Zaloguj się, aby obserwować  
qaz11

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky (STALKER: Czyste Niebo) - Temat ogólny

7137 postów w tym temacie

Dnia 30.01.2009 o 16:47, Piotrbov napisał:

Czy na razie te patche, które zostały wydane do tej pory pozwalają już całkiem normalnie
grać w CS?


Tak, jeśli chodzi o crashe i tym podobne. Natomiast wojna frakcji choć poprawiona to dalej kuleje. Powrotu z Limańska nie ma dalej dlatego polecam odpowiednie mody do freeplaya i wojny frakcji. Pozaty gra się dobrze od początku do samego końca choć to różnie bywa oczywiście. Jednym wywali do windy, innym nie. ale to już taki urok CS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem. W bazach różnych frakcji drzwi do głównych budynków (tam gdzie siedzą przywódcy), są
zamknięte !!! Nie da się wejść do środka. Co mam zrobić żeby te drzwi były otwarte?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to tyle, mam dość, Wojna Frakcji to mit, bez modów się nic nie uda. A przynajmniej nie pokonamy Powinności. Już od samego początku ci kolesie mieli jakby większy potencjał, ale dopiero walcząc przeciwko nim można zrozumieć, że coś z tą frakcją jest nie tak:
-mają lepszy sprzęt i wolę ekspancji -OK, ale zupełnie nie rozumiem dlaczego Wolnościowcy nawet w przewadze liczebnej i z porównywalnym jakościow sprzętem nie dają radę 4 gościom z Powinności dodatkowo wcześniej nadwerężonym przeze mnie granatem.
-toż to jakaś paranoja jest, ci goście biją bandytów na łeb -mnożą się nie jak króliki a jak bakterie jakieś. Nie minęła minuta jak wyczyściłem ich bazę (i wszystyko po drodze-razem to jakieś 60 chłopa), poszedłem zaopiekować siękolegami z Wolności(jakiś zagubiony oddział ich zaatakował) a już była pełna po brzegi
-do tego stopnia, że od razu rozpoczeli ekspansję i to z jeszcze większą werwą...
-...tego nikt nie przetrzyma. Wyobraźcie sobie 10 oddziałów 5-cioosobowych idących w odstępach 60s i wszyscy na mnie. W pewnym momencie walczyłem z 10 chłopa naraz jedni z tyłu drudzy w przodu a wszystko w jarze obok wejścia do podziemi Agropromu, gdzie drzewa są zgrabie penetrowane przez kule. I wypracowałem nawet przyzwoitą taktykę, dzięki której dałem im radę (słup wysokiego napięca jest betonowy i kule się go nie imają), jednak na tylu luda mojego arsenału po prostu nie starczyło i broń zaczęła się zacinać (efekt-zgon). A gdy poległem nadal nadciągały kolejne oddziały z bazy.
Podsumowując
zabiłem: grubo ponad 200 Powinnościowców w samym Agro w tym ponad setkę w tym jarze właśnie
zdobyłem mniej (więcej):
10x RP-74,ok 100x AK96 i 50x modyfikowany AK96, 50 AKM''ów, 20x Thunder z lunetą PSO-1 (zawsze jest jeden na oddział jeśli nie mają RP-74), 4x SPSA-1, że o broni krótkiej nie wspomnę -okazuje się, że Walker to nie takla rzadkość w Zonie, elitarni Powinnościowcy mają takie dosyć często przy sobie.
przeszło 3000x ammo 5,45 (obu typów)
900x ammo 9x18
20x grantów do granatnika
ammo do RP-74 i Thundera nie liczyłem ale będzie odpowiednio 400 i 200 sztuk bo Powinnościowcy rozrzutni są
po 30 granatów obu typów (nie wszystko brałem bo po co?)
50x apteczka (różnego sortu)
I mimo to nie dałem rady-zapewne z nudów bo nie dałbym się tak łatwo zarzucić granatami-200 ofiar mówi samo za siebie:)
Co gorsza już w bazie Powinności zaczą się mój Szybkostrzelny AKM zacinać(nazwa moja, ogólnie chodzi o AKM nastawiony na szybkostrzelność) i jakież było moje zdziwienie gdy udało mi siego naprawić na miejscu u ich własnego technika ... czy ten patch 1.5.07 nic nie naprawił???!!! Nawet głupi bug z nagłą przemianą strefy wojny w bazę tam występował, a bez broni walczyć się raczej nie da:(
Zakładam, że to wina gry, która na czas walk nie ewakuowała ważnych osobistości (vide wspomniany technik a także Kołobok) z bazy.
Werdykt: bez modów np. Faction Commandera, lepiej się na Powinność nie porywać.

Tylko ciekawi mnie w związku z tym, dlaczego innne frakcje tak nie działają?

20090201165738

20090201170010

20090201170043

20090201170105

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drugi post pod rząd tak więc sory..
- Czy emisje w zonie po pewnym czasie zabiją bohatera...?
- jesłi tak to czy jest jakiś mod który pozwala się nie spieszyć z eksploracją swiata gry...?
- i co poprawia ten mod Faction Commander, bo zaczynam sie denerwowac juz na Stalkerów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2009 o 08:21, namiary znane napisał:

Drugi post pod rząd tak więc sory..
- Czy emisje w zonie po pewnym czasie zabiją bohatera...?

W zasadzie od kiedy tylko się o nich dowiesz są dla niego zabójcze-znaczy nie przeżyjesz następnej (trzeciej) jeśli się nie schronisz.

Dnia 02.02.2009 o 08:21, namiary znane napisał:

- jesłi tak to czy jest jakiś mod który pozwala się nie spieszyć z eksploracją swiata
gry...?

w związku z powyższym nie ma sięco śpieszy, bo raz, ze emisja nic ci nie zrobi jeśli ją przeczkasz a dwa, że wystepują one regularnie dopiero od pewnego momentu fabuły. częstotliwość się nasila, więc tak w okolicach wyprawy do jantaru warto sobie zrobić przerwę na zwiedzanie.

Dnia 02.02.2009 o 08:21, namiary znane napisał:

- i co poprawia ten mod Faction Commander, bo zaczynam sie denerwowac juz na Stalkerów...

podobno umożliwia sterowanie oddziałami i usprawnia zajmowanie zdobytych punktów. A w wiązku z moimi przygodami w Wolności chyba ja też siena niego skuszę, bo jedyne co mi się jak dotą udało to obniżenie liczebności Powinności o połowę (po 10 h grania!) czyli do poziomu 250 chłopa. I od tego momentu zbieram siędo ostatecznego ataku, co mi ciągle utrudniaja Bandyci na Wysypisku.

heh, jednak się nie poddałem tylko zajęłem inny, lepiej ufortyfikowany punkt. Do teraz w wojnie z Powinnością ubiłem ponad 500(pewnie skończyłbym na tylu gdyby Wolnoć pofatygowała sięna zajęte punkty) z nich i zgromadziłem niewyobrażalne wręcz zasoby broni -wala się to po okolicy, że aż ciężko się chodzi. Niech 50 RP-74 mówi za siebie:)

W każdym razie w FC można samemu wysyłać ludzi do zajęcia punktów strategicznych i podobno przychodzi ich znacznie więcej, a poza tym widziałem screeny z wydawaniem rozkazów najemnikom, więc chyba dodaje też możliwość do dołączenia do dowolnej frakcji (tak wyczytałem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziennik Stalkera.. wpis 1
Postanowiłem wrócić z Sektora Czerwony Las w celu naprawy ekwipunku i wykupienia ulepszeń do bronie, oraz być może lepszego pancerza.. Po dotarciu do Doliny Mroku wraz z przewodnikiem (2000 za spacerek przez tereny wybite ze wszystkiego co nie uciekło dość daleko) dostałem komunikat o zbliżającej się Emisjii.. Jako iż na minimapce nie odnalazłem żadnego żółtego punktu, sprawdziłem mapę w PDA.. okazało się że najbliższe schronienie znajduje się na Bagnach w Bazie Czystego Nieba.. zrezygnowany wywaliłem się do Windowsa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2009 o 14:19, namiary znane napisał:

Dziennik Stalkera.. wpis 1
Postanowiłem wrócić z Sektora Czerwony Las w celu naprawy ekwipunku i wykupienia ulepszeń
do bronie, oraz być może lepszego pancerza.. Po dotarciu do Doliny Mroku wraz z przewodnikiem
(2000 za spacerek przez tereny wybite ze wszystkiego co nie uciekło dość daleko)

złudne poczucie czystki, okolica w mig się zapełni, a najszybciej pojawią się te upierdliwe pijawy:)

Dnia 02.02.2009 o 14:19, namiary znane napisał:

komunikat o zbliżającej się Emisjii.. Jako iż na minimapce nie odnalazłem żadnego żółtego
punktu, sprawdziłem mapę w PDA.. okazało się że najbliższe schronienie znajduje się na
Bagnach w Bazie Czystego Nieba.. zrezygnowany wywaliłem się do Windowsa..

Schronień w DM jest sporo. Choćby w budynku fabrycznym- byłej bazie najemników, to samo z bazą Wolności i gospodarstwem. Jeśli mapa tego nie pokazała to chyba był jakiś bug , zawsze pokazuje najbliższe schronienie (najbliższe w linii prostej).

BTW Emisja to zjawisko losowe, ale losowane przez grę, tak więc jeśli wczytałbyś Autosave (tworzy się zawsze ilekroć wchodzisz na inną mapę), a jako, że emisja pojawia się zawsze po przejściu z jednej mapy na inną, to jest spora szansa ,że tym razem emisji by nie było -chyba, że zastała cię na poprzedniej mapie, wtedy przywędruje za tobą. Podobny trik (wczytanie save''a) działa też w przypadku artefaktów zaklinowanych w anomaliach- w tym przypadku zdarza się, że gdy zapiszemy grę nieoppodal artefaktu, to po wczytaniu go artefakt pojawi się nieco bliżej(znowu chodzi tu o resetowanie stanu mapy tak jak w przypadku emisji), a jak ma z górki to stoczy się do nas(przetestowane w magazynach Wojskowych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2009 o 01:19, zadymek napisał:

Podobny
trik (wczytanie save''a) działa też w przypadku artefaktów zaklinowanych w anomaliach-
w tym przypadku zdarza się, że gdy zapiszemy grę nieoppodal artefaktu, to po wczytaniu
go artefakt pojawi się nieco bliżej(znowu chodzi tu o resetowanie stanu mapy tak jak
w przypadku emisji), a jak ma z górki to stoczy się do nas(przetestowane w magazynach
Wojskowych).


odkryte i przetestowane dużo wcześniej.. xD Przez problemy z Kulą Ognistą która wczepiła się w środek wiru... Teraz gram od początku i już na bagnach 3 artefakty odnalazłem, ale wcześniej w Jantarze lubiłem oglądać jak Zombii atakujące obóz wpadały wprost w Wir który w parę sekund eliminował sporą ich gromadkę... Fajnie się rozpadały a potem broń spadała trochę niżej i bez problemu dało się ją pozbierać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2009 o 19:14, misiek199414 napisał:

Witam mam problem. W bazach różnych frakcji drzwi do głównych budynków (tam gdzie siedzą
przywódcy), są
zamknięte !!! Nie da się wejść do środka. Co mam zrobić żeby te drzwi były otwarte?


witam

Musisz wykonac misje dla danej frakcji, wtedy dowodca sami sie z Toba skontaktuja i drzwi, ktore byly wczesiej zamkniete beda otwrte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie. Moze mi ktos powiedziec czy w egzoszkielecie mozna biegac?? Ja ma mdwa jednego kupilem u Stalkerow, drugiego dostalem za pokonaniwe Powinnosci od Wolności . I w tym miejscu jest mouje kolejne pytanie, a mianowicie czy któremus z Was udało się załatwić szefa Powinności Kryłowa, ja przewaliłem cała bazę ze trzy razy, nawet jak z Powinności się odrodzili, i nie mogłem znaleźć jego zwłok, a generałe Krylowa rozwalasz na początku jak wykonujesz zadania dla Stalkerów, czy to ma jakiś związek z Kryłowem z Powinności, czy to kolejny niedokończony wątek Zony????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2009 o 13:29, kulczyk1983 napisał:

Witam

Mam pytanie. Moze mi ktos powiedziec czy w egzoszkielecie mozna biegac?? Ja ma mdwa jednego
kupilem u Stalkerow, drugiego dostalem za pokonaniwe Powinnosci od Wolności . I w tym
miejscu jest mouje kolejne pytanie, a mianowicie czy któremus z Was udało się załatwić
szefa Powinności Kryłowa, ja przewaliłem cała bazę ze trzy razy, nawet jak z Powinności
się odrodzili, i nie mogłem znaleźć jego zwłok, a generałe Krylowa rozwalasz na początku
jak wykonujesz zadania dla Stalkerów, czy to ma jakiś związek z Kryłowem z Powinności,
czy to kolejny niedokończony wątek Zony????


W egzoszkielecie nie można biegać,ale możesz mu zakupić ulepszenie żebyś się nie męczył jak będziesz chodził :) Ale biegać nie można.
Co do dowódcy Powinności to Ci nie pomogę bo nie atakowałem bazy Powinności,ale na pewno znajdą się tutaj tacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja znowoż teraz z innej beczki.. czy przyłączając się do innej frakcjji należy pokonać pozostałe czy tylko te które są na lokacjach z twoimi bazami..? np. Stalkerzy Bandytów i Powinność itp..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2009 o 14:08, namiary znane napisał:

A ja znowoż teraz z innej beczki.. czy przyłączając się do innej frakcjji należy pokonać
pozostałe czy tylko te które są na lokacjach z twoimi bazami..? np. Stalkerzy Bandytów
i Powinność itp..?


Ogólnie to przyłączając się do frakcji walczymy z "naturalnymi" wrogami naszej ekipy, czyli dołączając do wolnych Stalkerów naszym wrogiem będą bandyci i na odwrót, a dołączając do Powinności wrogami będzie Wolność i na odwrót (+ chyba jeszcze bandyci, ale tego nie jestem pewien, bo już od dość długiego czasu nie grałem;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2009 o 14:08, namiary znane napisał:

A ja znowoż teraz z innej beczki.. czy przyłączając się do innej frakcjji należy pokonać
pozostałe czy tylko te które są na lokacjach z twoimi bazami..? np. Stalkerzy Bandytów
i Powinność itp..?



czasami poszczegolne frakcje, w moim przypadku byla to wolność, daja Ci zadania zebys zdobyl jakis obiekt, czasami wtytch obiektach są np. Stalkerzy, nikt z np. Wolności z Tobą nie pójdzie, musisz to zrobić sam narażając się przy tym Stalkerom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wie ktoś gdzie można zdobyć GP37. Przeszedłem grę i nie znalazłem ani sztuki, a to była moja ulubiona broń w cieniu czarnobyla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2009 o 10:12, Mani3k xd napisał:

wie ktoś gdzie można zdobyć GP37. Przeszedłem grę i nie znalazłem ani sztuki, a to była
moja ulubiona broń w cieniu czarnobyla


GP 37 dostaniesz jako nagrodę za wykonanie questa dla Stalkerów w Magazynach Wojskowych bodajże za dostarczenie artefaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko, byłem w czerwomym lesie. Na zachod od Lesnika zanalzlem jakis tunel, byli tam Renegaci, wykiończyłem ich. Był tez tam pewien szyb, tylko co tam schodze zabijakja mnie jakies blyskawice, ktoś wie co to jest ????? To jest jakas anomalia czy czase mutanty zwana chyeb w Cienie Czarnobyla Poltergeistami. Chccicłąe tam zejść bo jest tam jkaiś artefakt. Ktoś wie czy miozan to jakoc pokonać??/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej stalkerzy! Mam pytanko...
Przestałem grać w Clear Sky bo szlag mnie trafił przez głupie bugi (pograłem jakieś 12 godzin, ale cogodzinne resety kompa (lol!) mnie wykończyły i miałem dość).
Dlatego chiałbym spytać się o listę patchy jakie wyszły. Chyba mam już dwa, czy jest jakiś trzeci, czwarty? Czy da się jakoś grać? Bo byłem u kumpla, a on pykał w SoC''a i od razu chęć do gry wróciła ;] A SoC''a też mam jak coś :P

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować