Zaloguj się, aby obserwować  
qaz11

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky (STALKER: Czyste Niebo) - Temat ogólny

7137 postów w tym temacie

Gra o wiele lepiej wygląda nawet na Dx8.Cienie są o wiele wyrażniejsze i ciemniejsze a tekstury dokładniejsze poniżej zamieszczam screeny . Niestety spadki fps są bardziej odczuwalne nawet na statyku a bez patcha gra jest na razie niegrywalna

20080904165510

20080904165524

20080904165537

20080904165554

20080904165610

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 16:57, Mogilny napisał:

Gra o wiele lepiej wygląda nawet na Dx8.Cienie są o wiele wyrażniejsze i ciemniejsze
a tekstury dokładniejsze poniżej zamieszczam screeny.


Jak na DX8 gra wygląda znakomicie.

Dnia 04.09.2008 o 16:57, Mogilny napisał:

Niestety spadki fps są bardziej
odczuwalne nawet na statyku


Jaki masz sprzęt?

Dnia 04.09.2008 o 16:57, Mogilny napisał:

a bez patcha gra jest na razie niegrywalna


Postanowiłem poczekać z kupnem gry do czasy wydania polskiego patcha. Wtedy sobie bezstresowo pogram :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 17:08, KannX napisał:

> Gra o wiele lepiej wygląda nawet na Dx8.Cienie są o wiele wyrażniejsze i ciemniejsze

> a tekstury dokładniejsze poniżej zamieszczam screeny.

Jak na DX8 gra wygląda znakomicie.

> Niestety spadki fps są bardziej
> odczuwalne nawet na statyku

Jaki masz sprzęt?

> a bez patcha gra jest na razie niegrywalna

Postanowiłem poczekać z kupnem gry do czasy wydania polskiego patcha. Wtedy sobie bezstresowo
pogram :)

Sprzęt mam skromny Athlon XP 2500 , Geforce 7600 gs, 2 g ram ale na SOC w statyku wystarczający , tu w CS troszkę zwalniało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 17:10, Mogilny napisał:

Sprzęt mam skromny Athlon XP 2500 , Geforce 7600 gs, 2 g ram ale na SOC w statyku wystarczający
, tu w CS troszkę zwalniało


Myślę, że najbardziej procesor bruździ Ci w grze. Ja swego czasu grałem w SOC na Athlonie 3200+, 1gb ramu i GF 7950GT. Momentami ze wszystkim na medium bardzo zwalniało (dynamiczne oświetlenie obiektów). Po kupieniu Athlona X2 5600+ gra zaczęła działać znaacznie sprawniej, płynniej i z mniejszymi ''szarpaniami''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Pytanko czy na takim sprzecie moge konfortowo pograc z ustawieniami MaX z wszystkimi bajerami wlacznie z directX 10?

Asus P5N-e Sli nForce 650i Sli
intel Pentium-DualCore E2140 2x1600MHz
DDR2 4Gb PC800 CL5.0 w dwuch koscia duale.
Gigabyte Geforce 8600GT 512 MB.

Chodzi mi o to czy ktos ma podobnego kompa i jak to w praktyce jest.
Ps.Wiem jakie sa wymagania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 17:18, Piotrbov napisał:

Mam takie dziwne pytanie. Gdzie trzeba włożyć ( tak dokładnie ) artefakt, by móc z niego
korzystać?


Jak otwierasz eq, to po lewej stronie od miejsca gdzie jest zbroja, broń itepe, są takie kółeczka. Tak mi się wydaje patrząc po screenach. A teraz idę grać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 17:25, Outlander-pro napisał:

Jak otwierasz eq, to po lewej stronie od miejsca gdzie jest zbroja, broń itepe, są takie
kółeczka. Tak mi się wydaje patrząc po screenach. A teraz idę grać :D


Dobrze, że napisałeś, "tak mi się wydaje", bo próbowałem włożyć ten artefakt we wszystkie 5 kółka i nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cholerny Masterlink, pisze że o 10 kurier odebrał paczkę, cały dzień siedzę w domu, a tu nowy wpis - awizo nieudane doręczenie i przesyłka wchodząca do sortowni, a w skrzynce nic nie ma.
Nigdy nie zamówię nic na gram.pl, chyba że zmienią firmę kurierską :[.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 16:36, rafekx 12 napisał:

Pojawiła sie recenzja Czystego Nieba na golu gra dostał...a to sprawdź sam:) Dodaje też
że recenzja będzie dostępna w całosci do przeczytania tylko przez 14 dni:)oto link http://www.gry-online.pl/S020.asp?ID=5063&STR=2


Recka przeczytana. Sprawdził się moje przewidywania co do multi. W SoC był wyjątkowo mierny, a sama gra miała tendencje do wysypywania się niezależnie od patcha. Widać i w CS nie mogę liczyć na tę stronę rozrywki. Dziwne są zarzuty co do lektora. Ton jego wypowiedzi i klimat jest taki sam jak w SoC (sądząc po próbkach, bo żeby zagrać to muszę jeszcze poczekać, zapewne do poniedziałku). A to, że głośność lektora jest uzależniona od odległości od rozmówcy wydaje mi się naturalna. Nie wyobrażam sobie, abym miał tuż nad uchem słyszeć faceta, który stoi ode mnie kilkadziesiąt metrów dalej.

W SoC, w Kordonie, już w wiosce było słychać megafon z posterunku żołnierzy, ale był to głos cichy, ledwo słyszalny. Jakby to brzmiało, gdyby walił nam prosto w ucho jakbyśmy stali tuż pod megafonem? Bez sensu.

Z zadowoleniem przyjąłem też informację, że poziom trudności jest dużo większy niż w SoC. Nareszcie. Miło by było, gdyby ktoś napisał z pierwszych wrażeń jak jest naprawdę.

Pozostałe informacje o blokujących się questach, wysypach do windy itd. traktuje na razie z przymrużeniem oka. Choroba wieku dziecięcego, mam nadzieję, że dopracują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 17:31, Piotrbov napisał:

Dobrze, że napisałeś, "tak mi się wydaje", bo próbowałem włożyć ten artefakt we wszystkie 5 kółka i nic.

Tam się ''wkłada'' artefakty, jednak ilość miejsc dostępnych zależy od pancerza. Na zwykłą kurtę nie dasz rady.

20080904174828

20080904174905

20080904174958

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 17:37, Melchah napisał:


. Dziwne są zarzuty co do lektora. Ton jego
wypowiedzi i klimat jest taki sam jak w SoC (sądząc po próbkach, bo żeby zagrać to muszę
jeszcze poczekać, zapewne do poniedziałku). A to, że głośność lektora jest uzależniona
od odległości od rozmówcy wydaje mi się naturalna. Nie wyobrażam sobie, abym miał tuż
nad uchem słyszeć faceta, który stoi ode mnie kilkadziesiąt metrów dalej.

Z tym lektorem to recenzent ma trochę racji. Gadałem gościem który stał metr ode mnie i głos lektora był zagłuszany trochę prze otoczenie , mówi ciszej niż w SOC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze poczekam na swoją grę. Zrezygnowałem z kuriera i wybrałem pocztę. Pocztę mam dwa kroki od domu i nawet jak mnie nie zastanie listonosz to sam podejdę. Z kurierem zawsze były problemy. Albo czekanie w domu cały dzień, albo akurat jak przyjechał to mnie nie było bo po bułki trzeba bylo wyskoczyć.
Troche martwią mnie te błędy w grze i jej niestebilność. Choć w SoC też tyle o tym było, że gra wywala do windy itp. Przeszedłem grę 5 razy i wywaliło mnie tylko raz :), a błędy mi wcale nie przeszkadzały. Jeśli gra jest tym czym był pierwszy stalker, nie ma mowy żebym sie na niej zawiódł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 18:06, Piotrbov napisał:

No to ja mam pierwszy błąd, wywalenie gry za mną. Jakiś Runtime error. Nie chciało mi
się dogłębnie sprawdzać o co chodzi.

Cóż ja miałem już 4. 2 razy mówił mi że płyta jest nie oryginalna ,pózniej zaczął pisać coś innego , raz wywaliło mnie zanim gra się odpaliła. 4 raz to pograłem może z 10 minut i wywaliło mnie do systemu z takim komunikatem "System Windows zostanie zamknięty za 60 sekund, zapisz wszystkie niezapisane aplikacje....." . Patchu przybywaj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam mały problem... Otóż:

Po odpaleniu Czystego Nieba, wszystko chodzi jak ta lala, tyle, że moje niebo jest " inne ". Inne to znaczy zamiast chmur, słońca itd jest żółte albo złote niebo. Próbowałem już zainstalować sterowniki, ale nadal to niebo jest żółte, z góry dziękuję za wszelką pomoc. ;)


W razie czego moja konfiguracja to:

GeForce 7300 GS, 512 MB Ram, Procek dwurdzeniowy 1,8 Ghz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

weź mnie kurde nie strasz

Magazyn: wydanie kurierowi 04/09/2008 09:25:56 Przesyłka wychodząca z sortowni RZE

Jak mi dzisiaj jeszcze nie przywiozą to jak kurier przyjedzie to go zbesztam..ciul że ma m15 lat a koleś możne mieć 35, ale powiem mu co myślę o ich prędkości dostarczania przesyłek...
A może to zależy od kierowcy??
Bo na przykład miesiąc temu zamawiałem Gears of War to o 9 dostał przesyłkę i o 13 już u mnie była...
Nie wiem...czarno to widzę...


EDIT:

Pisałem ten post jak ostatnim postem był post luki'ego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 15:34, Piotrbov napisał:

Ja tam mam napisany numer 179, ale
to była zwykła loteria.


Myślisz, że nie zdawałem sobie z tego sprawy? Ten mechanizm działa od zawsze i nie jest już nikomu obcy.

Czy u was również lektor odczytuje zdania robiąc pomiędzy nimi dłuższe przerwy? Trochę to irytujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako że ja byłem w szkole to paczkę pojechała odebrać moja mama.xD Trochę daleko odemnie jest ich siedziba chyba więcej nie zamówię z odbiorem osobistym. Czy numer EK to jest taki jak by napisany niebieski długopisem ręcznie? Jeśli tak (I jeśli nie jestem ślepy xD)to jestem happy.:D Bo mam napisane-006:P A 6 to mój ulubiony numer.xD Dodam że zamawiałem EK z 10 dni po możliwości zamawiania jak akurat trafił się 1 egzemplarz który ktoś odwołał.:P

Edit: wie ktoś ile ma powierzchnia w Clear Sky?:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować