Zaloguj się, aby obserwować  
qaz11

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky (STALKER: Czyste Niebo) - Temat ogólny

7137 postów w tym temacie

Ja robiłem w 1024x768, także różnica może być

Zrobiłem jeszcze na ultra z 4xAA i AA dla obiektów alfa (10.1), tak dla kompletności. Trochę lepiej niż się spodziewałem, ale raczej tak bym nie grał.

U mnie i tak najbardziej spowalnia w miejscach gdzie jest dużo NPCów, procek mi to pewnie nieźle hamuje. Przydałaby się opcja do przetestowania bez włączonego AI.

20090730224429

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też se zrobiłem teściki... porównując ich wyniki do tego co się na prawdę w grze dzieje, stwierdzam, że są one niewiarygodne :P

Chodzi o wynik w słonecznych chwilach, aż tak źle nie jest, gram płynnie (od 35-40 do 70 fpsów)... a ten test mi to zaniża i do tego jak to śmiesznie wygląda w porównaniu do reszty :P

Widoczne spadki fpsów są w noce (za dnia jeszcze nie było burzy) burzowe z deszczem :P

20090730232107

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2009 o 12:50, Grey_Wolf napisał:

Wydajność ma tu mnóstwo do gadania, bo często można coś zrobić okrężną drogą.
Jak poszukasz, to pewnie znajdziesz demko od nvidii pod DX9 które demonstruje wolumetryczny
dym, ale szybkość jego działania raczej (bardzo) uniemożliwiała implementację grach.

To świadczy co najwyżej o marnej optymalizacji dema ew wyborze złej metody. Jeśli by być konkretnym to warto wspomnieć, że ten efekt pod dx9 zrobiono na siłę (bez wsparcia karty graficznej) więc spadek wydajności musiał nastąpić, w przypadku innych efektów nie musi tak być-ograniczenia dotycza tylko tych efektów, które nie są wspierane przez pakiet dx9 i tym samym przy ich tworzeniu nie bierze udziału karta graficzna.
Jeśli w GoW Epic zrobili efekt mokrych powierzchni "okrężną drogą" to wyszlo im calkiem nieźle:)
No, chyba, że to nie jest efekt mokrej opowierzchni tylko coś innego...

Dnia 30.07.2009 o 12:50, Grey_Wolf napisał:

> E tam, ja żadnej róznicy nie widzę
Ja to tam w ogóle niewiele widzę... A tak an serio, w CS to nie wygląda jakby ktoś wszystko
folią owinął, to raczej charakterystyczne dla Epica ostatnimi czasy.
Nie wspominając już o tym, że w CS tylko powierzchnie na które faktycznie pada deszcz
stają się mokre, co widać na załączonym obrazku.

To już kwestia engine''u i jakosci pracy grafików, wątpię czy gdyby nieco dopracować ten efekt w GoW pojawiłyby się spadki płynności. Ale o szczegóły trzeba by zapytać ludzi z Epic.
W każdym razie efekt dotyczący mokrej powierzchni jest taki sam jak na screenach z CS pod dx10 -a efekt folii? CS''a też się ludzie o to czepiają bo jego mokre powierzchnie ani na jotę nie są lepsze od tych z GoW. Tak się właśnie zastanawiam czy gdziekolwiek udało się zrobić ten efekt prawidłowo, bo jakoś sobie nie przypominam...

BTW Jak idzie o "dokładność" moknięcia od deszczu to tam jest permanentna ulewa, deszcz i woda wali ze wszystkich ston, trudno żeby coś pozostało suche:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z grafą. Tylko i wyłącznie podczas podczas deszczu... wykrzacza się. Zmiany w ustawieniach graficznych nie pomagają. Nie mam pojęcia jak to naprawić :(

Ma ktoś jakiś pomysł?

20090801142007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2009 o 14:20, Kakarotto napisał:

Ma ktoś jakiś pomysł?


Miałem podobny problem. U mnie pomogło zmienienie renderingu z DX9 na DX8, a potem spowrotem na DX9. Nie zawsze to działa i czasem trzeba kilka razy zmieniać, żeby w końcu zaskoczyło. U mnie to pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, mam misje aby wziąć pda z ciała kolesia ze zdjęcia, ale gdy tylko podchodzę do niego bliżej obraz robi się biały i mnie cofa. Jakiś bug czy coś?

20090801154252

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie bug, to anomalia, o ile dobrze pamiętam

Spoiler

należy wskoczyć w tą kulistą anomalię nad mostem, którego pilnują stalkerzy, wtedy Cie tam przeniesie ( można to wywnioskować po rozmowie z jednym z nich na temat tej dziwnej anomalii, mówił, że wrzucali tam śmieci by dbać o środowisko, bo wszystko wrzucone znikało, jednak później znajdywali te rupiecie w pobliskim tunelu.... wyjscie to całkiem inna sprawa, jak widzisz żołnierzowi się nie udało bo go cofało i padł biedaczek z głodu ;).....

Kombinuj :D
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2009 o 14:20, Kakarotto napisał:

Mam problem z grafą. Tylko i wyłącznie podczas podczas deszczu... wykrzacza się. Zmiany
w ustawieniach graficznych nie pomagają. Nie mam pojęcia jak to naprawić :(

Ma ktoś jakiś pomysł?

U mnie coś takiego było jak pod W7 grałem, ale teraz z nowymi sterownikami nie ma problemów.

Może też coś się przegrzewać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Sejw w trakcie deszczu i przechodzenie z dx10 d0 9 pomagało, ale do następnego deszczu.

2. To tylko w Clear Sky występuje ten problem.

3. O nowe stery do karty chodzi? Mam najnowsze. I raczej nic się nie przegrzewa, sprawdzałem temperatury karty podczas tych wykrzaczeń i nie były za wysokie.


Tak czy tak już rozwiązałem ten problem. Przeinstalowałem grę i jest wszystko dobrze jak na razie ;)


I mam dwa pytanka:
Czy warto ulepszać ten kombinezon clear sky czy kupić jakiś inny i go ulepszać?
Gdzie znaleźć jakąś dobrą broń? W grze jestem w momencie przed utratą całego dobytku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2009 o 19:11, Kakarotto napisał:

I mam dwa pytanka:
Czy warto ulepszać ten kombinezon clear sky czy kupić jakiś inny i go ulepszać?

Warto ulepszyć ciężki kombinezon Clear Sky, bez problemu starczy na całą grę.

Dnia 01.08.2009 o 19:11, Kakarotto napisał:

Gdzie znaleźć jakąś dobrą broń? W grze jestem w momencie przed utratą całego dobytku.

Najprościej byłoby po prostu nie zadzierać z bandytami:)
Ale jeśli tak ciężko ci podkraść się do dwóch ćwoków siedzących przy ognisku (pilnujących skrzynki z twoimi fantami) i wlepić im po headzie to mógłbyś zostawić swój sprzęt przed wejściem do miejsca gdzie dostajesz w łeb i pozbierać sobie po wyjściu stamtąd. Ew pozbierać z okolicy pozostałości po wojnach frakcji, bo nie możliwe, że nic nie zostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2009 o 19:43, zadymek napisał:

Warto ulepszyć ciężki kombinezon Clear Sky, bez problemu starczy na całą grę.


A jak go zdobyć? ;)

Dnia 01.08.2009 o 19:43, zadymek napisał:

Najprościej byłoby po prostu nie zadzierać z bandytami:)
Ale jeśli tak ciężko ci podkraść się do dwóch ćwoków siedzących przy ognisku (pilnujących
skrzynki z twoimi fantami)


Chodziło mi o to gdzie znajdę lepszą broń palną niż obecny ak. To, że jestem przed utratą przytomności to podałem by było wiadomo na jakim etapie gry jestem, by mi ktoś podpowiedzi co do lokalizacji lepszej broni podał ;)


P.S. problemy z grafą powróciły, ale zauważyłem, że grając na dx10 pojawiają się one na dx9 jest normalnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2009 o 20:52, Kakarotto napisał:

> Warto ulepszyć ciężki kombinezon Clear Sky, bez problemu starczy na całą grę.

A jak go zdobyć? ;)

Kupić trzeba.

Dnia 01.08.2009 o 20:52, Kakarotto napisał:

> Najprościej byłoby po prostu nie zadzierać z bandytami:)
> Ale jeśli tak ciężko ci podkraść się do dwóch ćwoków siedzących przy ognisku (pilnujących
> skrzynki z twoimi fantami)
Chodziło mi o to gdzie znajdę lepszą broń palną niż obecny ak. To, że jestem przed utratą
przytomności to podałem by było wiadomo na jakim etapie gry jestem, by mi ktoś podpowiedzi
co do lokalizacji lepszej broni podał ;)

AK to świetny gnat, jak już masz go zmieniać to na jakąś snajperkę, albo przerobiony TRs. Wszystko to zdobędziesz w Dolinie Mroku.
O wiele lepszy to będzie dopiero GP 37 -do zdobycia w Magazynach wojskowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2009 o 23:30, zadymek napisał:

AK to świetny gnat, jak już masz go zmieniać to na jakąś snajperkę, albo przerobiony
TRs. Wszystko to zdobędziesz w Dolinie Mroku.


W Dolinie Mroku to będzie z jakiegoś questa czy gdzieś leży i czeka?

Dnia 01.08.2009 o 23:30, zadymek napisał:

O wiele lepszy to będzie dopiero GP 37 -do zdobycia w Magazynach wojskowych.


Nie wybieram się tam na razie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2009 o 08:42, Kakarotto napisał:

W Dolinie Mroku to będzie z jakiegoś questa czy gdzieś leży i czeka?

Raczej trzeba kogoś ubić, najemników na przykład. Zreszą w ramach fabuły masz z nimi do czynienia, więc coś ci tam wpadnie. Polecam też wykupić wszystkie schowki, w nich też zdarzają się giwery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.08.2009 o 23:30, zadymek napisał:

AK to świetny gnat, jak już masz go zmieniać to na jakąś snajperkę, albo przerobiony
TRs. Wszystko to zdobędziesz w Dolinie Mroku.
O wiele lepszy to będzie dopiero GP 37 -do zdobycia w Magazynach wojskowych.


Ogólnie strasznie schrzanili w tej grze statystyki broni, zwłaszcza porównując do SoC''a. W zasadzie w tej grze najlepiej latać najpierw z AK a potem jak najszybciej zmienić na Obokana i grać z nim do końca gry bo nic lepszego już nie będzie. Przynajmniej na amunicję do AK, ew. FT200M jest dobry, ale na inne ammo, którego tak dużo znowu nie ma. Obokan jest zdecydowanie najlepszy, a TRS to śmieć który rozwala się po wystrzelaniu dwóch magazynków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2009 o 12:34, Outlander-pro napisał:

Ogólnie strasznie schrzanili w tej grze statystyki broni, zwłaszcza porównując do SoC''a.
W zasadzie w tej grze najlepiej latać najpierw z AK a potem jak najszybciej zmienić na
Obokana i grać z nim do końca gry bo nic lepszego już nie będzie. Przynajmniej na amunicję
do AK, ew. FT200M jest dobry, ale na inne ammo, którego tak dużo znowu nie ma. Obokan
jest zdecydowanie najlepszy, a TRS to śmieć który rozwala się po wystrzelaniu dwóch magazynków.


Jak dla mnie AK byl lepszy od obokana, nie zmienialem wiec go praktycznie do konca gry.
Mialem porobione ulepszenia pod katem celnosci. W czym lepszy jest obokan wg Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.08.2009 o 14:19, argoth napisał:

Jak dla mnie AK byl lepszy od obokana, nie zmienialem wiec go praktycznie do konca gry.
Mialem porobione ulepszenia pod katem celnosci. W czym lepszy jest obokan wg Ciebie?


W czym? Obokan ma trochę lepsze podstawowe staty niż AK. Chyba trochę wyższa celność i szybkostrzelność. Dlatego opłaca się wymienić broń i ją ulepszać. Po prostu AK ma trochę gorsze staty, ale poza tym jest bardzo podobne do Obokana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować