Zaloguj się, aby obserwować  
qaz11

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky (STALKER: Czyste Niebo) - Temat ogólny

7137 postów w tym temacie

Dnia 14.09.2008 o 13:25, Krondar napisał:

Swoją drogą mimo błędów, grę cholernie trudno odstawić na półkę. Próbowałem cały dzień
"oszukać" grę, ale nic z tego ;) BugTrap jak za starych dobrych czasów :P Przykre w całości
jest to że to jojczenie jest uzasadnione, w końcu płacisz prawie 100 zł za coś co będzie
funkcjonalne za hmm? Miesiąc - dwa ;)

Też kupiłem premierówkę, ale jak najbardziej z premedytacją :). Po prostu to jedna z moich absolutnie ulubionych gier i dobrze wiedziałem, że problemy będą. No może nie liczyłem, że aż takie, ale wątpliwości nie było. Ale z tego tytułu, że Stalker to mój absolutny TopTen ludziska z GSC mają spore fory, o których inni wydawcy mogą pomarzyć :). Na razie mają szczęście, bo równolegle wyszedł Spore, na którego też czekałem, więc mogę spokojnie odstawić CS na półkę do czasu, aż ustabilizują grę i zająć się ewolucją :).

Dnia 14.09.2008 o 13:25, Krondar napisał:

Oj mam wrażenie że raczej padli pod natłokiem wkurzonych petentów :) Nie wiem kiedy zaglądałeś
ostatnio na forum, ale ostatnio to był jeden wielki flame, który moderatorzy już nie
ogarniali nawet ;-)

Właśnie nie mogłem się wbić od dłuższego czasu. Serwis wyłączony, tak że ominęła mnie ta wojna :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oferuję swoje usługi , jeżeli ktoś ma jakiś problem , np. z przejściem z wagien do Kordonu czy coś takiego lub gdzieś utknął lub jeszcze wywala mu jakiś błąd, proszę dać mi swoje savy a ja postaram się coś z tym zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Jestem po stronie Stalkerów. Dwie pierwsze bazy (przy wejściach do Kordonu) na Wysypisku zająłem. Teraz mam znaczek, że muszę przejąć Skład (czyli ich główną siedzibę). I tu pojawia się problem... Mianowicie gdy już to zrobię i odejdę kawałek dalej, to oni się tam znowu odradzają! Znacznik że muszę to zrobić co prawda znika, ale samo siedlisko nadal działa ;/

I tutaj się zaczynają moje 2 pytania:
1. Z kim muszę pogadać, żeby zaatakować Skład z innymi Stalkerami?
2. Czy po samodzielnym odbiciu i poczekaniu, sojusznicy sami przyjdą?
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy nie da się jakoś gry zrobić bardziej płynnej po prostu grać nie mogę [komp w podpisie] szkoda gadać wymagania są co najmniej 4 x większe niż podstawka ehh pomoże ktoś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 17:29, sinir napisał:

Mam pytanie. Jestem po stronie Stalkerów. Dwie pierwsze bazy (przy wejściach do Kordonu)
na Wysypisku zająłem. Teraz mam znaczek, że muszę przejąć Skład (czyli ich główną siedzibę).
I tu pojawia się problem... Mianowicie gdy już to zrobię i odejdę kawałek dalej, to oni
się tam znowu odradzają! Znacznik że muszę to zrobić co prawda znika, ale samo siedlisko
nadal działa ;/

I tutaj się zaczynają moje 2 pytania:
1. Z kim muszę pogadać, żeby zaatakować Skład z innymi Stalkerami?
2. Czy po samodzielnym odbiciu i poczekaniu, sojusznicy sami przyjdą?
Pozdrawiam.


Heh... Dokładnie w 100% identyczne pytanie jak ja zadałem wyżej.

Musisz poczekać aż na mapie pojawi się grupka poruszających sie stalkerów z celem "skład". Z nimi zaatakuj, bo sam nic nie wskórasz. Po rozwaleniu bandytów sami zajmą skład i spokój... Inaczej bandyci ciągle będą się respawnować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że poprawiono crashe. Oj, jak bardzo się myliłem. Jest jeszcze gorzej niż było. Teraz chcę przejść do Kordonu - crash (po 5 loadach się udało przejść), chcę przejść na bagna - crash (6 loadów i dalej crash). Crash crashem i crashem poganiał. Będę musiał poczekać na kolejne patche, bo tak się nie da grać. Patch miał pomóc, a tylko zaszkodził :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak pisał DejwiT2 i pomogło jestem teraz w podziemiach agropromu i... no właśnie i co tam zrobić ?
W poradniku gry0online pisze że powinny być tam w całym "tunelu" rury z których wylatuje ogień. U mnie jest czysto bez ognia. Dochodze do drabiny na końcu koytarza wchodzę na gore zabieram amunicje i 3 apteczki i co dalej ? Są tam takie drzwi z krat i pisze że są zamknięte a żadnej dzwigni tam niema ? Znowu jakiś bug ? Czy po prostu ja coś źle robie/ przegapiam coś ?

Jeśli tak to podziękuje za tą gre, w prawdzie mam ją za darmo (konkurs) ale to że za nią nie zapłaciłem nie znaczy że mogę mnie i wszystkich nas robić w ciula. Jeśli bym wiedział że tak będzie to wygladac wołał bym poczekac nawet miesiąc. ShoC nie był tak zabugowany jak to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, może takie pytanie już padło, ale czy ktoś ma BugTrap??
I czy wie ktoś co z nim zrobić?
Kwestia sprzetu odpada, mam dobrego kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 18:28, Leos8 napisał:

Przepraszam, może takie pytanie już padło, ale czy ktoś ma BugTrap??
I czy wie ktoś co z nim zrobić?
Kwestia sprzetu odpada, mam dobrego kompa.


Nie pyta się o rzeczy oczywiste. BugTrap to przy Czystym Niebie chleb powszedni. Trzeba poczekać na następnego patcha, bo ten uszkadza grę jeszcze bardziej. Przynajmniej w moim przypadku.
I niestety nie ma na to rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde, wkleiłem inne save''y i widocznie moje są popsute bo tak jak pisałem wcześniej u mnie nie ma snorków ani tego ognia w podziemiach Agropromu a w save''ach co wkleiłem były.

Tak więc jeśli ktoś ma save''y do do wersji 1.5.0.4 (czy jak to tam sie pisze, w każdym razie gra na patchu tym najnowszym do polskiej wersji) przed Podziemiami Agropromu ew. może być w Agropromie bo to blisko to bardzo bym prosił o wysłanie na jakiś serwer (sendspace.pl czy cokolwiek innego). Mój taki mały warunek, chcę zeby było trochę kasy w tych save''ach i jakies porządne bronie (amunicji też by się troche przydało) trochę apteczek/ granatów (albo po prostu sporo kasy żebym mógł kupić to co chce) bo te save''y co znalazłem to norlamnie porażka, nie dośc że nie ma żadnego pancerza (nawet tej kurtki co na początku gry) i jest tylko AK-74 i do tego 30 amunicji, żal nwet nie zabije tym tego debila co będzie później mi w mózgu grzebał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 17:24, Crew 900 napisał:

Oferuję swoje usługi , jeżeli ktoś ma jakiś problem , np. z przejściem z wagien
do Kordonu czy coś takiego lub gdzieś utknął lub jeszcze wywala mu jakiś błąd, proszę
dać mi swoje savy a ja postaram się coś z tym zrobić


w jaki sposób "coś z tym robisz"? Potrafisz naprawić save, żeby działał dalej?
utknąłem w Czerownym Lesie i jak wcześniej daje rade grać tak tam save się psują, sypiąć trap bugami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem poniewarz po przejściu do Agropromu mam wejśc do stdzienki.Ale studnia jest pod pokrywą której nie mogę odepchnąc co mam zrobic.Jóż wcześniej pisałem o tym problemie ale nikt mi nie odpowiedział na to pytanie.Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 19:21, Bad Moon napisał:

> Oferuję swoje usługi , jeżeli ktoś ma jakiś problem , np. z przejściem z wagien

> do Kordonu czy coś takiego lub gdzieś utknął lub jeszcze wywala mu jakiś błąd, proszę

> dać mi swoje savy a ja postaram się coś z tym zrobić


w jaki sposób "coś z tym robisz"? Potrafisz naprawić save, żeby działał dalej?
utknąłem w Czerownym Lesie i jak wcześniej daje rade grać tak tam save się psują, sypiąć
trap bugami...


On miał na myśli to żebyś dał mu save sprzed sytuacji w której Cie wywala, a on przejdzie ten moment u siebie i
odda Ci save zrobiony później .. ciężko zakumać ??

SATLKER --> człowieku . zaglądasz Ty czasem w swoje PDA ??? Zauważ że znika oznaczenia klapy i pojawia się nowy cel .. porozmawiać z przywódcą Powinności. On Ci wytłumaczy co i jak ... i dlaczego pokrywy nie da się podnieść .. ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 17:34, WIELKus napisał:

mam pytanie czy nie da się jakoś gry zrobić bardziej płynnej po prostu grać nie mogę
[komp w podpisie] szkoda gadać wymagania są co najmniej 4 x większe niż podstawka ehh
pomoże ktoś


Może nic nowego nie powiem .. ale może by tak obniżyć trochę ustawienia grafiki ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Końcówka gry przelala szale goryczy. Dno, i kilometry mułu. Czułem sie w Call od Duty - byle do przodu. Chcialem dojsc do konca Limańska i wrocic by zwiedzac sobie poprzednie lokacje. Ale nie!! Nie moge wrocic bo tworcy o tym nie pomysleli, przeciez przeszkoda siegajaca do szyji mojego stalkera jest dla niego nie do pokonania (dziura po plotem obok placu budowy po przjesciu po 20 trupach ludzi z monolitu). Nie ma ani jednego handlarza by sprzedac KAEMY i miec hajs na naprawy pancerza ktory schodzi do zera. Paranoja, paranoja po stokroc paranoja. Rzygac mi sie chce, jak pomysle ze poswiecilem tej grze tyle godzin.

Czekam na Fallouta 3, niewazne jaki bedzie - wiem przynajmniej ze jest w rekach profesjonalistow, a nie ludzi z GSC, ktorych toki myslowe nie mieszcza sie w ramach logicznych. (k***a jak znajduje dobrze ukryta skrytke, to mozeby cos w niej bylo - ale nie musze dostac cynk - i tak - wiem ze sa na to mody).

Dziekuje za (nie)uwage.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam .
Po zainstalowaniu patcha 1.5.04 niestety nie mogę już grać pod dx10 (tnie się strasznie), przestawiłem render na dx9 i tu niespodzianka- nie działa wygładzanie krawędzi. Kombinowałem z różnymi ustawieniami, nieważne czy suwak jest ustawiony na zero czy na maksa nie działa i koniec. Czy Ktoś wie jak rozwiązać ten problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować