Zaloguj się, aby obserwować  
qaz11

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky (STALKER: Czyste Niebo) - Temat ogólny

7137 postów w tym temacie

Dnia 22.01.2009 o 20:36, namiary znane napisał:

ja kupiłem CS bo raz że nie było SoC u mnie w Empiku dwa kosztował podobną sumę pieniędzy
trzy w 1 i tak nie grałem więc na początek może być.. Na razie jestem zadowolony..


To zagraj w SoC będziesz jeszcze bardziej zadowolony, CS ma swój klimat jednak jest dość mało ciekawy wojna frakcji nie zachwyca. Natomiast w SoC stelkersto pełną gębą tylko się delektować choć brakuje kilku usprawnień z CS jak update broni i naprawa pancerzy ale to można obejść dzięki trikowi z artefaktami, z bronią w sumie tez niema większych problemów po prostu trzeba mieć TR''s-a i Vintara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ta gra przechowuje save- y w Viscie? Szukałem tam gdzie w XP ale nie ma nawet takiego folderu jak Documends and Settings. Chcialem przeinstalować dzisiaj Windowsa ale najpierw chciałbym zachować wszystko co mi potrzebne czyli save- y też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 17:39, Thalanthas napisał:

Gdzie ta gra przechowuje save- y w Viscie? Szukałem tam gdzie w XP ale nie ma nawet takiego
folderu jak Documends and Settings. Chcialem przeinstalować dzisiaj Windowsa ale najpierw
chciałbym zachować wszystko co mi potrzebne czyli save- y też.

Szukaj tam, gdzie zwykle są dokumenty udostępnione, na pewno pod Vistą też jest jakiś folder wspólny dla wszystkich użytkowników, może nawet nazywa się tak samo jak pod XP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż jak zakupie Soc to zobaczę różnicę.. z parę razy na pewno przejdę, 7 zakończeń jest w końcu.. ale z tym mogę sobie jeszcze poczekać.. Na chwilę obecną łażę po bagnach i wybijam renegatów.. Jedyny problem stanowi ammo do MP5, to jest 9x18 czy coś takiego i się zastanawiam czy czasem nie zmienić na mniejszy kaliber którego mam już więcej sztuk..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na mniejszy? A może by tak śrutowe 12x70. Na bagna w sam raz wystarczy Toz-34 (karabin myśliwski). Jest bardziej szybkostrzelny od takiego Obrzyna i zdecydowanie poręczniejszy. No i z amunicją nie ma problemów. Strzał, przeładowanie, wyskok, dwa strzały, powrót za zasłonę i ponowne przeładowanie. A przed nami trup. Strzelba w sam raz na Bagna i Kordon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie, nie wiece moze jak przejsc do dalszej czesci bazy Wolnosic w Dolinie Mroku. Chodze tylko tam hdzie sa ludzie chcac przejsc w inne budynki nie moge. Jest tam np. wieza gdzie jest jaka skrytka i i nie wiem ja kwogole ja kprzedostac sie w to miejsce. Ktos tam byl czy to jest jakas sciema???

Chodzi o SCS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2009 o 10:27, kulczyk1983 napisał:

Witam

Mam pytanie, nie wiece moze jak przejsc do dalszej czesci bazy Wolnosic w Dolinie Mroku.
Chodze tylko tam hdzie sa ludzie chcac przejsc w inne budynki nie moge. Jest tam np.
wieza gdzie jest jaka skrytka i i nie wiem ja kwogole ja kprzedostac sie w to miejsce.
Ktos tam byl czy to jest jakas sciema???

Chodzi o SCS


Aby wejść dalej do bazy wolności należy wejść oknem na wewnętrzny dziedziniec z magazynu w którym jest ich baza, najłatwiej to zrobić ostatnim oknem na parterze hangaru trzeba wejść za skrzynki i na jedną z nich wskoczyć i wyskoczyć przez okno jak będziesz chciał wyjść to masz zasadniczo dwie drogi albo poprzez budynek za budynkiem gdzie urzęduje Aszot albo przejść do końca długiego budynku, rampy czy jak to nazwać idącego w stronę jeziorka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie masz też inne przejście. Przed tym dużym wejściem do hangaru gdzie jest baza dowódcy po prawej stronie masz jeden o drugi oparty o siebie pod skosem kawałek betonowego płotu. Wystarczy kucnąć i przejść przez szczelinę i tyle.

PS. Gram teraz w SoC. Jak zainstalują do tego CS to obie gry będą się gryzły? Sprawdzał ktoś taką opcje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.01.2009 o 12:52, Bishoop napisał:

PS. Gram teraz w SoC. Jak zainstalują do tego CS to obie gry będą się gryzły? Sprawdzał
ktoś taką opcje?


Mam pewne obawy co do zabezpieczenia- dla mnie SoC nie chciał się uruchomić (zabezpieczenie blokowało), a miałem zainstalowaną inną, nową grę zabezpieczoną tym samym systemem- podejrzewam konflikt wersji SecuROM-a czy jakie inne diabelstwo tam siedzi. Wcześniej, przy pierwszej instalacji wszystko było OK.
W wyniku na oryginalnej grze grałem z nieoficjalną "poprawką"... ot, takie czasy.
Tak więc SoC z CS same z siebie żreć się nie będą. Zabezpieczenie to inna bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wydobyć artefakt z anomali..? Znalazłem jedną w pobliżu parku maszyn, czy jak się zwie jeden z obozów, i próbując sprawdzić czy tam jest artefakcik znajduje tylko anomalie ogniste i promieniowanie które robi ze mnie Stalkera Instant.. Wnioskuję że miejsce jest prawidłowe bo na detektorze włączyło się takie niebieskie "cuś" i czasem mryga jak szalone, ekran się zaczyna nieco czerwienić a okolica aż śmierdzi anomalią..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2009 o 21:04, namiary znane napisał:

Jak wydobyć artefakt z anomali..? Znalazłem jedną w pobliżu parku maszyn, czy jak się
zwie jeden z obozów, i próbując sprawdzić czy tam jest artefakcik znajduje tylko anomalie
ogniste i promieniowanie które robi ze mnie Stalkera Instant.. Wnioskuję że miejsce jest
prawidłowe bo na detektorze włączyło się takie niebieskie "cuś" i czasem mryga jak szalone,
ekran się zaczyna nieco czerwienić a okolica aż śmierdzi anomalią..

niestety trzeba do niego podejść:(
Trzeba omijając co gorsze rejony anomalii dojść do niego i wtedy stanie się widzialny.
Dużym ułatwieniem będzie posiadanie czegoś na promieniowanie i lepszego detektora. To pierwsze powinieneś już miec -zdaje się, że podczas tutorialu jak używać detektora znajdujemy Meduzę. Jak go nie zrobiłeś twoja strata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czyli będę musiał obejść się smakiem... albo bede musial ulepszyc sobie kamizelke lub poszukać innych anomalii.. możliwe że jak wróce w dzień coś wykombinuję, bo wizyta nocna z noktowizorem nie zdała się na wiele.. śróbki nawet anomalii nie chciały wskazywać... leciały bez przeszkód w sam środek dziury..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 17:27, namiary znane napisał:

Po dłuższej zabawie znalazłem w Dolinie Mroku gadżet typu celownik optyczny 4x. i teraz
pytanie jak mam go na broni zamontować...?


Wchodzisz w menu ekwipunku i ppm wybierasz opcje: dołącz celownik do broni.Oczywiście xelownik optyczny x4 nie będzie pasował do każdej broni. Pasuje on do TRs 301 i SGI 5k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 17:27, namiary znane napisał:

Po dłuższej zabawie znalazłem w Dolinie Mroku gadżet typu celownik optyczny 4x. i teraz
pytanie jak mam go na broni zamontować...?

Najprościej będzie go przeciągnąć na broń ale można też tak jak napisał kolega powyżej. Z tym, że :
a)broń musisz mieć w rękach
b)broń musi posiadać slot na lunetę -jest kilka takich, które mają go fabrycznie, ale na większości trzeba to zamontować u technika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 17:27, namiary znane napisał:

Po dłuższej zabawie znalazłem w Dolinie Mroku gadżet typu celownik optyczny 4x. i teraz
pytanie jak mam go na broni zamontować...?


Tego celownika, o ile dobrze pamiętam, nie zamontujesz- to "specjalny" celownik, związany z zadaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem,ale ja tam się nie bawiłem w takie rzeczy.Po prostu złapałem pierwszy lepszy TRS od razu z celownikiem,tłumik i granatnik to już u handlarzy.
Potem to już naprawa ew. złomu i jest dobrze,po co sobie utrudniać nie wiadomo jakimi sposobami :p
Stalker wie jak sobie w zonie radzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować