Zaloguj się, aby obserwować  
qaz11

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky (STALKER: Czyste Niebo) - Temat ogólny

7137 postów w tym temacie

Dnia 11.09.2008 o 07:37, paladin41 napisał:

> A miał wyjść 11-go?

Nie miał wyjść w tym tygodniu więc liczyłem że będzie w ponidziałek. Nie gram w stalkera
od niedzieli bo szkoda nerwów.


Ja podobnie dałem sobie spokój w niedzielę wieczorem. I jestem wkurzony bo straciłem czas (ponownie przechodzić 4 lokacje), którego nie mam za dużo.
Krew mnie zaczyna zalewać bo co kupię grę z cdprojektu to jakaś wtopa - np. NWN 2, ME (do dzisiaj patcha niet, podobnie dodatku:), STALKER. Po co ja wydaję pieniądze na polskie wersje, skoro potem muszę czekać na patche i dodatki, które dziwnym trafem są już dostępne w innych państwach. Nie mogę uwierzyć, że CdProjekt ma złe stosunki ze wszystkimi możliwymi wydawcami, którzy celowo robią im na złość. Toż to prawdziwy UKŁAD, którym winnien zająć się swego czasu Ziobro a nie jakimis mafiami paliwowymi czy innymi bzdurami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czasami mi się wydaje że zatrudniaja u nich mało kumatych ludzi. Ale co by się nie napisało zawsze powiedza ze nie nasza wina i powrocą do wpadania w samozachwyt .

Niech mi więc wytłumaczą dlaczego wersja na zachód ma już od dawna patcha a my nie ? kwestie lektora można rozwiązać w oddzielnej łatce a wypuścic to najważniejsza która likwiduje wywalanie do windy i przyśpiesza gre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Noc w CS jest naprawdę ciemna :D Początkowo uważałem to za wielkie utrudnienie (kilka razy mnie anomalie zjadły ;D) ale wkońcu okazało się że to mój sojusznik. Przejść przez wysypisko w dzień było by prawie awykonalne. A teraz z PDA w ręku śmigam między bandytami. I rada dla początkujących. Na początku nie zmieniaj pancerza zbyt szybko, za małe różnice. Lepiej zainwestować w noktowizor co naprawdę dużo da w nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 09:17, Kerigun napisał:

Noc w CS jest naprawdę ciemna :D Początkowo uważałem to za wielkie utrudnienie (kilka
razy mnie anomalie zjadły ;D) ale wkońcu okazało się że to mój sojusznik. Przejść przez
wysypisko w dzień było by prawie awykonalne. A teraz z PDA w ręku śmigam między bandytami.
I rada dla początkujących. Na początku nie zmieniaj pancerza zbyt szybko, za małe różnice.
Lepiej zainwestować w noktowizor co naprawdę dużo da w nocy.



Ale Ty spostrzegawczy :D Nie wiem tylko jak powpadałeś w te anomalie przecież detektor daje Ci znać że jesteś takowej blisko. Kurtki zamiast wymieniać za sporo kasy na odrobine lepsze lepiej naprawiać w Kordonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 09:54, Kel-Shar napisał:

Czy udało się komuś odzyskać kasę od CDP? Albo zamierza wyciągnąć konsekwencje?



Nie liczyłbym na to że oddadzą kasę.Napiszą Ci że to nie oni wydali gre i że jest/będzie łatka poprawiająca działanie gry.I nie zrobisz im nic.Nie mają prawnego obowiązku oddać Ci kasy.Reklamacji też Ci nie uwzględnią bo niby czemu?To co kupiłeś było wolne od wad (Znaczy się : Nośnik DVD + pierdoły) a to że gra jest zbugowana to nie ich wina.Więc nawet rzecznik praw konsumenta nie pomoże.Konsekwencjami dla CDP może być jedynie to jak masowy brak kupna ich produktów.Może nauczyli by się co to znaczy dbać o klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 10:05, Codipar napisał:

Nie liczyłbym na to że oddadzą kasę.Napiszą Ci że to nie oni wydali gre i że jest/będzie
łatka poprawiająca działanie gry.I nie zrobisz im nic.Nie mają prawnego obowiązku oddać
Ci kasy.Reklamacji też Ci nie uwzględnią bo niby czemu?To co kupiłeś było wolne od wad
(Znaczy się : Nośnik DVD + pierdoły) a to że gra jest zbugowana to nie ich wina.Więc
nawet rzecznik praw konsumenta nie pomoże.Konsekwencjami dla CDP może być jedynie to
jak masowy brak kupna ich produktów.Może nauczyli by się co to znaczy dbać o klienta.


Zawsze się można czepiać opisu na pudełku niezgodnego ze stanem faktycznym produktu.

Poza tym, dochodzę do wniosku, że gram.pl też ma gdzieś swoich czytelników. Kreuje się jako serwis prowadzony przez graczy dla graczy a jest zupełnie inaczej. Dowodzi tego między innymi właśnie recenzja Stalkera, która produkt zachwala. Zdanie graczy jest zupełnie inne: gra jest zbugowana i niedopracowana. Ale gram.pl nie mogłoby napisać złego słowa o produkcie, który zamierza sprzedać.

Oczywiście, wiem, że to jest marketing. Ale oszustwo zawsze pozostanie oszustwem i gram.pl w moim odczuciu dołącza do grona cwaniackich firemek, nastawionych na nacinanie klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzies ostatnio widzialem na forum posta, że patch pl ma sie w tym tygodniu ukazać. No to albo dzisiaj albo jutro (bo na weekendzie to watpie). Mam nadzieje ze dotrzymają słowa i go wydadza w tym tygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jeden z konsuli mowil 05.09, ze patch bedzie w przyszlym tygodniu. Juz bym sobie pogral, mam nadzieje ze dzis bedzie. Jesli jutro - to tez dobrze. Byle nie w przyszlym tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze ciekawostka na początek dnia - wideorecenzja z portelu gazety.pl czyli gamecornera (to sie nazywa szczyt niekompetencji dziennikarskiej:)):

http://gamecorner.pl/gamecorner/10,90214,5675791,Stalker_Czys te_Niebo___recenzja.html

Tylko sobie połączcie w linku "czys" z "te" - bo mi dzieli sie na dwa caly czas.
Miłego ogladania. Pozdrawiam;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 10:12, Kel-Shar napisał:

Poza tym, dochodzę do wniosku, że gram.pl też ma gdzieś swoich czytelników. Kreuje się
jako serwis prowadzony przez graczy dla graczy a jest zupełnie inaczej. Dowodzi tego
między innymi właśnie recenzja Stalkera, która produkt zachwala. Zdanie graczy jest zupełnie
inne: gra jest zbugowana i niedopracowana. Ale gram.pl nie mogłoby napisać złego słowa
o produkcie, który zamierza sprzedać.

Oczywiście, wiem, że to jest marketing. Ale oszustwo zawsze pozostanie oszustwem i gram.pl
w moim odczuciu dołącza do grona cwaniackich firemek, nastawionych na nacinanie klientów.

gdyby w każdej recenzji (często pisanej na podstawie wersji mniej dopracowanej niż gra w momencie premiery) uwzględniać błędy jako główny czynnik (szczególnie takie które jak dowodzą niektóre wpisy w tym temacie nie każdemu się zdarzają), to miesiąc po premierze należałoby pisać kolejną po wyjściu patchy. Dużo lepiej jest ocenić grę na podstawie grywalności i klimatu, zaznaczając, że aktualna wersja zawiera dość dużo błędów (szczególnie jeśli wiadomo, że pierwszy patch poprawia większość błędów, a kolejny jeszcze pare...)
ja pograłem chwilę mając świadomość, że może się zdarzyć jakiś błąd i bardzo mi się spodobało przez co jeszcze bardziej czekam na 2 patche (albo po 1 patchu już spróbuję przejść :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Nie liczyłbym na to że oddadzą kasę.Napiszą Ci że to nie oni wydali gre i że jest/będzie
>
> > łatka poprawiająca działanie gry.I nie zrobisz im nic.Nie mają prawnego obowiązku
> oddać
> > Ci kasy.Reklamacji też Ci nie uwzględnią bo niby czemu?To co kupiłeś było wolne
> od wad
> > (Znaczy się : Nośnik DVD + pierdoły) a to że gra jest zbugowana to nie ich wina.Więc
>
> > nawet rzecznik praw konsumenta nie pomoże.Konsekwencjami dla CDP może być jedynie
> to
> > jak masowy brak kupna ich produktów.Może nauczyli by się co to znaczy dbać o klienta.
>
>
> Zawsze się można czepiać opisu na pudełku niezgodnego ze stanem faktycznym produktu.
>
> Poza tym, dochodzę do wniosku, że gram.pl też ma gdzieś swoich czytelników. Kreuje się
> jako serwis prowadzony przez graczy dla graczy a jest zupełnie inaczej. Dowodzi tego
> między innymi właśnie recenzja Stalkera, która produkt zachwala. Zdanie graczy jest zupełnie
> inne: gra jest zbugowana i niedopracowana. Ale gram.pl nie mogłoby napisać złego słowa
> o produkcie, który zamierza sprzedać.
>
> Oczywiście, wiem, że to jest marketing. Ale oszustwo zawsze pozostanie oszustwem i gram.pl
> w moim odczuciu dołącza do grona cwaniackich firemek, nastawionych na nacinanie klientów.


Niby tak , ale na pewno zdołaliby się jakoś z tego wykręcić.Co do reszty wypowiedzi zgadzam się z Tobą w 100%


> Ciekawa opcja, zabiłem zombiaka a ten wpadł w anomalie i zaczął latać;)


Hehe ... Dobre :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo kto się przyzna że zwalił sprawe ? Gdyby wydali gre z patchem dostępnym już przed premierą zachodnią była by całkiem inna sprawa , a tak czekamy na mitycznego patcha pl ,olewani przez ekipe Gram.pl ale cóż bo to Polska właśnie niby UE a nie UE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Halo halo

Poprosimy kogoś z CD PROJEKT o zajęcie stanowiska w sprawie patcha.

Myślę, że możemy wymagać pewnego poziomu profesjonalizmu i informacji. Nie ma się co nakręcać, kilka dni nie zbawi świata ale można sobie np weekend inaczej zaplanować.

Przykre, że jest tu już >2,5 k postów a CDP nie wypowiedział się :( w sprawie ważnej dla swoich klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzy pytania dotyczące Polonozacji gry.
1. Czy ktoś testował tą gre przed skierowaniem do sprzedaży?
2. Czy Pan Utta (tak chyba nazywa sie Polski lektor w Czystym Niebie ) wie że tam czyta ?
3. Kiedy i w jaki sposób Polonizacja zostanie naprawiona do poziomu z Cienia Czanobyla ?
Poskiego wydawcy nie mozna winić za jakośc gry, natomiast odpowiada w 100% za poziom polonozacji gry, a ta zrobiona jest fatalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo to jet normalna taktyka : piac z zachwytu nad swymi osiągnięciami , olewać graczy , liczyć kase

W takich chwilach żałuje że uczciwie kupiłem tę gre zamiast zafundowac dziewczynie miły wieczór w ten weekend.

Gdybym postąpił jak część nieuczciwych ludzi i Stalkera pobrał z sieci co przy NEO 6 MB zajeło by ledwo pare godzin to już bym sobie spokojnie pogrywał

Ale cóż kasa rzecz nabyta ale zaufanie do firmy jest nie do odzyskania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak się spartoliło robotę to trzeba siedzieć cicho i zwalać na innych ...
I później się dziwią, że ludzie ściągają/kupują piraty. Ja tam im się w sumie nie dziwie, zero problemów, jak gra ma za dużo baboli to nie czują zażenowania tym, że wydali na grę 160 zł a ona nie chce działać albo się sypie. I tak to już jest, normalna kolej rzeczy. DO tej pory myślałem, że CDP stawia klientów wysoko ale jak widać myliłem się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.09.2008 o 11:46, Gorn111 napisał:

2. Czy Pan Utta (tak chyba nazywa sie Polski lektor w Czystym Niebie ) wie że tam czyta


To mi sie wydaje ze to jest sedno sprawy. Lektor czyta tam jak by to wyl program ivona do czytania.

Ps. Mam problem mam wszystko na maxa oprucz tam wody i dym cos tam :D

Ale jak przeladowuje magazynek nie rozmazuje mi sie obraz!

Prosze o Pomoc. Dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej ludzie uspokujcie się zamiast wieszać psy an CDprojekt! A może to wydanie patcha nie jest takie łatwe jak się wam wydaje, a cdp jeszcze coś dodatkowo poprawia? Hm? Poczekajmy do niedzieli, jak wtedy nie wyjdzie, to faktycznie można się burzyć. Co by nie było, tydzień jeszcze się nie skończył.

Sam z niecierpliwością czekam na tego patcha, żeby w końcu zacząć grać, ale bez przesady...

A co do piractwa - przestańcie pieprzyć głupoty. Gdybyście kupili samochód, a on by się zepsuł i musielibyście czekać aż go naprawi mechanik, to żałowalibyście, że nie UKRADLIŚCIE jakiegoś innego?

Pokój i miłość oczywiście :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować