Zaloguj się, aby obserwować  
qaz11

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky (STALKER: Czyste Niebo) - Temat ogólny

7137 postów w tym temacie

Dnia 10.01.2009 o 12:59, Irc100 napisał:

> Z tego co pamiętam jest to nagroda za

Spoiler

opuszczenie mostu do Limańska

.
> Jak na mój gust najlepsze jest GP 37
>

A gdzie można dostać gp37?

To też jest nagroda za wykonanie questa (Stalkerzy w Magazynach Wojskowych), tym razem za przyniesienie artefaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 13:03, Irc100 napisał:

Ok czyli teraz ulepszyć TRs 301 a potem gp 37. Wielkie dzięki.


Polecam Ci zmienić TRs''a pod ammo kalibru 39 mm. Jest zdecydowanie bardziej powszechna niż 45 mm, no może poza Magazynami Wojskowymi i Czerwonym Lasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 12:33, Irc100 napisał:

Witam. Chcę się poradzić w jednej sprawie. Mam 3 rodzaje karabinów. Nie wiem który wybrać.
Potrzebuję czegoś co po ulepszeniu będzie strzelać heady. Czyli jednym słowem w ulepszeniu
będę szedł w celność a nie szybkostrzelność. Który z nich się najlepiej spisze?


Ja przez całą grę miałem ulepszonego na maxa Il 86. Super giwerka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 13:03, Irc100 napisał:

Ok czyli teraz ulepszyć TRs 301 a potem gp 37. Wielkie dzięki.

bo ja wiem, niktórzy chwalili się, że całą grę przeszli na jednym ulepszonym kałachu, jesli nagle nie odczujesz potrzeby to chyba też możesz trzymać się cały czas TRs''a. Ja różnicę zauważyłem dopiero w porównaniu z FT200M, GP37 to strata kasy-w dziale snajperskim, bo jeśli do szturmu to jest boski z uwagi na wysoką szybkostrzelność i wbudowany celownik optyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 13:08, marekl1975 napisał:

Ja przez całą grę miałem ulepszonego na maxa Il 86. Super giwerka!

eee, ciężkie to i strasznie się zacina, taki zachodni obokan, podobno pierwszy strzał ma wyjątkowo celny, ale nie zauważa się tego w grze.

PS Nie sprawdzałem, ale czy da się go przerobić na ammo 5,45 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2009 o 12:36, kulczyk1983 napisał:

mam pytanko, tez mieliscie takie cos w Stalkerze, ze: gralem w stalkera clear sky. Przeszedlem
do Kordonu Clear sky bylo na maxa moimi moimi przyujaciolmi wg. tego licznuika przyjaciel
wrogowei. Po wykonaniu zadan dla Stalkerow przylaczylem sie do nich. Wtedy jesze Clear
sky byli moimi przyjacoilmi. Wylaczylem gre, wlaczylem ja za jakis czas. Przyjazn Clear
sky znikla zmalala do zera, poza tym na ich tereenie pojawilo sie od groma mutantow.
Mam pytanie czy u was bylo tak samo czy inaczej, czy to kolejny bug gry. Mam zainstalowanego
patcha 1504


Gdy przyłączyłem się do Stalkerów w Kordonie, to automatycznie przestałem być przyjacielem Czystego Nieba. Zawsze tak jest gdy przyłączasz się do nowej frakcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 13:16, zadymek napisał:

> Ja przez całą grę miałem ulepszonego na maxa Il 86. Super giwerka!
eee, ciężkie to i strasznie się zacina, taki zachodni obokan, podobno pierwszy strzał
ma wyjątkowo celny, ale nie zauważa się tego w grze.

PS Nie sprawdzałem, ale czy da się go przerobić na ammo 5,45 ?


Il 86 jest nienajgorszy. Fakt, ze potrafi się zaciąć, ale nie jest najgorzej. zmodyfikowałem go tak, że zmniejszyłem odrzut, poprawiłem lunetę i waliłem z niego jak ze snajpery! Bardzo wygodną modyfikacją jest też zwiększenie magazynka do 45 naboi. Da się go przerobić na amunicję 5,45, ale ja tego jakoś nie robiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 13:14, zadymek napisał:

bo jeśli do szturmu to jest boski z uwagi na wysoką szybkostrzelność i wbudowany celownik
optyczny.


FT200M jest jeszcze bardziej szybkostrzelny. Zarówno FT200M jak i GP37 można na tyle zupgradeować, że różnica między nimi się zaciera. Obie bronie są z natury szturmowe. Za plus FT200M uważam wbudowany granatnik dzięki czemu przy modyfikowaniu np. GP 37 nie rezygnujemy z celności na rzecz podlufowego montażu granatnika. A od TRs''a lepszy dla mnie jest SGI 5k. Z celownikiem x4 i granatnikiem zostawia w tyle TRs''a.
Wiadomo, są gusta i guściki.

PS. Da się go przerobić na 5.45x39

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 13:08, marekl1975 napisał:

> Witam. Chcę się poradzić w jednej sprawie. Mam 3 rodzaje karabinów. Nie wiem który
wybrać.
> Potrzebuję czegoś co po ulepszeniu będzie strzelać heady. Czyli jednym słowem w
ulepszeniu
> będę szedł w celność a nie szybkostrzelność. Który z nich się najlepiej spisze?


Ja przez całą grę miałem ulepszonego na maxa Il 86. Super giwerka!


Jedna z mniej przydatnych giwer jedyny plus to wbudowany celownik. Porównywalna jest z AK-74 i celownikiem ale nic specjalnego. TRs maksymalnie na celność świetna broń, jedyna wada to szybko się zużywa i zacina, zatem często trzeba go naprawiać i od razu przerobić na ammo od kałacha. Na limański i elektrownię polecam TRs''a max w celność Vintara BC max celność i buldoga, przed wejściem do elektrowni zostaw sobie Vintara i nieco pestek, a resztę wywal bo niema sensu nosić zbędnego żelastwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 13:29, ASTAR12 napisał:

przed wejściem do elektrowni zostaw sobie Vintara i nieco pestek,
a resztę wywal bo niema sensu nosić zbędnego żelastwa.


Po Ci Wintar skoro dostaniesz z tego co pamiętam od Lebediewa działko Gaussa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 13:23, Bishoop napisał:

FT200M jest jeszcze bardziej szybkostrzelny. Zarówno FT200M jak i GP37 można na tyle
zupgradeować, że różnica między nimi się zaciera. Obie bronie są z natury szturmowe.

Ja przerobiłem FT200M na snajperkę i był na prawdę boski
Jak już napisałeś FT ma fabrycznie zamontowany granatnik, a to już coś znaczy. Można w nim zamontować lepszą lunetę i to też coś znaczy. Może być snajperski i szurmowy zarazem i to chyba też coś znaczy:)

Dnia 10.01.2009 o 13:23, Bishoop napisał:

A od TRs''a lepszy dla
mnie jest SGI 5k. Z celownikiem x4 i granatnikiem zostawia w tyle TRs''a.

Hm, ciekawe, celownik i granatnik na raz? Da się tak?
Jak dla mnie celownik 4x nie nadaje się do operacji szturmowych, zkolei gdy porównać SGI i TRs jako snajperki to zgadnij kto wygrywa?

Dnia 10.01.2009 o 13:23, Bishoop napisał:

Wiadomo, są gusta i guściki.

Nom.

PS Ja spory kawałek Limańska przeszedłem z Korą i Viperem 5 (oczywiście wszystko tłumione) -swoją drogą to spore obrażenia zadaje w tej grze. Ech, gdyby i do tego dało się zamontować lunetę...
W każdym razie miałem okazję sprawdzić każdą z broni szturmowych-od Vipera po RP 74- w warunkach miejskich i snajperski TRs był najlepszy (granatnik dobry jest na otwartej przestrzeni).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 13:29, ASTAR12 napisał:

na ammo od kałacha. Na limański i elektrownię polecam TRs''a max w celność Vintara BC

Mówimy o tym samym Vintarze, którego kule opadają jakby się strzelało z kuszy? To już chyba nawet RP 47 jest od niego celniejszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze coś zanim znowu zapomnę...
Już dawno korciło mnie by zapytać o następujące kwestie:
1. Czy u Was też większość siatki w płotach jest niewidzialna?
2. Spotkał ktos może w magazynach Wojskowych poziomą anomalię Zwęglacz, która nie zadaje obrażeń
3. A może w gospodarstwie tamże-a także w Czerwonym Lesie, natknęliście się na dziwną anomalię (wyglądem przypomina anomalię psioniczną), która nie zadaje obrażeń, za to w jej obrębie jesteśmy obsypywani jakby gwiazdkami?

20090110135503

20090110135611

20090110135630

20090110135649

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 14:09, Irc100 napisał:

Czy bron zabrana wrogowi i naprawiona jest gorsza od nowej u handlarza?

Dlaczegóż to miała by być gorsza? Jest nawet lepsza, bo zwykle wychodzi taniej. No chyba, że cię nie stać na naprawę, a ta może kosztować. Zawsze lepiej poszukać pukawy w lepszym stanie niż naprawiać doszczętnie zniszczonego gnata. No chyba, że to twoje ulepszone cacuszko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 14:18, zadymek napisał:

> Czy bron zabrana wrogowi i naprawiona jest gorsza od nowej u handlarza?
Dlaczegóż to miała by być gorsza? Jest nawet lepsza, bo zwykle wychodzi taniej. No chyba,
że cię nie stać na naprawę, a ta może kosztować. Zawsze lepiej poszukać pukawy w lepszym
stanie niż naprawiać doszczętnie zniszczonego gnata. No chyba, że to twoje ulepszone
cacuszko:)


Tez znalezione mają takie czerwone paski. Nie wiem czy to oznacza że nowa miała tylko ile ten czerwony pasek a ta znaleziona ma mniej czy co. Ale skoro mówisz że po naprawie jest jak nowa to ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 14:26, Irc100 napisał:

Tez znalezione mają takie czerwone paski. Nie wiem czy to oznacza że nowa miała tylko
ile ten czerwony pasek a ta znaleziona ma mniej czy co. Ale skoro mówisz że po naprawie
jest jak nowa to ok.

rozumiem, że chodzi o stay zaznaczone na czerwono. To jest ... nic innego jak znane z MMO porównanie oręża. Pokazuje ci o ile lepsze/gorsz parametry ma dana broń od tej, którą masz w ręku. Oczywiście zaznaczenie na czerwono oznacza, że jest gorsza, a na zielono, że lepsza. A jak nie masz nic w ręku do porównania, staty będą równo niebieskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 14:37, zadymek napisał:

> Tez znalezione mają takie czerwone paski. Nie wiem czy to oznacza że nowa miała
tylko
> ile ten czerwony pasek a ta znaleziona ma mniej czy co. Ale skoro mówisz że po naprawie

> jest jak nowa to ok.
rozumiem, że chodzi o stay zaznaczone na czerwono. To jest ... nic innego jak znane z
MMO porównanie oręża. Pokazuje ci o ile lepsze/gorsz parametry ma dana broń od tej, którą
masz w ręku. Oczywiście zaznaczenie na czerwono oznacza, że jest gorsza, a na zielono,
że lepsza. A jak nie masz nic w ręku do porównania, staty będą równo niebieskie.


PS Nie sugeruj się za brdzo Stanem, bo w końcu możesz broń naprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 14:39, zadymek napisał:

> >Ja przez większość gry miałem ulepszone Trs''a 301 i Obokana tak,że wyeliminowałem ich najgorsze wady,polepszając je dwukrotnie,ale troszkę się natrudziłem. I tymi brońmi nie zmieniając do nich pestek,grałem spokojnie aż do Limańska,jedynie je naprawiając co jakiś czas.Od Limańska taktyka poszła inna,FT-200M i snajperka dalekosiężna SVD-m2,bo jako,że lubuję się w snajperakch,później miałem ich aż 3 rodzaje.SW-dm2 ulepszony na max celność,FT-200M na snajpe i WIntar BC,który o dziwo bez up''ów był słaby,te pestki leciały strasznie wolno,nie celnie i odrzut sporawy,ale po upach i było git :D szczególnie,że jest cichutki o ma spore obrażenia ^^


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować