Zaloguj się, aby obserwować  
qaz11

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky (STALKER: Czyste Niebo) - Temat ogólny

7137 postów w tym temacie

Dnia 28.09.2008 o 14:02, Crew 900 napisał:

Parę plików sobie zmodyfikowałem że mogę wszędzie wyciągać



A później się skarżysz,że gra ci się sypie i masz pretensje do producentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CZy mak ktos moze liste artefoaktów i ich położenie? Ciągle łaże od bagien po czerwony las i szukam czegos na sprzedaż a i tak po zakupie ammo i naprawie zostaje mi ok 7 tys. RU :( Jak tam można się dobrze w kase obłowic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 18:40, fajlozof napisał:

CZy mak ktos moze liste artefoaktów i ich położenie? Ciągle łaże od bagien po czerwony
las i szukam czegos na sprzedaż a i tak po zakupie ammo i naprawie zostaje mi ok 7 tys.
RU :( Jak tam można się dobrze w kase obłowic?


Idź na strzelnicę w bazie Powinności w Agropromie - spędziłem na niej około dwóch godzinek i wyszedłem o 40000 RU bogatszy :D A lista artefaktów - http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?f=26&t=3341, tylko od paru dni forum nie działa, ale może to tylko przerwa techniczna :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 18:46, piecia997 napisał:

> CZy mak ktos moze liste artefoaktów i ich położenie? Ciągle łaże od bagien po czerwony

> las i szukam czegos na sprzedaż a i tak po zakupie ammo i naprawie zostaje mi ok
7 tys.
> RU :( Jak tam można się dobrze w kase obłowic?

Idź na strzelnicę w bazie Powinności w Agropromie - spędziłem na niej około dwóch godzinek
i wyszedłem o 40000 RU bogatszy :D A lista artefaktów - http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?f=26&t=3341,
tylko od paru dni forum nie działa, ale może to tylko przerwa techniczna :/



THX :) odrazu ide postrzelać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mod na wojnę frakcji , masakra wszystkie niemożliwe tereny do zdobycia stają się możliwe , na bagnach frakcja czyste niebo wszystko zajęła u mnie , teraz działa poprawnie wojna frakcji , tak samo u samotników jak dołączysz całe wysypisko zajmą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 18:50, fajlozof napisał:

> >
THX :) odrazu ide postrzelać ;)


Najlepiej wybrać grę na punkty przy użyciu SA Avalanche, a kiedy już nabije się 250 pkt. szybko wystrzelać pozostałe naboje, by od razu wrócić po nagrodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytałem się ze 3 razy gdzie mogę znaleźć ostateczne ulepszenia do SEVY i nikt nie był mi w stanie odpowiedzieć, więc jeśli ktoś będzie szukał, to podaję tu i teraz.
Otóż, ostatnich ulepszeń SEVY da się dokonać u mechanika bandytów, po wykonaniu dla niego misji. Dwa pendrivy z ulepszeniami są w schowkach kupionych od handlarza bandytów, a trzeci zdobywamy podczas głównego wątku fabularnego.

haloon
Ja polecam mod dodający wszystkie przedmioty u pierwszego handlarza. Jak ulepszysz pancerz + odpowiednie artefakty, to mod na udźwig jest zbędny.
Granie na modach jest przyjemne, gdy chociaż raz przejdzie się czystą wersję (przynajmniej wg mnie) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko: jak się trzeba schować przed emisją? Tata żali mi się, że wchodzi do jakiegoś budynku, staje pod ścianą, a i tak go ścina :/ Gdzie się trzeba skitrać, żeby przeżyć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 23:52, Quatre napisał:

Mam takie pytanko: jak się trzeba schować przed emisją? Tata żali mi się, że wchodzi
do jakiegoś budynku, staje pod ścianą, a i tak go ścina :/ Gdzie się trzeba skitrać,
żeby przeżyć??


Gdy zbliża się emisja na mapie w PDA masz zaznaczone miejsce gdzie trzeba się schować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 23:52, Quatre napisał:

Mam takie pytanko: jak się trzeba schować przed emisją? Tata żali mi się, że wchodzi
do jakiegoś budynku, staje pod ścianą, a i tak go ścina :/ Gdzie się trzeba skitrać,
żeby przeżyć??

Po pierwsze gdy dostajesz sygnał o zbliżającej się emisji zaczyna sieodlicznie, więc trzeba zdąrzyć zanim czas sięskończy (to tytułem wyjaśnienia)
Po drugie tu nie chodzi o taki zwykły cynk o emisji a zadanie poboczne do wykonania " Schroń się przed emisją" (czy jakoś tak) i jak w przypadku każdego zadania pojawia sieznacznik na mapie, w każdym rejonie będzie to co innego, grunt, ze zawsze wskazuje na bazę jakiejś frakcji, więc jeśli emisja złapie ciena Wysypisku a podpadłeś Bandytom to masz przechlapane, w przypadku emisji zawsze warto wiedzieć gdzie jest najbliższa baza przyjaznej/neutralnej frakcji
I najważniejsze. Jeśli masz bliżej do bazy frakcji na sąsiedniej mapie(albo na danej mapie jest to wroga frakcja), to możesz przejść na sąsiednia mapę i wtedy właśnie znacznik zmieni położenie na najbliższą bazę frakcji na tej mapie.
Na koniec oczywistość. Licznik odmierzajacy czas do emisji znajduje się na znaczniku tego zadania na mapie w PDA.
End of transmission...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info!
Tata już poinformowany, a i mnie się przyda jak będę grał. Na razie lipa, bo jeszcze egzaminy, trzeba się uczyć. Nie wiecie jaka to mordęga jest, nowy Stalker leży na biureczku, tata wieczorami w niego pocina, a ja nie mogę jeszcze :/ Aż człowieka żal ściska ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.09.2008 o 00:12, zadymek napisał:

grunt, ze zawsze wskazuje
na bazę jakiejś frakcji, więc jeśli emisja złapie ciena Wysypisku a podpadłeś Bandytom
to masz przechlapane, w przypadku emisji zawsze warto wiedzieć gdzie jest najbliższa
baza przyjaznej/neutralnej frakcji


I tu małe sprostowanie. Nie zawsze jest to BAZA jakiejś frakcji. Zawsze jest to najblizszy posterunek przyjaznej lub neutralnej frakcji. Więc tylko jesli na jakiejś mapie nie masz sprzymierzeńców masz przechlapane :). W moim przypadku na wysypisku musialem się schować na targowisku. Reszta sie zgadza (pod warunkiem że nie trafisz na buga)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2008 o 00:29, Quatre napisał:

Dzięki za info!
Tata już poinformowany, a i mnie się przyda jak będę grał. Na razie lipa, bo jeszcze
egzaminy, trzeba się uczyć. Nie wiecie jaka to mordęga jest, nowy Stalker leży na biureczku,
tata wieczorami w niego pocina, a ja nie mogę jeszcze :/ Aż człowieka żal ściska ^_^

Ma to też swoje plusy. Zaczniesz odbugowaną gre. Zaraz wyjdzie najnowszy patch i od nowa trzeba zaczynać. :P
Zabugowana a 3 razy już skończyłem. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh premiera patcha została znów przełożona , prawdopodobnie będzie we wtorek lub środę , ale też od razu będzie dostępny we wszystkich językach w tym także polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2008 o 15:05, Crew 900 napisał:

Ehh premiera patcha została znów przełożona , prawdopodobnie będzie we wtorek lub środę
, ale też od razu będzie dostępny we wszystkich językach w tym także polski


No to nie narzekaj tylko się ciesz, że dostaniemy wtedy gdy wszyscy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde , wie ktoś może jak zsynchronizować dźwięk przeładowania broni ?
snd_draw = weapons\svd_draw
snd_holster = weapons\generic_holster
snd_shoot = weapons\n_svd_shot
snd_empty = weapons\gen_empty, 0.5
snd_reload = weapons\svd_reload
snd_close = weapons\generic_close

w Cień Czarnobyla można było opóźnić dźwięk lub przyspieszyć zmieniając wartość np. 0.5 na 0.7 to był wtedy szybciej odtwarzany a tutaj coś mi nie chce działać .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 14:02, Crew 900 napisał:

Parę plików sobie zmodyfikowałem że mogę wszędzie wyciągać



Masz tu Chłopie moda popawiającego dźwięki w grze, nie tylko bronie jeśli o to chodzi i przestań narzekać. A następnym razem polecam zaglądać na tą stronkę częściej za fajnymi modami.

http://stalker.filefront.com/file/Improved_Sound_Effects_Clear_Sky;94391

Pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2008 o 17:42, Crew 900 napisał:

Mam ten mod , ale dźwięki broni mi się nie podobają


Jezu... Człowieku... Tobie w tej grze nic się nie podoba... Po co Ty w nią w ogóle grasz? Krytykujesz wszystko co tylko można, a to czego nie można to też się przyczepisz do czegoś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować