Zaloguj się, aby obserwować  
qaz11

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky (STALKER: Czyste Niebo) - Temat ogólny

7137 postów w tym temacie

Wie ktoś może czy da się coś kupić od drugiego kupca na pchlim targu? Bo jest tam jeden, który sprzedaje tylko amunicje i jakieś śmieci i on mówi, że "prawdziwe interesy zaczynają się w nocy", czy jakoś tak. Przychodze w nocy i nic. Jest tam jeszcze jeden koleś, który zawsze jak go widze to śpi i mówi żebym przyszedł później, bo jest za wcześnie na robienie interesów (mówi jak go obudze). Czy da się z nim handlować? Jak tak to o której godzinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wow powidziałm gdy odpaliłem(wczoraj) Clear Sky, zmiany zaszły niesamowicie daleko (grafika sprawa drugorzedna). Zupełnie nie wiem dlaczego recenzenci narzekają na mało zmian, przecież samej koncepcji rozrywki nie da siejuż zmodyfikować: mamy łazić po skażonym terenie i walczyć o przetrwanie. Ciekawi mnie jednakl czym kierowali siętwórcy zmieniając tak dla przykładu właściwości artefaktów i samych anomalii. Bo to, ze cięzej je znaleźc już wczoraj zrozumiałem, że ma sprawić, ze będziemy się cieszyć z byle artefaktu, ale jeśli idzie o zmieniony system montowania dodatków do broni ? Tego nie kapuję. W Cieniu Czarnobyla ekwipowałeś się w broń i p-klikałeś na dodaku(np. luneta) by uzyskać opcję dołączenia go do broni, a tu? Nie wiem co zrobić:(
Technik się tym nie zajmuje, nie ma nic na ten temat w instrukcji, w opisie broni i akcesoriów też nic nie ma na ten temat. Taszczę na ten przykład AKM i za chiny ludowe nie wiem jak przyczepic do niego lunetę PSO-1, mimo iz już z czasów ĆC wiem, ze wymagany "jaskółczy ogon" on posiada. WTF chciałoby się rzec. Czyżby to też sięw broniach zmieniło, mam szuklac broni ze specjalną szyną na lunetę, albo wyposażyć ją w nią? Wiek ktoś jakimi prawami rządzi się ten element gry?

I jeszcze mała uwaga w kwestii działania broni...NA LITOŚC BOSKĄ!!! Dlaczego byle bandzior używający byle spróchniałego i zardzewiałego gnata razi mnie z niewymownie większego dystansu niż ja z takiego samego tylko ulepszonego żelastwa mogę go trafić(w sensie zasięgu broni)? Toż to jakiś durny numer na zwiększenie poziomu trudności, to już nie wystarczy, że wróg jest liczniejszy i, że bronie zadają teraz zwiększone obrażenia, to jeszcze wrogowie muszą mieć zwiększony zasięg broni(i to w byle szmelcu sprawdziłem). Wyobraźcie sobie sytuację:
wędruję sobie poza jedną lokację na Bagnach, wypatruję grupke bandytów przy ognisku. Rzucam granat(oczywiście nic złeg im nie robi mimo iz mnie nieraz zabijali jednym granatem), no więc rozpoczynam ostrzał i jakioś tak cięzej trafić niż w Cieniu Czarnobyla. Mysle sobie OK jest trudniej a ja lubię wyzwania. no więc tradycyjnie podchodzę bliżej i chowam się za słupem. Nagle żółty znacznik wsklazuje, że wysłali mi prezent,więc w gługą.Granat ledwo mnie osmalił, więc mogę spokojnie kontynuować bój, jednak mam problemy. Ewidentnie powinienem zaliczyć conajmniej 40 hedów, jednak żaden bandzior nawet sienie zatoczył podczas gdy ja zużywam 5 apteczkę. To z czego oni do mnie walą, że tak mnie łoją?- Myślę. W desperacji postwiłem na szrżę przez zarośla(oczywiście ich celność nie spadła mimo gęstwiny). W końcu jednak oflankowałem ich i co ciekawe ok 5 metrów bliżej niż ten mój słup moja broń nagle stała się śmiertelną bronią. Spod słupa wywaliłem wioadro naboi(300sztuk) a z blika 2 magazynki. To wiadro poszło się walić bo po prostu kule nie dolatywały do bandziorów, za to kilka metrów bliżej 60 naboi i po krzyku. Co ważniejsze bandziory miały nędzne pistoleciki bez ulepszeń, a i tak obrywałem od nich poza zasięgiem mojej pukawki..
.W skrócie "coś jest nie tak".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 13:34, zadymek napisał:

Czyżby to też sięw broniach zmieniło, mam szuklac
broni ze specjalną szyną na lunetę, albo wyposażyć ją w nią? Wiek ktoś jakimi prawami
rządzi się ten element gry?


Szynę montują "dalsi" mechanicy, na przykład ten w bazie samotników.

Dnia 16.09.2008 o 13:34, zadymek napisał:

I jeszcze mała uwaga w kwestii działania broni...NA LITOŚC BOSKĄ!!! Dlaczego byle bandzior
używający byle spróchniałego i zardzewiałego gnata razi mnie z niewymownie większego
dystansu niż ja z takiego samego tylko ulepszonego żelastwa mogę go trafić(w sensie zasięgu
broni)?


Autorzy na siłę chcieli "urozmaicić" rozgrywkę o wyzywające strzelaniny, które w rzeczywistości bardziej przypominają pojedynek człowieka z androidami. Trzeba poczekać na mody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się nie podoba to że bronie tak szybko się psują .... Oraz że dźwięki przeładowywań broni są albo za szybko albo za wolno , np. w AkM zaczynamy przeładowywanie to już cały dźwięk poleciał lub też w snajperze to samo , a w obrzynie lub broni myśliwskiej jest za późno , przeładowaliśmy obrzyna a dźwięk jeszcze leci :|
Kurde żeby takie coś spieprzyć ? OMG
Lub jeszcze gorzej , podczas emisji stalkerzy w ogóle się nie chowają do budynków , wychodzą sobie na zewnątrz i siadają sobie :|
Albo w Jantarze jak stalkerzy strzelają przez ogrodzenie zabijając zombi , kurde no przykre trochę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.09.2008 o 14:14, Crew 900 napisał:

Albo w Jantarze jak stalkerzy strzelają przez ogrodzenie zabijając zombi , kurde no przykre
trochę

Co w tym przykrego? -.- Wszędzie pisało że w CS będzie można strzelać przez cienkie przeszkody typu płot, ogrodzenie itp. To nie jest żaden błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale przez te ogromne ogrodzenie tego bunkra , pociski przelatują przez nie jak nóż w masło , a poza tym skąd oni wiedzą że tam zombi są ? Co oni WH mają czy co ? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szynę pod lunetkę do AK 74 przyczepiił mi technik w bazie Czystego Nieba. Natomiast Obokan mial ią od razu i bez kłopotu przyczepiłem.
Mam natomiast pytanie. Zabiłem chyba wszystkie możliwe mutanty na Bagnach i w Kordonie i ani jeden nie miał nic do zabrania. Zadnego "ogona" "oka" "kopytka". Czy wszyscy tak mają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 10:51, dLoe napisał:

Czy Clear Sky ma duże powiązanie z 1 w jedynce bylem potym lab x18 jakos tak : )


w zasadzie to jedynka jest kontynuacją dwójki, więc zagraj sobie dwójkę a potem jedynkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! Mam pytanie, gram SCS i mam patcha najnowszego mój problem polega na tym, że nie mogę przejść do Kordonu tj przychodzę do południowego gospodarstwa podchodzę do przewodnika pytam gdzie może mnie zaprowadzic wybieram Kordon i dzieje się nic tak samo jest gdy chcę żeby zprowadził mnie w dowolny punkt na bagnach - też nie ma reakcji ....... jak wgrałem save poprzedniego save to przenosił mnie ale tylko po bagnach nie było opcji do kordonu ... czy to jest jakiś problem z grą ????
Czy ktoś miał podobny problem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 14:14, Crew 900 napisał:

Mi się nie podoba to że bronie tak szybko się psują .... Oraz że dźwięki przeładowywań
broni są albo za szybko albo za wolno , np. w AkM zaczynamy przeładowywanie to już cały
dźwięk poleciał lub też w snajperze to samo , a w obrzynie lub broni myśliwskiej jest
za późno , przeładowaliśmy obrzyna a dźwięk jeszcze leci :|
Kurde żeby takie coś spieprzyć ? OMG


Mi się wydawało, że poza kilkoma wyjątkami dźwięk przeładowania jest dobrze zsynchronizowany (a na pewno o wiele lepiej niż w SoC).

Z psuciem się jest lekka przesada. O ile dodaje zastrzyk adrenaliny podczas zaciętej walki tak czasami irytuje szczególnie kiedy idzie się prosto od mechanika, w którym za naprawę zostawia się 1000RU a broń zacina się po dwóch magazynkach. Szczególnie, że nie zauważyłem by przeciwnikom się zacinała broń, a kiedy się ich przeszukuje to broń zwykle ma stan ok .60%

A co do kordonu i posterunku. Środek nocy, wyłączona latarka, kroczek po kroczku, wysuniesz kaptur 5cm zza głazu i KM zaczyna śpiewać w twoją stronę. Jak Ukraina ma takie wojsko to Rosja nie ma co z nimi zadzierać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 15:31, Valgard napisał:

> Mi się nie podoba to że bronie tak szybko się psują .... Oraz że dźwięki przeładowywań

> broni są albo za szybko albo za wolno , np. w AkM zaczynamy przeładowywanie to już
cały
> dźwięk poleciał lub też w snajperze to samo , a w obrzynie lub broni myśliwskiej
jest
> za późno , przeładowaliśmy obrzyna a dźwięk jeszcze leci :|
> Kurde żeby takie coś spieprzyć ? OMG

Mi się wydawało, że poza kilkoma wyjątkami dźwięk przeładowania jest dobrze zsynchronizowany
(a na pewno o wiele lepiej niż w SoC).

Z psuciem się jest lekka przesada. O ile dodaje zastrzyk adrenaliny podczas zaciętej
walki tak czasami irytuje szczególnie kiedy idzie się prosto od mechanika, w którym za
naprawę zostawia się 1000RU a broń zacina się po dwóch magazynkach. Szczególnie, że nie
zauważyłem by przeciwnikom się zacinała broń, a kiedy się ich przeszukuje to broń zwykle
ma stan ok .60%

A co do kordonu i posterunku. Środek nocy, wyłączona latarka, kroczek po kroczku, wysuniesz
kaptur 5cm zza głazu i KM zaczyna śpiewać w twoją stronę. Jak Ukraina ma takie wojsko
to Rosja nie ma co z nimi zadzierać :P


Tak jak ktoś kiedyś powiedział.Mając broń nie liczą się umiejętności,lecz wiedza o niej i korzystanie z niej jak najlepsze.Poza tym nie dziwcie się,że wam się tak szybko psują,skoro wychodzicie pewnie z zasłon,strzelacie w tedy kiedy i oni was ostrzeliwują.Wystarczy się przysłuchać jak przeładowywują i w tedy strzelać.Bo oni strzelając w nas,strzelają też w broń i szybko ją uszkadzają co jest chyba logiczne.Dobrze,że tak zrobili,trzeba się nauczyć z broni korzystać i ją zacząć szanować.Tak samo mutanty psują nam bronie.Ja osobiście zawsze rozdzielam bronie na poszczególnych przeciwników.Karabiny szturmowe i snajperki na ludzi,strzelby oraz pistolety na mutanty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko. Właśnie wywalczyłem sobie drogę przez Limańsk. Czy można wrócić jeszcze, chce ponaprawiac sprzęt i dokupić ammo. Nie wiem czy będzie to możliwe w podziemiach Prypeci czy w elektrowni. I jak do tej pory nie widziałem GP37, dla mnie to trochę dziwne. A sam latam z wypasionym Winatarem oraz SiG''iem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Stalker od wczoraj także jakoś specjalnie postępem się chwalić nie mogę, teraz znajdę się w Kordonie. Jednak śmiało można stwierdzić, że gra bardzo ładnie się prezentuje pod względem grafiki. Nie wielkie błędy się znajdą, ale póki co na prawdę nie mogę narzekać. Zobaczymy jak się akcja będzie rozwijać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.09.2008 o 15:59, Ajinur napisał:

Tak jak ktoś kiedyś powiedział.Mając broń nie liczą się umiejętności,lecz wiedza o niej
i korzystanie z niej jak najlepsze.Poza tym nie dziwcie się,że wam się tak szybko psują,skoro
wychodzicie pewnie z zasłon,strzelacie w tedy kiedy i oni was ostrzeliwują.Wystarczy
się przysłuchać jak przeładowywują i w tedy strzelać.Bo oni strzelając w nas,strzelają
też w broń i szybko ją uszkadzają co jest chyba logiczne.Dobrze,że tak zrobili,trzeba
się nauczyć z broni korzystać i ją zacząć szanować.Tak samo mutanty psują nam bronie.Ja
osobiście zawsze rozdzielam bronie na poszczególnych przeciwników.Karabiny szturmowe
i snajperki na ludzi,strzelby oraz pistolety na mutanty :)


Nie rób już z nas takich przygłupów, którzy nie wiedzą jak posługiwać się bronią. Robię tak jak opisałeś i broń się zacina często tuż po naprawie. Podobnie rozdzielam bronie bo tak jak ktoś kiedyś powiedział: Dla każdego coś miłego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Mam takie pytanko. Właśnie wywalczyłem sobie drogę przez Limańsk. Czy można wrócić jeszcze,
> chce ponaprawiac sprzęt i dokupić ammo. Nie wiem czy będzie to możliwe w podziemiach
> Prypeci czy w elektrowni. I jak do tej pory nie widziałem GP37, dla mnie to trochę dziwne.
> A sam latam z wypasionym Winatarem oraz SiG''iem.

Ja jestem dopiero przy Wysypisku,ja każdą lokacje bardzo dokładnie przeszukuje,oraz robię wszystkie możliwe questy,przeszukuje każdą skrytkę.Ej ja bym chciał Gp-37 już w Jantarze chociaż :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 14:14, Crew 900 napisał:

Mi się nie podoba to że bronie tak szybko się psują .... Oraz że dźwięki przeładowywań
broni są albo za szybko albo za wolno , np. w AkM zaczynamy przeładowywanie to już cały
dźwięk poleciał lub też w snajperze to samo , a w obrzynie lub broni myśliwskiej jest
za późno , przeładowaliśmy obrzyna a dźwięk jeszcze leci :|
Kurde żeby takie coś spieprzyć ?

Ja nie mam tego problemu - przeładowywałem parę razy obrzyna, strzelbę, małe AK itp i wszystko jest dobrze. No cóż.
Pytanie: gdzie chomikujecie sprzęt ? W tych zielonych skrzynkach z fantami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować