Zaloguj się, aby obserwować  
qaz11

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky (STALKER: Czyste Niebo) - Temat ogólny

7137 postów w tym temacie

Dnia 30.09.2007 o 20:29, RobeN napisał:

Moim zdaniem SoCh wcale nie był za trudny (jeśli dobrze Ciebie zrozumiałem).
Pierwsza gra, gdzie czułem się prawie jak na PaintBallu :D Gdzie wszystko co robie na polu
bitwy ma znaczenie :)


Zależy dla kogo nie był za trudny. To był mój pierwszy shooter i się przeraziłem, gdy jeden bandyta na początku gry jeszcze stoi po 2 seriach z karabina...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.09.2007 o 20:32, lewak napisał:

Zależy dla kogo nie był za trudny. To był mój pierwszy shooter i się przeraziłem, gdy jeden
bandyta na początku gry jeszcze stoi po 2 seriach z karabina...

W głowę panie w głowę celować :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 20:34, Mychaa napisał:


> Zależy dla kogo nie był za trudny. To był mój pierwszy shooter i się przeraziłem, gdy
jeden
> bandyta na początku gry jeszcze stoi po 2 seriach z karabina...
W głowę panie w głowę celować :D


Jak chcesz lepiej wycelować, to szybko cię zranią. A nasz stalker jest słabszy od przeciwników. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.09.2007 o 20:36, lewak napisał:

Jak chcesz lepiej wycelować, to szybko cię zranią. A nasz stalker jest słabszy od przeciwników.
:)

No to musisz się kryć na przykład za drzewami. Wcale nie jest słabszy, sam może rozwalić cały oddział. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 20:32, lewak napisał:

Zależy dla kogo nie był za trudny. To był mój pierwszy shooter i się przeraziłem, gdy jeden
bandyta na początku gry jeszcze stoi po 2 seriach z karabina...


To chyba go nie trafiałeś :D

Na początku - 1 HeadShot = 1 Trup
Tak wyglądała misja na parkingu :D Oczywiście wszystko w trybie STEALTH :D Niskie kucanko, jeden strzał i wycofanie :D
Później było też podobnie, ale np. ze snajperką Vintorez :D tyle, że można było zdążyć 4 kulki dać przed padnięciem kolesia.

Sprawa miała się jednak inaczej, gdy strzelało się w pancerz (klatkę piersiową) - wówczas rzeczywiście trzeba było się namęczyć z takiego kałacha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 20:41, lewak napisał:

I w tym rzecz - maksymalne zmniejszenie grywalności (dla amatorów) względem realizmu.

No a na najniższym poziomie też tak strasznie trudno było??
Ja osobiście liczę na to że Clear Sky będzie trudniejszy od poprzednika, ale bardziej za sprawą anomalii i mutantów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 20:57, Mychaa napisał:

> I w tym rzecz - maksymalne zmniejszenie grywalności (dla amatorów) względem realizmu.

>
No a na najniższym poziomie też tak strasznie trudno było??


Dla mnie tak. Powiem tyle: liczyłem na świetny klimat i fabułę. Było ok, ale niestety ta bariera mi nie pozwoliła na dalszą grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy wywiad.
Spoiler
"The story of Clear Sky will explain what happened to Strelok during his early escapades into the Zone and at the same time present an alternative look at events of the original game.

You will play a different character this time, a mercenary s.t.a.l.k.e.r. who, against his will becomes involved in global events in the Zone. Eventually, the player will have to not only keep an eye on Strelok''s doings but actually oppose him.

Without disclosing much, I''d say the end of the Clear Sky story will bring you to what SoC begins with."

Tłumaczenie (gdyby były jakieś błędy, proszę o ewentualne poprawienie, bo sam tłumaczyłem):
Historia CS wyjaśni co się stało Strielokowi podczas jego pierwszych wypraw wgłąb Zony i w tym samym czasie pokaże alternatywne spojrzenie na wydarzenia z oryginalnej gry.

Będziesz grał inną postacią, najemnym stalkerem , który przeciwko swojej woli zostaje wciągnięty w globalne wydarzenia Zony. Ostatecznie gracz będzie musiał nie tylko zajmować się poczynaniami Strieloka, ale nawet sprzeciwiać się mu.

Nie ujawniając zbyt dużo, powiem, że koniec CS ujawni informacje o początku SoC."
[/Spoiler]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

S.t.a.l.k.e.r. cień czrnobyla był najbardziej klimatyczną grą w jaką grałem. Ponury i jednocześnie miejscami groźny klimat sprawiał że czuliśmy się jak w prawdziwym Czarnobylu. Gdy zacząłem w niego pierwszy raz grać ustawiłem sobie na najtrudniejszy poziom. Było troche ciężko, ale gdy by było za łatwo to by było nudno. Gdy zapadała noc, zawsze siedziałem w tej wiosce, nie odważyłem się z niej wyjść i słuchałem opowiadań stalkerów, chociaż i tak nic z tego nie rozumiałem. Czasami jakiś zabłąkany pies lub dzik wchodził do wioski i odrazu wszyscy dobywali broni i natychmiast go rozstrzeliwali. Fajnie by było gdyby można było chodzić gdzieś z tymi stalkerami np. zapytać się jednego czy by ci gdzieś nie potowarzyszył, a on odpowiadał by nie albo tak. A co wogóle dawało to że się miało jakiegoś npc za przyjaciela? Bo mi się wydaje że nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne to menu.

Filmik z wywiadem -> http://www.gametrailers.com/player/22462.html?type=

I parę informacji:

Tytuł ma być uzupełnieniem znanej strzelanki. Jak podają pierwsze informacje, Clear Sky ma zaoferować około połowę tego, co dawała nam podstawowa edycja Stalkera. Oznacza to nowe terytoria o powierzchni 50% znanego już świata. Poprawiona ma zostać SI komputera, a wątek fabularny pozwoli nam dołączyć się do jednej z ośmiu frakcji. Rozpoczynamy jako zupełny początkujący, aby awansować z czasem w rankingach współtowarzyszy. Zmieniony zostanie również nieco interfejs obsługi oraz wygląd komputera PDA.
Data Premiery:
Świat: marzec 2008
Polska: marzec 2008

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky jest drugim produktem z tytułowej serii. Nie jest to jednak klasyczna kontynuacja gry Shadow of Chernobyl, a to dlatego, że mamy do czynienia z prequelem. Oznacza to, iż wydarzenia rozgrywają się przed historią opowiedzianą w pierwszej części serii (konkretnie rok wcześniej). Akcja gry ponownie ma miejsce się na terenie znanej z Cienia Czarnobyla strefy (Zona). Co ciekawe, odwiedzane przez gracza tereny są jeszcze niebezpieczniejsze. Należy się także liczyć z obecnością potężniejszych anomalii, doskonale znanych z Cienia Czarnobyla. Clear Sky daje możliwość zapoznania się z przeszłością jednej z poznanych już w pierwszej części serii postaci, tym razem jednak wcielamy się w Stalkera reprezentującego przeciwną stronę barykady, próbującego upolować wspomnianego wyżej bohatera. Za przygotowanie Clear Sky ponownie odpowiedzialne jest ukraińskie studio developerskie o nazwie GSC Game World, które opracowało też takie gry jak Firestarter, czy Codename: Outbreak.

Na potrzeby S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky przygotowano nowy świat gry. Około 50% powierzchni stanowią sektory znane z pierwszej części serii, ale takie, które poddano znacznym modyfikacjom. Pozostała połowa stworzona została wyłącznie z myślą o nabywcach Clear Sky (między innymi Limansk, podziemia Prypeci). Licznych usprawnień doczekała się także konstrukcja zależności rządzących otaczającym nas światem, dzięki czemu wydarzenia poboczne, które mają miejsce w otoczeniu, są jeszcze wyraźniejsze. Gracz może między innymi być świadkiem toczonych między Stalkerami i zakrojonych na szerszą skalę walk. W trakcie zabawy istnieje możliwość przystąpienia do jednej z ośmiu różnych frakcji. Będąc już członkiem danego ugrupowania, zajmujemy się wykonywaniem różnych zadań. Początkowo są to proste misje, jednak z czasem otrzymujemy coraz trudniejsze zadania. Przejmujemy jednocześnie kontrolę nad kolejnymi sektorami i neutralizujemy bazy wroga. Warto też dodać, iż wybór frakcji nie jest obowiązkowy.

Pozostałe usprawnienia objęły między innymi interfejs użytkownika oraz widok podręcznego PDA, doskonale znanego z pierwszej części serii. Zarówno sojusznicy, jak i przeciwnicy zachowują się teraz rozsądniej (np. potrafią używać granatów). Gracz może korzystać z opcji szybkiej podróży oraz zdobywać nowe artefakty. Ulepszono system odpowiedzialny za upgrade ekwipunku (bronie, pancerze itp.) oraz za dokonywanie napraw. Lepiej prezentuje się fizyka świata gry. W Clear Sky pojawiają się także nowe, nieznane do tej pory zmutowane stwory. Grafika w pełni wykorzystuje możliwości oferowane przez biblioteki DirectX 10.

http://www.gry-online.pl/s016.asp?id=9844

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2008 o 20:05, uchal napisał:

Bardzo fajne to menu.

Filmik z wywiadem -> http://www.gametrailers.com/player/22462.html?type=

I parę informacji:

Tytuł ma być uzupełnieniem znanej strzelanki. Jak podają pierwsze informacje, Clear Sky ma
zaoferować około połowę tego, co dawała nam podstawowa edycja Stalkera. Oznacza to nowe terytoria
o powierzchni 50% znanego już świata. Poprawiona ma zostać SI komputera, a wątek fabularny
pozwoli nam dołączyć się do jednej z ośmiu frakcji. Rozpoczynamy jako zupełny początkujący,
aby awansować z czasem w rankingach współtowarzyszy. Zmieniony zostanie również nieco interfejs
obsługi oraz wygląd komputera PDA.
Data Premiery:
Świat: marzec 2008
Polska: marzec 2008

NIe podoba mi się to 50%...
Na grę czekam , ale nie z utesknieniem , znam lepsze gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.01.2008 o 20:07, Asthariel napisał:

NIe podoba mi się to 50%...
Na grę czekam , ale nie z utesknieniem , znam lepsze gry.

Ja niestety nie znam lepszej.
Mam nadzieję że clear sky też wyda u nas CDP i też z lektorem, tylko tym razem żeby dało się go wyłączyć gdyby komuś lektor nie odpowiadał. Oby data wydania nie była przekładana jak w podstawce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To świetnie że będzie nowa część !! mam nadzieje że będzie tak dobra jak 1 ale pewnie znając życie będziemy musieli długo czekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować