Zaloguj się, aby obserwować  
qaz11

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky (STALKER: Czyste Niebo) - Temat ogólny

7137 postów w tym temacie

Dnia 29.08.2008 o 10:00, Outlander-pro napisał:

I Pijawka z bagien to jedyny nowy mutant ? Trochę biednie, Chimery chyba nie dodali ?
(bo można zobaczyć jej łeb na ścianach, np w Barze u Powinności).


i bardzo dobrze, ze chimery nie ma ;) toz to straszne bydle jest i niesposob zabic w rozsadny sposob (tak jak pozostale talatajstwo)
ile to ja sie musialem nabiegac zeby ubic tego gada :/ ehh :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 19:29, Vernio napisał:

Pytanko. Czy przy sprzęcie PIV 3Ghz Ram 1Giga grafa 7800GS 256mb odpowiednik (Podobno;p)
7900GS/GT (jak były takie nie pamiętam:P) na Agp jak pójdzie ta gra na rozdziałce 1280x1024
i jak na 1024x768. Najważniejsze czy na jakichkolwiek ustawieniach nie będzie ciąć.:P


Miałem bardzo podobnego kompa jak grałem w Shadow of Chernobyl (Clear Sky ma nieco większe wymagania). Chodziło baardzo średnio na średnio-wysokich ustawieniach :) Polecam dokupić ramu, żeby mieć 2gb, bo na 1gb będziesz się męczył i gra będzie szarpać. A w 1024x768 spokojnie pograsz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak grałem w "Cień Czarnobyla" na sprzęcie AMD 2500+, karta graficzna- ATI Radeon 9600 series z 1.5 giga RAM-u
to na początku dość zgrabnie chodziło na jakichś średnich detalach, z kolei jak zapuściłem się w większe lokację (Prypeć, Magazyny Wojskowe) to było raczej kiepsko. Zmniejszyłem detale na małe i było już znacznie lepiej. Jak myślicie, czy pójdzie mi "Czyste Niebo"?

BTW: Proszę się nie śmieć z wielkości RAM-u w stosunku do reszty sprzętu, myślałem że zrobię za niedługo upgrade... No cóż myliłem się ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 23:07, Sylwassss napisał:

Ten 3 obrazek najlepszy. Pozostałe można wybaczyć. Ciekawe czy w CN dalej stalkerzy będą wpadać w ogniska tak jak to było w SoC. :)


Generalnie to wybaczyć można. Tyle tylko, że to bugi z SoC i tu już nie powinny mieć prawa miejsca. Poza tym po godzinie grania to te błędy normalnie zaczynają wkurzać. Tak jak poniżej - wejdziesz do pomieszczenia i zobaczysz taki błąd. Ok, da się przeboleć, jak jest tylko jeden... Ale jak na każdej ścianie to już nie. :)

20080829122318

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.08.2008 o 12:35, morthi napisał:

podobno w CS mozna strzelac :)
jak cos to sciagnij sobie moda crov/raven hunter ;) i tez bedziesz mogl ptaszydla stracac


Można strzelać, widziałem na filmiku :) Poza tym dodatkowo jak jest blowout to wszystkie ptaki w okolicy giną i spadają :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.08.2008 o 13:23, Outlander-pro napisał:

Można strzelać, widziałem na filmiku :) Poza tym dodatkowo jak jest blowout to wszystkie
ptaki w okolicy giną i spadają :D

Też to widziałem na filmiku przedstawiającym pierwsze 25 minut z gry. :P Ciekawe co dzieje się wtedy z mutantami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 09:59, Crew 900 napisał:

No właśnie to mnie ciekawi , napisali że rzadkie artefakty będą skryte , ale na trailerach cały czas jako rzadki artefakt pokazywali meduze , a meduza nie należy do rzadkich okazów :/


Może akurat to chcieli pokazać na trailerze. Te najrzadsze artefakty też są i znaleźć je można tak jak te słabsze. Po prostu zmniejszono ilość. Tak więc, dajmy na Wysypisku nie znajdziesz jak w SoC 10 Meduz, 5 Kotletów itd. tylko ze 3 sztuki losowo wybranego artefaktu. Proste. Poniżej na screenie jest np. Dusza czy Korale Mamy - czyli artefakty z górnej półki. ;)

20080829134011

20080829134016

20080829134021

20080829134026

20080829134037

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PCGH zrobiło mega-porównanie by zobaczyć jak gra wygląda na różnych ustawieniach. Wyniki - foto i odpowiednia konfiguracja. Wymagania ''extreme'' rządzą. :)

Foto nr 1 - Stalker: Clear Sky (minimal details)
• Minimal requirements:
- Windows XP (Service Pack 2)/Windows 2000 SP4
- Processor: Intel Pentium 4 2.0 GHz / AMD XP 2200+
- RAM: 512 MiByte
- 10 GByte free hard drive space
- 128 MiByte Direct X 8.0 compatible graphics card / Geforce 5700 / Radeon 9600

Foto nr 2 - Stalker: Clear Sky "recommended" (high quality, dynamic lighting)
• Recommended requirements:
- Windows XP (Service Pack 2)/Windows 2000 SP4
- Processor: Intel Core 2 Duo E6400 / AMD 64 X2 4200+-
- RAM: 1.5 GiByte
- 10 GByte free hard drive space
- 256 MiByte Direct X 9.0c compatible graphics card / GeForce 7900 / Radeon X1950

Foto nr 3 - Stalker: Clear Sky "optimal" (high quality, enhanced dynamic lighting)
• Optimal requirements:
- Windows XP (Service Pack 2)/Windows 2000 SP4
- Processor: Intel Core2 Duo E6700 / AMD 64 X2 5200+
- RAM: 2 GiByte
- 10 GByte free hard drive space
- 512 MiByte Direct X 9.0c compatible graphics card / GeForce 8800 / Radeon X2900

Foto nr 4 - Stalker: Clear Sky "extreme" (extreme quality, enhanced dynamic lighting, more object details)
• Extreme requirements:
- Windows Vista (Service Pack 1 required)
- Processor type: Intel Core2 Duo E8500 / AMD 64 X2 6000+
- RAM: 4 GiByte
- 10 GByte free hard drive space
- Direct X 10 compatible graphics card with 512 MiByte VRAM / Geforce 9800 GX2 / Radeon HD 3870 X2

20080829140337

20080829140348

20080829140405

20080829140417

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


>Po prostu zmniejszono ilość. Tak więc, dajmy na Wysypisku

Dnia 29.08.2008 o 13:41, Vormulac napisał:

nie znajdziesz jak w SoC 10 Meduz, 5 Kotletów itd. tylko ze 3 sztuki losowo wybranego
artefaktu. Proste. Poniżej na screenie jest np. Dusza czy Korale Mamy - czyli artefakty
z górnej półki. ;)


Eh skończą się dobre czasy, gdy wystarczyło wybrać się na Wysypisko, pozbierać trochę Meduz czy innego badziewia i sprzedać je jakimś stalkerom. Poza tym ciekawe jak będzie się szukało artefaktów z tym detektorem "gdzieś tu w pobliżu może jest artefakt, ale nie daję głowy" ... Średnio mi się podobają te niewidoczne artefakty. Wolałem jak świeciły i widać je było z daleka :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na 3 i 4 screenie swiatlo jest bardzo nienaturalne... wg mnie najlepiej wyglada stalker na screenie nr 2 :) za to bardzo podoba mi sie screen nr 1 bo to oznacza, ze bede mogl; grac w calkiem niezle wygladajacego stalkera na starym kompie (gf 5200 rulez :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niewielka poświata na pewno jest wokół artefaktu. :)
Doświadczony stalker od razu zobaczy, że to artefakt. Skończyły się dobre czasy z 20 szt. Kotleta w kieszeni. Jednak jak widać poniżej, to miejsca gdzie leżą artefakty to nie tylko typowe odludzie. Nr 2 - za domkiem, przy płocie. Nr 3 przy drodze. Liczy się szczęście. :)

morthi ----->
Mi pójdzie ''recommended''. W sumie dobrze, bo oczopląsu nie dostane. :)

20080829143002

20080829143007

20080829143013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 14:32, Vormulac napisał:

morthi ----->
Mi pójdzie ''recommended''. W sumie dobrze, bo oczopląsu nie dostane. :)


na nowym gdzie mam zamiennie gf 6800 z 7600 tez pojdzie na recomended ;) choc cos mi sie wydaje, ze z okazji premiery nowej podstawki pod procesory zakupie nowa zabawke (tak, tak :P przeczekalem cale lga 775 :P nie wiem jak mi sie to udalo :P bo przeciez s478 starutenka jest :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 14:32, Vormulac napisał:

Niewielka poświata na pewno jest wokół artefaktu. :)
Doświadczony stalker od razu zobaczy, że to artefakt. Skończyły się dobre czasy z 20
szt. Kotleta w kieszeni. Jednak jak widać poniżej, to miejsca gdzie leżą artefakty to
nie tylko typowe odludzie. Nr 2 - za domkiem, przy płocie. Nr 3 przy drodze. Liczy się
szczęście. :)


Hmm, tak jakby dużo nowych artefaktów jest :) I dobrze. Może teraz będzie mało, ale za to będą dobre artefakty, a nie jak w SoC dużo badziewia ? :)

Mi pójdzie gierka na optimal z nadwyżką nawet :) Fajnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 14:39, morthi napisał:

> morthi ----->
> Mi pójdzie ''recommended''. W sumie dobrze, bo oczopląsu nie dostane. :)

na nowym gdzie mam zamiennie gf 6800 z 7600 tez pojdzie na recomended ;) choc cos mi
sie wydaje, ze z okazji premiery nowej podstawki pod procesory zakupie nowa zabawke (tak,
tak :P przeczekalem cale lga 775 :P nie wiem jak mi sie to udalo :P bo przeciez s478
starutenka jest :P )


Nie tylko ty masz odrazu zamiar z s478 na 1366 przeskoczyć.;)

>KannX----->
>Miałem bardzo podobnego kompa jak grałem w Shadow of Chernobyl (Clear Sky ma nieco większe wymagania).
>Chodziło baardzo średnio na średnio-wysokich ustawieniach :) Polecam dokupić ramu, żeby mieć 2gb, bo na 1gb
>będziesz się męczył i gra będzie szarpać. A w 1024x768 spokojnie pograsz.


Mam nadzieję że mi jednak pójdzie na 1giga ramu i nie będzie ciąć.bo nie chciał bym tera go dokupywać.:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować