Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Rasistowski Resident Evil 5?

74 postów w tym temacie

Dnia 02.08.2007 o 11:40, xbit71 napisał:

Tak, i kolejny raz ludzie muszą się wyżyć na grach...
Nie ma książek, telewizji, czasopism. Gry to punkt ich wyżywania się. :|

A co wolisz żeby się ludzie wyżywali na innych w realnym świecie?!. Dobrze że są właśnie gry na wyżywanie się bo czasami człowiek nie może wytrzymać i musi się na czymś wyżyć ;).
Poza tym ludzie się czepiają jak zwykle gier, zamiast też filmów bo są też przecież filmy rasistowskie!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to biali byli tymi zombi, a czarny by ich zabijał no to spoko, wszystko OK. A że jest na odwrót to mój Boże co za rasizm, jak tak można. Ale cóż, trudno się mówi, już wiele było takich ataków na gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heheh:)

1.Bo to jest tak - trendy (jazzy) i bez protestów sfory netowej i różnych (kolorowych, seksualnych, narodowych/rasowych etc.) organizacji można "kopać" tylko... białego, koniecznie blondyna,, heteroseksualnego, najlepiej katolika (a jeszcze lepiej Słowianina) etc. - wtedy nikt nie protestuje, nikt się nie oburza, nikt nikomu nie podrzyna gardła i nie wyzywa od "anty... ani nie ma wyroków sądowych"

2.Co do kwestii podnoszonej tutaj odnośnie słowa... "Murzyn" - obecnie np. w USA mało kto odważy się powiedzieć... Murzyn - stało się to nie tylko wysoce niepoprawne politycznie, można oberwać za to (nie tylko po buzi) także prawnie - sic!).
Teraz mówi się na Czarnych (hehehe - ja jestem niepoprawny politycznie) z USA... Afro-amerykanie a na Czarnych w Afryce... Afrykanie!

(Za to nagminnie można usłyszeć w USA ze strony Czarnych określenia na Białych w stylu... Białasy etc.- spróbowałby ktoś w drodze rewanżu nazwać ich Czarnuchami a miałby wyrok sądowy na karku (ale im wolno „obrażać” Białych – bo biedaki kilka wieków temu byli niewolnikami i teraz Biali muszą za to płacić, łącznie z specjalnymi przywilejami na uczelniach czyli punkty za... kolor skóry dla Czarnych!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2007 o 12:25, Olamagato napisał:

> nie no spoko ja tam się nie czepiam tylko ja bym się nie odważył do czarnego powiedzieć
murzyn, wiesz o co mi chodzi :)
Wygląda na to, że coś Ci się poodwracało. "Murzyn", to jak najbardziej neutralne określenie
człowieka z Afryki. "Czarny" czyli po ang. "black", to negatywne i obelżywe określenie murzynów
pochodzące z Ameryki.
"Murzynek Bambo" z bajki dla dzieci, to wg Ciebie określenie rasistowskie? Zupełnie Ci się
poplątało. EOT.

obelżywe jest nie słowo black , czyli czarny , ale słowo nigger czyli "czarnuch" i to jedynie wtedy , gdy używają tego zwrotu biali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny przykład żenującego przewrażliwienia Amerykan (bo zakładam, że to amerykański blog).
A ja powiem troszke na temat samego trailera. Grafika ładna Chrisem nigdy nie grałem więc też nie jest źle, ale szkoda, że przynaimniej npokazana częśc gry będzie się działa w pełnym słońcu, a przez to klimat grozy (który już i tak trochę zanikł w RE4) pryśnie jak bańka mydlana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lol - po co oni się tego czepiają ;P
Przecież w poprzednich częściach wogóle nie było czarnych, tylko zabijaliśmy "białych zombi". Na dodatek to jest jak w szkolnictwie w Ameryce, z czarnymi. Czarny napisze prace na 3, to dostanie 5, a biały napisze na 5, to dostanie 4. Po prostu biali chcą, żeby murzyni nie wyzywali ich od rasistów....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taaak :] Świat popada w coraz głębszą paranoję :/ Na każdym kroku trzeba uważac co się mówi, co się robi, jak się zachowuje, bo kto wie czy zbyt wysokim uniesieniem brwi nie obrazimy jakieś rasy, religii czy jakiejś mniejszości. Ludziom się w głowie poprzewracało od wolności. Czarni, murzyni czy jak ich tam inaczej nazywają są w tej chwili chyba najbardziej rasistowską grupą na całej planecie - "Kali ukraśc krowę - dobrze. Kalemu ukraśc krowę - źle."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jak widzę słówko "Afroamerykanin" to się we mnie normalnie gotuje. ;) Tak jakby każdy murzyn był Amerykaninem i pochodził z Afryki. Rety.

Jeszcze rozumiem w USA, gdzie faktycznie prawdziwy rasizm kiedyś przecież był i gdzie pejoratywność słówka "nigger" można jakoś tam uzasadnić historycznie. Amerykanie borykają się z tym problemem od dziesięcioleci, z różnym skutkiem - można się z tego, szczególnie ostatnio, nawet trochę podśmiewać, szydzić z tej przesadnej poprawności politycznej, no ale przynajmniej można znaleźć jej podstawy.

Ale przeszczepianie tego na grunt polski przy okazji amerykanizacji wszystkiego to już jakaś paranoja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2007 o 12:38, Evil Khan napisał:

Capcom by uniknąć takich nawiedzonych "obrońców własnej rasy" powinien dać opcję krowania bohatera
na początku gry - a''la RPG - kolor skóry (z zielonym włącznie) - lub chociaż wybór między
3-5 postaciami i po problemie.

Bzdura. Chyba nie wiesz jak ważną postacią dla fanów jest Chris Redfield. To tak samo jakby MGSa zrobić bez Snake tylko z "kreowaną od początku" postacią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2007 o 13:00, Domek napisał:

Ale przeszczepianie tego na grunt polski przy okazji amerykanizacji wszystkiego to już jakaś paranoja.


Dodając do tego fakt, że ilośc osób rasy czarnej w Polsce jest znikoma i sa ludzie, którzy murzyna nie zobacza na żywo przez całe życie to jest to wręcz absurdalne. ;)

W Stanach z tego co się orientuje ludnośc biała stanowi już poniżej 50% ogółu. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2007 o 13:00, MetAtroN napisał:

Taaak :] Świat popada w coraz głębszą paranoję :/ Na każdym kroku trzeba uważac co się mówi,
co się robi, jak się zachowuje, bo kto wie czy zbyt wysokim uniesieniem brwi nie obrazimy jakieś
rasy, religii czy jakiejś mniejszości. Ludziom się w głowie poprzewracało od wolności. Czarni,
murzyni czy jak ich tam inaczej nazywają są w tej chwili chyba najbardziej rasistowską grupą
na całej planecie - "Kali ukraśc krowę - dobrze. Kalemu ukraśc krowę - źle."


Ludziom od wolności się poprzewracało w głowach? Proponujesz jakieś zniewolenie, odebranie innym nacjom prawa do wolności - powrót do średniowiecza? Chyba się zapedziłeś :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie to było... Chyba ktoś z Gamespota powiedział, a propos bodaj 18+ dla Dead Rising, że zabijanie zombie to nie jest przecież przemoc, tylko obywatelski obowiązek. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to właśnie takie afery i osoby walczące z rasizmem podsycają nienawiść międzyrasową - bo przecież dla wielu osób nie ma znaczenia kolor skóry. Np ja nie zwracam uwagi czy w grze zabija się białego, czarnego czy żółtego - dla mnie po prostu zabija się ludzi i nie ma sensu dzielić ich ze względu na kolor skóry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co oni mają na bani? Skoro we wszystkich grach zombiaki są białe to dlaczego nie mogą być czarni? Z resztą kogo to obchodzi? Do GTA:SA się nie czepiali że Murzyni są w niej przedstawieni jako gangsterzy łamiący prawo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pragnę pozwać programistów z Rockstar za propagowanie rasizmu. W grze tej gracz wciela się w "czarnego afroamerykanina" i zabija białych oraz meksykańców. Uważam, iż jest to obraźliwe, gdyż czarny heros, przedstawiany jest w pozytywnym świetle, a gracz utożsamiając się z nim, internalizuje wzorzec nienawiści do białych. Jest to dla mnie, jako białego człowieka, bardzo obraźliwe i przykre, dlatego też domagam się oficjalnych przeprosin i zadośćuczynienia w dolarach.
Brzmi śmiesznie? Teraz zamieńcie miejscami "biały" i "czarny" i powiedzcie, czy gdyby coś takiego pojawiło się oficjalnie np. w USA, to czyż nie powstałaby na ten temat dyskusja? Może nawet znalazłby się sędzia, który przyznałby mi rację!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować