Zaloguj się, aby obserwować  
qaz11

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky (STALKER: Czyste Niebo) - Temat ogólny

7137 postów w tym temacie

Dnia 05.09.2008 o 15:08, falloutomaniak napisał:


> głos rosyjski jest, ale dużo cichszy od lektora

Mam nadzieje że to poprawią w jakimś patchu.

obawiam się, że to by musiał być duuuży patch (wszystkie pliki dźwiękowe zawierające lektora...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2008 o 15:12, StasiekPL napisał:

obawiam się, że to by musiał być duuuży patch (wszystkie pliki dźwiękowe zawierające
lektora...)

Niekoniecznie. Myślę, że raczej programowo jest wyciszana dana ścieżka dźwiękowa. Chodź niezbadane są drogi rozumowania programistów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak by nie patrzeć to zostaliśmy trochę oszukani pod tym względem gdyż na opakowaniu piszę "oryginalna rosyjska wersja językowa" a nie słychać niestety za dużo ;/ powinien być dopisek że usłyszysz gdy resztę ściszysz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z informacji o pracach nad patchem dla polskiego wydania gry wynika, iż będzie on również balansował poziom głosów w grze, by rosyjskie audio było lepiej słyszalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2008 o 15:47, RobeN napisał:

Z informacji o pracach nad patchem dla polskiego wydania gry wynika, iż będzie on również
balansował poziom głosów w grze, by rosyjskie audio było lepiej słyszalne.


SUPERR!!!! Taki news od razu poprawia humor i nastrój przed piątkowym rytualnym zakończeniem tygodnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2008 o 15:47, RobeN napisał:

Z informacji o pracach nad patchem dla polskiego wydania gry wynika, iż będzie on również
balansował poziom głosów w grze, by rosyjskie audio było lepiej słyszalne.


O to dobrze, bo np jak rozmawia się z Lebiedievem, to słychać lektora, a rosyjskiego nie. I jeszcze akcje, że koleś stoi metr ode mnie i ani rosyjskiego ani lektora nie słychać praktycznie, a to gdzie indziej jest normalnie, a potem znowu tak cicho, że odgłosy otoczenia są głośniejsze ... trzeba coś z tym zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i puki co moja przygoda zakończyła się na przejściu do Doliny Mroku. Mam tam buga nie do przejścia. Mianowicie po przejściu z Wysypiska do Doliny Mroku zrobiłem quicksave''a, potem pogadałem z Wolnością i poszedłem dalej po czym zagryzły mnie kundle. Po wczytaniu save''a niestety nikt z Wolności nie chciał do mnie podejść co jest konieczne do pójścia dalej. Gdy zrobiłem parę kroków dalej wystrzelali mnie jak kaczkę i tak w kółko. Cóż sprawdzę tylko multi i poczekam na patcha.
Jak narazie gra mi sie podoba. Do pulpitu wywaliło mnie dwa razy na Wysypisku. Jeśli chodzi o bagna to spodziewałm sie więcej jakiś bardziej znaczących questów ale w sumie jest OK. Zauważyłem, że łatwo się wykrwawić na śmierć jeśli nie używasz bandarzy a brak paska staminy uważam za kompromitujący twórców. Jeśli chodzi o Kordon to zmienił sie dosyć znacznie (chodzi mi o frakcje). Ciemne noce uważam za plus tej gry. Szczególnie ładnie wygląda świt. Grafika ogólnie jest bardzo ładna. Jeśli chodzi o bugi to oprócz tych opisanych wyżej grało sie miodnie. Mam nadzieję, że w poniedziałek wydzie juz patch. CDP się nie popisał. Mam wrażenie, że pracuja tam ludzie, którzy nie do końca wiedzą co to jest profesjonalne podejście do wykonywanego zawodu. Informacja o Podziemiach Prypeci na okładce jest poprostu nie do przyjęcia tak samo jak tłumaczenia, iż każdy może się pomylić i nie wpakować np. czegoś do EK CS...... Żal

PS. Gdzie się zapisują screenshoty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Zauważyłem, że łatwo się wykrwawić na śmierć jeśli nie używasz bandarzy a brak

Dnia 05.09.2008 o 16:02, Bishoop napisał:

paska staminy uważam za kompromitujący twórców.


Przecież jest pasek staminy. Wciśnij przycisk odpowiadający za menu ekwipunku i jest tam na samej górze błękitny paseczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2008 o 16:45, Sylwassss napisał:

Przecież jest pasek staminy. Wciśnij przycisk odpowiadający za menu ekwipunku i jest
tam na samej górze błękitny paseczek.

Raczej chodziło mu w głównym ekranie. Faktycznie jest to kijowe rozwiązanie że nie widać w trakcie biegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2008 o 16:45, Sylwassss napisał:

Przecież jest pasek staminy. Wciśnij przycisk odpowiadający za menu ekwipunku i jest
tam na samej górze błękitny paseczek.


Dokładnie. Chodzi mi o pasek staminy na ekranie. Dobrze, że będzie w patchu. Troche to niewygodne w biegu sprawdzać menu ekwipunku po to żeby łyknąć "energetyka". Szkoda też, że nie ma widoczej swojej postaci w tymże menu ale to już mało istotne. Napisz mi gdzie są zapisywane screenshoty jeśli wiesz bo jakoś nie mogę znaleść. Będe wdzięczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2008 o 16:59, Bishoop napisał:

Napisz mi gdzie
są zapisywane screenshoty jeśli wiesz bo jakoś nie mogę znaleść. Będe wdzięczny :)


U mnie są na C:/Documents and Settings/All Users/Dokumenty udostępnione/STALKER-STCS/screenshots

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym dźwiękiem faktycznie jest tragicznie. Liczyłem na to że choć troche będzie słyszalny rosyjski, a tu nic. Trzeba naprawde głośno grę zrobic żeby coś usłyszeć, ale wtedy lektor jest zdecydowanie za głośno.
Wcześniej chwaliłem Pana Uttę za rewelacyjną pracę lektorską, jednak w CN niestety sie nie popisał. Mam wrażenie że czytał z biegu, nawet wcześniej raz nie widząc textu. Nie mówiąc już że niektóre zdania wymawiane są nie tak jak trzeba. Np pytanie brzmi jak stwierdzenie itp. Do tego już na samym początku między niektórymi zdaniami jest jakieś 5-10 sek pauzy. Gdybym nie czytał tego co jest na ekranie uznałbym że rozmowa się skończyła. Ale tu nagana należy się już CDP a nie lektorowi.

A gdzie mam szukać unikalnego numeru mojej EK?? Bo jeśli to jest to co pod klapą torby-apteczki to gratuluję temu kto ten numer odczyta. Po 10 min przyglądania się, udało mi się odczytać napis "GRAM" reszta jest niestety nieczytelna. Za to zapalniczka jest fajna, ale czy ktoś wie jak sie ją napełnia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No po kilku zadaniach przeszedłem do Kordonu i jak na razie jestem bardzo zadowolony. Gra jest świetna mimo bugów. Ciała upadają znacznie lepiej niż w SoC, szczególnie jak ze strzelby je się potraktuje,grafika nawet na średnich detalach jest zauważalnie lepsza,pomysł z niewidzialnymi artefaktami i detektorem jest świetny chociaż jak na razie to nie za dużo anomalii znalazłem,(3 albo 4no ale to dopiero początek)
Jak na razie wywaliło mnie do windy podczas nocnego ataku na kościół i już w Kordonie w momencie jak mnie zabili. Za drugim razem to był już ten Bugtrap.
Nie podobają mi się na razie 2 rzeczy, brak wcześniej wspomnianego paska stamminy na głównym ekranie(niby to taka mała pierdółka a i tak denerwuje) i mam wrażenie że noc została troszeczkę przesadzona, gdy wyszedłem w Kordonie z latarką to widziałem tylko krzak przed sobą i płomień ogniska gdzieś dalej zza którego ktoś mnie zaraz ostrzelał.Ja wiem że ciemna noc podnosi nastrój ale jednocześnie nie powinna aż tak utrudniać poruszania.
Mimo kilku wad wydaje mi się że mamy godnego następcę Cienia Czarnobylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2008 o 17:16, PawloM4 napisał:

mamy kompy, które dźwigają Crisisa i Gothic 3 a nie radzą sobie z "Czystym niebem" ...


widocznie ty taki masz. u mnie nie ma zadnych problemow. gra dziala dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2008 o 17:15, Mychaa napisał:

Gdybym nie czytał tego co jest na ekranie uznałbym że rozmowa się skończyła. Ale tu nagana
należy się już CDP a nie lektorowi.


Dokładnie. Nie ma co mieć pretensji do pana Utty. Człowiek podłożył głos tak jak tego chciał CDP. My sie tak jaraliśmy lektorem a to przecierz jego praca. Dostał zlecenie, przyjął, podłożył głos tak jak chciało CDP, pobrał wynagrodzenie, podziękował za współprace i o CS zapomniał. W domu pewnie w to nie pyka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie grałem, ale te naklejki w EP są żałosne... Myslalem, że to będą 4 naklejki z insygniami frakcji, o odpowiednim kształcie i rozmiarze. Dostałem kwadratowe naklejki z koślawo sfotografowanymi naszywkami z EK, na czarnym tle. Gdybym miał kota, to nawet nie nakleił bym mu tego na kuwetę. Nie żeby mi jakoś specjalnie zależało na tych naklejkach, ale zrobiły na mnie bardzo złe wrażenie. Ta z SoC była już lepsza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować