Zaloguj się, aby obserwować  
qaz11

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky (STALKER: Czyste Niebo) - Temat ogólny

7137 postów w tym temacie

Dnia 25.01.2011 o 16:33, Firefly94 napisał:

No jest, a lepiej wytłuc bandytów - dostajesz SEVA, wykrywacz Wielet i 10 tys. rubli.
:P Właściwie warto ulepszyć wszystko w niej związane z pancerzem i noktowizor - jest
dużo bardziej wyraźny niż standardowy.


Ktoś najwyraźniej nie doczytał mojej odpowiedzi. :-)
Bandytów wytłukłem, a pancerz sprzedałem. Zaraz sprawdzę, czy jest dostępny u handlarzy i zobaczę jak wyglądają ulepszenia. Rubli nazbierałem sporo, więc płacenie nie jest, na szczęście, problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2011 o 16:38, KrzychW napisał:

Ktoś najwyraźniej nie doczytał mojej odpowiedzi. :-)

Ajć, my bad.

Dnia 25.01.2011 o 16:38, KrzychW napisał:

Bandytów wytłukłem, a pancerz sprzedałem. Zaraz sprawdzę, czy jest dostępny u handlarzy
i zobaczę jak wyglądają ulepszenia. Rubli nazbierałem sporo, więc płacenie nie jest,
na szczęście, problemem.

Kurde, ja z kasą zawsze w CS miałem problemy. :P No a ostatnio zacząłem grać i przestałem po dojściu do Czerwonego Lasu - crash, i to mocny, bo ZAWSZE wywala w tym samym momencie. Za parę miechów spróbuję znowu. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2011 o 16:57, Firefly94 napisał:

Kurde, ja z kasą zawsze w CS miałem problemy. :P No a ostatnio zacząłem grać i przestałem
po dojściu do Czerwonego Lasu - crash, i to mocny, bo ZAWSZE wywala w tym samym momencie.
Za parę miechów spróbuję znowu. :]


Z pancerzykiem miałeś rację. Rozwinięty ma niezłe parametry i na dodatek aż 5 miejsc na artefakty. Niestety, nie wiem gdzie mogę maksymalnie rozwinąć ulepszenia, ponieważ jak na razie, ich trzeci poziom najwyraźniej jest niedostępny. ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2011 o 22:07, KrzychW napisał:

Z pancerzykiem miałeś rację. Rozwinięty ma niezłe parametry i na dodatek aż 5 miejsc
na artefakty. Niestety, nie wiem gdzie mogę maksymalnie rozwinąć ulepszenia, ponieważ
jak na razie, ich trzeci poziom najwyraźniej jest niedostępny. ???

Ajć, mój zakuty łeb sobie nie przypomni u kogo. No ale ważne, że masz rozwinięty pancerz. Do końca gry nie wymieniałbym na Twoim miejscu go na żaden inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2011 o 22:07, KrzychW napisał:

Z pancerzykiem miałeś rację. Rozwinięty ma niezłe parametry i na dodatek aż 5 miejsc
na artefakty. Niestety, nie wiem gdzie mogę maksymalnie rozwinąć ulepszenia, ponieważ
jak na razie, ich trzeci poziom najwyraźniej jest niedostępny. ???


Wtrącę się.

Spoiler

Część najlepszych usprawnień pancerza SEVA może wykonać TYLKO technik bandytów ze składu na Wysypisku. Co jest wg mnie babolem w tej grze, bo najczęściej pancerz ten zdobywa się właśnie poprzez wybicie bandytów w tej lokacji (w tym i technika).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh dokładnie.
Gra nie do końca była przemyślana
Ale zawsze można ściągnąć modyfikację która daje handlarzom wszystkie przedmioty na sprzedaż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2011 o 10:02, MarcusBrutus napisał:

Wtrącę się.

Spoiler

Część najlepszych usprawnień pancerza SEVA może wykonać TYLKO technik
bandytów ze składu na Wysypisku. Co jest wg mnie babolem w tej grze, bo najczęściej pancerz
ten zdobywa się właśnie poprzez wybicie bandytów w tej lokacji (w tym i technika).



To szkoda, bo z bandytami nie miałem możliwości porozmawiać przed "wybiciem", a teraz też tylko strzelanina wchodzi w rachubę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do jakiej broni mogę zalożyć granatnik? W opisie sprzętu jest napisane, że pasuje do każdego typu karabinów szturmowych z dawnego Układu Warszawskiego, tymczasem nawet do Kałacha nie mogę założyć granatnika, o TRS 301, czyli mojej głównej broni, nie wspominając. Mam w ekwipunku sporo granatów i nie bardzo wiem, jak je w koncu wykorzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2011 o 22:32, KrzychW napisał:

Do jakiej broni mogę zalożyć granatnik? W opisie sprzętu jest napisane, że pasuje do
każdego typu karabinów szturmowych z dawnego Układu Warszawskiego, tymczasem nawet do
Kałacha nie mogę założyć granatnika, o TRS 301, czyli mojej głównej broni, nie wspominając.
Mam w ekwipunku sporo granatów i nie bardzo wiem, jak je w koncu wykorzystać.

Możesz założyć do większości szturmówek, wystarczy ulepszyć - czyli dodać "podlufowy punkt montażowy" (tak to się zowie w grze).
Swoją drogą, mógłbyś zrobić screena ukazującego, jak ulepszyłeś LR300 (tzn. TRs 301)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2011 o 23:28, Firefly94 napisał:

Swoją drogą, mógłbyś zrobić screena ukazującego, jak ulepszyłeś LR300 (tzn. TRs 301)?


W TRs 301 zamontowałem punkt montażowy, ale granatnika już nie mogłem. Jeżeli chodzi o screen, to raczej nic z tego, ponieważ zaraz na początku źle wybrałem ścieżki ulepszania broni i w związku z tym nie mogłem zmaksymalizować ani szybkostrzelności, ani celności i w końcu broń powędrowała do handlarza. Wybrałem następcę AK74, czyli Coś tam 94Ap (chyba) i rozwinąłem celność kosztem szybkostrzelności. Walczy się nieźle i na dodatek w końcu mogę od wrogów pozyskiwać odpowiednią amunicję. Szkoda tylko, że do maksymalnie rozwiniętego Wintera BC ciągle muszę kupować kulki za duże sumy rubli. Tą bronią walczyłbym najchętniej, ale czasami ekonomia na to nie pozwala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2011 o 00:32, KrzychW napisał:

W TRs 301 zamontowałem punkt montażowy,


Prubujesz zamontować granatnik z AK do TRs 301? Jesteś pewny że TRs to brań z dawnego Układu Warszawskiego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2011 o 13:13, Gorn111 napisał:

Prubujesz zamontować granatnik z AK do TRs 301? Jesteś pewny że TRs to brań z dawnego
Układu Warszawskiego ?


Nie, nie próbuję. Napisałem przecież: "o TRS 301 nie wspominając". :-)
Poza tym w opisie wyraźnie jest napisane, że to broń NATO.
A swoją drogą, to gdzie można zdobyć granatnik do tej broni? Punkt montażowy zainstalować można, tylko co do niego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.01.2011 o 15:54, KrzychW napisał:

A swoją drogą, to gdzie można zdobyć granatnik do tej broni? Punkt montażowy zainstalować
można, tylko co do niego?


O ile pamietam granatnik nazywa się M203. Broni "natowskich" używają "wolnościowcy" więc tam należy też szukać akcesoriów do nich.
Karabinki (nie mylić z karabinami :P) z rodziny AK to też broń kilku krajów NATO :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2011 o 19:37, Gorn111 napisał:

O ile pamietam granatnik nazywa się M203. Broni "natowskich" używają "wolnościowcy" więc
tam należy też szukać akcesoriów do nich.


No to poszukam, bo mam sporo granatów i choćby dla samej zasady postrzelałbym sobie z granatnika, pomijając nawet fakt skuteczności takiej broni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takich problem mianowicie mam windows 7 i stalker wczytuje mi się 5- 10 min nie ma znaczenia czy wgrywam save.Grami chodzi płynie na maxymalnych ustawieniach.Da się zniwelować to długie wczytywanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2011 o 10:46, hammerfall87 napisał:

A ja mam takich problem mianowicie mam windows 7 i stalker wczytuje mi się 5- 10 min
nie ma znaczenia czy wgrywam save.Grami chodzi płynie na maxymalnych ustawieniach.Da
się zniwelować to długie wczytywanie ?


Jak mam taki problem ale w Zew Prypeci a z tego co pamiętam to Czyste Niebo jak grałem na XP wczytywało sie dość szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2011 o 12:39, karolekx23x napisał:

Jak mam taki problem ale w Zew Prypeci a z tego co pamiętam to Czyste Niebo jak grałem
na XP wczytywało sie dość szybko.


no właśnie próbowałem w trybie zgodności uruchomić ale nic się nie zmienia.Ta gra jest dziwna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2011 o 14:46, Crew_900 napisał:

Graj na Dx9

lub powiększ plik wymiany , zapewne to przez to tak masz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować