Zaloguj się, aby obserwować  
qaz11

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky (STALKER: Czyste Niebo) - Temat ogólny

7137 postów w tym temacie

Mam problem z zadaniem, w którym mamy uzyskać informacje od martwych kopaczy o Kle. Podchodząc do wyrobiska gdzie leżą ciała, zadanie zostaje automatycznie anulowane. Nie ma tej żółtej strzałki dla głównego zadania. Po przeszukaniu ciał pojawia się nagranie głosowe jednego ze stalkerów o tym ,że wysyłają Wasię za Kłem. I dalej nic... nie pojawia się zadanie polegające

Spoiler

na pomocy temu posłańcowi (zabijanie psów) ,a tym samym nie dostaję informacji ,że Kieł wybrał się do Doliny Mroku

. Zapobiegawczo poszedłem tam - pamiętając fabułę. Linia dialogowa ze strażnikiem przy przejściu normalnie. Moją uwagę zwrócił za to brak questa od dowódcy posterunku ,aby zobaczyć co się stało z zaginionym oddziałem Wolności
Spoiler

(ukatrupionym przez psy).

Poszedłem do bazy Wolności do Dowódcy ,a tam zonk bo drzwi do jego kwatery zamknięte i nie da się rozpocząć zadań przez niego zlecanych. W PDA gdzie jest rubryka na zadanie główne - pusto. Są tylko zadania poboczne w rubryce niżej. Zanim zacząłem grać spatchowałem grę do wersji 1.5.10. Na wysypisku zlikwidowałem większość bandytów ,dwa razy przejąłem ich bazę ,uwolniłem zakładników w obozie ,a neutralni stalkerzy trzymają przyczółki. Wiecie jak rozwiązać ten problem? Mam wszystkie zapisy od początku ,ale nie chce powtarzać tych kilku godzin gry... tym bardziej ,że mam całkiem dobry sprzęt i sporo szmalu. Ew. byłby ktoś tak miły i podrzuciłby mi sejwa z miejsca ,w którym idziemy pomóc stalkerowi na skałach (do ver. 1.5.10) na mail:
Spoiler

trav3rs@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety grę musisz rozpocząć od nowa : /
Niestety taka gra takie błędy zdarzają się losowo, teraz masz tutaj taki problem , rozpoczniesz od nowa grę możesz mieć jeszcze wcześniej taki problem .
Taką grę zrobili niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2010 o 12:36, Crew_900 napisał:

No niestety grę musisz rozpocząć od nowa : /
Niestety taka gra takie błędy zdarzają się losowo, teraz masz tutaj taki problem , rozpoczniesz
od nowa grę możesz mieć jeszcze wcześniej taki problem .
Taką grę zrobili niestety

Możesz mi wierzyć lub nie ,ale mając do czynienia z trzema "Stalkerami" to jest pierwszy poważny błąd uniemożliwiający rozgrywkę ,który mi się przytrafił.
Spróbuję zacząć grać od pierwszego wejścia do Kordonu - zobaczymy co z tego wyniknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i pojawił się nowy problem. Mam uwolnić zagubionych w czasie i przestrzeni stalkerów. Aby to zrobić muszę zagadać do najemników z bazy wojskowej. Pech chce, że chłopaki nie mieli ochoty współpracować - zawiesili się czy coś. Po otrzymaniu kulki w buta zadanie zostało popchnięte fabularnie do przodu ale przy okazji musiałem ich zabić ;)

No i problem w tym,że mam znowu z nimi zagadać aby pomogli mi z bazą wojskową i jej ochroną. Ale skoro ich tam już nie ma to nie ma szans...Polazłem do bazy wojskowej sam ale nie znalazłem nic co mógłbym zrobić. Jakaś radiostacja była na jednej z wież ale nie mogłem aktywować. ma ktoś jakiś pomysł czy da się to uratować ew. co powinienem zrobić z tymi najemnikami? Może zrobię to sam i jakoś gra zaliczy...

Próbowałem dzięki Wish Granterowi wyspawnować sobie nowych ale o dziwo w tej lokacji to nie działa.

Aż żal patrzeć na tak durnowato oskryptowaną produkcję ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm częściowym rozwiązaniem okazał się Wish Granter, którego użyłem do teleportacji do limańska. Fabuła jakby została popchnięta ale pojawiły się inne bugi.

Każdy load oznacza grupę wrogich mi najemników pod nogami ;D
Ekipa Clear Sky raz jest, raz ich nie ma ale nawet jak są to zawieszeni i tylko radia używają.

Przeniesienie się do elektrowni znowu pchnęło fabułę ale z kolei nie ma Streloka, którego mam postrzelić z Gaussa. Albo patrzę w złe miejsce ;)

Gra totalne nieporozumienie. Żadnej swobody. System frakcji do ban, bugi - jak widać. Podstawka jakoś była lepsza. Nie wiem czy mam ochotę na Prypeć :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.04.2010 o 11:08, Lailonn napisał:

Gra totalne nieporozumienie. Żadnej swobody. System frakcji do ban, bugi - jak widać.
Podstawka jakoś była lepsza. Nie wiem czy mam ochotę na Prypeć :/


Imo Prypeć o wieeele lepsza niż CS. Nie ma głupiej, zbugowanej wojny frakcji, są nowe lokacje, jest ich mniej, ale za to są większe i jakby ciekawsze (no i nowe) bugów dziwnych, uniemożliwiających gry nie uświadczyłem (raz na jakiś czas tylko gra lubi ściąć się i zresetować kompa, ale to wszystkie stalkery tak miały). Myślę, że warto po Prypeć sięgnąć po niezbyt dobrym CS - fabuła jest moim zdaniem ciekawsza, a duży plus ma GSC za questy podobczne, które są naprawdę fajnie zrealizowane i polegają na czymś więcej niż "przynieść oko Mięsacza" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O rany,wieki temu tu nie zaglądałem...
Jeszcze nie grałem w Prypeć,ale ponoć zachęcająca tyle,że w każdym stalkerze było coś na plus i co czego brakowało bo minus zawsze będzie.Chodzi mi o te bugi,ale one nie powinny decydować o tym jaka będzie gra,niwelują ja patche itd.
Do czego zmierzam,pragnę żeby zrobili w końcu takiego stalkera,który będzie miał taką fabułe jak pierwsza część(klimatyczna,nieliniowa,zaskakująca i ciekawa),questy poboczne jak w wspomnianym przez was Prypeci,wojny frakcji rozbudowane jak w CS i z ciekawymi misjami jak w SoC,duże,nowe i w wielkiej ilości mapy no i trochę nowości pod klimaty stalkera.Bo każdej częśći czegoś brakowało zawsze...mogli by się sprężyć i zrobić porządnego Stalkera 2 ;p To oczwiście nie ten temat,ale to tylko taka moją mała opinia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się w końcu za przechodzenie Clear Sky i mam dwa problemy.

Mianowicie na wysypisku zdobyłem bazę bandytów

Spoiler

(po ulepszeniu u ich technika SEVY, zakupionej od Mintaja w Agropromie)

, ale nie przychodzą Samotni stalkerzy by ją zająć. Dwa razy leciałem po nagrodę do Kordonu i wracałem po anulowaniu zadania = respawnie bandytów. W końcu po trzecim ataku zrezygnowałem z niesienia zdobytego złomu i udało mi się dobiec. Bąbel był tego wart ;)
Tyle że stalkerzy w ogóle się nie wybierają na Wysyspisko i bandyci cały czas się w tej bazie panoszą. Odegrałem się na próbę przed pierwszym atakiem i w ogóle żaden oddział stalkerów tam się wybierał przez cały dzień, więc nie bardzo mam jak ją zdobyć razem z nimi.

Pytanie nr 1: Jak można inaczej zająć tę bazę?


Żeby mnie dobić coś się pokitrało z sekcją mapy w której jest pchli targ i bariera (przejście do magazynów wojskowych) - mogę tam biec w czasie emisji, ale po niej zaraz gra mi "zamarza". Zero błędów, wyjść do Windowsa się nie da, zamknąć programu gry też nie. To samo się dzieje jak wybieram się w ten rejon w każdym innym czasie - dojdę w okolice targu i freeze!

Pytanie nr 2: Wie ktoś może jak tego zamarzania gry uniknąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ostatnio zechciało mi się grac w Czyste Niebo. No i... otóż włączając grę i biorąc "Nowa Gra" i wybór poziomu,po wyborze mi robi się czarny ekran.No i po 3 sec. resetuje mi się komputer...
Otóż próbowałem rzeczy:
-Odinstalować i zainstalować
-Spatchowac do najnowszej ver.
Macie jakieś rady?

P.S-Tak,tak pisałem w Pomocy Tech. Ale nic nie pomogło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK, udało mi się pchnąć sprawy do przodu. Uff ...;)

Opis "Bitwy o Wysypisko":

Spoiler

Wgrałem sejwa po odebraniu nagrody z pierwszego ataku na bazę (brak freezu w okolicy pchlego targu) i zamiast ponownie ją zdobywać polazłem do Doliny Mroku, pozbierać ze schowków fanty. Po powrocie zastałem bandytów w trakcie ofensywy - atakowali prawie wszystkie punkty fala za falą, walcząc ze Samotnikamii, Wolnością i Powinnością. Pięć godzin (realnego czasu) wczoraj atakowałem bazę bandytów i pomagałem różnym ludziom, ale w końcu dałem sobie siana - czasem nawet broni i sprzętu nie miałem czasu pozbierać i schować, bo następny oddział bandytów już się pchał w to samo miejsce. Najczęściej wyrzucałem wszystko obok ciał. Zapasy amunicji i apteczek ukryte na wysypisku mi się skurczyły niemal do zera. Dałem nogi do Kordonu, uzupełnić co trzeba i naprawić moje CS-1 i kałacha. Bez Kulebiaka i Korali Mamy bym nie przeżył.

Przespałem się (sleeping bag mod) i wróciłem akurat na czas by pomóc Samotnikom z Agrorpomu zdobyć przejście i zaatakować bazę. I UDAŁO się! Przyjazne siły zajęły hangar! Wyciąłem resztę bandytów i pozbierałem broń i sprzęt porozrzucane po mapie. Było tego ponad 900 kg!!! Broń sprzedałem w Kordonie, a żywność w Dolinie mroku, przy okazji odbierając nagrody za pomoc od obu frakcji. Nałaziłem się, ale było warto - przedtem miałem około 60 tys Rubli, teraz mam prawie 300 tys... W ciągu walk zabiłem ponad 300 bandytów. A najlepsze to to że mam Grozę i ulepszonego Obokana od zabitych z Powinności oraz Sig SG-550 i LR-300 pozbierane od członków Wolności, oraz Vintara od kolegi Stalkera, któremu Exoszkielet nie pomógł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby udostępnić mi "sejw" podczas pierwszego pobytu w Dolinie Mroku? Chciałem wstąpić do Wolności, a tu nie zauważyłem (wiem, fail, wiem) - jestem samotnikiem xD.
Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2010 o 16:27, meJKu napisał:

> Z góry dzięki.
Będąc Samotnikiem możesz potem wstąpić do Wolności.

Hmm, dziwne. Bo kiedy "mam ochotę" (opcja dialogowa), to Czechow mówi (mniej więcej): "Może kiedyś... Sam rozumiesz". Wszystkie zadania wykonane, w każdym razie byłem w momencie przed okradnięciem na Pchlim targu.
Lecz i tak proszę o "sejwa".
EDIT: Dobra, nvm, wiem co i jak ;P.
Czy pancerz CS-1 dostaję czy muszę kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2010 o 16:41, Firefly94 napisał:

Czy pancerz CS-1 dostaję czy muszę kupić?


Ja musiałem kupić, ale

Spoiler

słyszałem od kolegi że można dostać w nagrodę za misje dla "Czystego nieba" - tylko trzeba wykonać wszystkie, tzn. i obrony i ataki na bagnach ... Próbowałem na Weteranie trzy razy i nie udało mi się dobiec we wszystkie lokacje na czas - zawsze mi jakąś misję anulowało, albo się nie udawała. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>[...]
Już nieaktualne :P. Dobrze, że przed dołączeniem do Wolności zdobyłem na chwilę hangar na Wysypisku, bo

Spoiler

od Samotników w nagrodę dostałem SEVA (swoją drogą - rządzi), wykrywacz "Wielet", trochę ammo i 12000 rubli :D.

Teraz koszę Powinność z moim SIG 550 (SUSAT, tłumik, +10% do celności, +15 pestek i +50% do stabilności toru lotu). Na walkę bardziej bezpośrednią mam AKS-74U (bodaj +20% do celności, +15 pestek, +100% do stabilności toru lotu - i to mi wystarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może nabył Czyste Niebo w wydaniu TopSellera?
Chciałem się dowiedzieć w jakiej wersji jest gra w tym wydaniu i jakie ew. patche musiałbym jeszcze pobrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować