Zaloguj się, aby obserwować  
qaz11

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky (STALKER: Czyste Niebo) - Temat ogólny

7137 postów w tym temacie

Dnia 19.01.2009 o 13:23, the kamilos napisał:

mam problem:
jestem w jantarze, mam zdobya PDA jakiegoś stalkera, ale on sobie le?y nie?ywy w siedlisku
potworów, ile bym nie zabi3 ciągle pojawiają sie nowe. wszedzie pe3no anomalii
jak to za3atwia ????????
HELP!!!!!!!!!!
LUDZIE BLAGAM POMÓ�CIE!!!!!!!!!!!!!!

No to bierz PDA i w nogi, innej rady nie ma.
A mutantów nie ma aż tak wielu (co innego zobie), to kwestia walki z psionuicznym psem, czy jak mu tam. On replikuje swój obraz. Jak spojrzysz na radar, to zobaczysz ile tak naprawdę ich jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2009 o 13:23, the kamilos napisał:

mam problem:
jestem w jantarze, mam zdobya PDA jakiegoś stalkera, ale on sobie le?y nie?ywy w siedlisku
potworów, ile bym nie zabi3 ciągle pojawiają sie nowe. wszedzie pe3no anomalii
jak to za3atwia ????????
HELP!!!!!!!!!!
LUDZIE BLAGAM POMӗCIE!!!!!!!!!!!!!!


Ten potwory (nibypsy) są wirtualne (zabijasz je jednym strzałem) ale atakują i odnosisz obrażenia musisz podejść do przodu i zabić tego właściwego - prawdziwego, o ile pamiętam jest on jakby mniej przeźroczysty ...weź sobie przed tą misją dużo apteczek i bandaży, a także amunicji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2009 o 13:23, the kamilos napisał:

mam problem:
jestem w jantarze, mam zdobya PDA jakiegoś stalkera, ale on sobie le?y nie?ywy w siedlisku
potworów, ile bym nie zabi3 ciągle pojawiają sie nowe. wszedzie pe3no anomalii
jak to za3atwia ????????
HELP!!!!!!!!!!
LUDZIE BLAGAM POMÓ�CIE!!!!!!!!!!!!!!


Jeżeli pozwala na to teren za jakieś skały przewrócone drzewo to na nie wejdź to pierwsze unikniesz bezpośredniego ataku na ziemi możesz jedynie zostać zaatakowany skokiem najczęściej właściwego niby psa, podany sposób działa na niemal wszystkie mutanty jedynie snorki mogą jeszcze skoczyć na ciebie. Z wysokości łatwiej eliminować mutanty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie pewnego błędu, wyświetla się po niemiecku:

Die Page-Datei is Deaktiviert oder die DateigoBe reicht nicht aus. Um zu funktionieren braucht das Spiel eine Page-Datei von mindestens 2 GB. Bitte die Systemkonfiguration anpassen, bevor das Spiel erneut gestartet wird.

co znaczy po Polsku (chyba)

Strona pliku niepełnosprawnych lub DateigoBe nie wystarczy. W celu pracy gra potrzebuje pliku strony co najmniej 2 GB. Prosimy o dostosowanie systemu przed gra zaczęła ponownie.


tłumaczył translator wiec za poprawność nie ręczę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 20:15, namiary znane napisał:

Mam pytanie odnośnie pewnego błędu, wyświetla się po niemiecku:

Die Page-Datei is Deaktiviert oder die DateigoBe reicht nicht aus. Um zu funktionieren
braucht das Spiel eine Page-Datei von mindestens 2 GB. Bitte die Systemkonfiguration
anpassen, bevor das Spiel erneut gestartet wird.


co znaczy po Polsku (chyba)

Strona pliku niepełnosprawnych lub DateigoBe nie wystarczy. W celu pracy gra potrzebuje
pliku strony co najmniej 2 GB. Prosimy o dostosowanie systemu przed gra zaczęła ponownie.



tłumaczył translator wiec za poprawność nie ręczę..


W ustawieniach systemowych musisz zwiększyć plik stonicowanai tak a by suma fizycznej pamieci ram i pliku stronicowania byłą większa od 2GB, To samo było w SoC jedna mały dygresja gra się odpali jednak zalecane jest mieć minimum 1GB ramu bo częste wczytywanie danych z pliku stronnicowania zmuli kompa. O ile to możliwe warto zainwestować i zwiększyć ram do 2GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 22:11, ASTAR12 napisał:

W ustawieniach systemowych musisz zwiększyć plik stonicowanai tak a by suma fizycznej
pamieci ram i pliku stronicowania byłą większa od 2GB, To samo było w SoC jedna mały
dygresja gra się odpali jednak zalecane jest mieć minimum 1GB ramu bo częste wczytywanie
danych z pliku stronnicowania zmuli kompa.

Iii, ja grałem zarówno na 512MB, 1GB i 2 GB Ram, zarówwno DDR jak i DDR 2 i w Cieniu Czarnobyla zawsze muliło tak samo, za to w Czystym Niebie chodzi nawet całkiem całkiem (zazwyczaj). W pewnym momencie zacząłem się zastanawiać, czy to mulenie to rzeczywiście kwestia pamięci czy po prostu gra mi grymasi:)
Zastanawia mnie też czy u kogokolwiek któryś S.T.A.L.K.E.R. chodzi płynnie bez przycinek co kilkanaście sekund - podczas biegana wzmaga się to niemiłosiernie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 22:11, ASTAR12 napisał:


W ustawieniach systemowych musisz zwiększyć plik stonicowanai tak a by suma fizycznej
pamieci ram i pliku stronicowania byłą większa od 2GB, To samo było w SoC jedna mały
dygresja gra się odpali jednak zalecane jest mieć minimum 1GB ramu bo częste wczytywanie
danych z pliku stronnicowania zmuli kompa. O ile to możliwe warto zainwestować i zwiększyć
ram do 2GB.


mam ramu 1 GB Tak wiec się spytam gdzie zwiększyć ten plik stronnicowania..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja znowu napisze na temat wydajności. Gra dalej chodzi świetnie :) Czasami szarpnie na jakieś 0.5s aby doczytać przeciwników lub obiekty, ale zupełnie to nie przeszkadza w grze. Nadal jest stabilna jak skała, grałem ostatnio 5 godzin i ani jednej zwiechy lub wywalenia do windy.

Teraz jestem na wysypisku, mam już pancerzyk CS1 ulepszony na maxa i nadal pruję do wrogów ze swojego wspaniałego Viper''a ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 23:33, zadymek napisał:

Zastanawia mnie też czy u kogokolwiek któryś S.T.A.L.K.E.R. chodzi płynnie bez przycinek
co kilkanaście sekund - podczas biegana wzmaga się to niemiłosiernie.

To chyba normalne, że przy dużych mapach będziesz miał doczytywane dane z dysku, i to się raczej nie zmieni jeżeli kolejna część będzie faktycznie miała otwarty teren. Pomogłoby gdyby mieli 64 bitową wersję.

A skoro już przy tym, zgodnie z doniesieniami więcej patchy już nie będzie, GSC pracuje teraz pełną parą nad "następnym projektem".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 23:33, zadymek napisał:

Zastanawia mnie też czy u kogokolwiek któryś S.T.A.L.K.E.R. chodzi płynnie bez przycinek
co kilkanaście sekund - podczas biegana wzmaga się to niemiłosiernie.


Niestety to wymaga sprzętu ja gram na Phenom 9950 BB, 2x2 GB DDR 2 1066 MHz i 4870X2 i na tym potrafi się przyciąć podczas biegania, jak biegniesz po prostej i teren nie jest zbyt zróżnicowany to jest ok ale jak zmienia się mocno otoczenie np. wybiegasz z budynku to ścinka murowana, cały urok tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2009 o 18:23, ASTAR12 napisał:

Niestety to wymaga sprzętu ja gram na Phenom 9950 BB, 2x2 GB DDR 2 1066 MHz i 4870X2
i na tym potrafi się przyciąć podczas biegania, jak biegniesz po prostej i teren nie
jest zbyt zróżnicowany to jest ok ale jak zmienia się mocno otoczenie np. wybiegasz z
budynku to ścinka murowana, cały urok tej gry.


Ta. Szczególnie na Wysypisku w okolicach Składu. Przebiec od żwirowni do pchlego targu bez kilku memory leak''ów jeszcze mi się w tej grze nie udało. Nie zależnie od ustawień. Silnik graficzny tej gry jest cholernie źle zoptymalizowany, stąd takie same problemy na ustawieniach zalecanych jaki i maksymalnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2009 o 18:33, Bishoop napisał:

Ta. Szczególnie na Wysypisku w okolicach Składu. Przebiec od żwirowni do pchlego targu
bez kilku memory leak''ów jeszcze mi się w tej grze nie udało. Nie zależnie od ustawień.
Silnik graficzny tej gry jest cholernie źle zoptymalizowany, stąd takie same problemy
na ustawieniach zalecanych jaki i maksymalnych.

Kilku memory leaków?

Wiesz co, dam ci radę: nie pisz o rzeczach o których nie masz bladego pojęcia, bo robisz z siebie debila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2009 o 18:51, Grey Wolf napisał:

Kilku memory leaków?

Wiesz co, dam ci radę: nie pisz o rzeczach o których nie masz bladego pojęcia, bo robisz
z siebie debila.


Uważasz mnie za debila? Czy może uważasz, że nie wiem co to są memory leaki. Czy może mi nie wierzysz, że zdarzają mi się na wysypisku w tym odcinku co napisałem i zawsze ten odcinek omijam. A może się teleportuje na parę sekund i o kilka metrów? Waż słowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2009 o 18:33, Bishoop napisał:

Ta. Szczególnie na Wysypisku w okolicach Składu. Przebiec od żwirowni do pchlego targu
bez kilku memory leak''ów jeszcze mi się w tej grze nie udało. Nie zależnie od ustawień.
Silnik graficzny tej gry jest cholernie źle zoptymalizowany, stąd takie same problemy
na ustawieniach zalecanych jaki i maksymalnych.


Nom to samo jest z SoC nie mam pojęcia w wym problem ale zacinki na wysypisku koło bazy bandytów to standatd w SoC i CS. Taki jest urok tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2009 o 19:10, Bishoop napisał:

> Kilku memory leaków?
>
> Wiesz co, dam ci radę: nie pisz o rzeczach o których nie masz bladego pojęcia, bo
robisz
> z siebie debila.

Uważasz mnie za debila? Czy może uważasz, że nie wiem co to są memory leaki. Czy może
mi nie wierzysz, że zdarzają mi się na wysypisku w tym odcinku co napisałem i zawsze
ten odcinek omijam. A może się teleportuje na parę sekund i o kilka metrów? Waż słowa.

Nie masz żadnego pojęcia co to jest memory leak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Khem ... jako że pierwszego Stalkera już jako tako poznałem wypadałoby się przeprosić z Clear Sky. I tu pojawiają się pytania:
- czym zasadniczo różni się CS od SoC, poza oczywistymi [ fabuła, nowe narzędzia eksterminacji etc etc ] ? Wprowadzono jakieś wielkie różnice do rozgrywki ?
- czy CS jest dłuższy czy krótszy od podstawowej wersji gry ? [ chodzi mi o dość dokładne granie, wraz z pobocznymi questami ( bo takowe chyba istnieją ? )
- ile jest zakończeń gry [ ogółem ]
- no i najważniejsze ... warto ? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra , różni się tym że ma większe wymagania , lepsza grafika , debilniejsze AI ird....
Clear Sky jest o wiele krótszy od Cień Czarnobyla , nie ma ciekawych zadań pobocznych , można nawet powiedzieć w ogóle nie ma , tylko zajmowanie nowych terenów czy dostarczanie pendrivów mechanikom
Jest jedno zakończenie

Nie wiem czy warto , to od ciebie będzie zależało , obejrzyj sobie filmiki na Youtube o grze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2009 o 17:12, KŁEJK napisał:

Khem ... jako że pierwszego Stalkera już jako tako poznałem wypadałoby się przeprosić
z Clear Sky. I tu pojawiają się pytania:
- czym zasadniczo różni się CS od SoC, poza oczywistymi [ fabuła, nowe narzędzia eksterminacji
etc etc ] ? Wprowadzono jakieś wielkie różnice do rozgrywki ?

Mamy kilka nowych map i zmiany na starych. Można też modyfikować broń w warsztatach wedle uznania(dodatkowe części, zmiana typu amunicji, i zmiany w statsach), artefakty jest trudniej znajdować i są rzadziej spotykane ale za to mamy ich detektor. No i wojny frakcji o panowanie na mapach. Są one podzielone na punkty kluczowe o które walczą różne frakcje z zony, to po czyjej stronie staniesz zależy od ciebie.

Dnia 22.01.2009 o 17:12, KŁEJK napisał:

- czy CS jest dłuższy czy krótszy od podstawowej wersji gry ? [ chodzi mi o dość dokładne
granie, wraz z pobocznymi questami ( bo takowe chyba istnieją ? )

Sam nie wiem, przy podstawce spędziłem więcej czasu ale CS też starczył na dość długo. Wszystko zależy od tego czy będziesz leciał jak najszybiciej do końca gdy czy będziesz jak prawdziwy stalker badał sobie zone.

Dnia 22.01.2009 o 17:12, KŁEJK napisał:

- ile jest zakończeń gry [ ogółem ]

Niestety 1 i to jak dla mnie dość słabe.

Dnia 22.01.2009 o 17:12, KŁEJK napisał:

- no i najważniejsze ... warto ? ;]

Mi CS podobał się bardziej od "czystego" stalkera ale jako że mam tamtego bardzo zmodowanego to wiecej gałem w niego. Ale mimo to ta gra ma nadal klimat, jedynym minusem jest dość spore zabugowanie ale patche powolij latają większe bugi no i gra zaczyna już tanieć więc jak dla mnie warto było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować