Zaloguj się, aby obserwować  
qaz11

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky (STALKER: Czyste Niebo) - Temat ogólny

7137 postów w tym temacie

ej no co ty, miałem paść na zawał ? xD
Teraz pogram sobie w Crysis`a którego odłożyłem . możecie wierzyć lub nie ale gra w ogóle nie ma błędów co mi się podoba :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też fakt... Odinstalowałem grę i poczekam także na nowe patcze.
A Crysis dobry jest, kurde żeby czyste niebo działało tak jak Crysis, bez błędów.
Dla odmiany przejde se trzeci raz Bioszocka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam też że faktem jest że w takiej grze jak Stalker ciężko by nie było błędów, pomyślcie trochę przecież to o wiele bardziej złożona gra niż Crysis, tu się prawie tylko strzela i nic więcej... A stalker to inna historia. Z góry przepraszam jeśli swoją wypowiedzią kogoś obraziłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehhh .. trzeba będzie wrócić chyba jednak do patcha 1.5.04.
Wywala mnie w Dolinie mroku, jak chcę pogadać z Gandzią (Barmanem) albo z technikiem.
No cóż chciał bym ulepszyć swoje SVDm a tu dupa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2008 o 10:14, KannX napisał:

Kurcze no, a miałem nadzieję, że wyszukasz jeszcze jakieś fajne bugi w grze :) Serio,
dobrze Ci to szło i widac było, że grasz dokładnie i sprawdzasz wszystko. Zawsze miło
się pośmiać z tej gry :)

No to może ja coś dam. Co powiesz na:
-skopaną polonizację gdzie w opisie modyfikacji broni są naboje kulowe zamiast śrutowych, przez co zepsułem sobie SPAS''a uniemozliwiajac mu strzelanie śrutem właśnie(co to za strzelba co nie rozpyla ołowiem). Swoją drogą to ciekawe, że do karabinów przyjmuje się jedną z 2 strategii rozwoju a w strzelbach można wybrać obie na raz
-albo taki kwiatek wprost z wojny frakcji. Gram w drużynie stalkerów i prowadzę regulany podbój, tyle, że na oczyszczone z bandytów miejsca przyłazi... Powinność a nie stalkerzy
-przez co z kolei nie mogę ostatecznie zniszczyć bazy bandytów. A nie dostaję takiego rozkazu z bazy, bo "nie mamy przyczułku na Wysypisku". Mogę sobie wybić całą bazę (a da się) bandytów, nawet udało mi się wejść do środka(po zabiciu odpowiedniej liczby bandziorów drzwi się wreszcie otwierają i splądrować im magazyn(2 nędzne artefakty to marna nagroda) -jednak wkrótce następuje respawn i... baza znowu jest Bazą frakcji gdzie nie wolno używać broni...
-oczywiście broni nie mogę używać tylko ja, bo odrodzone bandziory nie pałają do mnie miłością i od razu zaczynają strzelać
-jeszcze trochę wieści z frontu: kretynizm kilku misji pt "Zajmij i utrzymaj lokację" polega na tym, że one... już są zajęte. I nie żeby tylko przez przyjazną nam Wolność, czasem jest to oddział mieszany stalkerzy +Wolność i jakoś się nie tłuką(jedna tak misja właśnie z tego powodu sama się unieważniła...po 2 dziach czasu gry!). Co gorsza w tych lokacjach nigdy nie było bandytów, to po kiego grzyba je zdobywać?
-albo debilny respawn duchów w podziemiach Agropromu, nikt mi nie usprawiedliwi, że pojawiają się z obu końców schodów, przecież na dole wszytko miałem wyczyszczone
- głupota na miarę MS Windows: gdy dajmy na to na Wysypisku złapie mnie emisja i w pośpiechu wycofam się do poprzedniej mapy by się schować(A co? Bliżej mam), to emisja logicznie idzie za mną do nast. mapy. Jednak gdy po jej zakończeniu wrócę na Wysypisko, oo!... kolejna emisja czeka. I tak może być z 5 razy pod rząd. Więc jśsli już gdzieś cię złapie emisja, lepiej poszukaj schronienia, nie opuszczaj mapy.
-odnośnie emisji. Można się przed tym schować pod byle zwałowiskiem betonu, tunelu, profilu betonowym czy hali, ale jakoś nie dotyczy to murowanego posterunku na granicy Kordonu i Wysypiska, bo... gra nie wskazuje go jako schronu, czysty kretynizm.

PS Jeśli ci mało służę następnymi "kwiatkami":)

20081004171746

20081004171804

20081004171934

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2008 o 17:39, Crew 900 napisał:

A mi mówią że tylko narzekam xD

OoO awans xD

co? Gdzie? Aaa, twój, no to gratuję Virus, ups...znaczy Crew:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o wszystko dzięki temu tematowi , hmmm ile w tym temacie moich postów ?
Ah 412 a większość z tego to wymienianie bugów i narzekanie xD

a tak na boku , zrób to samo co ja , usuń grę i czekaj na kolejne patche , może wyjdzie parę przed Premierą Stalkera 2 na którym będzie jeeeeszcze więcej narzekania xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśni mi ktoś o co chodzi z tym chowaniem broni w bazie bandytów?? Za każdym razem gdy tam wpadam pozabijać kilku, niezależnie od tego ilu ich tam jest mam broń na wierzchu... Wchodziłem tam na każdym pachu(i bez) i nigdy nie chował broni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W patchu 1.5.05 jak wchodziłem do Doliny Mroku to była ta awantura . Koleś prosi mnie żebym zobaczył co się stało z oddziałem wolności , idę zabijam te psy które przylatują i międzyczasie nie zalicza mi tego zadania , które w patchu 1.5.04 zaliczane było , tzn. nie chce mi wykonać zadania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2008 o 17:58, Crew 900 napisał:

No bo gra cały czas myśli że jak tam wchodzisz to jesteś we frakcji Bandyta i dlatego
.
Ściągnij sobie moda który pozwala na trzymanie broni wszędzie . Proszę :
http://rapidshare.com/files/150882042/gamedata.rar.html


No ale chodzi o to że mi w tej bazie nigdy nie chowa broni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2008 o 18:06, Chopin_l napisał:

> No bo gra cały czas myśli że jak tam wchodzisz to jesteś we frakcji Bandyta i dlatego

> .
> Ściągnij sobie moda który pozwala na trzymanie broni wszędzie . Proszę :
> http://rapidshare.com/files/150882042/gamedata.rar.html

No ale chodzi o to że mi w tej bazie nigdy nie chowa broni...

to właśnie kwestia tego buga, raz gra uważa ten hangar za bazę i wtedy chowa ci broń, innym razem pozwala przejśc cały hangar ze spluwą, a czasem chowa w odpowiedniej odległości od hangaru. Generalnie powinna wykrywać bazę tuż za płotem, oczywiście tylko wtedy gdy bandyci nie są wrogo nastawieni (tzn. czerwoni to oni są zawsze, ale chodzi mi o to, że nie atakują od razu tylko nawiązują rozmowę).Mi gra zaczęła chować broń w poblizu hangaru gdy drzwi były zamkniete, gdy wybiłem wszytkich, drzwi sieotworzyły i mogłem wszędzie łazić z bronią, po respawnie bandytów już cały obszar w obrębie płotu uznawany był za bazę. Straszny mętlik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2008 o 18:04, Crew 900 napisał:

W patchu 1.5.05 jak wchodziłem do Doliny Mroku to była ta awantura . Koleś prosi mnie
żebym zobaczył co się stało z oddziałem wolności , idę zabijam te psy które przylatują
i międzyczasie nie zalicza mi tego zadania , które w patchu 1.5.04 zaliczane było , tzn.
nie chce mi wykonać zadania

Musisz wybić również wszystkie bestie które kręcą się w pobliżu, są z 4 takie grupy jeśli nie pomogło by ich zabicie to raczej bug ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poiformujcie mnie proszę, czy wyszły już jakieś patche do Clear Sky? Bo wiem że gra jest solidnie zabugowana i widzę że powtarza się sytuacja z czasów pierwszego Stalkera, kiedy to po wydaniu kilku patchy, gra była o wieeeele lesza. I właśnie się zastanawiam, czy kupić Clear Sky teraz czy poczekać tak z misiąc, dwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2008 o 21:07, sathorn1 napisał:

Poiformujcie mnie proszę, czy wyszły już jakieś patche do Clear Sky? Bo wiem że gra jest
solidnie zabugowana i widzę że powtarza się sytuacja z czasów pierwszego Stalkera, kiedy
to po wydaniu kilku patchy, gra była o wieeeele lesza. I właśnie się zastanawiam, czy
kupić Clear Sky teraz czy poczekać tak z misiąc, dwa...

Jak ci szkoda forsy i nerwów top poczekaj aż będzie w Platynowej Kolekcji bo co patch znikająstare, ale pojawiają się nowe bugi. Niby grę wreszcie można ukończyć, ale nie można się nią cieszyć tak jak wcześniej, bo wiele mechanizmów nie trybi. Tak więc polecam tylko jeśli chcesz mieć kolejny tytuł odchaczony na liście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Poiformujcie mnie proszę, czy wyszły już jakieś patche do Clear Sky? Bo wiem że gra jest
> solidnie zabugowana i widzę że powtarza się sytuacja z czasów pierwszego Stalkera, kiedy
> to po wydaniu kilku patchy, gra była o wieeeele lesza. I właśnie się zastanawiam, czy
> kupić Clear Sky teraz czy poczekać tak z misiąc, dwa...

A więc informuje ,że lepiej sobie poczekaj.Kupisz taniej i może nie będziesz się denerwował tak jak wiele innych osób.Ja po patchu 1.5.04 miałem częste zwisy do windowsa ,dlatego odłożyłem grę na półkę do patcha następnego.Po zainstalowaniu poprawki 1.5.05 wszystko było dobrze do momentu rozmowy z sidorowiczem w kordonie.Rozmowa za każdym razem kończy się resetem kompa.Zastanawia mnie to ,że każdy ma inne problemy z grą.A Stalker chyba to jedna wersja ,a nie kilka róznych wersji gry.Może każda konfiguracja sprzętu i wersja systemu kompa wpływa inaczej na to dziecko ukraińskich programistów.Co tu dużo pisać ,jeszcze nigdy z żadną grą nie miałem takich problemów.Praktycznie od momentu kupienia do dzisiaj nie mogę sobie pograć.Każdy produkt ma niedoróbki ,ale ten pretenduje do najbardziej niedopracowanego ,jakie kiedykolwiek się pojawiły.Moim zdaniem poczekaj jeszcze ,a może zamiast nerwów ,będziesz miał same miłe wspomnienia z obcowania w strefie skażonego czarnobyla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOILER
Mam problem z misją w Jantarze "Pomów z Zacharowem" . Gdy szedłem m do obozu naukowców musiałem zabić tylko kilku rebeliantów walczących z Stalkerami , a do wypełnienia questu muszę zabić zombie których nigdzie nie ma (z wyjątkiem fabryki obok) . Powinienem dostać subquest o zabici zombie , ale nic takiego nie mam . Czy to kolejny bug? Czy poprostu jakieś niedopatrzenie z mojej strony ?
KONIEC SPOJLERA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować