Zaloguj się, aby obserwować  
qaz11

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky (STALKER: Czyste Niebo) - Temat ogólny

7137 postów w tym temacie

Z Twoich wypowiedzi wynika, że podchodzisz do tematu na zasadzie "albo/albo" - albo z noża nie korzysta się wcale, albo korzysta się tylko z niego. Nie wiem, czemu tak to postrzegasz, szczególnie że już dwukrotnie napisałem, że nie o czymś takim mówię. Ale cóż, Twoje prawo.

Nie wiem też, skąd czerpiesz wiedzę na ten temat, bo nie wygląda na to, że z praktyki. Dlatego też, jak napisałem, pozwól, że pozostanę przy własnej ocenie tego, jak często nóż służy do czegoś innego, niż otwieranie konserw. A "odgłos typowego ASG" jest określeniem troszkę mało precyzyjnym, bo jeśli mówimy o karabinkach napędzanych elektrycznie (AEG), to są one dość hałaśliwe (sam mechanizm, oczywiście), cichsze (ale nie bardzo) są sprężynowce. Nie zmienia to faktu, że nadal mówimy tu o odgłosach, które są doskonale słyszalne w sytuacji, gdy nie ma innych dźwięków, mogących je zagłuszyć. Świsty i gwizdy pozostawmy filmom.

Co do pchnięcia w serce, to było ono tu przykładem (są szybsze i skuteczniejsze metody), mającym pokazać, że akurat ilość krwi jest mało realnym argumentem, bo co jak co, ale przy postrzałach jest jej znacznie więcej, niż przy ranach kłutych. No, chyba że ktoś bardzo inteligentnie "wkłuje się" w tętnicę. Ale to już jest temat na inną okazję.

I na koniec uwaga o butach... Jest różnica między twardym obuwiem (typowymi glanami) a butami robionymi właśnie z myślą o jednostkach specjalnych. Coraz więcej firm bierze pod uwagę wymagania takich jednostek, a rezultatem jest obuwie, które znacząco odbiega od tego, co serwuje się zwykłym, przepraszam za wyrażenie, trepom. Najlepszym przykładem są tu buty Adidas GSG-9 (zarówno stare, jak i GSG-9.2), które swoją "konstrukcją" bardziej przypominają obuwie sportowe, niż wojskowe. Zresztą nawet tradycyjne "glany" przeszły sporą metamorfozę, dzięki czemu obuwie z wyższej "półki", jak np. 5.11 HRT (których dumnym właścicielem sam jestem), w niczym nie przypomina dawnych Jungle Boots. Jest miękkie (przyzwyczajony do ganiania w Magnumach byłem naprawdę pozytywnie zaskoczony, gdy pierwszy raz wbiłem się w HRT), znacznie cichsze, niż typowe wojskowe buty, a o wygodzie nawet nie wspomnę, bo to trochę tak, jakbym porównywał jazdę tramwajem z TGV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat o walce nożem mogę się wypowiedzieć, bo wchodzi to w moje zainteresowania.
Szkolenie odbyłem zarówno na podstawie średniowiecznych traktatów jak i szkolenia które wchodzą w skład ochroniarskich.
Znam doskonale zastosowanie noża i wiem, że nie skorzystałbym z niego podczas wyboru a z konieczności.
Ciężko mieć 100% pewność po jednej ranie kłutej w zneutralizowanie celu, po wyciągnięciu noża sytuacja się zmienia zresztą ale to już faktycznie zależy od miejsca zadania rany.

ASG - w tym wypadku chodziło mi o gazowe.

Butki butami ale cały osprzęt? Jednostki miejskie są wyposażone zazwyczaj lżej ale one działają zupełnie inaczej bo opierają się na szybkości oraz zaskoczeniu (małe powierzchnie) i stąd specjalnie pod ich potrzeby praktycznie zostały zaprojektowane GSG-9 i tym podobne. Ugółniłes więc troszkę to obuwie wg mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawszę można się pokusić i wkleić na forum screenshoty w dużej rozdzielczości: 1600x1000.

PS. To nowe screeny z racji tego, że Deep Silver zostało wydawcą Clear Sky (wydali inną grę od GSC - Heroes of Annihilated Empires). Ciekawe czy będzie EK...

20080202135712

20080202135759

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tu trzeci screenshot (1600x1200) + standardowo na początek miesiąca - karta z kalendarza czyli luty (wersja polska i angielska, rozdzielczość 1600x1200).

PS. Nie zmieściło się w jednym poście z racji rozmiaru fotek więc bełkot o spamie od razu olewam. :)

20080202140321

20080202140431

20080202140454

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to się Cenega będzie musiała postarać, żeby dorównać EK SoC... Nie mówię, że od razu gogle termowizyjne muszą dorzucać do gry, ale może jakiegoś w miarę taniego sprężynowca ASG? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2008 o 14:38, morthi napisał:

a co? wiadomo juz ze to cenega bedzie wydawac Clear Sky?


Nie, ale skoro była dystrybutorem innych gier wydawanych przez DS, podejrzewam, że w tym przypadku będzie podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiesz - kiedy cdp bylo dystrybutorem gier ubi (oraz calej serii the settlers) a tu niespodzianka i cenega wydala ostatnia czesc (piekna edycja kolekcjonerska)

dopoki nie zobacze w planie wydawniczym cenegi clear skyto nie uwierze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, pewne w życiu są tylko dwie rzeczy: śmierć i podatki, więc ja również nie mówię, że tak będzie na 100%, ale wydaje mi się, że mamy jakieś 75-80% szans na to, że polskim dystrybutorem będzie Cenega. No, chyba że GSC wyraźnie sobie zażyczy CDP, po tym, jaką ładną kolekcjonerkę odwalili w przypadku SoC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wazne by gra byla dobrze wydana :) cenega MoC spaprala dokumentnie a cdp stalkera spolszczylo bardzo zgrabnie (wg mnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2008 o 14:01, Vormulac napisał:

Zawszę można się pokusić i wkleić na forum screenshoty w dużej rozdzielczości: 1600x1000.


Można, jednakże to odpowiedzialne zadanie pozostawiłem Tobie :) Screeny są bardzo ładne, jednak nadal nie widzę anti-aliasingu. Ciągle widać ''schodki'' na postaciach i obiektach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak widzieliście Screeny z gry i trailery to powiedzcie mi mniej więcej czy gra mi pójdzie (mam AMD Athlon 3000+,1,5 Giga ramu, GF 6600 256 mb)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ringno5

Czy ty interesujesz się bronią i militariami ?? bo coraz bardziej mnie intrygujesz.
Może się mylę ale sądzę że należysz do jekiegoś klubu ASG lub chociaż jesteś posiadaczem jakiejś tego typu broni (napisz czy zgadłem :D)... ;-)
Sam mam Smith & Wesson na licencji Colta bardzo fajna sprężynowa replika Colta 1911...

20080202212839

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem, interesuję się bronią i militariami (zarówno bronią palną, jak i białą - tę ostatnią sam robię), ale nie należę do klubu ASG, powiedzmy, że jest to zainteresowanie bardziej... służbowe.

@Emillo2

No to pozostaje mieć nadzieję, że i tym razem EK będzie świetna. Może zamiast puszki na materiały radioaktywne, CDP pokusi się o metalową skrzynkę na amunicję ( http://www.galleria-e.com/cgi-bin/Colemans.storefront/en/product/134101)? Są tanie jak barszcz (ta na linku akurat 12 dolców, czyli sporo, ale widziałem takie po 2-3 dolary), bez problemu można je zorganizować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować