Zaloguj się, aby obserwować  
qaz11

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky (STALKER: Czyste Niebo) - Temat ogólny

7137 postów w tym temacie

/ciach/

Dnia 17.02.2009 o 17:58, Outlander-pro napisał:

Dlatego chiałbym spytać się o listę patchy jakie wyszły. Chyba mam już dwa, czy jest
jakiś trzeci, czwarty? Czy da się jakoś grać? Bo byłem u kumpla, a on pykał w SoC''a
i od razu chęć do gry wróciła ;] A SoC''a też mam jak coś :P


Co do listy patchy to jest tutaj: http://www.gram.pl/pliki_lista.asp?pt=p&g=2097 Mi się udało przejść grę na tym 1.5.07, najnowszego jeszcze nie testowałem;) Wydaję mi się, że teraz już nie ma żadnych problemów z graniem i bugami, chociaż nie gwarantuję tego w 100%;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Jak się okazuje grałem na 1.5.05
Czy mogę od razu zainstalować 1.5.08 czy wcześniej trzeba 1.5.07 ?

Pozdrawiam stalkerów! Powinność FTW ! ;D

EDIT: kurczę, już chciałem ściągać jednak 1.5.07 a tu okazało się, że xfire już to dawno ściągnął. I 1.5.08 też :D
Kocham ten programik, sam mi ściąga te patche a nawet nie wiem kiedy to się dzieje ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem sobie własnie w Stalkera Clear Sky i mam pytanie: czy udał wam się zabić Generała Kryłowa dowódcę Powinności?? Bo mi ine wpakowałem w niego swa magazynki w sama głowę i koleś dalej stał w tym samym miejscu cio zawsze, ic nie ruszało, poza tym stan w mojej grze frakcji Powinność wynosi zero, a mimo to cału czas w bazie Powinnośc pojakwiają się nowi. Czy jak walczyliście przeciwko Wolności też nie mogliści rozwalić Czechowa??. Poza tym jeszcze jedno Generał Kryłow to ten sam Kryłow, którego zabijacie na początku gry wykonując zadanie dla Stalkerów, problem w tym, że koleś w drugim życiu jest nieśmiertelny. Ktoś mi może powiedzieć o co chodzi????????????????????????????/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2009 o 16:36, namiary znane napisał:

hmm.. Wyciągnij z karabinu ślepaki i załaduj normalna amunicję.. xP.. Nie mogłem się
powstrzymać.. xD



hehe dziekitak tez bede musial zrobic:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam mały problem...
Zainstalowałem patchyki i na razie gra się dobrze :P
Ale problem: mam się teraz udać do piwnicy gdzie okradną mnie bandyci. Sprzęcik wiadomo, będzie można odzyskać, ale kasę już nie ...
Mam jakieś 9k + 3k do odebrania jako nagroda za questy w Kordonie od Neutralnych Stalkerów. I nie wiem na co wydać kasę ... czy to dociułać do 18k (porobić jakieś wypady na bandytów) i kupić SEVĘ, czy może ulepszyć kałacha (na razie wpakowałem w niego powiększony magazynek + luneta) czy może ulepszyć znalezionego TRS''a ... a może jeszcze coś innego zrobić. Nie wiem, doradźcie! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainwestuj w TRs''a przerabiając go koniecznie na ammo 5.45x39mm i w kierunku celności oczywiście. Na ten etap rozgrywki broń ta będzie w sam raz a i później Ci się przyda. Nie ma co wywalać teraz na SEVE dopóki nie zapuszczasz się do Magazynów czy Czerwonego Lasu gdzie dobry pancerzyk jest w cenie. Na tym etapie rozgrywki dobry też jest SGI 5k przerobiony w kierunku celności plus mały kroczek w kierunku szturmu postaci pod lufowego granatnika. Takie idealne jak dla mnie feng shui :)

kulczyk1983 ---> co do Twojego problemu jest typowy bug. Normalnie dowódca Powinności bierze udział w obronie swojej bazy i można go ubić bez problemu. Tak było przynajmniej u mnie. Co do respawnu oddziałów Powinności po zdobyciu tejże bazy to jest to po prostu niedoróbka. Sam musiałem uzbroić się w cierpliwość aż broniący swej bazy Stalkerzy Powinności łaskawie otworzą drzwi do głównego budynku, w którym urzędował Kryłow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2009 o 22:56, Bishoop napisał:

Zainwestuj w TRs''a przerabiając go koniecznie na ammo 5.45x39mm i w kierunku celności
oczywiście. Na ten etap rozgrywki broń ta będzie w sam raz a i później Ci się przyda.
Nie ma co wywalać teraz na SEVE dopóki nie zapuszczasz się do Magazynów czy Czerwonego
Lasu gdzie dobry pancerzyk jest w cenie. Na tym etapie rozgrywki dobry też jest SGI 5k
przerobiony w kierunku celności plus mały kroczek w kierunku szturmu postaci pod lufowego
granatnika. Takie idealne jak dla mnie feng shui :)

kulczyk1983 ---> co do Twojego problemu jest typowy bug. Normalnie dowódca
Powinności bierze udział w obronie swojej bazy i można go ubić bez problemu. Tak było
przynajmniej u mnie. Co do respawnu oddziałów Powinności po zdobyciu tejże bazy to jest
to po prostu niedoróbka. Sam musiałem uzbroić się w cierpliwość aż broniący swej bazy
Stalkerzy Powinności łaskawie otworzą drzwi do głównego budynku, w którym urzędował Kryłow.

dzięki take też myślałem, że to, no ale cóż taki już urok SCS. Ale ia tak gra jest dla mnie świetna mimo tyli dziur jakich ma, będe czekał na 3 o ile będzie. Dzieki za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie się marzy takie MMO w Zonie.. tylko że zamiast tych nędznych paru km2 które są w orginale.. dostaniemy całą zonę... takie wieeeeelkie kółeczko... xD Jedno pytanie.. Co to za karabin ten TRS..? Ja zazwyczaj posiadałem Viper(MP) 5 i Kałasza z lunetą..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2009 o 15:41, namiary znane napisał:

Jedno pytanie.. Co
to za karabin ten TRS..? Ja zazwyczaj posiada3em Viper(MP) 5 i Ka3asza z lunetą..


TRs 301 (ZM LR-300ML): jeden z lepszych karabinów szturmowych średniego sortu. Po przerobieniu go w stronę celności może służyć za karabin snajperski średniego zasięgu. Napędzany jest pestkami 5.56x45 mm. Niestety dość szybko się zużywa i zaczyna zacinać ale to nie SoC przecież więc da się z tym żyć. Osobiście preferuje SGI 5k (SIG-SG 550). Zdecydowanie lepszy (TRs) od kałacha nie mówiąc już o Viperze (niebo a ziemia), natomiast chowa się przy GP37 czy FT 200M. Jaj napisałem w swoim ostatnim postcie polecam go przerobić na ammo 5.45x39mm. Choć wtedy lepszy jest jak dla mnie Obokan...

Edit. Na drugim obrazku dałem przez pomyłkę SGI.

20090219155911

20090219155927

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. Do pierwszego obrazka kojarza mi się dwie bronie.. M4A1 (albo coś podobnego) tylko że miał chyba taki wystający "uchwyt" i główna broń Wolności... konkretnie ten karabin.. Ale to jest chyba SGI.. Pytanie tylko gdzie można to "cudo" znaleźć.. a vipera używałem raczej jako broń krótka na mutanty, miałem dość znaczny nadmiar amunicji do niego.. Nagrody za zadania poboczne..

Edit: a na karabin się skuszę bo przypomina nieco MP5.. (Viper 5) a mam drobny sentyment do tej broni z CS..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam dopiero zacząłem grę w Clear Sky i mam taki mały problem. Otóż na początku w Kordonie dostaję zadanie poboczne, aby uratować stalkera, który poszedł samotnie zapolować na watahę ślepych psów. Wszystko ok idę gdzie mi mapa pokazuje i spotykam owego stalkera. Na północ i na południe od niego znajdują się grupy mutantów. Najpierw zabiłem te mutanty na południu, a kiedy zabijam ostatniego z nich na północy wyskakują mi 3 komunikaty:

Zadania wykonane: Uratuj stalkera
Nowe zadanie: Eskortuj stalkera
Zadanie nie udane: Eskortuj stalkera

Kiedy wracam do niego on leży martwy i nie wiadomo co go zabiło. Ktoś może wie co mam zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaraz jak zabijesz te psy tenże osobnik udaje się do bazy... Najlepiej jest stać przy nim i eliminować te psy które zanadto się do niego zbliżą.. i trzeba też uważać na wojsko..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2009 o 22:56, Bishoop napisał:

Zainwestuj w TRs''a przerabiając go koniecznie na ammo 5.45x39mm i w kierunku celności
oczywiście. Na ten etap rozgrywki broń ta będzie w sam raz a i później Ci się przyda.

Tak, zrobiłem, ulepszyłem i cacko jest celne, ale ma pewien feler ... zacina się jak emo i wygląda jaby było ruskiej produkcji ... Musiałem przebić się przez Wysypisko do Agropromu. Po drodze mijałem sporo posterunków bandytów, wiele było oddziałów które biegły na ratunek ... ogólnie się zabawiłem. Zabiłem no tak z 50 bandytów. Patrzę na stan TRS''a. Z nówki (naprawiałem) zeszło aż 6 kresek! Teraz w kółko się zacina ... co za crap :/ kałach jakoś w ogóle się nie zużywał ... a mam iść do Podziemi Agropromu ..., chyba przerzucę się na znalezionego Obokana (pijawka zabiła jednego z Powinności, to mam). Trochę kiepska rada, bo mogłe spożytkować te 9k inaczej.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, TRs się zacina tak jak napisałem w postcie do "namiary znane". Odpisując na Twoje pytanie jakoś o tym nie pomyślałem. Ja tam zawsze będę chwalił SGI 5k. Zdecydowanie bardziej mi podchodzi od TRs''a. Szczególnie pod względem niezawodności. Jest on też jak by to powiedzieć, bardziej poręczny choć to dość dziwne określenie do wirtualnego świata. Taki miałem przynajmniej wrażenie. Co do Obokana to też zacina się częściej niż powinien. Jak w Agropromie podreperujesz budżet to polecam Ci właśnie SGI 5k podkręcony w kierunku celności plus celownik optyczny x4 z domieszką granatnika. Miałem taki na pestki 5.45x39mm jak i 5,56x45mm i aż do pozyskania GP37 byłe bardzo zadowolony.

namiary znane ---> główna broń Wolności to właśnie TRs''y i kałachy natomiast Powinności to Obokany. SGI 5k występują częściej u żołnierzy Wolności przebywających w Magazynach Wojskowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2009 o 18:21, namiary znane napisał:

Hmm.. Do pierwszego obrazka kojarza mi się dwie bronie.. M4A1 (albo coś podobnego) tylko
że miał chyba taki wystający "uchwyt" i główna broń Wolności... konkretnie ten karabin..

uchwyt dzięki szynie to kwestia względna, równie dobrze możesz sobie tma podwiesić słoik na landrynki:)
A broń słusznie przypomina ci M4 bo w zasadzie jest to lekko przerobiony M16.

Dnia 19.02.2009 o 18:21, namiary znane napisał:

Ale to jest chyba SGI.. Pytanie tylko gdzie można to "cudo" znaleźć..

Jest taki cschowek w Magazynach Wojskowych, chociaż prędzej znajdziesz przy zwłokach jakiegoś najemnika lub Wolnościowca.

Dnia 19.02.2009 o 18:21, namiary znane napisał:

Edit: a na karabin się skuszę bo przypomina nieco MP5.. (Viper 5) a mam drobny sentyment
do tej broni z CS..

Nie ty jeden:)
...tym bardziej, że jego oryginalna nazwa to SIG 550, a jego wersja Commando jest używana przez drużynę terro (Co? Nie poznał?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2009 o 20:55, Bishoop napisał:

Dokładnie, TRs się zacina tak jak napisałem w postcie do "namiary znane". Odpisując na
Twoje pytanie jakoś o tym nie pomyślałem. Ja tam zawsze będę chwalił SGI 5k. Zdecydowanie
bardziej mi podchodzi od TRs''a. Szczególnie pod względem niezawodności. Jest on też
jak by to powiedzieć, bardziej poręczny choć to dość dziwne określenie do wirtualnego
świata. Taki miałem przynajmniej wrażenie. Co do Obokana to też zacina się częściej niż
powinien. Jak w Agropromie podreperujesz budżet to polecam Ci właśnie SGI 5k podkręcony
w kierunku celności plus celownik optyczny x4 z domieszką granatnika. Miałem taki na
pestki 5.45x39mm jak i 5,56x45mm i aż do pozyskania GP37 byłe bardzo zadowolony.

namiary znane ---> główna broń Wolności to właśnie TRs''y i kałachy natomiast
Powinności to Obokany. SGI 5k występują częściej u żołnierzy Wolności przebywających
w Magazynach Wojskowych.


A ja natomiast preferuję dużo bardziej TRS :) od SGI i Kałacha.SGi to solidna broń,dobra na dalsze wypady,ale nie sprawdza się w walce z większą liczbą wroga,a i tak nie jest w moim stylu,chodź doceniam jej niezawodność.
Zgadza się,TRS jest słabszy w obsłudze i szybciej się psuję,ale lubię utrudnione rzeczy,po prostu kocham mieć problemy,a potem majstrować z bronią ile się da.Rozkminiłem tak te ulepszenia,że wcale nie trzeba brać jednej cechy na maxa,można poulepszać średnio,co prawda słabiej,ale na parę innych cech,w tedy broń jest bardziej uniwersalna,ja właśnie opracowałem taki styl i TRS stał się moją ulubioną giwerą pod względem takich średnio dobrych karabinów na półdystans :)
I jakoś ten kształt TRs''a jest taki bardziej podłużny,poza tym jest lekki i ogólnie wygląd jego bardzo mi pasuję.
Ciężko dostać czasem przeciwpancerne pestki :p
Taki TRS z celowniczkiem optycznym i tłumikiem sprawdza się świetnie w akcjach nocnych,a zamontowany podlufowy granatnik sprawia,że z można z nim walczyć przeciw sporej grupce wroga.
Dałem mu takie statystyki,żeby był najbardziej uniwersalny:
Obsługa+15%
odrzut-50%
szybkostrzelność+80%
Jakbym postawił na zwiększenie zadawanych obrażeń, wtedy karabin byłby strasznie słaby i nieporadny jak na jego możliwości :)Jemu nie potrzebne są obrażenia,nadrabia szybkostrzelnością,a resztę to już postawiłem na logikę,teraz TRS jest bardziej nie zawodny niż zwykle.Polecam :)
Z Obokanem miałem ciężej bo ta broń bez ulepszeń chodź mam do niej wielki sentyment była na prawdę kiepska,jedyne co ją ratowało to dobra amunicja jaka do niej chodzi :)
Ale udało się zrobić z niego dobry karabin:
Stabilność lotu toru+50%
celność+10%
obsługa+15 %
odrzut-70%
przy tym wszystkim została obniżona szybkostrzelność,ale miałem tego świadomość,nie dużo się zniżyła i w niczym nie przeszkadza.Ten karabin miał inne zadatki :)
Obrażenia miał spore,ale jego obsługa i odrzut były złe oraz słaba celność.Te elementy sprawiały,że broń nie nadawała się na cięższe akcje.
Ale po ulepszeniach te 2 karabiny są teraz moimi ulubionymi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2009 o 23:52, Ajinur napisał:

ee, ciach?

No a ja sięnie zgodzę, że pestek przeciwpancernych jest mało. Raz, że można zmienić lufę i tym samym obsługiwany typ ammo, a dwa, ammo przeciwpancerne zdobywa się przede wszystkim na porządnym wrogu (nie bandytach) i zwykle trzeba ją brać z broni zabitych. Generalnie im bardziej wróg daje ci w kość tym większa szansa, że ma ze soba kule przeciwpancerne. Do tego celu polecam zaangażowanie się w wojnę frakcji -zwłaszcza konflikt Powinnosć vs Wolność owocuje sporym zapasem ppanców. Oczywiście najlepiej dostosować stosowane ammo do wroga z którym siewalczy: gdy tłuczemy powinność najlepiej zmienić lufę na 5,45 a gdy alczymy przeciw Wolności zostawić 5,56. A poza tym ammo można kupować.Polecam nocnego handlarza na PchlimTargu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować