Zaloguj się, aby obserwować  
qaz11

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky (STALKER: Czyste Niebo) - Temat ogólny

7137 postów w tym temacie

Dnia 23.09.2008 o 21:30, wlad85 napisał:

> Ależ ta gra to wielki bubel za dużą kasę! Po zainstalowaniu patch gra chodziła doskonale

> bez crashy, błędów itp do czasu! Teraz wczytuję grę i out znów na pulpicie i tak
co chwilę,
> zdąrzę przebiec czy zrobić dwa kroki!!! Jakieś rady?

Taa...mój patent (przez jakiś czas nawet stosowałem, ale trzeba mieć anielską cierpliwość):
1. Włącz stoper zaraz po wczytaniu i zobacz ile masz czasu do crasha (ja mam 16,1 sekundy)
2. Sejwuj i zaraz wczytuj zanim zrobi się crash

Wiem, że to głupie ale hardkorowiec przejdzie w ten sposób grę...


Hardkorowiec ???? w Tym konkretnym przypadku to nowe i ładniejsze określenie masochisty ?? ;p;p;p

Dnia 23.09.2008 o 21:30, wlad85 napisał:


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2008 o 19:46, Sylwassss napisał:

Co do Baru jeden ze stalkerów mówił że po tej wielkiej emisji
pojawiła się tam mega duża anomalia i stalkerzy, którzy tam zostali nie mogą z niej wyjść.
Co do podziemi Prypeci tu masz racje. Nie wiem co kierowało GSC że wycieli je z gry.


Mogliby się postarać i udostępnić wyciete i poprawione podziemia do ściągnięcia za friko jako takie zadośćuczynienie. Co do wyciętego Baru. Informacja o występującej tam ogromnej anomalii została pewnie dodana w momencie gdy zdecydowali się ta lokację wyciąć. Innego sensownego powodu pozbawienia CS Baru I Dziczy nie widzę. Raczej nie pozbawili nas najpopularniejszej lokacji w SoC tylko z powodu anomalii. Tym bardziej, że pojawił się jeden (jeden widziałem) screen art z tej mapki. Jako, że Dzicz była można powiedzieć połączona z Barem więc też poszła w odstawke. Tak poza tym mamy tą mapkę w multii i prezentuje się dobrze. Jeżeli zaś chodzi o Podziemia Prypecii to nie musieli tego tłumaczyć ponieważ jak wiemy była to nowa lokacja. Oczywiście dziwne jest, że wycieli je na pare dni przed premierą a CDP pewnie w trosce o koszta nawet nie zmienili (nowa produkcja; ponowne przesunięcie premiery) treści okładki, czym się oczywiście skompromitowali (nie wiem jak to jest na pudełkach CS w innych krajach) i oszukali nas. Dobrze,że nie dali na pudełku z tyłu screena z Podziemii. W sumie jakoś wcześniej nie pokazywali scrennów i trailerów czy gamplayów z Podziemii. Za to non stop widzieliśmu nowe stare Bagna, nowy Limańsk i Szpital (pierwszy gameplay).

20080923222659

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś mi wyjasni na czym polega sens zakończenia? bo w SoC raczej wiedziałem o co chodzi a tu? i czemu ta gra tak szybko się kończy?nawet egzoszkieletu nie zdobyłem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2008 o 23:37, Loganus26 napisał:

czy ktoś mi wyjasni na czym polega sens zakończenia? bo w SoC raczej wiedziałem o co
chodzi a tu? i czemu ta gra tak szybko się kończy?nawet egzoszkieletu nie zdobyłem:(



Przeszedłem Tą grę 3 razy i patrząc na zakończenie przez pryzmat CS .. to nie kumam tego zakończenia. Ale w połączeniu z SoC już zaczyna mieć sens.

Ale że zaglądają tu osoby które CS jeszcze nie ukończyły, nie będę zdradzał swoich przemyśleń na ten temat. Bo zepsuję im całą zabawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

THX. Hemmmm ale zastanawiam się jak można nie zrozumieć zakończenia. Kurcze chciałbym je zobaczyć ale raczej nie spieszy mi się do końca gry (usunięte save po patch’u) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 23:50, Śpiący... napisał:

> Heh. Ja już 3 siedze w limańsku :)

no ja tyle siedziałem w Agropromie:)

a właśnie mi się przypomniało:
w Agro jest baza samotnych stalkerów,
między 4 okrągłymi budynkami jest zejście na dół.
Koleś który tam siedzi karze odnalesc PDA,
odnajduje je, ale kiedy lecę do niego uhahany to zadanie jest anulowe.
Miałem tak za każdym razem...
A pytanie brzmi: jak jest nagroda za ten PDA?

to jest odp do śpiący.

Stalker, który daje zadanie (z podziemi pomiędzy betonowymi kręgami) przynieść pda z domku nad bajorem mówi na koniec kiedy odchodzisz : żadnego żelastwa ( nie można strzelać) żadnej anomalii, znaczy to żeby zaliczyć zadanie trzeba wejść do domku zabrać pda i szybko uciekać ( pojawia się pijawka nie wolno do niej strzelać) do niego, wtedy dostaje się w zamian granatnik i pendrive ... acha między czasie otrzymujemy zadanie pomóc stalkerom, którzy przebijają się do jantaru też trzeba je pozostawić do momentu kiedy zaniesiemy pda do niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2008 o 08:23, fajlozof napisał:

A mi ciągle kasy brak :( Mam 600 rubli i to za sprzedane kałachy i amunicje :( Jak tam
można dobrze zarobić? Jestem w bazie Powinności.


znajduj i sprzedawaj artefakty są w anomaliach dają za nie ciekawą kasę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2008 o 08:45, wojtek23pl napisał:

Mam pytanie o SoC. Co trzeba robić żeby było inne zakończenie gry? Dwa razy grę przeszedłem
i dwa razy miałem zakończenie jak go sufit przygniata.


zakończenie zależy od Twojego statusu, jak masz dużo kasy to spada na Ciebie sufit, jak masz wysoką reputację to chyba wciąga Cię do monolitu itd. Masz w sumie dwie drogi do końca, albo idziesz do monolitu albo masz dekoder do laboratorium i tam dowiadujesz się wszystkiego na temat zony itd. osobiście druga opcja jest ładniejsza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOILER


Nie wiem czego można tu nie rozumieć. Szrama, Strielok oraz inni stalkerzy zostali schwytani po emisji przez naukowców C-C i tym samym poddano ich praniu mózgów. Po całym procesie ofiary są wywożone trupiarkami w głąb Zony jako uśpieni agenci, którzy wykonują zadania powierzone przez ''centrum''.


/SPOILER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2008 o 11:05, Bidasek napisał:

SPOILER


Nie wiem czego można tu nie rozumieć. Szrama, Strielok oraz inni stalkerzy zostali schwytani
po emisji przez naukowców C-C i tym samym poddano ich praniu mózgów. Po całym procesie
ofiary są wywożone trupiarkami w głąb Zony jako uśpieni agenci, którzy wykonują zadania
powierzone przez ''centrum''.


/SPOILER


doszedłem do tego po przypomnieniu sobie historii zony i opowieści naukowców. Jednak jak na lepszą wersję SoC to dla mnie za mało filmików no i zakończenie liniowe:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę że niektórzy mają w D... to że są tacy którzy gry nie przeszli .. a napisem "Spioler" to sobie możecie wiecie co ...

Może weźcie od razu przepiszcie solucje do tego wątku, co by mogli go przeczytać nawet Ci którzy tego nei chcą .. ehhh szkoda gadać.

To jak zdradzić czytelnikowi zakończenie kryminału który właśnie czyta. Odechciewa się wszystkiego ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2008 o 12:52, CDS_Baxian napisał:

Widzę że niektórzy mają w D... to że są tacy którzy gry nie przeszli .. a napisem "Spioler"
to sobie możecie wiecie co ...


O co Ci chodzi? Po to używa się słowa "Spoiler", żeby nie zdradzać fabuły graczom którzy tego nie chcą.
Jak widzisz post ze spoilerem to wystarczy go ominąć. To jest temat o grze i nie widzę powodu aby nie dyskutować o jej zalończeniu i o fabule. Pod warunkiem, że będzie to ospoilerowane. Przecież nie będziemy czekać aż każdy skończy grę.

wojtek23pl ---> http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=16291&pid=11086 a następnym razem zapraszam tu
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=16291&u=12414

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O co Ci chodzi? - O ten tramwaj

Wiadomo że wytłuszczony tekst przyciąga uwagę .. ale to tylko szczegół.

Marzy mi się aby wprowadzili tutaj coś takiego jak jest na Gry-online.pl .. tam kwestia spoilerów została rozwiązana genialnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2008 o 13:55, CDS_Baxian napisał:

Wiadomo że wytłuszczony tekst przyciąga uwagę .. ale to tylko szczegół.

Marzy mi się aby wprowadzili tutaj coś takiego jak jest na Gry-online.pl .. tam kwestia
spoilerów została rozwiązana genialnie.


Przesadzasz. Po to napisał SPOILER żebyś wiedział, że czytajac dalej możesz sobie popsuć granie.
Miał jeszcze dodać ze trzy ostrzeżenia? Ja tam przeczytałem świadomie i jak dla mnie nic gra nie straciła z tego powodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem głupi bug , jak ktoś zostanie ranny i rzuca swoją broń , to po tym jak mu damy apteczkę to już jej nie podnosi , musimy ją podnieść i mu odrzucić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować