Zaloguj się, aby obserwować  
qaz11

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky (STALKER: Czyste Niebo) - Temat ogólny

7137 postów w tym temacie

Dnia 20.05.2009 o 20:09, Crew_900 napisał:

Raczej nie. Tam nie ma terenów do zdobywania


Jak nie? Choćby barykady w parku z fontanną, plac budowy koło "oka Moskwy", miejsce gdzie mamy wodę pod napięciem i miejsce gdzie jesteśmy ostrzeliwani przez PKM''a. Chodzi mi o parę miejscówek. Może nie dużo ale była by frajda i wreszcie coś ciekawego w Limańsku. Warto by było coś takiego zrobić jeśli jest to oczywiście możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2009 o 20:27, Crew_900 napisał:

To nie jest możliwe gdyż w pustej wersji gry tam nikt nie zdobywa terenów . Jakby zdobywali
to owszem .


No to lipa. Zatem Limańsk pozostanie przystankiem, korytarzem do ciekawego Szpitala i podniebnego deptaka na terenach elektrowni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jakieś "bezpieczne" miejsce gdzie mogę zostawić broń, a ona mi nie zniknie? :P Jakaś skrzynka ETC?
Najlepiej żeby było to w pobliżu Bazy Wolności :]
Mam broń która nie jest mi na razie potrzebna, a chciał bym ją odłożyć na później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W każdej skrzynce można zostawiać i nie zniknie .

PS. jaka jest komenda na to że jak się wpisze to opuszcza się tą swoją postać i można zwiedzać mapę ?

Dużo było filmików demonstrujących grę jak wpisywał jakąś komendę i sobie fruwał zwiedzając mapę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2009 o 13:34, Mafioso_PL napisał:

Jest jakieś "bezpieczne" miejsce gdzie mogę zostawić broń, a ona mi nie zniknie? :P Jakaś
skrzynka ETC?
Najlepiej żeby było to w pobliżu Bazy Wolności :]
Mam broń która nie jest mi na razie potrzebna, a chciał bym ją odłożyć na później.


Każda skrytka jest bezpieczna. Ja na każdej chyba mapce miałem jeden tali schowek, w którym trzymałem zapasy amunicji, apteczek i innych rzeczy oraz jedna główną z największymi zapasami. Tak samo jak zbierałem broń na sprzedaż to chowałem ją w kilku schowkach, żeby nie latać za każdym razem. Po prostu nikt Ci nie przetrzepie schowka i nie gwizdnie zawartości. Jeśli chodzi o bazę Wolności w masz niebieską skrzynkę w garażu u technika. Jakieś dwa metry od niego po oknem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2009 o 19:44, Crew_900 napisał:

Grał ktoś z modem Faction Commander ? Jak to działa i czy dobre to ?


Ja grałem i jestem zadowolony. Możesz wybrać dowolną frakcję oprócz najemników, renegatów i monolitu i kierować nimi poprzez panel Faction Commandera. Ustawić można również stopień obrony przeciwnika. Możesz spawnować za opłatą swoje oddziały jaki i odziały asystentów, którym wyznaczasz cel, uzbrajasz etc. Możesz wybrać swoją działalność tzn. ekspansje, obronę, etc. Napisałem na forum wiele postów o tym. Wpisz w wyszukiwarkę forumową nazwę moda a znajdziesz wiele rzeczy na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A powiesz czy można rozkazać składowi żeby już został w tym miejscu i kontrolował je ? Oraz możesz napisać jakimi przyciskami się kieruje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2009 o 20:04, Crew_900 napisał:

A powiesz czy można rozkazać składowi żeby już został w tym miejscu i kontrolował je


Tak można zażądać obrony zdobytych posterunków. Służy do tego batton Defend.

Dnia 21.05.2009 o 20:04, Crew_900 napisał:

? Oraz możesz napisać jakimi przyciskami się kieruje ?


Główny panel:

Commands - wybierasz charakter działania. Masz do wyboru: Default (jak w vanilla), Attack (oddziały zmierzają do punktu który jest atakowany przez inne twoje oddziały), Expansion (oddziały spawnowane w bazie losowo zmierzają do różnych punktów starając się je przejąć), Defend (oddziały zmierzają do punktu atakowanego przez wroga), Assemble (zbiera oddziały w punkcie w którym znajduje się gracz) no i Cancel.
Action Magnitude - o ile pamiętam wybierasz w ten sposób procent swoich oddziałów, które mają brać udział w akcji.
Intelligence - wyskakują Ci dane punktów mapy na której się znajdujesz. Czyli nazwa, przez kogo zajęta, ile slotów zajętych czyli ile jest npc''ów na danym posterunku.
Select Faction - wiadomo, wybieramy frakcje.
Time Acceleration - tu mamy możliwość przyspieszenia czasu gry. Jeśli nie lubimy nocek, naciskamy z 1000 i noc upływa w kilkanaście sekund. Możemy wtedy obserwować ładnie zmniejający się cykl dobowy.
Al Difficulty - tu wybieramy stopień obrony przeciwnika, tzn. częstotliwość prób odbijania utraconych posterunków, etc.

Panel do spawnowania:

Spawn Squad - wiadomo, spawnujemy własne oddziały. Na danym terenie można zespawnować od jednego do czterech o ile mnie pamięć nie myli oddziałów. Wszystko zależy od stopnia zaludnienia danego terenu. Jak innych npc''ów jest dużo to nic nie zespawnujemy. Koszty dochodzą do kilku tysięcy za jeden spawn.

Spawn Assistants - tu spawnujemy swoich asystentów. W skład czwórki asystentów wchodzą dowódca z którym ustalamy rodzaj mokrej roboty, mechanik, lekarz i.. nie pamiętam. Możemy im wyznaczyć cel ataku i dalej oni sami próbują zająć teren. Musimy ich wcześniej uzbroić i dać jakieś medykamenty. Wystarczy im dać tylko trochę amunicji a będą naparzać bez ograniczenia. Gdy zdobędziemy odpowiednio wysoką rangę można ich awansować na advanced squad o zdolnościach: master. Batton Kill służy do ich unicestwienia jeśli nie są nam potrzebni. Recall natomiast służy do przyzywania asystentów do miejsca gdzie, w którym przebywasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm taki dziwny :D

Zespawnowałem skład i rzeczywiście pilnują punktu . Ale dlaczego tylko z pistoletami się pojawili ? :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2009 o 21:08, Crew_900 napisał:

Zespawnowałem skład i rzeczywiście pilnują punktu . Ale dlaczego tylko z pistoletami
się pojawili ? :|


Nie mam pojęcia. Ja nie miałem takich problemów z tego co pamiętam. Polecam Ci ustawić Al Difficulty na Insame. Oddziały wroga bronią swojej bazy, posterunków wzywając posiłki z innych posterunków w najwyższym stopniu.

20090521211732

20090521211805

20090521211823

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2009 o 17:49, dexter1023 napisał:

/.../


Paczka z czterema save''ami z Limańska, Szpitala i Elektrowni. Wersja 1.5.4. Nie jestem pewien ale potrzebny jest do nich mod Sleep Bag ( http://stalker.filefront.com/file/AMK_Sleeping_Bag_for_CS_1504;94080). Na początek spróbuj bez tego moda.

Edit. Zapomniałem ;) http://rapidshare.com/files/146959653/Save.rar.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować