Zaloguj się, aby obserwować  
qaz11

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky (STALKER: Czyste Niebo) - Temat ogólny

7137 postów w tym temacie

Z tym drugim już sobie poradziłem, trzeba było ściągnąć jakieś Sterowniki Tages
kolejna kwestia to duża ilość zablokowanych opcji graficznych, min. SSAO, miękka woda, głębia ostrości, promienie słoneczne, itp.
pamiętam, że gdy grałem na viście i na dużo słabszym sprzęcia ale grafice pod DX10 to wszystkie opcje mi działały, teraz mam o wiele mocniejszy sprzęt i grafikę pod DX11 i sporo opcji nie da się tknąć, są nieaktywne - jakiś błąd?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, trzeba było spatchować grę, teraz niby wszystko jest już ok, teraz czekam tylko na pomoc z tym modem / poprzednia strona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wszyscy handlarze w zonie oferują takie same ceny za nasz towar? Czy może jak mamy pełny plecak to bardziej opłaca się do jakiegoś szczególnego iść który daje więcej? Po misji z tunelem w dolinie mroku za kilkanaście karabinów TRS dostałem od Aszota tylko kilka tysięcy. Mam jeszcze kilka i się zastanawiam czy może opłaca mi się ciulać do kordonu albo nawet na bagna żeby wyższe ceny zaoferowali... A potrzebna mi kasa na ulepszenia sprzętu.

Jeszcze taki tip dla tych co zaczynają grę i cierpią na brak gotówki. Otóż na bagnach w skrytkach i po skrzynkach, czy w kieszeniach trupów można znaleźć sporo wałówki. Kiełbasy, konserwy, wódka... Wydawać się może że to niepotrzebny szmelc. Ale warto je zbierać i sprzedawać u barmana w bazie czystego nieba. On w ogóle nie obniża cen gdy mu sprzedajemy jedzenie. To sprawia że bardziej warto zbierać takie np. konserwy niż broń którą mają wszyscy na bagnach (obrzyny, strzelby, pistoleciki). Więcej za nie dostaniemy a mniej ważą. ;) Zresztą barman w bazie wolności też bierze wszystko za nieobniżoną cenę tylko że tam już można znaleźć droższe pukawki a mniej żarcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie grałem w żadnego STALKERA ale kręcą mnie te klimaty. Jak w tej chwili gra sie prezentuje? Zarówno pod wzgledem klimatu jak i fabuły oraz oprawy graficznej (jest na czym zawiesic oko) ? I którą część polecacie? Zew Prypeci, Cien Czarnobyla czy Czyste Niebo na początek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2012 o 19:22, MacabraDance napisał:

ciach

Klimat - jest tu go co najmniej kilotana, po prostu ta gra ocieka swoim specyficznym, cudownym klimatem. Fabuła - niezła, naprawdę dobra. Oprawa graficzna - jak dla mnie nadal się prezentuje nieźle. Oczywiście przy jakiś nowych wymiatających produkcjach typu Crysis 2 czy Skyrim to nie ma startu, ale nadal daję radę.
A jeżeli zaczynasz dopiero przygodę ze Stalkerem, to obowiązkowo zacznij od Cienia Czarnobyla - pierwsza gra z serii, później w innych da się łatwiej wyłapać sens i związek. Następnie zagraj kolejno w Czyste Niebo i Zew Prypeci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem we wszystkie odsłony, nad każdą spędziłem od kilkunastu do grubo ponad stu godzin gry i nie żałuję, gry są świetne [ pomijając imo najsłabszą w serii część czyli Czyste Niebo który mi kompletnie nie podeszło ], bardzo klimatyczne, grywalne, dość ładnie wyglądają [ Cień Czarnobyla bo Zew to stosunkowo nowy tytuł ] i są bardzo modowalne co bardzo zwiększa ich atrakcyjność. Kupować i grać, tyle powiem. Zacząć chronologicznie [ patrząc od strony fabularnej ] należałoby od Czystego nieba ale zaczynając od Cienia absolutnie niczego nie stracisz. Ja CN rzuciłem po paru, parunastu godzinach. Kilkanaście razy grałem w Cień i kilka w Zew, lepszej rekomendacji nie potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2012 o 19:36, Tyler_D napisał:



Też mi czyste niebo nie podeszło, szczególnie fabularnie to skiepścili. SoC oczywiście najlepsze bezkonkurencyjnie z całej serii.CoP traktuje jako taki większy dodatek słabszy od SoC, ale duuużo lepszy o Clear Sky. Dalej trzymam się przy tym, że gdyby SoC miał modyfikacje do broni i pancerzy oraz możliwość ich naprawiania i tak rozbudowane questy poboczne jak w CoP to byłaby to z pewnościa gra bliska idealnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuję jakiegoś ciekawego moda do Clear Sky, najbardziej ciekawi mnie taki, który jakoś usprawniłby walki frakcji, albo coś w tym stylu. I czy wszystkie mody będą działaćna polskiej wersji językowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2012 o 11:24, Crew_900 napisał:

Tutaj masz moda na wojnę frakcji.
http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?f=48&t=9412

Ale niestety zmienia fabułę gry, nie ma takiego który by naprawiał to co jest ...


Dzięki ogromne, czegoś takiego szukałem, to nawet lepiej, że zmienia fabułę, jedyne co mi się naprawdę spodobało w Clear Sky jak grę kupiłem w dniu premiery to frakcje i możliwość dołączenia do nich ^ ^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z głównym watkiem. Mianowicie zostalem pokieriwany na wysypisko na pchli targ, aby odnaleśc Kła. Siedzi niby w piwnicy,al;e kiedy tam wchodze nastepuje jakis wybuch,przez chwile widze ruszający sie obraz a póżniej zacinka. I tyle, nic wiecej nei da sie zrobić. I za kazdym razem kiedy wchodze do piwnicy to samo. Możecie jakoś poratowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2012 o 18:13, kolksznia napisał:

Witam. Mam problem z głównym watkiem. Mianowicie zostalem pokieriwany na wysypisko na
pchli targ, aby odnaleśc Kła. Siedzi niby w piwnicy,al;e kiedy tam wchodze nastepuje
jakis wybuch,przez chwile widze ruszający sie obraz a póżniej zacinka. I tyle, nic wiecej
nei da sie zrobić. I za kazdym razem kiedy wchodze do piwnicy to samo. Możecie jakoś
poratowac?


Dziwne pytanie. Z tego co pamiętam, to po tej sytuacji z wybuchem, słuchasz rozmowy dwóch bandytów, mdlejesz, a potem się budzisz i wstajesz. Następnie jakiś typek się do Ciebie odzywa. Tak to mniej więcej pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jest wybuch i mdleje. Ale pozniej wszystko sie zacina i soi w miejscu. Widac tylko dziure w ścianie zaraz obok schodow i nic sie nei da zrobic. Przeinstalowalem gre,myslac,,ze to cos pomoze ale dalej to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden problem! Po przejsciu z Kordonu na Wysypisko dostaje misje przejmowania kolejno baz bandytow. W pierwszej idzie wszystko gladno, przejmuje,pomoc nadchodzi i jest nasz baza. Druga przejmuje, przychodzi pomoc i tez jest nasza baza,ale ciagle pokazuje,ze musze odeprzec konratak. Stoje tam godzinami i nic sie nei dzieje. Wiec biore misje z przejeciem kolejnej bazy. Przejmuje ja i tyle, wtedy juz nic sie nie dzieje, pomoc nie nieadchodzi po dluuugim nawet czekaniu. I koniec,stoje w miejscu. Prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2012 o 18:29, kolksznia napisał:

No jest wybuch i mdleje. Ale pozniej wszystko sie zacina i soi w miejscu. Widac tylko
dziure w ścianie zaraz obok schodow i nic sie nei da zrobic. Przeinstalowalem gre,myslac,,ze
to cos pomoze ale dalej to samo.


Dziwne. Powinieneś po prostu po tej całej sytuacji wstać i wyjść z tamtego miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2012 o 13:22, kolksznia napisał:

Jeszcze jeden problem! Po przejsciu z Kordonu na Wysypisko dostaje misje przejmowania
kolejno baz bandytow. W pierwszej idzie wszystko gladno, przejmuje,pomoc nadchodzi i
jest nasz baza. Druga przejmuje, przychodzi pomoc i tez jest nasza baza,ale ciagle pokazuje,ze
musze odeprzec konratak. Stoje tam godzinami i nic sie nei dzieje. Wiec biore misje z
przejeciem kolejnej bazy. Przejmuje ja i tyle, wtedy juz nic sie nie dzieje, pomoc nie
nieadchodzi po dluuugim nawet czekaniu. I koniec,stoje w miejscu. Prosze o pomoc.


Pamiętam, że też miałem problem z kontratakiem w tej misji. Niestety rozwiązania nie pamiętam ,bo grałem w to bardzo dawno temu. Zalecam Ci wejść na stronę stalker.pl i wejść na forum dyskusyjne. Tam powinni Ci pomóc, albo po prostu znajdziesz temat założony przez osobą z tym samym problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam czy mógłby mi ktoś wskazać kryjówkę przed emisją gdzieś w początkowej okolicy Limańska??
Podszedłem do renegatów przed wyjściem i zanim zdążyłem dać im apteczke wyskoczyła mi emisja bez zaznaczonego pkt gdzie mógłbym się schować.


z góry dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5 dni grania w plecy, ponieważ silnik wysypał się podczas przenoszenia się z bazy powinności do magazynów wojskowych. Autosave i quick save nie działają - crash po kliknięciu w menu, a po wczytaniu z gry również crash.

Miałem w końcu skończyć tą grę, ponieważ Cień Czarnobyla i Zew Prypeci już przeszedłem, ale chyba nic z tego :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować