Zaloguj się, aby obserwować  
qaz11

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky (STALKER: Czyste Niebo) - Temat ogólny

7137 postów w tym temacie

Dnia 17.09.2008 o 11:28, bart31 napisał:

Mam pytanie. W wersji S.T.A.L.K.E.R. Clear Sky bez patcha, można było otrzymywać dodatkowe
zadania od Stalkerów ( przyniesienie amunicji itp) po wgraniu Patcha jest mniej tego
typu zadań... w Kordonie. Czy tak się dzieje bo patch poprawił czy też może losowo jest
generowana możliwość otrzymywania zadań.

ja sobie nie przypominam, żebym dostawał takie zadania od kogokolwiek innego niż Powinność i Stalkerzy, ale może za żadko gadałem z innymi. W każdym razie to wydająsiebyć losowe zadania, tak samo jak z apteczkami itp. Aczkolwiek np. w Magazynach dostałem zadanie znalezienia amunicji do snajperki i znalazłem questową amunicję(nie można jej było sprzedać) wiec pewnie są też i takie zaplanowane z góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2009 o 23:45, zadymek napisał:

> Mam pytanie. W wersji S.T.A.L.K.E.R. Clear Sky bez patcha, można było otrzymywać
dodatkowe
> zadania od Stalkerów ( przyniesienie amunicji itp) po wgraniu Patcha jest mniej
tego
> typu zadań... w Kordonie. Czy tak się dzieje bo patch poprawił czy też może losowo
jest
> generowana możliwość otrzymywania zadań.
ja sobie nie przypominam, żebym dostawał takie zadania od kogokolwiek innego niż Powinność
i Stalkerzy, ale może za żadko gadałem z innymi. W każdym razie to wydająsiebyć losowe
zadania, tak samo jak z apteczkami itp. Aczkolwiek np. w Magazynach dostałem zadanie
znalezienia amunicji do snajperki i znalazłem questową amunicję(nie można jej było sprzedać)
wiec pewnie są też i takie zaplanowane z góry.

Ja w Stalkerze z patchem miałem bardzo mało zadąń od frakcji Stalkerzy, zeby przynieś amunicję czy apteczki. Duzo bylo zadań natomiast od Czystego Nieba z amunicją z patchami jak i bez. U Stalkerow cienko z tym jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dla Was ciekawostkę, nie wiem czy to było poruszane wześniej, ale na bagnach jest ukryty poziom, można tam znależc z tego co wiem bardzo fajny artefakt dzieki, ktoremu można nosić więcej, tylko trzeba mieć lepszy wykrywacz, nie ten "Echo"jakiś inny, podobno gdzieś dalej można go znaleźc czy kupić. Byłem w tym ukrytym poziomie,ale z wykrywazem echo i artefakt mi sie nie pojawil, natomiast na filmach widzialem ze ty przy tym lepszym wykrywaczu pojawił sie od razu. Zycze udanych łowów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2009 o 01:09, kulczyk1983 napisał:

Mam dla Was ciekawostkę, nie wiem czy to było poruszane wześniej, ale na bagnach jest
ukryty poziom, można tam znależc z tego co wiem bardzo fajny artefakt dzieki, ktoremu
można nosić więcej, tylko trzeba mieć lepszy wykrywacz, nie ten "Echo"jakiś inny, podobno
gdzieś dalej można go znaleźc czy kupić. Byłem w tym ukrytym poziomie,ale z wykrywazem
echo i artefakt mi sie nie pojawil, natomiast na filmach widzialem ze ty przy tym lepszym
wykrywaczu pojawił sie od razu. Zycze udanych łowów

wieeemy:)
ja tam wpadłem na poziomie trudności stalker i też nie było Grawi, za to wcześniej jak grałem na Weteranie już było.

BTW Jak gdzieś jest jakiś artefakt, to znajdziesz go niezależnie od tego jaki masz detektor, po prostu z lepszym detektorem znajduje się go łatwiej- wiesz, niektóre potrafią sobie wędrować i byle czym ich nie namierzysz (tak łatwo). Świetnie widać ten ruch właśnie na wykrywaczu Echo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2009 o 02:02, zadymek napisał:

> Mam dla Was ciekawostkę, nie wiem czy to było poruszane wześniej, ale na bagnach
jest
> ukryty poziom, można tam znależc z tego co wiem bardzo fajny artefakt dzieki, ktoremu

> można nosić więcej, tylko trzeba mieć lepszy wykrywacz, nie ten "Echo"jakiś inny,
podobno
> gdzieś dalej można go znaleźc czy kupić. Byłem w tym ukrytym poziomie,ale z wykrywazem

> echo i artefakt mi sie nie pojawil, natomiast na filmach widzialem ze ty przy tym
lepszym
> wykrywaczu pojawił sie od razu. Zycze udanych łowów
wieeemy:)
ja tam wpadłem na poziomie trudności stalker i też nie było Grawi, za to wcześniej jak
grałem na Weteranie już było.

BTW Jak gdzieś jest jakiś artefakt, to znajdziesz go niezależnie od tego jaki masz detektor,
po prostu z lepszym detektorem znajduje się go łatwiej- wiesz, niektóre potrafią sobie
wędrować i byle czym ich nie namierzysz (tak łatwo). Świetnie widać ten ruch właśnie
na wykrywaczu Echo.


Grałem na veteranie, ale niestety z powodu bledu gry musze zaczac ja od nowa. Dzieki za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2009 o 01:09, kulczyk1983 napisał:

Mam dla Was ciekawostkę, nie wiem czy to było poruszane wześniej, ale na bagnach jest
ukryty poziom, można tam znależc z tego co wiem bardzo fajny artefakt dzieki, ktoremu
można nosić więcej, tylko trzeba mieć lepszy wykrywacz, nie ten "Echo"jakiś inny, podobno
gdzieś dalej można go znaleźc czy kupić. Byłem w tym ukrytym poziomie,ale z wykrywazem
echo i artefakt mi sie nie pojawil, natomiast na filmach widzialem ze ty przy tym lepszym
wykrywaczu pojawił sie od razu. Zycze udanych łowów

W tym samym miejscu jest też ukryty detektor Wieles.
http://www.youtube.com/watch?v=jAYU48dyI0k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2009 o 17:58, Bishoop napisał:

Sorki za posta pod postem.. Zna ktoś jakiegoś dobrego fixa, który naprawia crashe do
windy.

U mnie dopiero jak zainstalowałem Service Pack 3 do Windy crashe odpuściły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, zacząłem grać od nowa w Stalkera Clear sky i właśnie o to sie sprawa rozchodzi. Jak to jest z tym wyjściem z Bagien na Kordon. Wychodzi sie koło posterunku wojskowego. Co sie dalej robi, jak chce isc dalej to wojsko we mnie nawala z karabinu. Czytałem gdzies na forum ze niby trzeba poczekac az wojskowy do Ciebuie podejdzie, ale zaden wojskowy do mnie nie idzie . Jak ostatnio zabilem wojskowego przy wyjsciu z Bagien to sie quest nie aktywował, jeden z głownych ,pisalem o nim wcześniej na forum. Moze mi ktos powidzic o co w tym chodz, jak to jest z tym dalej, z gory dzieki. Nie wiem czy to jest jakas roznicza gram na veteraniei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 02:03, kulczyk1983 napisał:

Mam pytanie, zacząłem grać od nowa w Stalkera Clear sky i właśnie o to sie sprawa rozchodzi.
Jak to jest z tym wyjściem z Bagien na Kordon. Wychodzi sie koło posterunku wojskowego.
Co sie dalej robi, jak chce isc dalej to wojsko we mnie nawala z karabinu. Czytałem gdzies
na forum ze niby trzeba poczekac az wojskowy do Ciebuie podejdzie, ale zaden wojskowy

ależ pójdą, anwet usłyszysz jak dostają rozkaz...z tym,że lepiej, żeby cię tam wtedy nie było:)

Dnia 08.01.2009 o 02:03, kulczyk1983 napisał:

do mnie nie idzie . Jak ostatnio zabilem wojskowego przy wyjsciu z Bagien to sie quest
nie aktywował, jeden z głownych ,pisalem o nim wcześniej na forum. Moze mi ktos powidzic
o co w tym chodz, jak to jest z tym dalej, z gory dzieki. Nie wiem czy to jest jakas
roznicza gram na veteraniei

ale jak to zabiłeś przy wyjściu, czyli jednak podeszli do ciebie?
Cóż jeśli idzie o przejście do Kordonu to ja wolałbym przmknąć się drugim przejściem i ryzykować p[odpadnięcie Stalkerom niż znowu użerać się z RP 74. No ,zle jak tak wolisz: przede wszstkim nie staruj tam w nocy bo oprator KMu wydaje się widzieć w ciemnościach i jego celność nie spadnie, a ty nie znajdziesz sterty głazów poniżej wyjścia. No więc musisz pokazac się KMowcowi i schować za drzewem, jak ogień KMu ucichnie lecisz dookoła drzewa i zygzakiem na dół wprost na KM, byłe do głazów i tam możesz się schronisz przed jego ogniem. Od nich już masz nieco łatwiej bo trzeba lecieć w lewo do zwalonego drzewa. Jeśli uda ci się przeczołgać pod nim to masz już tylko prosty sprint do Wioski Kotów i Sidorovicza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 01:25, zadymek napisał:

U mnie dopiero jak zainstalowałem Service Pack 3 do Windy crashe odpuściły.


Już pobieram, może coś pomoże. Chodziło mi raczej o coś podobnego do SCriptfix w poctaci moda, który mółbym wrzucić do gamedata/scripts. Jedyny jaki znalazłem jest do łatki 1.5.05. Z 1.5.07 nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 02:15, zadymek napisał:

> Mam pytanie, zacząłem grać od nowa w Stalkera Clear sky i właśnie o to sie sprawa
rozchodzi.
> Jak to jest z tym wyjściem z Bagien na Kordon. Wychodzi sie koło posterunku wojskowego.

> Co sie dalej robi, jak chce isc dalej to wojsko we mnie nawala z karabinu. Czytałem
gdzies
> na forum ze niby trzeba poczekac az wojskowy do Ciebuie podejdzie, ale zaden wojskowy

ależ pójdą, anwet usłyszysz jak dostają rozkaz...z tym,że lepiej, żeby cię tam wtedy
nie było:)
> do mnie nie idzie . Jak ostatnio zabilem wojskowego przy wyjsciu z Bagien to sie
quest
> nie aktywował, jeden z głownych ,pisalem o nim wcześniej na forum. Moze mi ktos
powidzic
> o co w tym chodz, jak to jest z tym dalej, z gory dzieki. Nie wiem czy to jest jakas

> roznicza gram na veteraniei
ale jak to zabiłeś przy wyjściu, czyli jednak podeszli do ciebie?
Cóż jeśli idzie o przejście do Kordonu to ja wolałbym przmknąć się drugim przejściem
i ryzykować p[odpadnięcie Stalkerom niż znowu użerać się z RP 74. No ,zle jak tak wolisz:
przede wszstkim nie staruj tam w nocy bo oprator KMu wydaje się widzieć w ciemnościach
i jego celność nie spadnie, a ty nie znajdziesz sterty głazów poniżej wyjścia. No więc
musisz pokazac się KMowcowi i schować za drzewem, jak ogień KMu ucichnie lecisz dookoła
drzewa i zygzakiem na dół wprost na KM, byłe do głazów i tam możesz się schronisz przed
jego ogniem. Od nich już masz nieco łatwiej bo trzeba lecieć w lewo do zwalonego drzewa.
Jeśli uda ci się przeczołgać pod nim to masz już tylko prosty sprint do Wioski Kotów
i Sidorovicza.



Dzieki za info. Jesli chodzi o tego wojskowego to jak gralem pierwszy raz to jak tylko zobaczyelm wojskowego to od rau go zabilem, gdyz pomyslalem wojskowy - wróg, jeszce je kSidorowicz powiedzial, ze z ich strony moge spodziewc sie jedynie smierci to po co czekac od razu go rozwalilem. Sprobuje mtam pojsz w dzien moze ajkis wojsklowy do mine podejdzie, a jak nie to zaryzykuje drugim przejsiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorki za posta pod postem, ale jak gralem pierwszy i juz bylem w Kordonie t oznalazlem dobry sposob na wojskowych na posterunku, przynajmniej u mnie sie to udalo. Poszedlem w nocy w kierunku posterunku, szedłem po lewej stroniejak idzie ogrodzenie d okonca i jak sie konczy to w prawo az do zwalonego pnia. Nie pamietam czy poszedlem na nim czy w pod nim, ale fakt, że zmalazlem sie na tylach bazy. Zaszedlem ich od tylu i szczelalem do nich za ogrodzenia. Możliwe, że miałem jakis blad gry gdyz zolnierze wychodzili i stali tylem do mnie. jak komuś udało się mnie zauważyć to bieglem za okliczne krzaki. I tak w kolko. Jak macie ten sam blad to mozna sie niezle oblowic. Za karabiny, ktore wzialem od martwych zolnierzy (musialem prztchodzic kika razy bo duzo tego było) kupilem sobie kostium "Wschód Słońca" od Sidorowicza. Może to troche nie fair, lae trzeba sobie jakoś radzić, Zonea rządzi sie swoimi prawami. Jak by komus sie udało to dajcie znak czy tyylko u mnie tak było czy u kogoś jeszcze. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 10:01, kulczyk1983 napisał:

Dzieki za info. Jesli chodzi o tego wojskowego to jak gralem pierwszy raz to jak tylko
zobaczyelm wojskowego to od rau go zabilem, gdyz pomyslalem wojskowy - wróg, jeszce je
kSidorowicz powiedzial, ze z ich strony moge spodziewc sie jedynie smierci to po co czekac
od razu go rozwalilem. Sprobuje mtam pojsz w dzien moze ajkis wojsklowy do mine podejdzie,
a jak nie to zaryzykuje drugim przejsiem


Mam wrażenie, że się pogubiłeś.. Zadymkowi chodziło o to, że z bagien są dwa przejścia do Kordonu jedno z południowego gospodarstwa przechodzisz do Kordonu i znajdujesz się w tunelu z niego masz pójść do Sidorowicza, ale jak wychodzisz z tunelu wtedy strzela do Ciebie żołnierz RKM i nie sposób z nim wygrać musisz zrobić tak jak napisał Tobie Zadymek z przejściem. Druga droga z bagien do kordonu to z parku maszynowego idziesz na północny wschod do gospodarstwa gdzie są bandyci i tam po zabiciu ich możesz przejść do kordonu. Musisz uważać zeby nie spotkac stalkerów bo będą do ciebie strzelac ... idziesz do sidorowicza, a dopiero potem do bazy stalkerów. Żołnierza w tunelu pod drogą nie zabijaj bo może mieć związek z zadaniem znalezienia walizki ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 10:01, kulczyk1983 napisał:

Dzieki za info. Jesli chodzi o tego wojskowego to jak gralem pierwszy raz to jak tylko
zobaczyelm wojskowego to od rau go zabilem, gdyz pomyslalem wojskowy - wróg, jeszce je
kSidorowicz powiedzial, ze z ich strony moge spodziewc sie jedynie smierci to po co czekac
od razu go rozwalilem. Sprobuje mtam pojsz w dzien moze ajkis wojsklowy do mine podejdzie,
a jak nie to zaryzykuje drugim przejsiem

mam nadzieję, że wyzbędziesz się tego nawyku bo później sobie napytasz biedy u bandytów: w zasadzie 90% graczy od razu strzela do "czerwonych" celów, ale czasem warto ich ominąć by nie wejść w zatarg z ich neutalnymi kolegami w bazie lub tak jak już wyżej napisaono nie przerżnąć jakiegoś zadana-chociaż najprawdopodobniej po zabiciu szer. Trusi i tak znajdziemy walizke z towarem przy jego zwłokach, w każdym razie ja tak nie próbowałem, więc nie wiem na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patch 1.5.08.
Generalnie to kiszka bo nic ciekawego nie zawiera. Brak poprawek do trybu single player wkurza na maksa. Może 1.5.09 coś konkretnego w tym kierunku będzie poprawiał. Jak w ogóle wyjdzie... Nawet listy zmian nie ma po polsku po dokonaniu instalacji.

V1.5.08
Saved games
1.5.04 - 1.5.07 saved games will be compatible with patch 1.5.08.

Game changes
- Added the possibility for admins to take screenshots of a player''s screen (as an anti-wallhack-cheats measure) by console commands (make_screenshot, screenshot_all).

- Fixed bug with banning the players.

- Fixed bug with saving the rank and money amount of the player upon the round restart (if the player deliberately closed the game process in the task manager, and then reconnected).

- Increased the stability of the network play.

Download:
http://files.filefront.com/STKCS+v1508+for+pack+efigs+patch+any+8zip/;12908029;/fileinfo.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dzisiał właśnie szukałem tego patcha (wcześniej). Grałem w multi i zoabaczyłem jeden serwer na 1.5.08. Jeśli chodzi o łatki do singla to możemy już chyba o nich zapomnieć..
______________

Dnia 08.01.2009 o 18:01, Vormulac napisał:

Czyli w sumie patch tylko do multi :/
EDIT: Przydałaby się poprawa wojen frakcji bez modowania.


heyboy ---> polecam http://stalker.filefront.com/file/Faction_Commander;96725

20090108181114

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować