Zaloguj się, aby obserwować  
qaz11

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky (STALKER: Czyste Niebo) - Temat ogólny

7137 postów w tym temacie

Dnia 04.09.2008 o 21:17, OriginalGangsta napisał:

I nawet nie wiesz jak Ci zazdroszczę że masz już grę. ;p Ja muszę czekać na lepsze czasy
(To jest przypływ gotówki). Mógłbyś pokazać jakieś screeny z przeładowania broni? ;p
Bo ciekawi mnie ten efekt zamazania wszystkiego oprócz broni. ;p


Ah, ja się szarpnąłem na EK i nie żałuję, jest super! Zwłaszcza zapalniczka ^_^ Oczywiście, mogę wrzucić screeny, ale to pewnie jutro :)

Screeny:
1.Ciemno jak w ... no ciemno.
2.Odparcie ataku wojska na przystanek autobusowy zakończony sukcesem.
3.Nasyp kolejowy. Jest tam dziura bo ... jak wytłumaczył mi jeden stalker: "no dziura tam jest. Wszysko co tam wrzucaliśmy znikało. Więc wyrzucaliśmy tam głównie śmieci, bo wiesz, dbamy o środowisko. Kiedy pewnego dnia odnaleźliśmy wszystkie nasze śmieci w jakiejś anomalii! To nie jest normalne!" xD
4.Jest tam mały posterunek stalkerów, dalej jest farma stalkerów.
5.Głodny stalker, to zły stalker. Ten już oblizuje się na myśl o pieczeni ze zmutowanego dzika :)

Aha i najlepszy dziś zasłyszany tekst w grze: "Nie bądź fletem, schowaj tę giwerę" xD xD

20080904212254

20080904212309

20080904212325

20080904212338

20080904212354

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 21:24, Patryk Mogilno napisał:

Dostałem gre i jest naprawde fajna lepsza od SoC wojny frakcji robia swoje;)
PS: Te ciemne noce w zonie są naprawde strasze...


Mnie aż tak nie przerażaja:)Przynajmneij[jak sie zgasi latarke]można zaskoczyc wroga:D

Mam pytanei w jaki sposób szuka sie artefaktów?Wyciagam tą "maszyne" ale ona nic nie pokazuje,czy może jest jakis przycisk który ją uaktywnia?Z góry dizęki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

trochę wam zazdroszczę..... choć posiadam swój egzemplarz EK to niestety mój kochany komputer nie chce gry odpalić w tym sensie, że owszem do menu wszedłem trailer na początku gry obejrzałem a później klapa jak nie bug report to się zacina że naprawdę grać się nie da ;/ Mój komp może się "pochwalić" następującą zawartością: procek intela 3,2 GHZ, 1Gbramu, GF 7300 GS wiem, wiem że największym nieporozumieniem jest tu karta graficzna no i może ilość ramu no ale żeby na minimalnych detalach ta gra mi nie ruszyła!!!!! Obawiam się że i najnowszy patch tu nie pomoże ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 21:38, Szagal napisał:

trochę wam zazdroszczę..... choć posiadam swój egzemplarz EK to niestety mój kochany
komputer nie chce gry odpalić w tym sensie, że owszem do menu wszedłem trailer na początku
gry obejrzałem a później klapa jak nie bug report to się zacina że naprawdę grać się
nie da ;/ Mój komp może się "pochwalić" następującą zawartością: procek intela 3,2 GHZ,
1Gbramu, GF 7300 GS wiem, wiem że największym nieporozumieniem jest tu karta graficzna
no i może ilość ramu no ale żeby na minimalnych detalach ta gra mi nie ruszyła!!!!! Obawiam
się że i najnowszy patch tu nie pomoże ;/


A ja myśle że pomoże:) Ta gra jest naszpikowana bugami i innym tego typu świnstwem:)Spokojnie jeśli ci Ćień Czarnobyla ruszył to tak samo powinno być być z Czystym Niebem:)Po prostu zaczekaj na patch...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 21:37, rafekx 12 napisał:

Mam pytanei w jaki sposób szuka sie artefaktów?Wyciagam tą "maszyne" ale ona nic nie
pokazuje,czy może jest jakis przycisk który ją uaktywnia?Z góry dizęki za pomoc


Musisz mieć dłużej wyciągniętą maszynę. Jeśli po 5 sekundach zacznie pipczeć, to znaczy, że w okolicy jest jakiś artefakt. Im szybciej pipczy, tym bliżej do niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 21:42, rafekx 12 napisał:

> trochę wam zazdroszczę..... choć posiadam swój egzemplarz EK to niestety mój kochany

> komputer nie chce gry odpalić w tym sensie, że owszem do menu wszedłem trailer na
początku
> gry obejrzałem a później klapa jak nie bug report to się zacina że naprawdę grać
się
> nie da ;/ Mój komp może się "pochwalić" następującą zawartością: procek intela 3,2
GHZ,
> 1Gbramu, GF 7300 GS wiem, wiem że największym nieporozumieniem jest tu karta graficzna

> no i może ilość ramu no ale żeby na minimalnych detalach ta gra mi nie ruszyła!!!!!
Obawiam
> się że i najnowszy patch tu nie pomoże ;/

A ja myśle że pomoże:) Ta gra jest naszpikowana bugami i innym tego typu świnstwem:)Spokojnie
jeśli ci Ćień Czarnobyla ruszył to tak samo powinno być być z Czystym Niebem:)Po prostu
zaczekaj na patch...


Właśnie kurcze nie sprawdziłem czy na tej karcie działa Cień Czarnobyla bo w tą część grałem na GF6600 GT do puki się nie spalił........ muszę to sprawdzić ale mimo wszystko wydaję mi się że i tak to jest trochę śmieszna sytuacja żeby gra na najniższych ustawieniach nie ruszyła na takim komputerze ??!! No ale cóż może rzeczywiście ten patch dokona jakiegoś cudu i będę mógł się cieszyć razem z wami tą grą a nie tylko jej wyglądem na półce wśród innych gier ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 21:38, Szagal napisał:

trochę wam zazdroszczę..... choć posiadam swój egzemplarz EK to niestety mój kochany
komputer nie chce gry odpalić w tym sensie, że owszem do menu wszedłem trailer na początku
gry obejrzałem a później klapa jak nie bug report to się zacina że naprawdę grać się
nie da ;/ Mój komp może się "pochwalić" następującą zawartością: procek intela 3,2 GHZ,
1Gbramu, GF 7300 GS wiem, wiem że największym nieporozumieniem jest tu karta graficzna
no i może ilość ramu no ale żeby na minimalnych detalach ta gra mi nie ruszyła!!!!! Obawiam
się że i najnowszy patch tu nie pomoże ;/

Chyba nie możliwe żeby na najniższych ustawieniach nie dało się grać
Ja mam athlona 2500, 7600 gs , 2 giga ram i gra dość płynnie chodzi na statycznym na najwyższych detalach.Oczywiście co chwila jakiś bug i dla tego na razie nie gram czekając na patcha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 21:49, Mogilny napisał:

> trochę wam zazdroszczę..... choć posiadam swój egzemplarz EK to niestety mój kochany

> komputer nie chce gry odpalić w tym sensie, że owszem do menu wszedłem trailer na
początku
> gry obejrzałem a później klapa jak nie bug report to się zacina że naprawdę grać
się
> nie da ;/ Mój komp może się "pochwalić" następującą zawartością: procek intela 3,2
GHZ,
> 1Gbramu, GF 7300 GS wiem, wiem że największym nieporozumieniem jest tu karta graficzna

> no i może ilość ramu no ale żeby na minimalnych detalach ta gra mi nie ruszyła!!!!!
Obawiam
> się że i najnowszy patch tu nie pomoże ;/
Chyba nie możliwe żeby na najniższych ustawieniach nie dało się grać
Ja mam athlona 2500, 7600 gs , 2 giga ram i gra dość płynnie chodzi na statycznym na
najwyższych detalach.Oczywiście co chwila jakiś bug i dla tego na razie nie gram czekając
na patcha


no ogólnie ta karta jest do niczego..... i kolega ma więcej ram-u a jak ja mam jeszcze nortona który pożera niezliczoną jego ilość to tym bardziej pogorsza to moją sytuację, a że gra mi nie działa to nie żart sam się tej sytuacji dziwię ściągnąłem nawet najnowsze stery i nic to nie pomogło. Wiem też że niektóre gry pomijają czy wręcz piszą w wymaganiach że na GF 7300 ich produkty nie ruszą... tak było z grą np MoH Airborn.... no ale właśnie instaluję Cień Czarnobyla i sprawdzę jak gra działa na tej karcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mały problem z grą...
Nie wiem dlaczego ale nie słyszę dialogów po rosyjsku gdy z kimś rozmawiam ( słychać jedynie bardzo ciche pomrukiwanie).
W SoC wszystko działało w porządku... słyszałem dialogi wraz z lektorem równocześnie.
Nie jest to jedyna gra z takim błędem, problem z dialogami miałem również w AC i w Blacksite

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 22:05, jojtos napisał:

mały problem z grą...
Nie wiem dlaczego ale nie słyszę dialogów po rosyjsku gdy z kimś rozmawiam ( słychać
jedynie bardzo ciche pomrukiwanie).
W SoC wszystko działało w porządku... słyszałem dialogi wraz z lektorem równocześnie.
Nie jest to jedyna gra z takim błędem, problem z dialogami miałem również w AC i w Blacksite

Jak wynika z recenzji i wcześniejszych postów tak w tej grze niestety jest ;/ sam tyle co zdołałem dograć też to dostrzegłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 22:05, jojtos napisał:

mały problem z grą...
Nie wiem dlaczego ale nie słyszę dialogów po rosyjsku gdy z kimś rozmawiam ( słychać
jedynie bardzo ciche pomrukiwanie).
W SoC wszystko działało w porządku... słyszałem dialogi wraz z lektorem równocześnie.
Nie jest to jedyna gra z takim błędem, problem z dialogami miałem również w AC i w Blacksite


To chyba wina gry u mnie jest identycznie, poszukaj w ustawieniach czy czasem nie da się podgłośnić rosyjskich wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 22:05, jojtos napisał:

mały problem z grą...
Nie wiem dlaczego ale nie słyszę dialogów po rosyjsku gdy z kimś rozmawiam ( słychać
jedynie bardzo ciche pomrukiwanie).
W SoC wszystko działało w porządku... słyszałem dialogi wraz z lektorem równocześnie.
Nie jest to jedyna gra z takim błędem, problem z dialogami miałem również w AC i w Blacksite


Bo z tego co wiem im dalejstoisz od osboy mówiącej tym słabiej słychać...dla uspokojenia dodam że u mnie jest tak samo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najważniejsze:

1. Gra jest świetna, 2 h 30 min za mną póki co tylko na bagnach i mogę powiedzieć, że póki co to włśsnie takiego stalkera chciałem i takiego powinniśmy dostać za pierwszym razem.
2. Gram na X2 4600+ @3Ghz, GF 9600Gt OC, 2.5 GB RAm i na Viście z dx10 wszystko włączone praktycznie maksymalne ustawienia (jedna opcja medium, dwa suwaki minimalnie poniżej maksa) 1400x900, af 4x, aa 0x - z wielkim zdziwieniem ale gra działa BARDZo dobrze 30fps+, szarpanie zaczyna się o wschodzie słońca jak promienie przechodzą przez trzewa, rzuca to wszystko cienie i jest już z deczka nie płynnie.
3. pl wersja to 1.5.0.1 - to jest wersja na poziomie spatchowanej wersji rosyjskiej?
4. Stabilna jak skała, żadnego wywalenia do pulpitu, jedyne bugi jakie uśwuiadczyłem to: raz AI bandytów dziwnie się zachowało, zwłoki lubią się powykręcać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie mam wrażenie że spolszczenie było robione nie dokładnie, lektor brzmi dla nie trochę sztucznie a tego od czucia nie miałem w SOC .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 22:12, Mogilny napisał:

Ja ogólnie mam wrażenie że spolszczenie było robione nie dokładnie, lektor brzmi dla
nie trochę sztucznie a tego od czucia nie miałem w SOC .


A dla mnei wszystko jest ok:)Lektor jest niezły i klimatyczny podobnie jak w SoC,czego chcieć wiecej?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 22:13, rafekx 12 napisał:

> Ja ogólnie mam wrażenie że spolszczenie było robione nie dokładnie, lektor brzmi
dla
> nie trochę sztucznie a tego od czucia nie miałem w SOC .

A dla mnei wszystko jest ok:)Lektor jest niezły i klimatyczny podobnie jak w SoC,czego
chcieć wiecej?:)


Coś ten lektor z głośnością jest źle dopasowany, za słabo słychać rosyjski a z mocno naszego lektora, przez to trochę to sztucznie wygląda. Ale mam nadzieję, że to tylko kwestia patcha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy CDP potrafi coś zrobić na 100% dobrze ? Chyba jednak nie.
Przy chlebaku (tak, to jest chlebak) brak paska. Dostałem produkt, który właściwie stracił całą swoją funkcjonalność. Jak mam go używać, jak nosić ? Zastanawiam się, czy CDP zakupił buble, czy to niedopatrzenie przy pakowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 22:21, Hern napisał:

Czy CDP potrafi coś zrobić na 100% dobrze ? Chyba jednak nie.
Przy chlebaku (tak, to jest chlebak) brak paska. Dostałem produkt, który właściwie stracił
całą swoją funkcjonalność. Jak mam go używać, jak nosić ? Zastanawiam się, czy CDP zakupił
buble, czy to niedopatrzenie przy pakowaniu.


A o jaki pasek chodzi? Jeśli o ten na ramie to nikt go nie ma, bo nie powinien mieć, a jeśli o inny, to powiedz dokładnie o który chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować