRS 301 jest to broń w której musisz wybrać czy chcesz mieć granatnik czy lunetę. Nigdy oba naraz.
Jeśli idziesz w celność dostaniesz możliwość zamontowania lunety. Jeśli w szybkostrzelność to granatnika.

Co do artefaktów to gdzieś jest opisane że można je przetrzymywać tylko w specjalnych pojemnikach (plecak oraz sloty w pancerzach). Ale poza nimi, jeśli nie znajdują się w anomalii która je stworzyła. Ich żywotność jest ograniczona.

Dzikowski --> gdybyś tak trochę się postarał. I wykazał trochę własnej inicjatywy, to sam byś już dawno znalazł odpowiedzi na swoje pytania.

Co do wersji językowej .. NIE .. nie jesteś jakimś super, mega wyjątkiem. Eszyscy mamy wersję RU z lektorem i polskimi napisami.

Co do lektora .. to tak jak napisałem przed chwilą. Dowiedział byś się że CDP wypuści hot fixa poprawiającego polonizację.

To by było na tyle w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, z tego co pamiętam to Cień też był w orginalnej Rosyjskiej z Polskim lektorem ;) Problem w tym, że w Czystym Niebie, ten lektor jest zbyt wyciszony i niezbyt wczuł się w rolę jak w poprzedniej odsłonie. Podobno patch 1.05.4 który wyszedł wczoraj miał to poprawić ( znaczy się pogłośnić lektora) , ale nikt tutaj nic na ten temat nie pisał :/ Ja nie mam jak sprawdzić, bo mam wersję ENG...
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CDP nie miało możliwości poprawienia lektora, z bardzo prostej przyczyny:
nad patchem 1.5.04 pracowało GSC i po prostu wcisnęli polską wersję do patcha international.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2008 o 23:53, RavenSoul napisał:

Hmm, z tego co pamiętam to Cień też był w orginalnej Rosyjskiej z Polskim lektorem ;)
Problem w tym, że w Czystym Niebie, ten lektor jest zbyt wyciszony i niezbyt wczuł się
w rolę jak w poprzedniej odsłonie. Podobno patch 1.05.4 który wyszedł wczoraj miał to
poprawić ( znaczy się pogłośnić lektora) , ale nikt tutaj nic na ten temat nie pisał
:/ Ja nie mam jak sprawdzić, bo mam wersję ENG...
Pozdrawiam



Może nie to że lektor wyciszony, ale rosyjska ścieżka ściszona tak że słychać lektora, a rosyjskiego nie.
W SoC patrząc na CS było to genialnie zrobione. A tak troche to kilmatu zabiera. Patch, którego wydali nie zawierał poprawek do lokalizacji ma się pojawić osobny hotfix, krótko mówiąc poprostu się nie wyrobili ;]
PS. Szkoda że antene w Limańsku tak drastycznie zminiejszyli. Jak by zrobili to w oryginale efekt byłby porazający, ale mówili że wtedy antena zajeła by całą mape Limańska. Co do Baru i Rostoku to któryś ze stalkerów w CS mówił że pojawiła się tam jakaś wielka anomalia po emisji, twórcy zgrabnie sie z tego wutłumaczyli :) I na koniec daje wam zdjęcie anteny "Oko Moskwy: ;]

20080913000657

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca tak z tym patchem Sylwassss. Zauważ że patch 1.5.04 uaktualnia nie tylko wersję PL ale też wszystkie pozostałe. Nie wyobrażam sobie żeby w patchu international zawarte były poprawki specjalnie dla polonizacji.

Na początku była mowa o poprawce lektora, ale miał się ukazać konkretnie patch dla wersji PL.
Z tego co widać to plany się trochę pozmieniały :)

Takie moje skromne zdanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2008 o 23:11, sinir napisał:

/CIACH/

Jeśli zostawisz go w jakiejś skrzynce, skrzynce w bazie znajomych (stalkerz, wolność, powinność) to powinna być na 99,99%. Ja tak zrobiłem właśnie. Wyjątkowo wcześnie znalazłem tą broń co ty i zatrzymałem na później.

BTW
Gram od nowa z tym patchem i powiem że dużo lepiej się z nim gra. Raz że są pełne usprawnienia (wytrzymałość na HUDzie, pokazane przejścia na mapie) to jest naprawiona i to znacznie. Teraz znajduję w skrzyniach przedmioty, w skrzynkach też. Jak grałem bez patcha to na wysypisku wszędzie byli bandyci, przejść się nie dało. A teraz elegancko wolność, po mojej akcji stalkerzy a bandyci już nie mają całej planszy. Co prawda raz crash silnika gry się przytrafił ale tak to dużo lepiej się gra. Patch dużo daje ale czemu tak nie mogło być w wersji premierowej ?? Chyba taki urok STALKERÓW :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować