Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Rasistowski Resident Evil 5?

74 postów w tym temacie

Dnia 02.08.2007 o 11:45, cmurder napisał:

Z tego co się orientuję to nie powinno być "murzynów" tylko czarnych


Za słownikiem języka polskiego:
Murzyn «człowiek należący do rasy czarnej»

Więc? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Haha! Wiedziałem, że tak będzie :D
W sumie sam miałem obawy, że akcja przeniesie się na kontynent biedny, pełen chorób, targany licznymi wojnami. Autorzy RE5 zapewne chcieli uchwycić egzotykę miejsca i spotęgować strach nieznanym. Przecież do dzisiaj można mówić o Afryce jako o miejscu "dzikim" nie do końca sprzyjającym nie tylko białemu, ale ogólnie rzecz ujmując człowiekowi - który narażony jest na wiele niebezpieczeństw. W odróżnieniu od tych "nowoczesnych elektronicznych horrorów" w których wykorzystywane są przedmioty codziennego użytku takie jak TV czy telefon - dzika afryka to miejsce całkiem nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem oglądając ten filmik, że ta sprawa wypłynie.

Tekst o tym, że czarni mają takie samo prawo być zarażeni Las Plagas (bo zachowują się bliźniaczo podobnie do ludzi w pewnej hiszpańskiej wsi) jak biali jest niezły.

Nie da się jednak ukryć, że seria RE (ta główna REZ,RE,RE1,RE2,RE3,RE4) jest niepoprawna politycznie bo nie ma w niej jakiejkolwiek czarnej postaci pierwszoplanowej (pewnie dlatego, że murzyna zabijający białe zombiaki...). Teraz w każdym serialu/filmie musi być czarny osobnik gdzieś na pierwszym planie by nie było takich protestów. Zobaczymy, co zrobi Capcom.

Najśmieszniejsze dla mnie będzie, jak ta gra otrzyma od pegi 18+, znaczek brutalności oraz znaczek dyskryminacji rasowej. W zasadzie to jeszcze ten ostrzegający przed narkotykami powinien się pojawić bo te różnokolorowe zioła... (ale może nie rosną w Afryce więc nie będzie problemu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ot, hipokryzja. Jestem pewien, że gdyby scenarzystom zachciało się zrobić czarnego żołnierza walczącego z białymi zombie, Black Looks nie miał by absoultnie żadnych pretensji. Uważam, iż tego sytuacje biorą się z przeświadczenia, że czarni nie mogą grać tych złych których trzeba zabić bo jeśli czarni dostają takie role, to znaczy, iż scenarzysta jest rasistą ^_^. To właśnie organizacje takie jak Black Looks patrzą na wszystko przez pryzmat koloru skóry. Słyszałem kiedyś powiedzonko: jeśli czarny zabije białego, to jest to "normalne" zabójstwo, ale jeśli biały zabije czarnego, to jest to zbrodnia o podłożu rasistowskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

<wzdycha> Niektórzy ludzie to są chorzy na naprawdę ciężką odmianę Przewrażliwicy. Heh najbardziej mi się spodobał ten komentarz że czarni też mają prawo być zombi, a rozbawiło twierdzenie że niby RE jest dla dzieci i młodzieży, to tylko pokazuje jak świetnie ta gościówa się zna na gra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile to ja już gier widziałem, gdzie propagowano przemoc wobec goblinów, orków, smoków, mutantów czy kosmitów i "wojowniczki z rasizmem" do nich się nie przyczepiły. Proponuję twórcom gry w jej kolejnej części głównym bohaterem uczynić murzyna, który będzie zabijał zombie powstałe z ludzi rasy białej i żółtej. Wtedy ujrzymy prawdziwe oblicze Black Looks.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehhh znowu jakies wydumane filozofowanie. Szkoda mi ludzi, którzy całe życie walczą z czymś co, gdyby nie oni odeszłoby już dawno do lamusa. Prawda jest taka, ze sami czarni podsycają nienawiść międzyrasową. Jacy to oni biedni i dyskryminowani. Normalnie serce mi płacze.. [sarkazm]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są równi i równiejsi, w USA już od dłuższego czasu biali są dyskryminowani, więc takie teksty mnie nie dziwią, ostatnio już była jakaś afera z reklamą konsoli a wcześniej zarzucano LOTR że jest rasistowski bo białe postacie są dobre a czarne złe:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez cała serie Resident evil. Za zombii robili biali. Nagle jak zrobiono czarnych to wokol tego robi wielki szum. To co ,białych mozna mordować i wykorzystywać jako zombii a czarnych nie? człowiek jak każdy inny. A to przecież tylko gra. Równie dobrze mógł by sie tu green peas wypowiedzieć, w sprawie psow zombii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2007 o 11:40, xbit71 napisał:

Tak, i kolejny raz ludzie muszą się wyżyć na grach...
Nie ma książek, telewizji, czasopism. Gry to punkt ich wyżywania się. :|



A czego Ty się spodziewasz, że na stronie o grach będą pisać o feministkach krtytykujących książki.

Jak zagłębisz się w historie to dowiesz się, że zarówno książki jak i filmy były cenzurowane oraz nie dopuszczane na rynek konsumencki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2007 o 11:48, Domek napisał:

> Z tego co się orientuję to nie powinno być "murzynów" tylko czarnych

Za słownikiem języka polskiego:
Murzyn «człowiek należący do rasy czarnej»

Więc? :)

no właśnie człowiek rasy czarnej , a chyba o rasę chodzi , więc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Argumenty BL można skierować przeciwko każdej grze, w której kogoś się zabija - tylko, że to li tylko gra - nie zaczniemy po RE 5 ganiać po ulicach i zabijać murzynów (czy kogokolwiek innego po innych elektronicznych produkcjach).
Trailer gry jest tak "rasistowski", że aż mi ręce opadają. Dlaczego nowego Bonda nie zbesztali, tam przecież też na początku filmu ginie paru Afrykańczyków? Cała ta akcja BL to chyba chęć zwrócenia na siebie uwagi, a nie walka z prawdziwym problemem, jakim jest domniemany (czytaj: wydumany) rasizm w RE 5.
Jeżeli naprawdę chcą coś zrobić to niech zajmą się poważniejszymi sprawami, a nie wmawianiem ludziom, że RE 5 będzie uczył zabijania (wszak przecież eksterminujemy zombiaki, lecz to jakoś chyba uszło uwagi BL). Tyle jest problemów na świecie, a BL musi z taką bzdurą wyjeżdżać pod adresem wyżej wymienionej gry. Marnotrawstwo energii.
Z takim podejściem to równie dobrze mogę np. iść do ambasady Węgier i przeprosić ich, że wyeliminowałem ich państwo w Medievalu II.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować