Zaloguj się, aby obserwować  
qaz11

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky (STALKER: Czyste Niebo) - Temat ogólny

7137 postów w tym temacie

Dnia 14.11.2008 o 21:06, Pablo Querte napisał:

Mam taki dosyć głupi problem... Otóż moim głównym zadaniem jest porozmawianie z dowódcą
oddziału w Magazynach Wojskowych. Tylko którędy się tam dostać? (do tej lokacji of corz)


Chodzi Ci o przejście z Czerwonego Lasu? Jak tak to tak jak na screenie. Jest też drugie przejście przez Wysypisko na północnym krańcu (jest tam brama i posterunek)

20081114211626

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2008 o 19:20, Loganus26 napisał:

Chodzi mi o to że gdy przyłącze się do powinności nie będę mógł kożystać z usług technika
wolności gdyż będzie on moim wrogiem, a z tego co narazie zdążyłem sprawdzić to technik
powinności potrafi ulepszyć broń do przedostatniego elementu( 30% celność bodajże)

a mi raczej chodziło o to, że nie kumam o który karabin ci idzie...mniejsza o to, grunt, by wiedzieć, że każdy technik ma swoją specjalizację, więc po jego opisie dowiesz się czego nie ulepszysz na maxa bez jego pomocy, Wujek Jar ulepsza snajperki(SVD i SVU) i gdy będziesz mu wilkiem tylko takich "karabinów" nie będziesz mógł ulepszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2008 o 21:18, Hristo86 napisał:

> Mam taki dosyć głupi problem... Otóż moim głównym zadaniem jest porozmawianie z
dowódcą
> oddziału w Magazynach Wojskowych. Tylko którędy się tam dostać? (do tej lokacji
of corz)

Chodzi Ci o przejście z Czerwonego Lasu? Jak tak to tak jak na screenie. Jest też drugie
przejście przez Wysypisko na północnym krańcu (jest tam brama i posterunek)

Dzięki Ci :D Myślałem, że ta strzałka prowadzi do lokacji zaznaczonych wyżej xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2008 o 22:21, zadymek napisał:

> Chodzi mi o to że gdy przyłącze się do powinności nie będę mógł kożystać z usług
technika
> wolności gdyż będzie on moim wrogiem, a z tego co narazie zdążyłem sprawdzić to
technik
> powinności potrafi ulepszyć broń do przedostatniego elementu( 30% celność bodajże)

a mi raczej chodziło o to, że nie kumam o który karabin ci idzie...mniejsza o to, grunt,
by wiedzieć, że każdy technik ma swoją specjalizację, więc po jego opisie dowiesz się
czego nie ulepszysz na maxa bez jego pomocy, Wujek Jar ulepsza snajperki(SVD i SVU) i
gdy będziesz mu wilkiem tylko takich "karabinów" nie będziesz mógł ulepszać.


właściwie problem w tym że u technika powinności nie mogę ulepszyć również innych karabinów np kałasza. osobiście uważam że takie ograniczenie jest lekką przesadą i twórcy gry powinni to zmienić.powinność jest chyba bardziej rozwiniętą frakcją niż wolność i chyba stać ich na dobrego technika a z drugiej strony to takie ograniczenie ukierunkowuje nas na wybranie danej frakcji jak dla mnie to brak swobody w podejmowaniu decyzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 09:00, Loganus26 napisał:

właściwie problem w tym że u technika powinności nie mogę ulepszyć również innych karabinów

właściwie to ze wszytkich techników ten z Powinności jest najbardziej unuwersalny, inna rzecz, że do kałasza najlepszym fachowcem jest Wan, a do najbardziej nowoczesnych (np FT200M) Szary.
Fakt, najbardziej uzdolnieni to oni są ...ekspansywnie:)

Dnia 15.11.2008 o 09:00, Loganus26 napisał:

np kałasza. osobiście uważam że takie ograniczenie jest lekką przesadą i twórcy gry powinni
to zmienić.powinność jest chyba bardziej rozwiniętą frakcją niż wolność i chyba stać
ich na dobrego technika a z drugiej strony to takie ograniczenie ukierunkowuje nas na
wybranie danej frakcji jak dla mnie to brak swobody w podejmowaniu decyzji.

Skoro już w grze zaimplementowano wojnę frakcji to chyba logiczne powinny być jakieś ograniczenia, każda ma swoje plusy i minusy i chyba właśnie o to w grze chodzi, bo chyba nie o ideologię czy ekspansję, z której praktyczne nic nie mamy poza nagrodą za rozwalenie bazy. Gdyby każdy miał to samo to wybór frakcji byłby zabiegiem kosmetycznym, a tak... no cóż,wreszcie wybór jest wyborem: ma realne konsekwencje i wymaga zastanowienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 10:59, Shabranigdo napisał:

Wtam, zastanawiam się czy ktoś z Was miał okazje grać w tego moda: http://stalker.filefront.com/file/CS_Redux;95136
no bo jestem ciekawy czy to tylko ja mam takie problem z tym modem czy wy też? Bynajmniej
nie chodzi mi o CTD, ale o poziom trudności. Nawet na novice z tym modem zwykły mutant
zabija mnie w 2 ciosach.

Obecnie jestem w na poziomie Garbage, no i planowałem zabić bandytów w tej pierwszej
placówce aby zyskać dostęp do pozstałej strefy dla stalkerów, no ale tu niespodzianka
bandytów posiekało 10 zmutownych świń i 3 snorki. Ja teraz stoje na jakimś samochodzie
otoczony przez te mutanty i pomysłu niemam co robić... Próbowałem czekać przez godzine
ale stalkerzy nie przyszli z pomocą, zato bandyci jak najbardziej tylko że zginli zanim
zaczeli oddać pierwszy strzał...

Jak ktoś przeszedł gre z tym modem to byłbym wdzięczny za info. co czeka mnie dalej.



Masz jeszcze tego CS Redux na dysku? Jeśli masz, to proszę, zuploaduj go i odpowiedz linkiem( z filefronta link już nie działa - przekierowywuje na główną strone). Z góry dziękuję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2008 o 14:44, Bezimieny130 napisał:

Masz jeszcze tego CS Redux na dysku? Jeśli masz, to proszę, zuploaduj go i odpowiedz
linkiem( z filefronta link już nie działa - przekierowywuje na główną strone). Z góry
dziękuję ;)



tu jest 0.97 --> http://www.mediafire.com/?mgicxnn9nms
a tu patch 0.97b --> http://www.mediafire.com/?xnnn1et0xxn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

michak55 - to nie tablica ogłoszeń ;)

Postanowiłem znowu zagłębić się w Zonę, tak więc sięgnąłem po kolejną część STALKERa. Cień Czarnobyla zabił mnie klimatem. W Clear Sky jest podobnie, aczkolwiek motam się trochę w tej grze. Jestem na początku, na bagnach. Próbuję je całkowicie oczyścić z sił nieprzyjaciela. I wszystko szło gładko, do momentu w którym zauważyłem, że nie przynależę do żadnej frakcji :/ nie wiem co zrobiłem :/ Jak do niej powrócić? Faktycznie trochę denerwujące te wojny frakcji. Irytują mnie jeszcze poboczne misje typu, przynieś mi naboje, przynieś mi granaty etc. i trzeba latać i szukać :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2008 o 18:54, 88Bonzo napisał:

Postanowiłem znowu zagłębić się w Zonę, tak więc sięgnąłem po kolejną część STALKERa.
Cień Czarnobyla zabił mnie klimatem. W Clear Sky jest podobnie, aczkolwiek motam się
trochę w tej grze. Jestem na początku, na bagnach. Próbuję je całkowicie oczyścić z sił
nieprzyjaciela. I wszystko szło gładko, do momentu w którym zauważyłem, że nie przynależę
do żadnej frakcji :/ nie wiem co zrobiłem :/ Jak do niej powrócić? Faktycznie trochę

wystarczy, że wygrałeś wojnę frakcji na bagnach i od razu ciewywalają z Czystego Nieba, taki jest scenariusz i nic nie poradzisz.
Oczywiście jeśli nie wygrałeś wojny frakcji to masz po prostu buga. Tak czy inaczej nie możesz wrócić do CN.

BTW W info do patcha 1.5.07 stoi , że doano do gry nowe przedmioty. Ja na razie zgarnąłem ciężki pancerz Czystego Nieba, zauważyl ktoś więcej takich rzeczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2008 o 18:54, 88Bonzo napisał:

michak55 - to nie tablica ogłoszeń ;)

Postanowiłem znowu zagłębić się w Zonę, tak więc sięgnąłem po kolejną część STALKERa.
Cień Czarnobyla zabił mnie klimatem. W Clear Sky jest podobnie, aczkolwiek motam się
trochę w tej grze. Jestem na początku, na bagnach. Próbuję je całkowicie oczyścić z sił
nieprzyjaciela. I wszystko szło gładko, do momentu w którym zauważyłem, że nie przynależę
do żadnej frakcji :/ nie wiem co zrobiłem :/ Jak do niej powrócić? Faktycznie trochę
denerwujące te wojny frakcji. Irytują mnie jeszcze poboczne misje typu, przynieś mi naboje,
przynieś mi granaty etc. i trzeba latać i szukać :/

Po wyjściu z bagien zrób kilka misji dla stalkerów i zagadaj do ich szefa o dołączenie do nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dostać się do bunkra naukowców w Jantarze ? trzeba jakiegoś dodatkowego questa zrobić czy coś ? byłem w instytucie badawczym i pomyślałem, że artefakty sprzedam bo akurat z kasy okradły mnie złodzieje a w kieszenie zostało raptem 500 rubli. Jako, że do jantaru doszedłem o 2 rano a w Cieniu Czarnobyla drzwi do bunkra wtedy zawsze były zamknięte poczekałem do 7 ale drzwi są dalej zamknięte, gdzieś przeczytałem, że trzeba wybić wszystkie zombiaki ale teren jest czysty a zombi panoszą się tylko w fabryce a mi się tam nie uśmiecha iść z uszkodzonym sprzętem. MAM NAJNOWSZEGO PACZA 1.7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2008 o 22:50, D2ag0n napisał:

Jak dostać się do bunkra naukowców w Jantarze ? trzeba jakiegoś dodatkowego questa zrobić
czy coś ? byłem w instytucie badawczym i pomyślałem, że artefakty sprzedam bo akurat
z kasy okradły mnie złodzieje a w kieszenie zostało raptem 500 rubli. Jako, że do jantaru
doszedłem o 2 rano a w Cieniu Czarnobyla drzwi do bunkra wtedy zawsze były zamknięte
poczekałem do 7 ale drzwi są dalej zamknięte, gdzieś przeczytałem, że trzeba wybić wszystkie

ano podobno trzeba... ale ja wytłukłem tylko te po drodze do bunkra a drzwi i tak były odblokowane.

Dnia 16.11.2008 o 22:50, D2ag0n napisał:

zombiaki ale teren jest czysty a zombi panoszą się tylko w fabryce a mi się tam nie uśmiecha
iść z uszkodzonym sprzętem. MAM NAJNOWSZEGO PACZA 1.7.

To sobie odpuść bo ceny na artefakty są tam nędzne- najlepiej się obłowisz u Sidorovicza(3/4 ceny)- co gorsza, Sacharov nie skupuje broni:(
No i sprzętu sobie tam nie naprawisz więc i tak musisz wrócić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2008 o 22:50, D2ag0n napisał:

Jak dostać się do bunkra naukowców w Jantarze ?


Teoretycznie powinien byc ten problem w tym patchu rozwiazany. U mnie wczesniej pomoglo wybicie z okolic bunkra wlasnych ludzi. Jak juz nie bylo ziuelonych kropek to sie nagle bunkier otworzyl ale nie bylo tez negatywnych konsekwencji. Nikt mnie nie atakowal z tego powodu itd.
Zrob sejwa i sproboj, wystarczy w najblizszej okolicy bunkra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2008 o 09:45, argoth napisał:

> Jak dostać się do bunkra naukowców w Jantarze ?

Teoretycznie powinien byc ten problem w tym patchu rozwiazany. U mnie wczesniej pomoglo
wybicie z okolic bunkra wlasnych ludzi. Jak juz nie bylo ziuelonych kropek to sie nagle
bunkier otworzyl ale nie bylo tez negatywnych konsekwencji. Nikt mnie nie atakowal z
tego powodu itd.
Zrob sejwa i sproboj, wystarczy w najblizszej okolicy bunkra.


Zabiłem najpierw tych koło bunkra i nic potem tych koło tej rury dalej nic w końcu wybiłem wszystkich stalkerów tak, że zostały tylko zombie w fabryce i co ? drzwi dalej zamknięte :D chyba dam sobie spokój sevę już mam, tylko mam nadzieję, że tam u nich niema jakiegoś ważnego questa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2008 o 17:19, D2ag0n napisał:

Zabiłem najpierw tych koło bunkra i nic potem tych koło tej rury dalej nic w końcu wybiłem
wszystkich stalkerów tak, że zostały tylko zombie w fabryce i co ? drzwi dalej zamknięte
:D chyba dam sobie spokój sevę już mam, tylko mam nadzieję, że tam u nich niema jakiegoś
ważnego questa ?

no wiesz:
1. Kombinezon SEVA to najmniejsza z atrakcji w laboratorium polowym
2. Na Twoim miejscu jednak bym spojrzał na znacznik głównego questa, bo jeśli to nie on Cię zawiódł nad Jantar to na pewno to zrobi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2008 o 17:19, D2ag0n napisał:

Zabiłem najpierw tych koło bunkra i nic potem tych koło tej rury dalej nic w końcu wybiłem
wszystkich stalkerów tak, że zostały tylko zombie w fabryce i co ? drzwi dalej zamknięte
:D chyba dam sobie spokój sevę już mam, tylko mam nadzieję, że tam u nich niema jakiegoś
ważnego questa ?


No to masz nieprzyjemny błąd. Jest jeszcze minimalna szansa, że któryś z zabitych ciągle ''ma drgawki'' i trzeba go dobić. Ale to raczej mało prawdopodobne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2008 o 21:01, argoth napisał:

> Zabiłem najpierw tych koło bunkra i nic potem tych koło tej rury dalej nic w końcu
wybiłem
> wszystkich stalkerów tak, że zostały tylko zombie w fabryce i co ? drzwi dalej zamknięte

> :D chyba dam sobie spokój sevę już mam, tylko mam nadzieję, że tam u nich niema
jakiegoś
> ważnego questa ?

No to masz nieprzyjemny błąd. Jest jeszcze minimalna szansa, że któryś z zabitych ciągle
''ma drgawki'' i trzeba go dobić. Ale to raczej mało prawdopodobne :(


Nie miał bo byłby na czerwono na mapce zaznaczony a ja ich doszczętnie wyrżnąłem, no cóż, no to Stalker na półkę i czekam na kolejnego pacza xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2008 o 22:43, D2ag0n napisał:

Nie miał bo byłby na czerwono na mapce zaznaczony a ja ich doszczętnie wyrżnąłem, no
cóż, no to Stalker na półkę i czekam na kolejnego pacza xD

a może odpuść sobie Jantar, o ile nie zaprowadził ciętam główny wątek to nie ma sensu sietam szwędać. Wróc sobie do dajmy na to Kordonu, wyczyść bazę wojskową, zrób kilka pobocznych questów i wróc za kilka dni, zwykle to pomaga-ja tak miałem ze zwiechami na Wysypisku tuż po tym jak bandyci mnie skroili.. Miałem save sprzed rabunku i odpuściłem na trochę, porobiłem co się dało w Agro i wróciłem...no i teraz wszytko działa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować